larami 2011 aug. 23. - 12:45:35
(149/189)
valaki tud valami brutális, gyomorforgató horrort? :)
8/10
sevendevil 2011 júl. 25. - 20:30:05 8/10
(148/189)
Na szóval,Magasfeszültség....kb egy órája néztem meg a filmet....így lassan 7 év után,mert akkor láttam utoljára.Halvány emlékek,homályos képkockák amik megmaradtak belõle, ezért is néztem meg újra mielõtt véleményt alkotok.Azt már most szeretném leszegezni,hogy szerintem,ez egy nagyon jó film.A téma amit feldolgoz mára már tényleg lerágott csont,viszont amikor a film debütált újdonságnak számított,és a várt sikernek örvendett.Ez nem véletlen hisz a sztori kellõképp hátborzongató.A film dícséretesen hû marad a címhez,mivel a -magas-feszültség végig kíséri az egész filmet.A nézõ figyelme nem lankadhat egy percre sem,végig szemfülesnek kell lennie,hogy a végén a csattanó hatására új értelmet nyert film is érthetõ legyen számára.A filmet még hatásosabbá teszik a remek kamera állások és a benne található zenék.Egy szó mint száz, ez a film kiemelkedõ kategóriáján belül.Úgyhogy aki nagy horror -egy kis pszicho-thriller-el vegyítve- rajongó,annak kifejezetten ajánlom. :)
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 28. - 15:54:43 10/10
(147/189)
Szerintem ez ennyire nem bonyolult. A szakadt furgon nem is létezett, mint ahogy a gyilkos pasi sem, azt csak képzelte a szöszi leszbi csaj, akinél valószínûleg az váltotta ki az egészet hogy szerelmes volt a barátnõjébe és féltette õt. A rendõrök nem láthatták kamerán a ,,kitalált'' gyilkost, ezt nem tudom honnan vetted.
Nekem lejött a film elsõ nézésre is, amikor a kútnál visszanézték a zsaruk a felvételt, igaz leesett az állam...
Szóval a végén az erdõben is csak ketten voltak, valószínûleg a családi háztól a narancsszínû peugeot 206-al:) távoztak, a kúttól meg az alkalmazott srác kocsijával.
McCart 2011 máj. 28. - 09:02:09 Előzmény gyorvik
(146/189)
pont gimis elsõs lehettem , mikor láttam a filmet moziban.
Nem filmek alapján alakul ki egy ilyen korú ember értékrendje.
CséZé0 2011 máj. 27. - 21:01:45
(145/189)
Húha, szerintem nagyon gáz ez a film. Valamennyire ugyan nyomasztó hangulata van kb. a 2/3-áig, de nem úgy, mint például D. Lynch filmjeinek. (Ez inkább csak olyan nyomasztóan szar.) A végén pedig folyik a vér patakokban, de ez sem igazán félelmetes. (Inkább olyan félamatõr "sufni-tuning" jellegû.) Ahhoz képest, hogy mindössze 85 perces, én nagyon vártam a végét, amikor pár éve moziban néztem.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 27. - 16:34:13 10/10
(144/189)
7-8 éve láttam elõször és rám óriási hatással volt! Tökéletes horror francia módra, a csattanó a végén meg nagyot ütött, egyáltalán nem számítottam rá. Visszaolvastam 1-2 kommentet háááát... Azért ez nem egy ,,Matrix'' vagy ,,Eredet'' amit egy kicsit nehezebb megérteni, feldolgozni, de úgy látom van aki nem értette a film csattanóját. Talán egy kicsit a ,,Kontroll'' c. magyar filmhez hasonlítanám, ami szerintem a legjobb magyar alkotás, bár óriási a különbség a kettõ között, de a lényeg majdnem ugyanaz.
Számomra az egyik legjobb horror, amit valaha láttam, tele (magas)feszültséggel, brutalitással(ebben a mûfajban ez muszáj), és a végkifejlet is tökéletes. 10/10
malmsteen11 2011 ápr. 19. - 18:58:27
(143/189)
Beteges film...Ez már túlzás volt.
ricoo 2011 febr. 16. - 17:41:37 Előzmény gyorvik
(142/189)
Érdekes az én korosztályom 30+ olyan filmeken nõttünk fel mint terminator,cobra,alien a dolog stb,mégis sokkal normálisabbak voltunk mint a mai kölykök.A filmektõl semmi baja nem lesz egy gyereknek ha megfelelõ nevelést kap...
gyorvik 2011 febr. 16. - 08:28:39
(141/189)
Nem kell minden pszichedelikus rémlátomásból filmet csinálni, amely az elme mélyrétegeiben öntudatlanul megjelenik idõrõl idõre (ld. Aja).
Ja és a film+ 15 korhatár. Egy gimis elsõsnek pl. akinek már ajánott megnézésre - biztosan jót tesz a szellemi fejlõdésében. (???)
abgeschminkt 2011 jan. 13. - 09:47:48
(140/189)
Nem volt rossz. Ügyesen megcsinálta a filmet.
Nekem a gyerek megölése sok volt. Azt kihagyhatta volna.
1/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 16:41:19 1/10
(139/189)
Ezt a gagyi filmet. Régen láttam már ilyen borzalmat.
Naphinel 2011 jan. 07. - 11:14:55 Előzmény Nibeix88
(138/189)
spoiler!

