Téma: Maffiózók

kazaam0021 2014 nov. 04. - 22:19:24
(270/290)
Itt egy cikk, amely alaposan tárgyalja a sorozatból Tony és környezetének a jellemét.

http://filmelemzo.blog.hu/2014/11/01/kibol_lesz_a_maffiozo_vajon_orokletesen_vagy_a_kornyezete_hatasra_lesz_valaki_bunozo
10/10
denizay 2014 okt. 22. - 13:45:53 10/10 Előzmény davidamarushakur
(269/290)
SPOILER

Valójában azontúl semmirõl sincs szó, hogy beülnek egy étterembe majd elsötétül a kép. :) Viszont ez a "folytatás" illik be a sorozatba, kellõen reális és jó befejezés. Nem én találtam ki, nem az én verzióm, csak ezt találom reálisnak.
10/10
davidamarushakur 2014 okt. 19. - 23:35:45 10/10 Előzmény denizay
(268/290)
Ez a Te verziód. Valójában semmi ilyesmirõl nincs szó. :)
10/10
denizay 2014 okt. 12. - 01:49:48 10/10
(267/290)
Ezúton is elnézést kérek, de nem lehet szerkeszteni a hozzászólásokat. Mellesleg ez szerintem nem nagy spoiler, mivel a sorozat nem ad magyarázatot a dologra, a nézõ dönti el. Én csak az eddigi leglogikusabb teóriát osztottam meg.
10/10
denizay 2014 aug. 22. - 02:57:14 10/10
(266/290)
***SPOILER PÓTOLVA***


Tony Sopranot lelövik a végén. Az utolsó jelenetnél, amikor egy étteremben várja a családját a következõ zajlik le: Látjuk Tony-t szembõl, majd csengõszó (az ajtón) majd azt látjuk, hogy Tony pontosan mit lát. Ez azt hiszem háromszor megismétlõdik. Majd egy gyanús fickó kimegy a mosdóba, visszajön, mutatják Tonyt, csengõszó, feketeség. Zseniális befejezés volt.
morosg 2014 aug. 08. - 17:07:32
(265/290)
Kedvenc sorozatom, én meg is vettem egyben az összes évadot.
Egyetlen dolgot tudok felhozni, ami helyenként zavaró volt, az pedig (fõleg) az elsõ 3 évadban jelen lévõ vérgagyi lövöldözõs jelenetek. Ezeket néhol annyira rosszul adták elõ, hogy abszolút nem illett az összképbe, az ember néha azt hitte hogy egy teljesen másik sorozatot néz. Talán ezek közül a legdurvább az volt, amikor Vito tarkón lövi Jackie Jr-t egy (valóságban nem létezõ) játékpisztollyal. Szóval számomra érthetetlen, hogy ezeket a jeleneteket miért nem tudták olyan kellõ komolysággal összerakni, mint az összes többit.
10/10
denizay 2014 júl. 26. - 13:07:17 10/10
(264/290)
Fantasztikus. Sokan leírták már miért volt olyan jó ez a sorozat, szóval ezt én kihagyom.

egy-két dolog a sorozathoz:

Szerintem kellett volna egy olyan "szerethetõ negatív hõs" egy Joe Pesci féle pszichopata.

Furio egy ideig a kedvencem volt, de elég pocsék szerepet szántak neki, így is elég sok szálon futott a dráma, ez elkerülhetõ lett volna, én Furiot szívesen láttam volna a fent említett szerepkörben.

AJ karaktere nagyon szánalmas lett a végére, és elég következetlen, ha megnézzük mind a 6 évadot.

Chrisbõl lehetett volna egy feltörekvõ fiatal srác, erre egy lecsúszott drogos lett.

Ami még szemet szúrt, hogy irreálisan sok volt a rákbetegség ebben a "családban", minden második embernek valamilyen rákja volt.

Vito homárszálát pedig lehetett volna mellõzni.

