Téma: Madarak

ilali 2016 júl. 03. - 02:04:11
(112/132)
***SPOILER***
„A madarak tanulmányozása megmutatja, hogy milyen bonyolultak és sokfélék, változatosak a szex. funkciók.” D. – H.
Az aruaka legenda egy madarat említ. Buffet lealázón kettõt ábrázol. A film kicsit többet, szintén nem túl vidáman, méltón.
Egyre több a madár és kevesebb az õszinte emberi megnyilvánulás.
***SPOILER VÉGE***
frenchbullie 2016 ápr. 03. - 09:17:15
(111/132)
Üdv! Láttam kétszer is ezt a filmet, de csak a szereposztásnál tûnt fel, hogy játszik benne Veronica Cartwright... Úgy tûnik maradt a "horror"-vonalnál, mert késõbb is ily alkotásokban tûnt fel. Számomra örökre Lambert lesz a Nyolcadik utas-ból. De azért rémlik a Kampókéz sokadik részébõl is.

Ha Maurier akkor inkább a Manderley-ház asszonya, ha pedig Evan Hunter, akkor a McBain regények azok, melyekre szavazok. Ennél a "madaras"-sztorinál engem is zavar a történet ad hoc jellege. Számomra Hitchcock legjobbja a Meggyónom címû film.
10/10
cellasto 2016 ápr. 03. - 01:00:31 10/10
(110/132)
az egyik alap a horrorok közt
hitchcock mûfajt teremtett ezzel és a psycho-val

minden horrorfilmek alfája és omegája ez és a psycho

különösen azért,mert egy laza játékfilmnek indul és úgy is ér véget
(de ami közte van....brilliáns mestermû)
idõjós1010 2015 dec. 22. - 23:49:39
(109/132)
Mikor még kicsi voltam nagyon tetszett ez a film. Akkor nem tûnt ennyire elnyújtottnak, és akkor még félelmetes is volt. Most viszont már egyéb gondom is volt vele. Mégpedig a sztorival.:
SPOILER
Leutazik ez a nõ a nagyvárosból azért, hogy madarat hozzon valakiknek, akiket nem ismer, és meglátogasson egy nõt, akit szintén nem ismer :-D Továbbá udvarlást "provokáljon" ki egy férfiból, akit egyszer látott életében összesen, és gyakorlatilag szintén nem ismeri, nem tud róla semmit, és látszólag annyira nagyon nem is akar, mert siet haza. No de azért becsempészett egy pár madarat egy idegen lakásba :-D Aztán meg lehet hogy a szinkron volt rossz, de a kereskedõ nem azt mondta neki, hogy abban a házban egyedül lakik egy nõ, a két lányával ? Ehhez képest picit más volt a helyzet. Én még ilyen összetákolt sztorit életembe nem láttam. pedig a mai filmeket szidják még csak igazán :-)
10/10
nikato 2015 szept. 14. - 13:50:33 10/10
(108/132)
Vontatott és kicsit uncsi volt. De amúgy nem rossz. Kiderülhetett volna mi volt a madarak baja, és a vége is befejezetlen volt. De thegodfather18 jól megmagyarázta. Úgy már érthetõ. Olvastam, hogy Rod Taylor szerint búzás-whiskey-vel etették meg a madarakat, hogy egy helyben álljanak, meg, hogy Tippi Hedren lánya (Melanie Griffith), olyan babát ajándékozott Hitchcock-nak, ami ugyanúgy nézett ki, mint Tippi, és ez kísérteties volt. :D Ill. Rod Taylor is szerepelt egy feldolgozásban, a Madarak 2.-ben '94-ben pedig Tippi szerepelt, de nem a régi karakterében persze. És még egy érdekesség, hogy amikor Melanie-t megtámadják a madarak a szobában 7 napig filmezték, majd miután viszi le Mitch a lépcsõn, az nem Tippi, hanem a dublõre, Tippi kórhában heverte ki épp az egy hetes forgatást. Ezek ilyen érdekességek. :D
4/10
beszelo86 2015 ápr. 11. - 21:35:32 4/10 Előzmény thegodfather18
(107/132)
A leggyengébb Hitchcock-film. A történet nem indul sehonnan, nem érkezik sehova, nincsenek miértek, sem megoldások. Csalódás volt a mestertõl.
10/10
thegodfather18 2015 jan. 04. - 21:03:21 10/10
(106/132)
Szintén zseniális film a mestertõl. Kár azon vitatkozni, hogy mennyire vontatott vagy mesterkélt a színészi játék ez akkoriban természetes volt. A film végig fenntartja a feszültséget és a "nem beszélõs részek" is erre hivatottak. Az hogy a madarak mitõl örültek meg és támadtak rá az emberekre, az mellékes. Az 1920-as években történt Amerikában, egy kis városban hasonló eset, ami a történet ötletét adhatta, ott vizsgálatok kimutatták, hogy egy bizonyos algafaj fogyasztása méregként hatott a madarakra és ezért megtámadták az embereket. A film zárómondata, miszerint a szerelemmadarak nem bántottak senkit, pedig rámutat arra, hogy attól még, hogy egy faj bizonyos egyedei nem tartják magukat a normákhoz és gonoszak attól még nem lehet leírni minden tagját. És ez még keretet is ad a történetnek hisz, egy kalitkákkal teli madárüzletben kezdõdik a történet, és egy kalitkával is van vége. Míg az elején a madarak vannak bezárva az õket körülvevõ emberektõl, addig ez késõbb megfordul és már az emberek zárkoznak be a madarak elõl. Jó kamerabeállítások, szép képek, tûrhetõ színészi játék, kezdetleges de korhû speciális effektek, de mindent egybevéve ez egy zseniális film egy zseniális rendezõtõl, aki a mûfaj igazi atyja.
2/10
ToklászMongol 2014 aug. 26. - 22:43:42 2/10
(105/132)
lehet, bár úgy rémlik vasárnap volt szóval nem BK után néztem!
10/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 26. - 22:26:53 10/10
(104/132)
lehet nem ezt kellett volna nézni közvetlen a barátok közt után :)
2/10
ToklászMongol 2014 aug. 26. - 22:21:51 2/10
(103/132)
Vicces film, rettegés helyett a röhögés kapott el, amíg néztem!
A nagy kussolásokat nem tudtam mire vélni.
Nem túl érdekfeszítõ, mai szemmel meg végképp nem.
10/10
cellasto 2014 aug. 26. - 08:16:15 10/10
(102/132)
én egyszer láttam valamikor 20 évvel ezelõtt,de sokkolt rendesen
azóta sem tudtam még egyszer megnézni,akárcsak a psycho-t
döbbenetes munkát végzett a mester az tény,ami fennmarad az utókornak még nagyon sokáig :)
csabaga 2014 aug. 25. - 17:09:36
(101/132)
Mûmadarak,háttérvetítés,idomított madarak szerepeltek együtt.

