7/10
Pantagruel59 2015 márc. 08. - 20:13:50 7/10 Előzmény ReignMan
(169/189)
A jovo heten off-os leszek,ugyh lesz nemi idom es akkor sort keritek ezek kozul para... Nem sok remenyt fuzok hozzajafele,de majd ide v privatba megirom,h mennyire destruktivizalta az egomat,right? Ha esetleg konkret filmekre gondoltal,akkor,please,ird le,h ne nekem kelljen gyongyotszemet keresnem az azsiajji filmmuveszet pocegodreben! (ezt most nem 100%-ban cinizmusbol irtam,bar persze azert is). Udv!
ReignMan 2015 márc. 06. - 08:15:54 Előzmény Pantagruel59
(168/189)
Ne haragudj már meg, de miért is vennéd ki a 'sárgák' kezébõl a kamerát? És most nem a szokásos japán szellemhorrorokra gondolok. Láttál Te már az elmúlt években készült Dél-koreai horrort? Mondjuk Kim Ji-woon-tól, vagy Bong Joon-ho-tól, esetleg Na Hong-jin-tõl? Egyet nézz meg, próbából, mennyivel okosabb, rémisztõbb, mint ez a francia film, ami nem szól másról, mint menekülés másfél órán át, buta metafóra az egész film alapja, kommersz vacak az egész történet. De készülj fel, hogy pár napig nem mersz majd utcára menni...
7/10
Pantagruel59 2015 febr. 15. - 16:56:53 7/10
(167/189)
Egesz jo kis daralas a la france! Nekem bejott,bar a csavar a vegen mar szinte klise,de ebben szepen megvolt csinalgatva,szoval egy 7/10 siman,foleg,ha a Martirok-val meg a Betolakodo-val vetem ossze... messze ez a legjobb a harom kozul,de ez persze szubjektiv,lehet,h valaki tud parazni egy cigizo notol az ajto elott v begerjed egy vedtelen lany kekre-zoldre veresetol... Mindegy,a franciak csinaljanak meg sok-sok thrillert meg horror,abbol meg lehet vm jo,az sargak kezebol meg kivernem a kamerat,meg a fogukat is...blablabla...
5/10
Sadenal 2014 dec. 08. - 01:43:48 5/10
(166/189)
Mondjuk a film elejénél nálam is bebukott a dolog, úgyhogy nem nagyon tetszett, de felkavaró volt, legalább is az eleje aztán már túlzásba estek. Azért a Barlang még mindig jobb ha választanom kéne, viszont isten ments az ilyen emberektõl. :O


6/10
10/10
kajjjjjak 2014 márc. 21. - 13:15:39 10/10
(165/189)
Szerintem kegyetlen jó ez a film!!
* * * Spoiler * * *
Rengetegszer jutott eszembe a Psycho, nem véletlenül :) És aki szerint ez egy elhibázott alkotás és a csavar is értelmetlen a végén, annak felhívnám figyelmét talán a legelsõ mondatra, az álom magyarázatára: A legfurcsább az volt, mintha magam elõl menekülnék. Vagy a folyamatos rejtett, lappangó és elnyomott szexualitásra a fõszereplõben. Elejétõl kezdve erre épült a film és nem egy "agymenés", amit láthatunk.Akik meg azt kérdezgetik, hogy miért láthattuk a csajt és a szadista gyilkost is egyszerre, két különbözõ helyszínen, annak ajánlanék valami egyszerûbb filmet...
8/10
kazama90 2014 febr. 20. - 18:54:36 8/10 Előzmény bernway
(164/189)
ez a film pont így jó ahogy van ,rohadtul nem súlytalan.a vége meg üt.10/8.
offtopic
bernway 2013 aug. 29. - 15:40:47
(163/189)
Ezzel a filmmel ugyanaz a baj, mint a Mártírok címûvel. Vegytiszta, profi exploitation egészen a végéig, amikor is a rendezõnek eszébe jut, hogy õ tulajdonképpen mûvész, így a filmnek szólnia kellene valamirõl. A másik verzió sem jó: egy elhibázott koncepció következetes megvalósítása. Ez így pólustalan, súlytalan, komolytalan.
10/10
rockfordfosgate85 2013 aug. 27. - 15:49:06 10/10
(162/189)
Végre egy értelmes ember,aki megértette a filmet!
10/10
Keló Scofield 2013 aug. 26. - 19:06:40 10/10 Előzmény masterful
(161/189)
A film kb. 90%-át a szöszi képzelete adja, a maradék a valóság, fõleg ugye a vége.
10/10
rockfordfosgate85 2013 aug. 26. - 18:41:46 10/10 Előzmény masterful
(160/189)
Nem értetek ti a filmekhez csak a gyökér spoilerezgetéshez!
Játszatok a Need for Speed-del aztán ott Spoilerezgessétek az autókat,
idióta gyökerek!

