Téma: Madarak

csabaga 2014 júl. 26. - 17:57:51
(92/132)
Ez volt Hitchcock mûvészfilmje...

A közönségnél siker volt,a kritikusoknál már kevésbé.Kezdték horror rendezõként beskatulyázni,pedig korábban nem így volt.
Egy régi hazai filmes könyv is így emlegeti,szerintem tévesen.
10/10
breeder 2014 júl. 25. - 19:12:33 10/10
(91/132)
Érdekes, hogy ezt a Madarak címû filmet annak idején milyen sokat leadták a tv-k. Kb 3-4szer tuti láttam, pedig nem vagyok egy nagy horror film szeretõ. És tegyük azt hozzá, akárhányszor néztem végig, mindig tetszett. :)

---SPOILER---

Félelmetes, ahogy a madarak csak várnak, várnak, aztán egyszer csak támadásba lendülnek! |O.O|

8/10
10/10
breeder 2014 júl. 25. - 18:58:58 10/10 Előzmény ad mala
(90/132)
"És miután megnéztük, ne menjünk olyan helyekre ahol sok madár van. Egy ideig parázni fogunk még egy verébtõl is."

Emlékszem, amikor középiskolába jártam, akkor a busz, amin hétköznaponként rendszeresen utaztam, egy olyan fõúton ment végig, ami mellett egy nagy vetési mezõ terült el. És ezen a nagy mezõn télen összesereglettek a vetési varjak nagy csapatokban, és olyan sokan voltak, hogy amikor az utazók kinéztek az ablakon, csak azt látták, hogy rengeteg fekete madár lesi a fõúton éppen elhaladó buszt. Mondanom sem kell, rá volt írva az emberek arcára, hogy mindenkinek a Madarak címû Hitchcock-film jutott az eszébe, és a kérdés, hogy vajon ezek a madarak is támadásba fognak-e lendülni?! :)
ad mala 2014 máj. 19. - 18:50:44
(89/132)
Vannak a filmben igazán bosszantó dolgok, amik az efféle ijesztgetõs-menekülõs filmekben szoktak lenni (teljesen illogikusan cselekszenek a szereplõk, és még csak a pillanatnyi riadalom számlájára sem írható fel, egyszerûen a forgatókönyvíró eldöntötte hogy mert akkor úgy majd jól megszívathatjuk a fõhõst).
Viszont. Ez a film mesteri. Mûfajának egyik legjobbja, alapékköve. Némely klasszikus jelenettõl még ma is szinte tapsolva csináljuk össze magunkat.
És miután megnéztük, ne menjünk olyan helyekre ahol sok madár van. Egy ideig parázni fogunk még egy verébtõl is.

És érdekesség gyanánt. A padlásos jelenetet élõ állatokkal vették fel, a színésznõt hosszú napokon keresztül kínozta velük ez a dagadt állat...
10/10
offtopic
cellasto 2014 ápr. 11. - 21:17:17 10/10 Előzmény twillight
(88/132)
te agyatlan...
maradj az alkonyat szériánál inkább...az neked való :)
9/10
bruckadi 2014 ápr. 11. - 19:00:38 9/10
(87/132)
A Madarak a Psycho-val együtt a horror alapjaként nõtte ki magát.
Alfred Hitchcock alkotása egy mûvészfilm. Nemcsak rengeteg szimbólum és metafora található benne, de a lényege, az értelmezése is egyén kérdése. A film hitchcocki szorongását és rejtélyét az adja, hogy a megoldás egyáltalán eljön-e. A válasz korántsem kielégítõ, illetve szintén választás kérdése. A madársereg jelképezheti egy felsõbb erõ, a gonosz lesújtását, Isten sorscsapását; bennünk élõ tudatalatti rettegések, félelmeink megnyilvánulását is. Megtalálhatóak társadalmi összetartozást tartalmazó kérdések is. A végén pedig egy katasztrófafilmbe illõ jelenet szemtanúi lehetünk, amely apokaliptikus hasonlattal él.

Felvethetjük, hogy a Madarak megállja-e a helyét ma is, mint horror? Ugyan a smink és a látványbeli effektek akkor még messze nem tartottak ott, mint manapság, de a válasz: igen! A rendezõ nemcsak mint félelmet keltõ és ijesztõ filmet alkotott, hanem egy tudatalattira ható, szorongó, feszengõ thriller-t is!

Egy valami viszont így is zavaró lehet: mégpedig a színészi játék. Tudni lehet, hogy 50 évvel ezelõtt a színészi játék nem volt annyira kifinomult, mint manapság, de a minõséget akkor is észre lehetett venni: kicsit sekélyes, üres.
A rendezõ technikai újításai is tökéletesen fellelhetõek, hiszen az úgynevezett Suspense effektet több esetben is felhasználja, hogy az adott jelenetben a feszültség a tetõfokára hágjon. Úgy hírlik, hogy a 370 trükkfelvételt tartalmazó film forgatását a rendkívül bonyolult technikai követelmények miatt három éven keresztül készítették elõ. A filmben számos újítást vezettek be mind a különleges effektusok, mind a hang területén.

