szupera 2011 szept. 14. - 14:55:27
(13/53)
JackJeruk hozzászólásához szólnék hozzá:ugye feltette a kérdést ,,hány év telt el?" Nos barátom! Ha valóban megnézted volna a filmet tudhatnád (és egyébként mondják is a filmben), hogy sugárfertõzésben élünk. Errõl te mire következtetsz, ha nem az atomháborúra? Tán természeti katasztrófára, mert nem hiszem hogy attól kihullana a hajunk!
Egyébként nekem ez a rész tetszett a legjobban, különösen Maurice Jarre fülbemászó zenéje miatt is. De azé az elsõ 2 sem volt rossz. De legalább az 1. rész bebizonyította, hogy kis költségvetésû filmbõl is lehet világsikert csinálni. (Ha a világsiker szó nem túlzás)......
4/10
csuszokotes 2010 dec. 31. - 00:53:43 4/10
(12/53)
Ez egy eléggé szellemileg már túlságosan is leépült része a trilógiának, csak rajongóknak ajánlanám, bár azok között is megoszlanak a vélemények szerintem. Még valami...miért kell egyáltalán megemlíteni a szinkron munkát? Eredeti hanggal kell nézni filmeket...ennyi. Létezik felirat is, ha éppen egy kínai filmre vetemedne valaki.
brixxi 2010 nov. 03. - 18:58:41
(11/53)
A te helyesírásod, és fogalmazókészséged is alul múlja azt a szintet amit a mad max rajongók megszokhattak.

Na de igazad van, semmi közöm hozzá.

Szóval akkor ez a rész nem igazán éri el az elsõ kettõ szintjét azt mondjátok. Azért jöttem fel, mert általában csak az elsõ két részt szokták említeni, ezt soha.
5/10
King Diamond 2010 szept. 26. - 22:16:05 5/10
(10/53)
A második rész után kíváncsi voltam a trilógia harmadik, befejezõ részére is. Ám azt kell, hogy mondjam, hogy ez sem nyûgözött le. Sõt.. Jó, így, hogy már láttam mindhárom részt, azért az elsõ rész hangulata nem volt meg. A film nagyon jól indul, az elsõ 40 perc remek. Viszont miután elküldték a sivatagba Maxet, utána valami eszméletlen szarrá vált az egész. Kurvára idegesítõ volt annak a két nyomorék törzsnek a viselkedése, a szinkron meg még rá is tett egy lapáttal. Pedig a végén az üldözés még meg is idézte az elõzõ részeket. Ezek tükrében én nagyon sajnálom, hogy ilyen lett a film közepe.
Az érdekes volt, hogy a pilóta fickó hogyhogy nem ismerte meg Maxet, és fordítva, mikor a második részben is együtt küzdöttek Humungus ellen. Az egy dolog, hogy itt már hosszú haja volt Gibsonnak, de azért mégis csak ismerték már egymást korábbról. Max szinkronján is változtattak, itt már Lux Ádámot halhattuk, aki egy fokkal jobban illett hozzá. Tina Turner elment, az a nagy drabál állat sem volt rossz, kár, hogy lekerült a sisakja, és megtudtuk, amit nem kellett volna-ez sem tetszett.
Mindent összevetve elment ez a trilógia befejezésének, de remélem, hogy nem lesz negyedik rész. Ha már 25 évig nem csináltak, talán eztán sem fognak. A jó elsõ 40 perc miatt nem érzem rosszabbnak ezt sem az elsõ résznél, de jobbnak sem. Tehát 5/10.
JackJeruk 2010 szept. 17. - 21:39:18
(9/53)
Én is a leggyengébbnek tartom a trilógia részei közül, ámbár...

Van egy-két része, amely tetszik, de el is elgondolkodtat:
Lezuhant repülõ a sivatagban, kis oázisban a túlélõk gyermekei(?) vagy sokadik generációs utódok? De hol vannak a szülõk, felnõttek?
Sajnos ez itt egyrészt elvarratlan szál, másrészt pedig következetlen is. Mégis, hány év telt el?

Mindenesetre ez a rész kellett a film számomra leginkább favorizált jelenetének bevezetéséhez: a film végén a repülõút, ill. a megérkezés Sydney maradványai fölé...
Tetszik ez a rész nagyon, de a kisördög... :)

Ha Sydney annyira romos, akkor - és itt jön az elõzõ kérdés ismét:
Mégis, hány év telt el?

De szó se róla, tetszik ez a film is.
Kíváncsi vagyok/leszek a Mad Max IV-re.
8/10
The Man Who Laughs 2010 jún. 04. - 16:54:42 8/10
(8/53)
Mad Max 3

Na végre megnézetem a trilógia záró darabját.