A csaj (Cécile) skizophren volt, egy másik személyisége gyilkolt. Te melyik filmet nézted amúgy? Mert ez a legvégén totál egyértelmûen kiderült.
Nolan013 2011 jan. 07. - 11:08:28 Előzmény Nibeix88
(137/189)
Te melyik filmet nézted barátom? :)
A film nagy része az elejétõl a végéig a rövid leszbi fõszereplõnõnk agyszüleménye, de kereshetsz benne logikát ha gondolod. :D
8/10
trx007 2010 dec. 30. - 11:09:30 8/10 Előzmény portponthinnye
(136/189)
Nincs lelõve semmi, hidd el. :)
SZKipi 2010 dec. 12. - 21:32:14 Előzmény portponthinnye
(135/189)
Ha ez zavar, akkor kérlek ne nézd meg a hozzászólásokat, és akkor nem lesz semmi probléma.
portponthinnye 2010 dec. 10. - 13:25:18
(134/189)
Még nem láttam, de a leíráshoz annyit fûznék, hogy mi lenne, ha a szereplõ neve kimaradna a szerep mögül a leírásnál... Egy ilyet ha olvasok:

...rejtélyes sorozatgyilkos (Philippe Nahon) tör rájuk...

és ennek a film végéig nem kellene kiderülni, hogy ki is a gyilkos és pont tudom is, h hogy néz ki Philippe Nahon, akkor nekem már le is van lõve a film.
9/10
tyrichie 2010 nov. 28. - 02:17:13 9/10
(133/189)
Kellemesen brutális film, ilyen egy igazi horror. Tudnak vmit a franciák.
SZKipi 2010 nov. 13. - 20:07:55
(132/189)
Tiszteletem.

Mind mondottam, megnéztem a filmet. És így már tudok róla véleményt írni.

Szerintem a film történetileg teljesen rendben van, bár a megvalósítás lehetett volna jobb is. Mindössze egy hibát vettem észre, azt is csak a végén. Nekem úgy tûnt, hogy amit itt olvastam hiba gyanánt felsorolva, azokat a film meg is magyarázza. Nem fogom leírni, hogy mik ezek a jelenetek, amik hibának vannak titulálva, ugyanis abban már vegyülne spoiler is. Viszont annyit írhatok, hogy ami a filmben megjelenik, azt szintén lehet látni a Harcosok klubja valamint a Bújócska címû filmekben is. Talán azért tûnik eme film hibásnak, mert itt a hölgy problémáit nem rejtik annyira el. Viszont az említett filmekben, ezeket olyan szinten rejtik el, hogy az ember elsiklik ezen hibáknak titulált jelenetek felett. A szereplõk rendben vannak, számomra a Marie-t alakító Cécile De France jó választás, fiús külseje jól illik a problémás lány karakteréhez. Nem hiszem, hogy a barátnõ szerepére komoly munkát fordítottak volna a szereplõ válogatásnál, és így kerülhetett be Maiwenn Le Besco, mint Alexia megformálója. Nem sok tennivalója van, de ami mégis, azt szerintem jól alakítja, persze nem egy Oscar díjas alakítás, de ehhez a filmhez megfelel. A többi színész olyan amilyennek lenniük kell, különösebb alakítást nem láthatunk hisz csak teszik, amit a forgatás alatt mondtak nekik. Sok nem szerepelnek, hisz nem róluk szól a film, különben is, õk még Maiwenn-nél is nagyobb mellékszereplõk.
Végszóként még annyit, hogy nekem a véres jelenetek nem tûntek annyira durvának, úgy gondolom, hogy ilyet már egy komolyabb akció filmben is látunk. 20 évesen mondjuk félelmetesnek sem félelmetes, de mint ahogy az elõzõ hozzászólásomban is írtam, nevetni egyáltalán nem lehet rajta.
Minden összevetve, megéri a film, kellemes kikapcsolódás.

