4/10
M.Zs.F 2013 dec. 29. - 20:18:00 4/10
(33/53)
Az elsõ rész kötötte le csak igazán a figyelmemet, bár az Én ízlésvilágomhoz ez sem áll közel. Számomra túl sötét, nyomasztó, nem szeretek azon gondolkodni hogy ilyen is lehet(ne) a világunk.

Ettõl függetlenül nem csodálom hogy kultfilm lett belõle, s hogy emiatt lett Mel Gibson remek színész. Amit játszik mind a 3 részben az fergeteges.

10/4
8/10
megatron90 2013 dec. 23. - 20:17:05 8/10 Előzmény nikato
(32/53)
jó film,csak sokan azért pontozzák le mert kicsit másabb stílusú mint az elsõ 2.Max magyar hangja tényleg nem jó,az 1 .rész scifi-dráma/thriller,a 2. scifi-akció,ez meg scifi-kaland.ha nem Mad Max lenne a címe ez egy nagyon jó film lenne.10/8.Gibson nagyot játszik ebben is.
6/10
nikato 2013 dec. 02. - 20:23:59 6/10
(31/53)
Max hangja miért nem lehetett már Szabó Sípos Barnabás? Furcsa volt az egész sztori. Ha apokalipszis volt, honnan volt az a sok gyerek és honnan tudták, hogy a felhõkarcoló az felhõkarcoló? Na mindegy, nem mindent értettem. Jó film, jobb, mint a maiak. Nem akartam egyszer se beletekerni. :) SPOILER/OFF lehet: Mel Gibson is nagyon jól nézett ki benne, egyébiránt minden rész végén egyedül marad, mint a magányos hõs. :D Lényegében, mindhárom részt kiírom, ha másért nem is, de legalább az eredeti szinkronnal legyen meg lemezen is. :DD S/O vége.
1/10
Újvállalkozó 2013 okt. 27. - 01:29:03 1/10 Előzmény Geri87
(30/53)
Amikor gyerek fejjel elõször láttam, akkor sem értettem ezt miért kellett megcsinálni, hogy merték a Mad Max nevet adni neki? :( Unalmas, nincs története és autók már szinte nem is szerepelnek benne. A ketrecharc érdekes (1985-öt írtunk akkor), sok mindent Mel Gibson csinált, de akkor is 1/10-es, mert kicsúfolása az elsõ kettõnek. :(
Geri87 2013 júl. 23. - 19:27:18
(29/53)
"Ezt úgy írod, mintha a második rész annyira új lenne(2 év köztük a diff.)....vagy neked 1980 a határ, az elõtte készült filmeket alapból nem szereted?"

A hangulata 70-es évek, igen, és ezért sem tetszett, meg mert egyszerûen nem annyira jó.

A gyerekek akkor sem illenek bele, éles a határ a film elsõ negyede és a közepe között.
maradtak volna akkor az eredeti vadonos változat mögött, bár akkor sem lett volna jó harmadik résznek, semmi köze nem lett volna az elsõ 2 részhez.
Ilyen bénán beilleszteni a semmire a várostól kb 1 napra élõ hibbant árvákat elég ratyi, nem vicces, inkább röhejes és mikor néztem én szégyeltem magam miatta hogy ekkora fos rész elkészülhetett és madmax néven létezik...
7/10
Tomonas-23 2013 júl. 22. - 16:33:11 7/10 Előzmény Geri87
(28/53)
Fura amit írsz:
--Az elsõ túl régi, 70-es évek, nem tetszett, a második "A" Mad Max--
Ezt úgy írod, mintha a második rész annyira új lenne(2 év köztük a diff.)....vagy neked 1980 a határ, az elõtte készült filmeket alapból nem szereted?

A gyerekes dolgokra meg, hogy "ennek semmi köze nincs a Mad max-hez" itt a válasz(wiki):
-Az eredeti terv szerint egy a vadonban rekedt gyerekekrõl szóló film készült volna, csak késöbb jött az ötlet, hogy a Mad Max második részének sikerét kihasználva illesszék be a filmet a Mad Max sorozatba.
-amerikai tõkét is bevontak a készítésbe, de ennek meg lett a következménye, le kellett szállítani az elõzõ filmekben látott 18-as korhatárt PG-13-ra, ezért a cselekmény erõszakosságán sokat finomítottak, a cselekményt a fiatalabb, fõként amerikai nézõk igényeihez igazították---

Így már egyáltalán nem meglepõ a harmadik rész "mássága".......sajnos....
7/10
Tomonas-23 2013 júl. 22. - 16:09:23 7/10
(27/53)
A két korábbi epizód nagy kedvencem. A harmadik rész jócskán elmarad az elsõ kettõtöl, de ennek meg van az oka. Értékelésem:10/6,7(kerekítve 7 pont).
vino-et-veritas 2013 júl. 22. - 15:21:38
(26/53)
Nem kell bántani ezért.
Nem is élt még, amikor ezek készültek...