Lehet, hogy meg köveznek érte, de be kell valljam nekem ez a rész tetszett a legjobban. Az elsõ remekül bemutatja a Max tragédiáját, hogy veszíti el mindenét és válik egy teljesen üres érzelemmentes emberré a másodikban van a sorozat legjobb üldözéses akció -amiket faszán igazi kocsikkal kaszkadõrökkel csináltak.

De valahogy, ezt a harmadikat éreztem a legkidolgozottabbnak. Több cselekmény volt benne mint az elsõ kettõbe meglátásom szerint. Az elején lévõ Csencsváros-os (Bartertown) részeknél volt a legjobban meg a western hangulat. A gyerek szereplõk se voltak idegesítõek (érdekes régen, tudtak gyerek szálat belerakni akció filmekbe anélkül, hogy a gyerek(ek) halálát kívántuk volna - Terminator 2, Aliens). A színészek meg hozzák azt a minimumot ami egy ilyen filmhez kell. Gibson tökös mint mindig, a gonosz henchmenek barbár állatok ahogy lennie kell, Tina Turner kellõen elszánt, Bruce Spence meg ugyanolyan vicces mint az elõzõ részben abban a kis játék idõben amit kap.

És végre látunk kipusztult nagyvárost is.

A film második felében lévõ zene nem igazán tetszett túl komolytalan volt, de az elején-végén lévõ Tina Turner szám bejött (nekem 007-bõl is a Goldeneye zenéje az egyik kedvenc).
twillight 2010 márc. 03. - 19:39:36
(7/53)
A Mad Max lényege egyáltalán nem "interceptor", meg "brutális autósüldözések" voltak, hanem egy posztapokliptikus világban egymást maró, kizsákmányoló emberek, ahol néhányan, ha törik, ha szakad, mindegy kinek a feje, akkor is rendet akarnak rakni.

És EZT hozza a harmadik rész is (a második rész az, amivel inkább probléma van).
offtopic
deathkiss 2010 márc. 03. - 19:34:47
(6/53)
Pont tegnap próbáltam magamra erõltetni eme remekmûvet.Inkább kevesebb mint több sikerrel. A mad max filmek egyik védjegye az interceptor volt. A lényege pedig a brutális autós üldözések,fékcsikorgások,robbanások,száguldás... Az elsõ részhez képest igen nagy változáson estek át a motorizált barbárok az országúti harcosban. De itt már mindenféle cirkuszi mutatványosok,gnómok láthatók. A zene egy katasztrófa.Semmi pozitív nem jut eszembe e-filmmel kapcsolatban. Számomra a legnagyobb mélypont: " -Mondd el mit látsz! -Egy minimanó lovagol egy nagy melákon." pfff. Talán a legrosszabb harmadik rész.
K. L. 2010 febr. 27. - 07:34:15
(5/53)
az elsõ két rész jó, de ez egy nagy szarság, nincs semmi értelme. és ez miért 18 éven aluliaknak nem ajánlott?
6/10
GörögNecsi 2009 dec. 24. - 17:02:26 6/10
(4/53)
Igen ez a rész nekem sem tetszett! Az elsõ két rész mozgalmassága fezsültségtartalma nincs meg ebben a részben!
Ez mesének jó lehet...Ilyenek hogy Tina Turner maradt volna a mikrofon elõtt a szinpadon :D
No meg ilyen Velõ Verõ nevetséges alakok,meg a többiekrõl :D Erõszak nincs benn egy szál sem csak bohóckodás van benne a Walker kapitánnyal együtt(Mad Max)!
A metán termelés disznókkal ötletes volt...
Egyénként igen a végén ad egy kis nosztalgiaérzetet az csata...
De összességében nem üti meg a 7et sem 6/10.
kocamama 2007 dec. 14. - 12:37:17 Előzmény mikehodges
(3/53)
Szerintem mindegyik részt elcseszték, idétlenség az egész. Mel Gibsontól jobb filmeket is lehet látni.
zszoltan 2007 júl. 13. - 20:52:00 Előzmény mikehodges
(2/53)
A gyerekek miért idegesítenek. Szerintem õk is uncsik. Hát az elsõ rész hangulata itt már sehol sincs, az biztos. Kell hozzá egy kis szóda...
10/10
mikehodges 2007 máj. 13. - 16:47:03 10/10
(1/53)
Ezen max. Tina Turner szuper betétdalai dobnak valamit.Sajnos ezt a részt kicsit elcseszték:(..van benne 1-2 élvezhetõ akciójelenet.de az egész film uncsi és nem nyújt semmi újat.a sok gyerek meg idegesít benne picit..:P