offtopic
nemkati 2012 szept. 02. - 23:15:19
(268/388)
És egyre többen vagyunk így ezzel sajnos. Vagy nem sajnos. Már túlságosan tele van az a pohár, készül kicsordulni.

Az ilyen hunizék meg engem nem érdekelnek. Tök értelmetlen vitázni, vagy akár csak beszélgetni velük.

Neked viszont puszka. Remélem, jól vagy. Paci? :)
9/10
Ezüstliliom 2012 szept. 02. - 22:44:30 9/10 Előzmény nemkati
(267/388)
Sajnos ebben is egyetértünk.:(
9/10
Ezüstliliom 2012 szept. 02. - 22:39:40 9/10 Előzmény nemkati
(266/388)
Hogy úgy van!:) Néha benézek ebbe a topikba, és csodálkozom, mennyire nem fogynak ki a szóból, akik lehúzzák ezt a filmet. Ennyi ráérõ idejük van?:O
offtopic
nemkati 2012 szept. 01. - 21:26:50 Előzmény vino-et-veritas
(265/388)
Off
De hányinger az van egész nap. :(
aricsys 2012 szept. 01. - 11:10:11
(264/388)
Anno gondoltam, mekkora poén lesz ezt a filmet, moziban megnézni a haverokkal...
Nem volt az...
Egy-két kacc-kacc, de az állandó vonulás a mezõn... alaposan "kilapította" a filmet.
vino-et-veritas 2012 szept. 01. - 10:27:02
(263/388)
OFF
Egész nap hányni kicsit megerõltetõ lenne...
nemkati 2012 aug. 31. - 20:34:56 Előzmény vino-et-veritas
(262/388)
Nekem a legjobban a "szeretett magyar IGAZ történelmünk meggyalázása" tetszett. :)

Olyan hoffmanrózsás csöpögõs frázis. Ha ilyet hallok, biztos vagyok benne, hogy emögött egy szemernyi õszinte érzés nincs, csak a ma divatos nagy látszatnemzeti érzés. Nem mondom, hogy én meg ettõl tudnék hányni. Csak gondolom.
9/10
fredi60 2012 aug. 30. - 13:57:11 9/10
(261/388)
"Senki nem mondta, hogy bûn lenne ilyen magyar vándor filmet csinálni, de ahhoz hogy karikatúrát lehessen formálni a történelmünkbõl, elõsször talán azt kéne megfilmesíteni valami igényes módon."

Akkor talán - ha eddig elkerülte volna szíves figyelmedet - nézd meg Koltay fõmágus Honfoglalás c. eposzát (http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=1094) - ami "igényes" módon dolgozta fel a témát 8 évvel az itt említett alkotás elõtt. Hatalmas élmény (másoknak, mert nekem egyáltalán nem!!), ahogyan Franco Nero (úgyis, mint Árpád vezér) lovagol és felette egy repülõ húz át az égen.....

B@sszus, talán a magyar az egyetlen félreb@szott nép a Földön, aki képtelen humorosan visszatekinteni a múltjára...... néhány kivételtõl eltekintve (mint ez a film is, vagy korábbról "A tizedes meg a többiek", "A tanú"...)
vino-et-veritas 2012 aug. 29. - 23:00:01
(260/388)
"Nem néztem meg ezt a filmet."
Akkor hogyan lehet véleményt mondani róla?

"Nem említem meg azt a bizonyos népet..."
Gyönyörû! Ez most már megint hogy a francba jön ide?

Hát elképesztõ, hogy itt tartunk 2012-ben!
Ez az igazi eltorzult képünk a tükörben és már nem is maga a film...
hunzizz 2012 aug. 29. - 15:59:31
(259/388)
Nem néztem meg ezt a filmet.Több okból is.(hányni tudnék legszívesebben attól az állattól aki ezt a forgatókönyvet megírta!!!!)
Elsõsorban, szeretett magyar IGAZ történelmünk meggyalázása miatt.Nem érdekel,hogy most valaki azt kommentálná erre-Jaj! Hisz ez egy vígjáték..:-))és még nevetne is...
Letojom...így is idegenek írták meg a magyarság történelmét,nem kell ezt kifigurázni!!!Undorító!!!
Nem említem meg azt a bizonyos népet,de ha azokat,azokkal tették volna meg, a saját hazájukban,kitört volna nemzetük háborúja a saját történelmük kifigurázása miatt!
Pfff...
nemkati 2012 aug. 28. - 23:11:37
(258/388)
Egy csomó epizódot megfilmesítettek már a történelmünkbõl, remek filmekkel. Most nem sorolom fel õket, aki ismeri a magyar filmeket, az tudhatja. És igenis, van helye a magyar filmtörténetben a szatírának, a komikumnak, a humornak. Vannak olyan önirónikus más nemzetbeli, pl, angol, francia filmek, amiken még mi is tudunk nevetni. Hát hogyne tudnánk azon nevetni, ami pont rólunk (vagy az õseinkrõl) szól. Örülni kellene az ilyen filmeknek, és élvezni õket, nem lehúzni. De, már mondtam, szerintem, akinek nem tetszik ez a film, annak azért nem tetszik, mert nem érti a poénokat. És azért nem érti, mert nem ismeri jól a történelmünket. Nem kell mást tennie, csak jobban megimerni. Na és fogékonynak lenni a komikumra. Gyomorbajos, savanyú ember ne nézzen vígjátékot!
offtopic
vino-et-veritas 2012 aug. 26. - 23:56:20
(257/388)
Persze, a világban mindenki csak minket akar meglopni...
Inkább nem kommentálom, mert egyre mélyebbre süllyedünk ebben a mocsárban.