Összesítve szerintem a Mester egyik legkiemelkedõbb munkája ez, egy felejthetetlen mestermû a '60-as évekbõl!
8/10
jodliman 2013 okt. 05. - 14:11:30 8/10
(86/132)
Remek film, elsõ film volt amelyet láttam Hitchcock-tól. Nagyon ért a rendezõ a feszültségkeltéshez, meredten néztem a képernyõt, pedig a történet nem volt agyoncsavart. Igazi mesterien megcsinált horror-thriller a világ egyik legjobb rendezõjétõl!

8/10
10/10
peterpancollar 2012 dec. 19. - 21:01:04 10/10
(85/132)
Rám sokkal nagyon hatással volt, mint a mai vérengzõs, hatásvadász horrorfilmek/thrillerek. Teljesen összerezzentem ma, mikor az utcán ma madárzajt hallottam. 10/10
offtopic
sofi 72 2010 okt. 28. - 23:06:56
(84/132)
Hát igen....a "régi szép idõkben" még óvták a kisdedek lelkét!!:)) Bezzeg manapság....
kroll 2010 okt. 28. - 21:26:17 Előzmény sofi 72
(83/132)
Valamikor a 80-as évek közepén adták le a "királyi" TV-ben az Alfred Hitchcock sorozat keretében. A film vetítése elõtt a bemondó szigorúan figyelmeztetett, hogy csak 18 éven felülieknek.
twillight 2010 szept. 20. - 20:39:20
(82/132)
Egy dolog miatt érdemes egyáltalán foglalkozni ezzel a filmmel: mikor megnézed a Gyilkos Paradicsomok Támadását, jobban lejön az elején a poén.
sofi 72 2010 szept. 20. - 19:32:51
(81/132)
Úgy látszik, ma thrilleres napom van....:))))

Szóval Madarak...

A nyolcvanas években láttam. Nagy durranás volt, van egy csomó jelenet, ami még most is beugrik. És amire még nagyon jól emlékszem, azok a színek....valahogy "túl" színes volt.

Természetesen ezt is végigrettegtük az egész családdal...:))))Szerintem tök jól volt adagolva a feszültség. Tökéletes volt. Ha most megnézném valószínû jót nevetnék rajta!!?? Talán 1x beiktatjuk, ha másért nem, nosztalgiából!

Ja, és ami miatt soha nem felejtem el, az az, hogy pont azon a nyáron voltunk Várnában, (szoci riviéra..:))) és anyám csak a nyaralás után árulta el, hogy végig a sirályokat figyelte, amik a parton gyülekeztek maradékok után, hogy vajon mikor támadnak ránk!!:)))))))))
Úgyhogy errõl a filmrõl is elmondható, hogy elérte a célt! (legalábbis a "nyócvanas" évek szintjén!!:))))

Ennyi
8/10
PivarnyikKrisz 2010 szept. 02. - 17:33:32 8/10 Előzmény PivarnyikKrisz
(80/132)
jójó, ez durva volt:)
*ijesztõ!!!!
8/10
PivarnyikKrisz 2010 szept. 01. - 17:31:52 8/10
(79/132)
Igen Hitchcock indította el,de a régi effektekkel SZERINTEM nem ilyesztõ, ezért mondom: Új effektekkel,modern feldolgozásban biztos nyomasztóbb lenne!
8/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 31. - 10:16:02 8/10
(78/132)
Szerintem azért ez túlzás.
Nagyon félelmetes??? Szerintem ezt nem lehet a Madarak-ról elmondani. De azért nem is nyomasztó teljesen...
Dehát ízlések és pofonok.
8/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 08. - 11:45:08 8/10
(77/132)
Jó film! És szerintem ez valamilyen szinten klasszikus! Legalább elmondhatom magamról h ilyet is láttam!:D
Nemrossz a sztori meg oké a film,de nincs meg benne az a hangulat amitõl feszült lesz az ember egy thrillernél!!!
Nem derül ki h miért volt az egész cselekmény!!! Miért támadtak a madarak?!
Szóva jó film, de szerintem még jobb lenne ha egy kicsit átirnák és újrarendeznek ijesztöbbre és feszültebbre!!!
10/8!
99x 2010 márc. 30. - 22:17:37
(76/132)
A többiekkel ellenkezõleg, nekem tetszett. A hangulata feszült és valahogy kiszámíthatatlan. Nem ilyesztõ, de mégis izgalmas.
skinny89 2010 febr. 21. - 11:06:42
(75/132)
Szerintem nem érdemes erre pazarolni az idõt..nem sok mondanivalója van és még az se derül ki hogy miért 'támadtak' a madarak..elég vontatott..
bürgönye 2009 dec. 29. - 01:50:23 Előzmény lemezek01
(74/132)
Melyik mai horrorra gondolsz? Tkp. nehéz lenne bármivel is összehasonlítani. Bizonyára ma másképpen rendeznének filmet egy ilyen témából, vsz. pörgõsebbre vennék a tempót, a technikáról nem is beszélve. De a legtöbb mai horrorból én épp a suspense-t hiányolom, ami itt maradéktalanul megvan. Természetesen a "régi dicsõség" is belejátszott, hogy megnéztem, de nem ezért tetszett. Ahogy a többi Hitchcock sem, amelyek között akadnak persze gyenge darabok, ez azonban szerintem nem tartozik közéjük.
pupacs 2009 dec. 28. - 20:44:31 Előzmény Mazlee
(73/132)
Az még hagyján, de semmi értelme.