Ezek csak szerintem hibapontok, vagy hiányzó kellék a sorozatból, de ez semmit sem von le a zsenialitásából. Talán a legjobb amit valaha láttam. Nincs kérdés, 10/10
JohnGotti1980 2014 júl. 01. - 06:47:08 Előzmény Owl
(263/290)
...eléggé sajnállak,h csak ezt tudtad összegereblyézni errõl a sorozatról.
8/10
Owl 2014 jún. 20. - 20:33:59 8/10
(262/290)
Ez egy olyan sorozat, amiben nem nagyon lehet senkivel azonosulni. A szereplõk egy része gond nélkül gyilkolászik, akár ok nélkül is, a másik fele meg mintha retardált lenne... Egy családregény a gengszter apuról, aki maga is jól kezeli a zongorahúrt, a semmirõl se tudó, rongyrázó feleségrõl, aki 3 centis mûkörmöket növesztve éli mindennapjait, miközben fel se tûnik neki, hogy itt-ott eltûnik valaki a közvetlen környezetébõl. XY eltûnt, mert egy spicli volt, az FBI tanúvédelmi programja miatt többé nem látjuk. Ezzel el van intézve, nincs több kérdés, Tony mégse jár tárgyalásokra az ilyen esetek okán. A fia teljesen debil, a 6 évad alatt a tökéletes idióta szerepét osztották rá, egy elkényeztetett szerencsétlenség. Namost kb ezekért a szereplõkért kéne aggódnunk, hogy jajj, mi lesz!
Ha a jellemeket félre tesszük, a karakterek kiválóan sikerültek: Livia, aki sunyin, a háttérbõl kavarja a szálakat, Junior és szemüvege, aki az egyik legnagyobb alakítást nyújtja, a piperkõc Paulie, a nagy maci Bobby, a kibírhatatlan Janice, a tenyérbemászó Christopher, a stabil oszlop Silvio és persze a hûvös és kimért Dr. Melfy. Néhányszor hiányérzetem volt az elvarratlan szálak miatt. Szinte vártam, hogy az erdõben elmenekülõ ukrán elit katona visszatér rendezni a számlát, a fõnöke se nagyon vette szívére a testvéreként szeretett jobbkeze eltûnését. Az FBI mint olyan nem létezik a filmben, szerepük elhanyagolható. A lepakolt azbeszt kupacok és egyéb bûncselekmények se élezik a konfliktust, semmi nincs felgöngyölítve. Sok a kihagyott ziccer. A buzeráns szálat nem kellett volna ilyen mélységig kibontani, ezt egyértelmûen túlzásba vitték. Tony meg egy puncimágnes. Nem a kurvák ugranak kizárólag a hájtestére, hanem a körülötte feltûnõ "kívülálló nõk" is erõs késztetést éreznek, hogy alatta végezzék. Vajon mi lehet a titka? Szóval, ez egy érdekes sorozat, aminek szerintem hullámzó a színvonala. Több szerethetõ karaktert tehettek volna a történetbe, a jó és a rossz harca helyett megkapjuk a gonosz és még rosszabb harcát. Nekem egyszer elég volt végignézni.
10/10
kazama90 2014 márc. 07. - 11:41:42 10/10 Előzmény convar
(261/290)
most néztem végig,kurva jó sorozat kurva jó karakterekkel.az utolsó évad utolsó részei nagyon jók/feszültek voltak.10/10.
10/10
convar 2014 febr. 23. - 17:20:43 10/10
(260/290)
Ugye ezekre is emlékszik mindenki? :)

http://indavideo.hu/video/Maffiozok_-_Elmondtam_amit_akartam
http://indavideo.hu/video/Maffiozok_-_mikor_lesz_mar_ebedido

Az elõbbi nekem egy nagyon emlékezetes mondat volt Siltõl, azóta van hogy ha vki vmelyik fórumon beleköt a mondandómba és nincs kedvem leállni vitatkozni akkor én is csak annyit mondok hogy "Elmondtam amit akartam." Kikezdhetetlen.

Az utóbbihoz meg, emlékszem annyira együtt tudtam érezni Vitoval... Ti is? :)
10/10
fenegyerek18 2014 jan. 31. - 22:56:24 10/10
(259/290)
Tony elképesztõ karakter, de még aki nagyon ott van az Chris!
7/10
Viktor6665 2013 dec. 16. - 00:09:00 7/10
(258/290)
Nem rossz sorozat, de azért engem annyira nem nyûgözött le. A Trónok harca, a Totál szívás és a Dexter sokkal jobb cselekményszállal rendelkezik és gengszterfilmbõl is láttam már jópárat, ami érdekesebb volt mint ez(legalábbis az elsõ évad).
10/10
convar 2013 dec. 12. - 12:41:44 10/10 Előzmény blake11
(257/290)
"Nem hittem volna, hogy a Keresztapa után tudnak egyenértékû alkotást készíteni. Sõt meg merem kockáztatni, hogy helyenként felül is múlta."

