Téma: Madarak

Neszfor 2007 jún. 18. - 19:14:29
(11/131)
Nézd. Elõször is ha tíz éves lennék, végig se nézném a filmet. Na most hogy így mondtam nem tudom miért tettem ilyet. Mondjuk késõn adták a tv-ben és biztos élt a "túl fáradt vagyok, hogy elkapcsoljak" effektus. Mindegy. Másodszor amint azt már mondtam ez a film egyszerûen nagyobb C mint amekkorát el tudsz képzelni. Se füle se farka. Értelmetlen az egész. Jönnek a madarak trhillerkedünk, elbújunk, elmenekülünk, enniy az egész. Bár az kétségtelen, hogy Alf jól adagolja a növekvõ feszültséget, egyre többet, de egyébként azon kívül, hogy láttál egy nagy Klasszikust, nos... azon kívül semmit nem nyújt. Még a 39 lépcsõfok is jobb. A Psychot inkább nem mondom, mert azt csak félig láttam. DVD-rõl, valamelyik unatkozós délután szóval volt energiám a felénél megnyomni a stop-ot.
Neszfor 2007 jún. 18. - 18:38:16
(10/131)
a madarak támadásának okát be lehet úgy magyarázni, hogy mit tudom én, pl. a globális felmelegedés, az ember elpusztítja az élõvilágukat, a gyárak kéményébõl olyan toxikus anyag gõzöl, amit a peoplek nem vesznek észre te a madarak igen. Na mondtam én, be lehet magyarázni, csak hülyén hangzik. Már maga a film is hülyeség. Akkora C film, mint a ház. Én végig untam és kissé meg is könnyebbültem amikor vége lett. Nem is értem, miért ajnározzák Hitchcock-ot. Eléggé ötlettelen pali, még két filmjét láttam (39 lépcsõfok, meg félig a Psycho) de egyik sem nagy szám. Túlértékelik a palit.
nofrit 2007 jún. 16. - 19:20:32 Előzmény csigusz92
(9/131)
Még a film vége után is hosszú-hosszú ideig bámultam a tévé sötéten villogó képernyõjét - a film nem engedett még el. Bár nekem egy kissé hiányos volt az, hogy nem derült (valószínûleg én siklottem el fellette, de azóta sem tudom), miért támadtak a madarak. S hogy miért ért véget azok után, hogy Melanie-ék elhagyták a helyet?
csigusz92 2007 máj. 07. - 01:57:45
(8/131)
kísértetis film
Hitchcock remekmûve
az egész film összképe nagyon bizarr és ez sztem nem a film közben hanem a végén jön át mégobban
nagyon tettszett alapmû
verdeleth 2007 ápr. 14. - 02:58:59
(7/131)
Az alapötlet tényleg zseniális, bár dramaturgiailag van pár hiba meg baki benne, a szinészi játék is elég lapos, de még ez sem tudta elrontani a filmet.Klasszikus
9/10
real_madrid 2007 febr. 25. - 22:25:32 9/10
(6/131)
alapmû.
amatõr 2007 jan. 18. - 23:02:08 Előzmény Newcastle United
(5/131)
Bezony, örök klasszikus.
x-tro 2007 jan. 18. - 13:19:09
(4/131)
Nem is mondtam, hogy Hithcock találta ki. Ellenben az õ nevére emlékszünk, nem pedig azéra, aki az eredeti kisregényt írta. Ez már a megfilmesített írók sorsa...
x-tro 2006 okt. 28. - 17:13:18 Előzmény Newcastle United
(3/131)
Jaja.
De az benne a legfantasztikusabb, hogy hatása igazán akkor jön be, ha az ember miután látta ezt a filmet, éves turistaútján tengerközelben "éli át" újra a fílinget. Kikötõkben sétálva....
És nem változtat semmit, hogy nem Atlanti óceánparti nyaraláson vagy, ahol a film is játszódik. Ugyanúgy bejön a film, az izzó görög tengerparton éppúgy, mint Thaiföld buja 'Bountyreklám" tengerpartján. Megtapasztaltam...:)))))

Ezzel csupán azt akarom mondani, hogy az igazán súlyos horrorok nem valami természet- és emberfeletti szörny jelenéseibõl készült, hanem éppen ellenkezõleg, a legnagyobb rettegést a mindennapi tevékenységek képesek legjobban elõidézni. Hitchcock zseni.
7/10
Newcastle United 2006 okt. 28. - 16:06:34 7/10
(2/131)
Örök klasszikus, Hitchcock egyik legjobb munkája.
angelbaby15 2006 okt. 28. - 15:37:51
(1/131)
Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúh!!!!!!!!!!!!!!! Ez a film nagyon DURVA! NEM AJÁNLOM SENKINEK!!!! Aki szereti a thrilllereket, akkor az nézze, de nekem nagyon durva film volt.