És ez már annyira OFFTOPIC, hogy véget is vetek az értelmetlen irogatásnak a témában!
kata3 2012 aug. 26. - 23:49:28
(256/388)
"...amerikai filmben jelenik meg a magyar népmese bizonyos eleme, vagy része."
Mire gondolsz, milyen filmben és melyik magyar népmese?
offtopic
vino-et-veritas 2012 aug. 26. - 23:24:13
(255/388)
Már a meséinket is "lopják"...
A mesék jó része eleve vándormotívumokra épül, így egy részét már mi is "loptuk"...
Ja, Shakespeare és a többi nagy író is sokat lopott (pl. Rómeó és Julia, stb.).

Ami a képregényeket illeti, úgy tûnik elég nehéz a helyzet! Például a francia bande dessinée végigkísérte a XX. századot és a 80-as évekig élte az igazi aranykorát. Szinte minden - Asterixtõl a Tõkéig - "megrajzolásra" került. Sajnos ehhez idõ és befogadó kultúra kell, ami itthon gyengén van meg, pedig voltak (Korcsmáros, Sebõk, Zórád, stb.) és vannak-lennének tehetséges rajzolók, meg számos próbálkozás (irány a net!).
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 26. - 23:18:43
(254/388)
Gusztustalan egy film volt.Anno moziban láttam,hatalmas beharangozással,hogy mekkora film..
HÛHA..Én bíztam bennük..hatalmas nagy hiba volt..
Trágyalel nincs jobb szó rá..
3/10
vino-et-veritas 2012 aug. 26. - 23:00:04
(253/388)
Ez a film nem "történelmi hûséggel" készült, a legkevésbé sem lehetett ez a célja. És nem is pótolja a "nagy" történelmi filmeket.

Ez egyfajta kísérlet arra, hogy derûsen (parodisztikusan, ironikusan, stb.) beszéljen egy "komoly" témáról. Ennél messzebb nem megy. Hogy tetszik-e maga a film, azt mindenki döntse el, de hogy ez a megközelítés önmagában "bûn" legyen, az azért abszurd.

Az, meg, hogy így sikerült az nagyrészt magunknak köszönhetõ, mert ilyenek vagyunk ("ne a tükröt átkozd, ha a képed ferde").

OFFTOPIC
Még egy gondolat. Mi mindig kifelé mutogatunk és arról beszélünk, hogy mások a bajok okozói. De szinte soha nincs arról szó, hogy mi magunk mit tehetnénk, hogy jobb legyen valami, az összefogás pedig még a legnemesebb ügyek esetében is csillagászati távolságokra van...
offtopic
BicskaMaxi 2012 aug. 26. - 21:37:25
(252/388)
A történelmünket nem lehet elvenni. Történhetnek igazságtalanságok, de az is a történelmünk része.

1956 mi volt, ha nem a nemzeti öntudat és a nemzeti összefogás megnyilvánulása attól függetlenül, hogy kinek milyen összetételû vér csordogált az ereiben?

Más nemzetek úgyszintén sokszínûek, a nemzeti öntudatuk mégis erõteljesen megnyilvánul.
vino-et-veritas 2012 aug. 26. - 21:23:57
(251/388)
A történelmünk az, ami eddig itt velünk és õseinkkel lezajlott, jobb esetben megéltünk.

Ebbe minden "dicsõ", meg "dicstelen" is beletartozik - az is, amit "elvettek"!

Errõl lehet jó vagy rossz, heroikus, ideológiailag átitatott, szenvtelen vagy irónikus, humoros, stb. filmeket forgatni.

Attól, hogy a koreai vagy a kínai kultúra akár évszázados szakaszokban mérhetõ, a mienk meg néha csak néhány évben, még úgyanúgy lehetne jó filmeket készítnei. De ez már kezd nagyon offtopic lenni...
BicskaMaxi 2012 aug. 26. - 20:57:17
(250/388)
Ha megnéz az ember mondjuk egy dél-koreai történelmi filmet, vagy egy történelmi kalandfilm-sorozatot, akkor abban „van valami”. Azokban a filmekben érzõdik, hogy a készítõk szeretik a hazájukat, tisztában vannak az értékeikkel, büszkék azokra, ezeket szívesen meg is mutatják más nemzeteknek is, illetve ezeken át ismertetik, és kedveltetik meg magukat más nemzetekkel is. Filmjeiknek a történelmi motívumokon kívül van erkölcsi üzenete is, emellett van bennük sok kedves humor, és báj is. Azt hiszem, kevés nézõ van, akiknek a szívébe ne lopnák be magukat. Szóval valamit tud ez a néhány dél-korai filmes, amit mi még nem tudunk. Arra kellene rájönni, hogy mi az a plusz, ami bennük megvan. Talán az elõdeik, a történelmük, az értékeik iránti tisztelet, vagy az egészséges önismeretük, önbecsülésük? Nem tudom. De valami van bennük, ami bennünk nincs.
Akár a nemzeti öntudatuk erõsítése, akár a nemzetközi népszerûsítésük, akár a kettõ együtt volt a céljuk, mindenképpen sikeres vállalkozásnak mondható.
Az amerikai filmek történelmi hõsök híján hõsöket gyártanak (szupermen és társai), a koreaiak filmjei a hõseikrõl szólnak. Nekünk is van olyan történelmünk, nekünk is vannak olyan hõseink, mint Koreának. Nálunk is születhetnének színvonalas történelmi témájú filmek, mert „hozott anyag” az igazán van hozzá.
vino-et-veritas 2012 aug. 26. - 20:19:04
(249/388)
Közben nehogy megszóljanak a "komolyak":

magasztosággal = magasztossággal.

Sajnos a billentyûzet néha kihagy...