Téma: Magyarok

mizu12 2008 dec. 02. - 15:45:40
(6/46)
"igaz magyarok". Hogy én ezt a kifejezést mennyire gyûlölöm. Emögé bújva sikeresen lehet utálni a másik szintén (de azért nem annyira "igaz") magyart. Ocsmány.

A film remek amúgy, szerintem nemcsak magyarok értik, vagy hát nem csak "igaz magyarok".

Ki az igazmagyar, amúgy? Ez mindig is érdekelt...
rajongólány 2008 nov. 12. - 14:19:54
(5/46)
Jó film! Fábri minõség!
Heathcliff 2008 nov. 09. - 17:29:15
(4/46)
Ennyire nem kell túlbonyolítani. Akinek magyar az anyanyelve és/vagy Magyarországon lakik, ennek az országnak a kultúráját, történelmét ismeri, ezen ország törvényeinek van alávetve stb., az magyar. Mármint ha az összes feltételbõl csak a magyar anyanyelv igaz, akkor is; ha az összes többi feltétel igaz, csak az anyanyelv nem - nos, akkor, ahogy gondolja. Egy horvát nemzetiségi magyarnak fogja magát érezni, ilyen embert ismerek.
Nos most ilyen feltételekbõl kiindulva az ún. "zsidó identitás" hányingert keltõen nevetséges, ezeknek az embereknek semmiféle joguk nincs arra, hogy ne magyarként definiálják magukat.
A romák viszont, mivel más az anyanyelvük, más a kultúrájuk, különálló közösségekben élnek, a történelem elsajátításával, a törvényeknek való alávetettséggel, azok betartásával komoly gondjaik vannak - teljes joggal vonják ki magukat a magyar, mint öndefiníció alól.
Hát, talán röviden ennyi.
Heathcliff 2008 nov. 09. - 01:17:55
(3/46)
Akinek tetszik a Magyarok c. film, ez világos :)
Nekem tetszett, tehát én igazi magyar vagyok, ez tuti.
Tényleg, komolyan, kifejezetten torokszorító és megható film. Pl.
***spoiler*** amikor titokban krumplit adnak az éhezõ francia hadifoglyoknak. Vagy amikor tisztességes temetést követelnek a halottnak.
10/10
czirbi 2008 nov. 08. - 23:03:48 10/10 Előzmény jommy
(2/46)
Jommy, én nem vagyok magyar, mégis jó filmnek tartom. Akkor most mi van?
10/10
jommy 2008 szept. 29. - 19:09:29 10/10
(1/46)
Ezt a filmet csak az igaz magyarok értik! 10 pont jár a filmnek.