EMSz 2016 márc. 28. - 19:25:22
(13/13)
Az alábbi videóban a film fõszereplõjének magyar hangja, Csifó Dorina mondja el a véleményét az animérõl:
https://youtu.be/bqavg768JYE?t=1m28s
2/10
jazzy21 2015 júl. 20. - 00:26:54 2/10
(12/13)
Egy egyetemi tanárom az egyik rajzomra azt mondta: "Ennél szebbet szarok". Na én ugyanezt mondanám erre a szarra, mintha nem is japánok csinálták volna.
8/10
Hana05 2011 jan. 27. - 21:19:22 8/10
(11/13)
Nagyon aranyos ez az anime :) A Báró tényleg szerepelt A könyvek hercegében is, rögtön felismertem :) Ha már szóba kerültek a Ghibli rajzfilmek, én is csak jót tudok róluk mondani. Ezek a mesék olyan értékeket közvetítenek, amik a mindennapokban gyakran feledésbe merülnek, hogy csak egyet mondjak, az önzetlen segítõkészség. Semmiképpen nem kötném se felsõ, se alsó korhatárhoz... szerintem ez a történet mindenkihez szól, aki érti a mondanivalóját. Én személy szerint mindig úgy érzem a Ghibli rajzfilmek nézésekor, mintha egy másik, harmonikus, boldog világba kerültem volna, ahol minden probléma megoldódik... kár, hogy a valóság nem ilyen. Bár sokkal könnyebben el tudnám fogadni azt a világot valóságnak. Egyébként elhangzott ebben egy mondat, amin érdemes lehet elgondolkodni... nem tudom szó szerint idézni, de vhogy úgy volt, hogy: "Csak légy önmagad, és akkor nem kell félned a világon semmitõl". És mennyire igaz... a nagy kapkodásban, hogy megfeleljünk a világnak, sokszor elfelejtjük a valódi életcélunkat, a végén vki olyanná válunk, aki nem is igazán mi vagyunk... és ebbõl a megfelelési kényszerbõl ered minden szorongás. Nekem legalábbis ez a fentebbi mondat maradt meg a fejemben :) Mindenesetre ha a mögöttes mondanivalótól eltekintünk is nagyon kedves történet (fõleg a macskaimádóknak, mint én ^.^), úgyh egy biztos, én nem fogom magam megfosztani továbbra sem a Ghibli filmektõl, mert mindegyik egy külön élmény és ha odafigyelünk, sokat lehet tanulni belõlük :)
10/10
Alasseo 2009 aug. 27. - 09:13:36 10/10
(10/13)
Szerintem a Ghibli Studio filmjei a legigényesebb animációs filmek közé tartoznak. A macskák királysága is tetszett; kedves, õszinte és szórakoztató kikapcsolódás felnõttek számára is, gyerekeknek pedig egyenes ajánlatos megnézni. Egyébként az én Ghiblis kedvencem pont a Vándorló palota.
A stúdió alkotásai nem csak a japán, de az összes animációs film közül kiemelkednek. Bár, a mostani rajzfilmszemeteket látva nem lepõdöm meg, ha sokan már észre sem veszik az igazi értéket.
Azért kíváncsi lennék, hogy a fikázók szerint milyen az igazi jó rajzfilm.
Nálam csont nélkül 10/10 ez a film!
10/10
Csillamanó 2009 júl. 25. - 12:42:49 10/10
(9/13)
Úristen...Szerintem ez aranyos mese. Ahogy általában a Ghibli mesék mind. Nézd meg a Totorot, vagy a Ponyo-t, vagy akármelyiket. Akinek nincs hozzá meg a gyermeki lelkülete, annak úgysem fog tetszeni egyik sem, sõt leszarozza. Tegye. Az imádnivaló karakterek, a sokaknak fel sem tûnõ kis aranyosságok teszik ezeket a meséket azzá, amik. Van aki képes felfogni, van aki nem ;)
twillight 2009 jún. 01. - 10:04:47
(8/13)
Szerintem aranyos.
Laruku 2009 jún. 01. - 09:10:47
(7/13)
robidusin: hány Ghibli filmet láttál eddig?
Nincs köztük jó vagy rossz,ugyanis mindegyik más.
A korod inkább nem kérdem :)
Rach_csel 2009 jún. 01. - 09:05:31
(6/13)
Nem tudom mi baj ezzel vagy a Vándorló Palotával. Kicsit elvont, de istenem a sztori jó. :)

Ami a 12-es korhatárt illeti szerintem már kalapból ráteszik egy rajzfilmre ha meglátják hogy anime, jobb a tuti alapon. Bár a szinkronra és a fordításra figyelnének ennyire.
Laruku 2009 jún. 01. - 09:04:09
(5/13)
imádom,amikor rávágják az emberek,hogy ez meg az mennyire rossz,csak mert nekik nem tetszik.

Nem rossz,csak egyszerû-bár beszélõ macskák és varázslatok is vannak benne,meg macskafû :D
Aki látta a könyvek hercegét,annak máris érdekesebb,ugyanis a Báró abban is szerepelt.

Itt egy rendes leírás,én ajánlom mindenkinek :)
http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.157
robidusin 2009 jún. 01. - 08:38:50 Előzmény g.kata15
(4/13)
A "Vándorló palota" ettõl jobb??? Na akkor ez tényleg nagyon sz@r lehet!
g.kata15 2009 máj. 29. - 18:27:13
(3/13)
uhh ez nem valami nagy szám mese,ezerszer jóbb a vándorló palota...
Squito 2008 dec. 21. - 19:00:10
(2/13)
A 12-es karikának nincs értelme gyakorlatilag. Nálam az jelentett az utolsó cseppet, amikor a Hetedik mennyország címû sorozatnál megláttam a 12-es számot a sárga karikában... NC

A film vicces és aranyos, még huszonéves fejjel is.
Siliana 2008 okt. 10. - 09:01:18
(1/13)
ennek ellenére 12 év alatt csak szülõi felügyelettel ajánlják