Uraim és Hölgyeim, további szép estét és minden jót.
Nibeix88 2010 nov. 09. - 18:09:00
(131/189)
Teljesen korrekt szöveg. Legalábbis én egyetértek vele. Valahogy igy lenne a normális. Dehát sajnos 1 film és egy filmet megnéz sok sok ember. Kúltúrált és nem kúlturált is. Csak annyi a külömbség hogy van aki meg tud fogalmazni pár sort ésszerûen van aki nem és van aki csak lusta és nem tulajdonít neki különösebb jelentõsséget.
SZKipi 2010 nov. 09. - 16:47:52
(130/189)
Egyik este filmek után böngésztem a neten, mikor rá találtam eme filmre. Persze egybõl be villant, hogy hisz nekem ez meg van, és láttam is. De már nem most, ezért a filmrõl alkotott pontosabb vélemény érdekében meg kell majd újra néznem. Viszont annyit mondhatok, hogy mikor elõször láttam, akkor nem értettem, bár tetszeni azért tetszett. Szokásom, hogy ha meg akarok nézni egy filmet, elõtte rá keresek, ugyan mi is a megnézendõ film. Így van ez most is, ilyenkor magától érthetõdõen bele olvasok a hozzászólásokba, amik olvasása után sokat megtudhatok az adott filmrõl. Itt sincs ez másként, ugyan is valamennyire megértettem a lényeget, ami alapján a film fel van építve. De mint fentebb írtam véleményt egyenlõre nem írok, viszont más dolgot igen, ami köthetõ ehhez a filmhez és úgy álltalában mindegyikhez. A hozzászólásom után nyugodtan lehet anyázni, ratyizni, hülyézni vagy esetlegesen az édesanyámat szidni, de engem az ilyen választok hidegen hagynak! Mivel, az ilyen írásokból tudom, hogy a válasz adójának mennyire kevés is az esze, és én mennyivel is vagyok nála okosabb. Na, hár akkor most már rá térek azokra a dolgokra, amik számomra nem világosak.

1. Hogy lehet egy horror filmen nevetni? Nem vígjáték, némelyikben még humoros jelenetek sincsenek. Megértem és felfogom, hogy ha rossz és egyszerûen szánalmas, ugyan is van itélõ képességem. De akkor is, hogy tud valaki ilyen filmen nevetni? Amikor a szereplõk meghalnak, gyakran szenvedve, azon hogy tud valaki nevetni?

2. Láttam embereknél, hogy mérgesek arra aki le lövi a poént. Nos, ha nem akarom, hogy le lõjék a megnézni kívánt film csattanóját, akkor nem nézem meg a hozzászólásokat. De azt amelyiket már láttam, annak elolvasom a hozzászólásait. Számomra ez annyira egyérteklmû mint a levegõvétel.

3. Írják sokan, hogy " Akkor te milyen filmet csinálnál? " hát semmiet, nem azért nézek meg egy filmet, hogy után azért egy másik rendezéséért követelõdjek. Ha nem azért mert kíváncsi vagyok rá, és ha olyan a hangulatom akkor a véleményemet leírjam. Ezt szabad, és szerintem kell is, hisz ebbõl tudják esetleg a készítõk, hogy mit is gondolnak az emberek a filmrõl. Persze ha megnézik az ilyen forumokat.

4. Sok helyen látom, hogy olyan válaszok vannak mint " Minek írsz ide, ha nem tetszeik? Minek töltöd le ha nem érdekel? " stb. Az elsõ kérdésre a válasz, bárki leírhatja a véleményét, észrevételét, nyílvánt kultúrált formában. Amiért nem kellene egybõl a másik fejéhez vágni a fentem idézõjelben említett kérdéseket, amik ugye lehetnek sokkal durvábbak is. A másikra a választ, mint már írtam, a kíváncsiság hajtha a legtöbb embert, ezért tölti le. És a nem tetszész ellenére ezért nézi meg. Velem is volt ilyen, méghozzá nem is egyszer.


Hát dióhéjban ennyit, amit írni tudtam, amit így hirtelen az eszembe jutott. Ezután el lehet küldeni a francba, de nem érdekel. A filmrõl alkotott véleménnyel, pedig nemsokára jelentkezni fogok.

Minden jót, szervusztok.