Mi meg részben ezen nõtönk fel, más szemmel nézzük ezt a sorozatot is.
Ennek ellenére én sem tartom a filmmûvészet csúcsának.
8/10
nuiii 2013 júl. 21. - 22:30:43 8/10 Előzmény Geri87
(25/53)
ha ennyire nem jön be ez a stílus, akkor ne nézd, öreg! baromságokat írni mindenki tud, de olyan kapitálisat, hogy "túl régi, 70-es évek..." még itt is ritkán olvasni. hülye majom.
Geri87 2013 júl. 13. - 01:56:18
(24/53)
Hát ez valami borzalom volt.
Az elsõ túl régi, 70-es évek, nem tetszett, a második "A" Mad Max, amit annyira emlegetnek, ajnároznak, bár az sem egy nagy film azért.

-Spoiler-

A film elsõ harmada, negyede még elmegy, de már itt is nevetséges a nagydarab melák hátán lovagló törpe, az indiánnak öltözött testõrök, meg a tésztaszûrõvel a fejükön flangáló városlakók. Belsõégésû motorok azért még vannak, használják õket, de a kis törpe tud egyedül szarból energiát elõállítani...de ezt ne is firtassuk, az egész civilizációs lezüllés úgy ahogy van necces, de ez ilyen mûfaj.
Nos, a ketrecharc után Max-ot kirakják a sivatagba...ez is nevetséges jelenet...majd elszabadul a pokol, családi gyerek filmre váltunk meg 12-es karikára, Miki egér jön és megerõszakolja a filmet: a Kék lagúna, Pán Péter, Kula bácsi kaki expressze keveredésével egy kínos és borzalmas folytatás keletkezett.
na és az a makogás a kapitányról...egy generáció alatt kb 30 Km-re Cserevárostól (a ló azért nem juthatott messzire) lezüllött õsember gyerekek élnek mit sem tudva a világról.
Hagyjuk már!

Ennek semmi köze nincs a Mad max-hez.

(A film csúcspontja amikor a majom viccesen egy helyben szökdécsel)
3/10
Viktor6665 2013 ápr. 05. - 19:29:39 3/10
(23/53)
Ez a film valami elmebaj, a józan ész ellensége. Az elõzõ kettõhöz képest egy rakás disznószar. Kb olyan szintû minõségromlás mint a Superman 1-2 után a 3.
Dr. Zaius 2013 márc. 20. - 10:04:48 Előzmény Sz Peter
(22/53)
Egyáltalán nem akarom a saját ízlésemet ráerõltetni bárkire is.
A hozzászólásomat úgy kezdtem, hogy szerintem...
És igazad van! Ez a film akár felfogható egy teljesen rendben lévõ poszt-apokaliptikus mozinak is.
A bajom azzal van, hogy meg sem közelíti az elsõ két rész által hozott szintet, és ez szerintem
amiatt van amit az elõzõ hozzászólásomban leírtam.
Ha ezt a filmet nem Mad Max III. címen hozták volna ki, és a fõszereplõ nem Mel Gibson lenne és nem
Max lenne a fõhõs neve, akkor lehet, hogy tudnám szeretni. Így azonban csak az az érzés van bennem,
hogy két jó rész után csináltak egy szar harmadikat.
Sajnálom! Kérlek ne haragudj rám ezért... :D
Sz Peter 2013 márc. 19. - 20:01:10
(21/53)
"Nem kellett volna..."

Neked megnézned. Maximum.
Miért akarod másokra ráerõltetni a saját ízlésedet? Csak mert neked nem tetszett, akkor másnak sem fog? ;)