Érdekes látni Jessica Tandy-t középkorú nõként és nem csak 80 évesen...
csabaga 2014 aug. 25. - 17:07:48
(100/132)
Vagy miért kellett benyitni a padlásra...
csabaga 2014 aug. 25. - 17:07:08
(99/132)
Azt én sem értetem soha,az iskolából miért kellett kimenni az utcára.

Bár nem tudni,soha elõ nem forduló helyzetekben hogyan kell viselkedni.
antibond 2014 aug. 25. - 10:14:55
(98/132)
Roppant értelmetlennek és udvariatlan dolognak tartom a személyeskedést, de aki ilyen h.sz-t ír, az számoljon a következményekkel. Figyelembe véve amiket közöltél, ajánlom Neked azokat a mûremekeket, melyekben a támadó cápa teli torokkal bömböl. (Tüdõt azért nem írtam, mert az már iróniának is túl erõs...)
Méghogy értelmetlen párbeszédek! Persze, igaz, ilyenekkel van tele a Hamlet is... Szóval, azt se nézd meg!
Hú dejó a habos sütemény 2014 aug. 24. - 23:49:12
(97/132)
óóóóóóóóóriási csalódás volt :(

tele tök érdektelen funkciótlan párbeszédekkel

egyedül az volt érdekes hogy hogy a fenébe csinálhatták a madaras jeleneteket

meg hogy a csaj Debussy zongorázása közben hogy tud társalogni

de amúgy totál szar volt, kritikán aluli :(
8/10
_Freddy_ 2014 aug. 24. - 23:27:42 8/10
(96/132)
Szerintem is nagyszerû film volt, az utolsó mondat meg sok értelmet ad magának az egész filmnek. :)
LexH 2014 aug. 24. - 10:53:58
(95/132)
Megítélésem szerint ez Hitchcock legnagyobb filmje: a nagyok között is a legnagyobb. Ugyanakkor látom, hogy a technikája elavult, ez ma sok nézõz zavarni fog.
Hármat emelnék ki a számtalan nagy jelenetbõl:
- Amikor síri csend van, nem hallani a madarak vijjogását, s az emberek mégis szorongva, reszketve várják újabb támadásukat.
- Ahogy a kanárik a gépkocsiban "bedõlnek" a kanyarnál. Ismerik az utat...
- Ahogy a gyerekek a ketrecben minden szörnyûség végén és dacára megmentik a saját kis madaraikat.
csabaga 2014 júl. 29. - 18:10:15 Előzmény breeder
(94/132)
A másik Hitchcocki ötlet a McGuffin,ami egy fontos dolog,de lehet bármi...

Viszont a Madarakban ilyen nincsen.
10/10
breeder 2014 júl. 28. - 19:59:02 10/10 Előzmény csabaga
(93/132)
Nicknames: Hitch - The Master of Suspense

"Suspense

Ez a Hitchcock által létrehozott feszülségteremtõ eszköz egyike azon fogalmaknak, amelyek megkülönböztetik a filmjeit az egyéb thrillerektõl. Egy példa a megjelenésére: a nézõ számára felfedi, hogy bomba van az asztal alatt, de a fõhõs ezt nem tudván nyugodtan üldögél mellette."

Forrás: wikipedia

-Vagyis Hitchkock a feszültségkeltés mestere volt! :)

A Madarakban persze vegyítve vannak a stílusok (a horror és thriller elemek), de alapvetõen ez a film is a feszültségkeltésrõl szól.