Nem csak helyenként.
megatron90 2013 dec. 12. - 10:53:21 Előzmény blake11
(256/290)
10/10
blake11 2013 nov. 23. - 18:51:06 10/10
(255/290)
A sorozat eddig a legjobb amit valaha láttam. A történet vezetés, szereplõk...zseniális.
Nem akár miért választották meg minden idõk legjobban megírt sorozatának.
Én olyan 3 hét alatt néztem végig, lényegében ezzel keltem és feküdtem. Egyszer még szabadnapot is vettem ki, hogy méltóképpen fejezhessem be.
Az meg, hogy ki miért nézte maga dolga. Engem személy szerint a karakterek fogtak meg. Paulie, Syl, T.J, Carmela, Junior, Livia, Ralphi...és persze Tony.
Nem hittem volna, hogy a Keresztapa után tudnak egyenértékû alkotást készíteni. Sõt meg merem kockáztatni, hogy helyenként felül is múlta.
Nem vettem még DVD-t, de ezt gyûjtõi kiadásban fogom megvenni.
10/10
minnavonbarhelm 2013 nov. 05. - 15:43:45 10/10
(254/290)
hihetetlenül sokrétû, izgalmas, intelligens sorozat. imádtam. kár, hogy vége és hogy szegény James Gandolfini meghalt... :(
10/10
fenegyerek18 2013 okt. 06. - 00:51:23 10/10 Előzmény convar
(253/290)
Janice biztos vádolható hiszen egyáltalán nem pozitív karakter, sõõt!
10/10
convar 2013 aug. 16. - 15:48:40 10/10 Előzmény SpencerBarnes
(252/290)
Ez egyébként tényleg egy érdekes jelenség az ilyen jellegû sorozatoknál, filmeknél hogy a nézõ azokkal szimpatizál, azoknak szurkol akiket a való életben valszeg megvet, vagy legalábbis elítél (szerencsés esetben :o) ). Ez persze elsõsorban az alkotóknak, jelen esetben Chasenek köszönhetõ, többek közt olyan pofonegyszerû dolgoknak is köszönhetõen pl. hogy az elvileg "jó" oldal még a rosszfiúknál is rosszabbak. És ez alól tehát a Maffiózók sem kivétel, elég csak az FBI ábrázolására gondolni. Az õ módszereik is u.olyan piszkosak mint a másik oldalé, vagy ha lehet még érzéketlenebbek azokkal az érintettekkel, akik "két tûz közé kerülnek".


SPOILER

Jó példa erre az amit Adrianával mûveltek. Néha a gyomrom kifordult attól ahogy a lánnyal bántak (igaz, aztán Tonyék sem voltak sokkal megértõbbek :) :S ).

SPOILER VÉGE



De! Ettõl függetlenül én Tonyékkal sem tudtam soha, egy percig sem azonosulni, merthát mégiscsak bûnözõk, ezen nincs mit szépíteni *** . És így megkedvelni sem, én magát a sorozatot, a történetet, a produkciót szerettem, a szereplõket már nem feltétlen, sõt... Persze mint anno írtam azért köztük is voltak átmenetek, a fõszereplõ, Tony pl. kétségtelen hogy nem egy velejéig romlott vadállat, annál jóval összetettebb személyiség. Meg a maga módján pl. Sil is "jó arc" volt, Jun bácsiról nem is beszélve (ez is mekkora volt: http://www.youtube.com/watch?v=La-nRTkSmPI :DDD ) De akkor is...

Az egy más kérdés hogy az eggyel fentebbi okok miatt az FBIt is elítéltem.

Meg az is egy másik kérdés hogy én pl. Pauliet idõvel külön, kifejezetten megutáltam, és itt nem a jófiú-rosszfiú dologról van szó, hanem mert egy igazi s*ggfej volt - pl. a Barreni erdõs balhé is miatta volt.



*** Am ha jól belegondolunk hogy hány "tisztes állampolgár" van a sorozatban (most szintén szorítkozzunk a fõbb szereplõkre), sztem egy kézen meg lehetne számolni. Melfi pl. biztos, meg még Artie és felesége, de ami már érdekesebb kérdés, hogy mi van a gyerekekkel, feleségekkel, barátnõkkel, rokonokkal stb.

Nálam, az én ítéletemben õk is mindannyian sárosak, hiszen tudták (már akik) mivel foglalkozik Tony, Christopher, Pussy, Sil, stb. Így pl. sztem Meadow és AJ is bûnös, Carmela meg aztán végképp. Bár más szempontból meg érthetõ, hiszen mégis csak a szeretteinkrõl van szó, apámról/férjemrõl arról nem is beszélve hogy az olaszoknál am is erõs a családi kötelék, az összetartás. Szal lehet hogy túl szigorú vagyok, elismerem, hiszen én még nem voltam ilyen helyzetben így azt sem tudhatom hogy én hogy kezelném mindezt, ill. meddig mennék el a struccpolitikában.



Tényleg, egyébként jogi értelemben Carmela és/vagy a gyerekek, vagy akár Janice vádolható lenne bûnrészességgel? Van itt egy jogász? :)
10/10
convar 2013 aug. 16. - 15:17:52 10/10 Előzmény Bavaria
(251/290)
"A Maffiózókat nem a Bada Binges csöcsös csajokért kellett nézni."

Elsõsorban tényleg nem, de mondjuk amilyen jó bõr volt némelyik éppenséggel azokért is lehetett :o)