Ez egy teljesen rendben lévõ poszt-apokaliptikus film, pláne a 80-as évek felhozatalából.
Dr. Zaius 2013 márc. 19. - 17:42:00
(20/53)
Szerintem a harmadik részt eleve nem lett volna szabad megcsinálni, fõleg nem Mad Max III. címen.
Mert, bár történetileg az elsõ két rész folytatásának is tekinthetõ, de ez a film végeredményben csak egy
Hollywood-i szar. Ezt a filmet inkább olyan késõbbi filmekhez sorolnám, mint a Kevin Costner féle Vizivilág,
vagy A jövõ hirnöke, amik egyébként sokakkal ellentétben szerintem jó filmek (talán épp azért mert bukott Hollywood-i filmek),jobbak mint a Mad Max III..
Sokaknak azért van ellenérzése ezzel a filmmel kapcsolatban, mert erõsen érzõdik rajta, hogy egy (kettõ) sikeres és valóban mondanivalóval rendelkezõ, jó ("kult")film(ek) amerikai kasszasiker-változatát akarták elkészíteni. Nem kellett volna... és George Miller-nek se kellett volna ehhez aszisztálnia..., de gondolom volt az a pénz amiért elvállalta.
4/10
higgsbozon 2012 júl. 16. - 22:57:51 4/10
(19/53)
Azt nem értem, hogy az elsõ részben még normális volt a világ, voltak városok,
dolgoztak, éltek az emberek, csak vidéken volt necces barangolni, erre a második
részben már középkor (elfogyott az olaj), a harmadik részben meg már atomháború...
Úgy látom minél több pénzbõl készültek a filmek annál nagyobb flasht akartak összehozni
a készítõk, csakhogy így nagyon nem passzol össze a három film a fõszereplõt leszámítva.
8/10
kleavenae 2012 júl. 05. - 15:41:30 8/10
(18/53)
SPOILER
Véleményem szerint a 3. rész kimagaslóan jobb volt, mint az elsõ kettõ. Az elsõ rész csak bugyuta gyilkolászás vérszegény történettel. Miért vérszegény? Mert 3 sorban leírható:
Max megöl egy nomád motorost, akik bosszút állnak a bronzosokon és Max családján. Max barátja félholttá ég, gyermeke meghal, felesége is (majdnem?) meghal, így õ üressé és lelketlenné válik; bosszúból legyilkolja a motorosokat.
Néhány igénytelen akciófilmben vannak elvarratlan szálak, ahogy a Mad Max 1-ben is. Max barátja úgy megsérül, hogy jobban járna, ha meghalna. De kit érdekel? A film megy tovább, Maxan minimális érzelmi trauma látszik. A fél éves gyereke meghal, de õ még csak meg sem siratja. És a feleségével mi van? Még életben volt, és szó sem volt a haláláról, de Max elment, rá se hederített. Megemlítendõ még, hogy a rendezõ olyasmire vállalkozott, amit nem tudott megvalósítani: a filmes trükkök száma kb. a nullával egyenlõ. Az olyan jeleneteket, amik más akciófilmek alapját szolgálják, itt egyszerûen nem mutatják. Helyette láthatjuk Max csodálkozó tekintetét, vagy egy-egy elguruló kereket, cipõt.
A második részben már a hibák nagy részét javították. Értelmetlen gyilkolászás helyett bejött a képbe a cselekmény, történet. Sokkal több filmes trükköt láttunk, emelték a költségvetést. De azért a filmes trükkök helyett inkább drágán megvettek egy olajkutat és felrobbantották.
A 3. részben végre kiderült, hogy mi is ez az egész, hogy egy posztapokaliptikus világban vagyunk, hogy nukleális háborúval eltörölték a nagyvárosokat. Rengeteg a filmes trükk, fõleg a vége, rendkívül bonyolult a komoly(!) történet kivitelezése. Az egyetlen hiba, hogy olyan mintha két filmet vágtak volna egybe: az elsõnek azzal van vége, hogy Maxet számûzik a sivatagba, ahol a biztos halál vár rá, a másik rész pedig azzal kezdõdik, hogy Max mégsem hal meg, megmentik. A két résznek nagyjából semmi köze nincs egymáshoz, szinte függetlenül is nézhetõek.
Én azt mondom, a harmadik részre végre felnõtt, megérett a sorozat. Aki a bugyuta, értelmetlen gyilkolászást preferálja, az nézze csak az elsõ részt, aki történetet is akar, annak a 3.-at ajánlom.
1. rész: 3/10
2. rész: 6/10
3. rész: 8/10
7/10
KlarkKent 2012 febr. 24. - 00:23:21 7/10
(17/53)
Igen, kicsit felemás volt a film. Az elsõ két rész nagyon jó, nagyon tökéletes. A második rész még jobb lett, mint az elsõ. Itt a harmadikban, ahogy elõttem is írták, az elsõ 40 perc nagyon jó volt, nagyon jól indult. A film második fele...meg úgy éreztem átmegy valami bugyuta gyerekfilmmé meg mikor visszamennek a városba az is bugyuta lett. Aztán a jött a végsõ sivatag harc, ami megidézte az elsõ két filmet és emelt egy kicsit az addig nagyot esett színvonalon, majd a záró képsorok is jók voltak. Nem tudom....mintha az elsõ háromnegyed óra után elvesztek volna az írók...a végére meg visszatalálnának...Nem tudom. Felemás érzéseim vannak. Haragudni nem tudom a filmre, mert sok a jó jelenet és rész benne, de...de!!!
Darth Plagueis 2012 jan. 13. - 20:13:53
(16/53)
Kész jármûvek a Mad Max: Fury Road-hoz :
Darth Plagueis 2012 jan. 13. - 20:11:52
(15/53)
Eközben Dél-Afrikában zajlanak az elõkészületek, a helyszínkeresések a negyedik Mad Max-film azaz a Mad Max: Fury Road számára !
A rendezõ természetesen George Miller, ám a fõszereplõ már a Batman-es Dörmögõ-Bane-Dömötör Tom Hardy.
Látványtervek mert megérdemlitek :
szupera 2011 szept. 16. - 17:29:24
(14/53)
Persze hogy hány év telt el azt én sem tudom..............