Az egyik legjobb film volt,ha nem a legjobb amit láttam idáig.
A szar filmeket agyonra dicséritek,a jókat meg lesavazzátok állandóan.
Már nem is nézem a kommenteket,mert ha az alapján választok filmet akkor mindig csak a szarokat nézem!
Nektek ezek a nagy filmek: Ponyvaregény
Keresztapa
Nagymenõk
Hagyjuk már...
Egy film nem attól lesz jó,hogy híres színészek vannak benne,vagy sokat lövöldöznek benne...
masterful 2012 dec. 30. - 21:16:39
(159/189)
Apró hibáktól eltekintve ez egy korrekt film egészen a 74-ik percig! Ha rám hallgatsz, és nem akarsz agyf@szt kapni, akkor itt kikapcsold a filmet! Az ajánló erre a részre szól! Valóban az történik benne, ami le van írva, jó sok vérrel megspékelve!


***** SPOILER VESZÉLY *****


Ha viszont voltál, olyan bátor, hogy tovább nézd, akkor a 74-ik perctõl már egy másik filmet látsz! Az elsõ 74 perchez annyi köze van, hogy ugyanazok a szereplõk, és ott indul az agymenés, ahol a másiknak vége lett! Most olvasd el újra az ajánlót! Mintha nem is ehhez a filmhez készült volna!


Aki annyival próbálja meg elintézni a logikai bukfencek sorozatát, hogy a fõhõsnõ skizofrén (((troll on: "A skizofrénia nem jelent "tudathasadást" vagy "többszörös személyiségzavart" (ezeket manapság disszociatív személyiségzavarnak is nevezik), és gyakran össze is keverik a két betegséget."))) az kérem magyarázza már meg, hogy van az, hogy:
- a film legelején látjuk a kukoricamezõ mellett az öreg furgont, benne a pasassal, aki nagyon élvezi a helyzetét, a háttérbõl lágy játékpisztoly lövések hallatszanak (ez a kukorica tábla van Alex családjának a szomszédságában)
- amikor megérkezik a házhoz a pasas, Marie az ablakból lesi ahogy elõször lesúlyt
- ha Marie csöngetett be hajnalban a házba, akkor az apának nem az lenne az elsõ szava, hogy "Marie mit keresel kint?", ehelyett meg se szólal, csak néz, mintha tök természetes lenne a helyzet
- honnan van Marienek az a furgon? a barátnõjével kettesben érkezett egy 206-ossal
- amikor Marie megtalálja a bilincsbe vert csajt, és azt hajtogatja segít neki, na a pasas ekkor készül lelõni a kis srácot (sicc!), látjuk a két csajt, közben lövések dördülnek (ki lõtt?)
- amikor a pasas a vállán viszi ki a megbilincselt csajt, akkor a két csaj összenéz
- majd Marie a konyhakéssel a kezében beszáll a furgonba (a megbilincselt csaj egyáltalán nem fél ezt látva, sõt), erre rájuk csukják az ajtót, sõt, még el is indul a kocsi!!! (ki csukta be az ajtót, ki vezeti a kocsit?)
- Marie a konyhakés segítségével kioldja a furgon ajtaját belülrõl, közben még mindig vezeti valaki
- Marie bemenekül a benzinkútra, majd belép a gyilkos is, ekkor a kutas zavarba jön (egyedül vagy ma este?), keresi a tekintetével a nõt, félti, megfagy bent a levegõ majd amikor az italok között válogat oda kacsint a csajra
- Marie a mosdóban öblögeti az arcát, közben a pasas elhúz a furgonnal
- üldözi saját magát, egyszerre két autót vezet!
- Marie a kútról elcsórt pisztolyt akarja használni, de az üres, a lõszerek a furgonban vannak a gyilkosnál!

