Téma: Macskafogó

perry 2007 dec. 21. - 17:54:26
(21/161)
Azt te sem gondolod komolyan, hogy azokat a félmegállapításokat amiket itt olvashatunk emberektõl teljes értékünek kell tekinteni?
Magam sem tartom elemzésnek azt amit írtam.
Ezek csak benyomások. Úgy gondolom sehol sem írtam le , hogy ez egy szuper, az elsõ részt meghaladó alkotás. Arról nem is beszélve ha az egér társadalom nem társadalom a macskák meg szimplán macskák akkor mi volt az elsõ rész értelme? Kissé különösnek tûnik számomra , hogy az egerek és a macskák szimplán állatok, de lelketek rajta.
Magam nem védek semmit, végig néztem a filmet,
nem álltam fel, nem unatkoztam látványosan, tény nem fogok vadászni rá tékákban.
Tõlem nyugodtan írjátok le a filmet.
és itt sem óhajtanék a továbbiakban megjelenni.
10/10
Redfield 2007 dec. 21. - 16:34:46 10/10
(20/161)
Attól, hogy egy-két poénos részt ki tudsz emelni, még te sem tagadhatod, hogy az elsõ rész töménytelen szállóigévé vált humorához képest ez nuku. De szerintem nem is hasonlítgatná nagyon senki a kettõt, ha nem ugyanazok lennének a felelõsek érte. Engem pont, hogy nem az akciók kötöttek le, de sajnos más sem. A második rész politikája és társadalomrajza szerintem nem állja meg igazán a helyét, egyszerûen csak tovább kellett vinniük a történetet, és így sikerült, másrészrõl elveszik a dolog lényege is, hogy az egerek a jófiúk. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a macskák mind rosszak, az elsõ részben is nélkülözhetetlen és nagyszerû ötlet volt, hogy beletették a kislány cicát, aki barátkozik az egérrel, bemutatva ezzel a gyermeki ártatlanságot, és hogy a felnõttség kötelezettségei (munka, harcok, stb...) teszik olyan szürkévé a világot. De a második rész nekem nem volt vicces, és szerintem nem is üzent semmit, max: az erõltetett befejezést, amit most nem írok le, bár édesmindegy lenne. Az a baj, hogy az már olyan tipikus és kiszámítható lett, mint a legtöbb amcsi film, míg az elsõ rész újra és újra meg tudta lepni az embert. Ha ez jelenti azt, hogy haladunk a korral, akkor fogom a fejemet. Légyszi ne védd azzal te se, hogy ez egy teljesen különálló film, mert ugyanazok csinálták, akik a régit, és ennél nyílván többre is tellhetett volna tõlük.
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 16:22:02 10/10
(19/161)
Ezt a Macskafogó 2 topikjára is másod be légyszi, mert ott ádáz harc dúl a fikázókkal!
perry 2007 dec. 21. - 16:19:05
(18/161)
Nézzük dialektikusan a dolgokat.:))
Folytatást készíteni mindig nagy rizikó. Egyszerûen arra szeretnék célozni, hogy van az elsõ rész ami tényleg szenzációs siker volt világszerte. Ehhez képest most itt van a második, az emberek meg tele elvárásokkal. Na most a két alkotást mivel folytatás egymáshoz viszonyítva bírálják így elõ adódik, mivel a II. is önnáló egység -bár vannak hivatkozások- nem magában "elemzõdik".
Lehet ez kissé nyakatekert, egyszerûen nézzük a II. részt.
Az édeni állapot hevében a "pacifikált" macskák
felett az öntelt egerek uralkodnak. Igazából csak annyi történt, hogy megcserélõdtek a szerepek.
Mint tudjuk minden társadalmi berendezkedés önigazolást keres arra , hogy miért gyakorolják a hatalmat. Rengeteg jellmerajzot kapunk a II. részben is, ráadásul igen csak rá ismerhet kis hazánk néhány politikusa a maga szerepére, nem beszélve a szimpla emberi magatartás formákról , melyekbõl a mai társadalom egyéneire is bõven
hajaz.
Akkor még nem is beszéltünk,a számomra kedves Oroszlánkirály utalásra és számos külföldi sikeres rajzfilmre való kikacsintásra.
Szerintem az alapvetõ probléma az , hogy elszoktunk a történetes mesélõ rajzfilmtõl.
A szemidegünk csak a nagy harci 15 percre indul be ebben a rajzfilben. Ez köszönhetõ annak szatyornyi TV-s rajzfilm adónak ami ontja a kieggyelemkibelezemcsiliviliszínparádét.
Ráadásul szerény rajzfilmes képességeim szerint ez hagyományos rajzolt rajzfilm és nem
számítógépes, bár erre nem tenném le a fõ esküt.
Ezzel nem azt akarom mondani ,hogy meghaladja az elsõ Macskafogó minõségét, de azon a szinvonalon tovább viszi a történetet.
Azon lehet vitatkozni, anakronisztikus volt-e az elkészítés? Annyi bizonyos üdítõ szinfolt a sok "klütyüs" rajzfilm között.
10/10
Redfield 2007 dec. 21. - 15:49:33 10/10
(17/161)
Nem mondtam, hogy egyedül vagy vele, dícsérik még mások is. Õket sem értem. :)