Egyik oldalon olvastam egy lehetséges megoldást, osztom a véleményét:
"Van egy elméletem. Ez ugyanis a végét leszámítva egy Dean Koontz regénynek, az Intensity-nek az adaptációja. Azt nem tudom, hogy az alkotók nem tudtak megegyezni a jogdíjakról, vagy nem is akartak és egyszerûen forgatás közben "buktak le". Az mindenesetre tisztán látszik, hogy rohadtul nem erre a csavarra építkeztek, hogy azt kínjukban találták ki."
Én tovább megyek, látom magam elõtt, ahogy a rendezõ a premier után kuncog magában, hogy "Ezaz! Megúsztuk! Nem buktunk le! Észre se vették hogy a végére elfogyott a pénz, és kellett egy gyors lezárás, így fogtuk a skizofrén témát és szépen összecsaptuk! Aztán aki utána gondol az így járt."
offtopic
pillangókisasszony 2012 nov. 20. - 00:36:01 Előzmény nuiii
(158/189)
Mivel akinek a kommentjére reagáltam/válaszoltam,SPOILERezett,gondoltam egyértelmû,hogy az enyém is az.Sorry.
nuiii 2012 nov. 18. - 19:39:08 Előzmény pillangókisasszony
(157/189)
lehet, hogy te is azon gondolkodtál, amit elõtted írtak, csak te elfelejtetted kitenni, hogy
SPOILER
én meg gyanútlanul beleolvastam.
pillangókisasszony 2012 szept. 10. - 03:24:26 Előzmény Quantumleap
(156/189)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én is azon gondolkoztam,amit írtál,hogy már korábban is látjuk a gyilkos a nõi fejjel,ez valahogy nem illik a képbe logikusan...
A másik ami eszembe jutott hogy a lánynak mikor jött elõ a 2 énje?A lány a házban volt,és maszturbált.A gyilkos e közben itt jelent meg.A dolog elõtt után közben(?) õ akkor tulajdonképpen kiment a házból,majd becsengetett?A pasi úgy nézett rá mint egy idegenre.
Mindegy,kis apróság.
4/10
Quantumleap 2012 márc. 22. - 08:49:23 4/10
(155/189)
SPOILER lehet



Egy nagyon feelinges, hátborzongató gyilkolászós horror lehetett volna, de agyonvágták a végén egy logikátlan, összeegyeztethetelne fordulattal. Persze már az elején sejthetõ volt, hogy ez lesz.
És a fordulat egy nagy rakás logikai bukfencet szült. A gyilkost már a csajok megérkezte elõtt látjuk, ahogy egy nõi fejjel játszadozik. Meg elég érdekes lenne, hogy a csaj a másik kocsival a furgont vezetõ saját magát üldözte. Olvastam a hozzászólásokat, látom, páran ezt lerendezik annyival, hogy csak képzelt minden üldözös jelenetet, mindig saját maga cselekedett. Ja persze, ez a legkönnyebb módja, ha az ember el akar siklani a logikai bukfencek felett. Most ez kábé olyan, mintha a Texasi láncfûrészes végén kiderült volna, hogy a csaj ölte meg a haverjait, és csak képzelte Leatherface-t meg a kannibál famíliát. Vagy a Halálos kitérõben a túlélõ csaj meg csávó ölt meg mindenkit, és nem voltak torzszülött kannibálok.
A Sziklák szeme remake-re azért kíváncsi vagyok a rendezõtõl.
3/10
cross17 2011 okt. 23. - 16:25:54 3/10
(154/189)
mondom szítroén meg pözsó :D francee film :D
9/10
lotto 2011 szept. 14. - 19:14:01 9/10
(153/189)
Én 2004-ben mikor elõször láttam ezt a movie-t Nekem nagyon tetszett.
Szerintem ebben a skizo-horror/thriller tudathasadásos kategóriában nagyon odaver!!

Csak ajánlani tudom ,aki még nem látta!! A feszültséget elég jól adja a film!
Ford Mustang 2011 szept. 14. - 18:47:09
(152/189)
Arra ott a Playboy /by greghouse/
greghouse 2011 szept. 14. - 18:18:01
(151/189)
..havonta egy comment...nem semmi érdeklõdés. Piszokul nem érdekel a téma, csak a csaj, dehát azért meg nem éri meg megnézni.
offtopic
7szünyü 2011 szept. 14. - 17:20:22 Előzmény larami
(150/189)
rotten.com