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 15:48:44 10/10
(16/161)
Tudod, mit? Okosabb enged, inkább rád hagyom, legyen neked igazad! :-P Elegem volt ebbõl a parttalan, értelmetlen vitából! Egyébként olvastam már másoktól is pozitív véleményeket, pl. Török Fernc és Gauder Áron - két profi RENDEZÕ!) is dicsérik a filmet és másoknak is tetszett, úgyhogy talán azért mégsem vagyok annyira egyedül a véleményemmel....-P
10/10
Redfield 2007 dec. 21. - 15:36:48 10/10
(15/161)
De hiába csináltuk meg egy nagyszerû rajzfilm folytatását, és hiába csinálunk egyáltalán megint rajzfilmet, ha az idõ így tönkretette az egészet. Nem érted, látom. Te nem tudsz elvonatkoztatni, mert logikátlanul dícséred, csupán az alapján, hogy elkészült, és hogy milyen jó volt EGY MÁSIK FILM. Mondtam, oké, hogy az animációk és a szinkronhangok meg minden így klappol, de ez nagyon messze van a szórakoztatótól, csak azért dícséred, mert az elsõ jó volt, és nem tudod feldolgozni, hogy ez ennyire szar. :) De ettõl az elsõ még ugyanolyan jó marad, csak megmutatkozik, hogy a magyar filmgyártás mennyire mélyre került manapság, fõleg mert dedósoknak nézik a közönséget.
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 15:29:28 10/10
(14/161)
Nem errõl van szó, én nem állítottam, hogy nincs színvonalbeli különbség, hanem azt mondtam, hogy teljesen más a két film: az elsõ immár legenda, ez megy egy tökéletes folytatás - húsz évvel késõbb. Aki azt várja el, hogy megismétlõdjék a legenda, az ne fikázza a második részt, és akkor (talán) lesz esélye ennek is befutni. Egyelõre csak a nagy ellenállást látom, azt nem, hogy örülnének a nézõk, hogy egyáltalán van végre megint magyar rajzfilm - és épp a legsikeresebb rajzfilm folytatása!
9/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 21. - 15:27:45 9/10
(13/161)
Húú. A kettesrõl én sajna nem tudok nyilatkozni, mert nem láttam. Azt, hogy már nem is merek semmit írni, azt a Királylány érti, ti. egy másik topicon leamortizáltak vagy 10-15 hozzászólást...
10/10
Redfield 2007 dec. 21. - 15:24:25 10/10
(12/161)
Jaj, ne máááár. :) Persze, azért nem dícsérik a filmet, mert majd mások leszólják õket. Szerintem aki akarja az ígyis úgyis leírja a véleményét, ahogy eddig le is írták az emberek, és jééé... nem túl fényes. Mi abban a reális, hogy odavagy érte, de nem tudod vagy nem akarod észrevenni a színvonal-beli különbséget a két rész között?
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 15:21:46 10/10
(11/161)
Ez a baj! Annyian fikázzák a második részt és olyan megveszekedett dühvel, hogy a reális (értsd: dicsérõ) véleményeket már sokan le sem merik írni, mert tudják, hogy csak lehurrogásban és kioktatásban lesz részük! :-(
9/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 21. - 13:36:06 9/10 Előzmény kilyálylány
(10/161)
Hú feltétlen nézd meg. Mást én már nem is merek írni... :DDDD
10/10
Redfield 2007 dec. 21. - 07:56:47 10/10
(9/161)
Ez a film egész egyszerûen nem érdemelt meg egy olyan folytatást. pont.
10/10
Ezüstliliom 2007 dec. 21. - 00:09:56 10/10
(8/161)
Ja! Rendben, akkor megyek oda olvasni.:)
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 23:27:59 10/10
(7/161)
Már megírtam a véleményt a Macskafogó 2 topikján a 32, hsz.-ban (egyébként nekem tetszett, sztem nem érdemli meg azt a sok fanyalgó kritikát amit kap...)
10/10
Ezüstliliom 2007 dec. 20. - 23:13:30 10/10 Előzmény Semprini
(6/161)
Na? Milyen volt????
kilyálylány 2007 dec. 20. - 10:21:44
(5/161)
Nagyon szégyellem magam,de én még nem láttam ezt a mesét!Most tutira megnézem!!!
10/10
Semprini 2007 dec. 17. - 11:34:20 10/10
(4/161)
Hát, az biztos, hogy itt valamibe nagyon sikerült belenyúlniuk a magyar rajzfilmeseknek.... a Mézga és a Doktor Bubó sorozatok alkotói létrehoztak valami egyedien összemixelt, nagyon delikatesz koktélt, ami szinte kivétel nélkül mindenkinek ízlett, mi több: nehezen lehet vele betelni! Szenzációs figurák, humoros forgatókönyv, zseniális zene, pazar hangok, - ebben a filmben MINDEN tökéletes!
És ami még magyar rajzfilmmel nem fordult elõ: 20 év után elkészült a folytatás! Azt hiszem, ez akkor is egyedülálló filmtörténeti bravúr*, ha a második rész esetleg nem váltja be a hozzáfûzött reményeket... de miért ne váltaná? Én mindenesetre ott leszek 20-án és le fogom ellenõrizni!
Macskafogó forever! "Jöjjön közelebb, Safranek"... XD
100%



*lábjegyzet: A Kis Vuk c. 3D-s borzadályt természetesen nem tekintem folytatásnak, mivel nem az eredeti stáb csinálta és inkább csak az eredeti rajzfilm meggyalázásának nevezhetõ.
Csiga1 2007 jan. 18. - 19:08:54
(3/161)
Egyetértek! Sõt, még azt is megkockáztatnám, hogy minden idõk legjobb rajzfilmje!!! Kívülrõl fújom, és ha nem láttam 50-szer (túlzás nélkül!), akkor egyszer se. És mennyire jó ez a linkgyûjtemény, köszi, hogy beraktad! :) Már nagyon várom a 2. részt, igaz, tartok is tõle kissé, az elsõ nagyon magasra tette a lécet...

-De maga átver engem! Hisz ezek patkányok!
-Na és, csak nem fajgyûlölõ, Mr. Teufel?
-Többé nem kezdek feketékkel...

:)))
Shadwell 2007 jan. 18. - 09:33:55
(2/161)
Szerintem is a legjobb magyar rajzfilm. Azért még 20 év után és idézgetnek belõle, sõt van olyan mondat ami már szinte beépûúlt a szlengbe... "mehetünk vissza a baletbe ugrálni..." Találtam egy oldalt ahol összegyüjtötték a Macsakafogó razfilmrõl szóló linkeket: <a target="_blank" href="http://macskafogo.lap.hu/" title="http://macskafogo.lap.hu/">macskafogo.lap.hu</a>

Tehát' nyomják meg a piros gombot is nyugodjanak békében...