Csengõ-zoli 2010 okt. 05. - 13:08:54
(6355/6375)
Hm,érdekes,semmi olyat nem írtál ami az utóbbi hónapok eü padlóra rakására vonatkozna.
A többi meg maszlag :)
Adj hálát a dráha jó Istennek,hogy nem sikerült az eü magánbiztosítóknak adása,mert a gazdasági válság után ,most akkora szaharban lennénk,hogy csak na :)
Ugek 2010 okt. 05. - 13:08:46
(6354/6375)
Piszkálnak, Csibém? Ne hagyd Magad!
Ugek 2010 okt. 05. - 13:04:05
(6353/6375)
Erre és a késõbbire. MOK., Kórházprivi/nemprivi/, összevonás/nemösszevonás/( ahogy a helyi új oligarchia érdekei pillanatnyilag diktálják) eü.dolgozók új bérbesorolása/pályamodell, frászt/. Nagy kakiban vannak, mert most már nem lehet arra hivatkozni: "az a csúnya, gonosz, elõzõ kormányzat(-ok)bûnei". Õk vannak teljes, elsöprõ, diktatórikus hatalmon. Érdekes párhuzam: a diktátorok mindíg kicsinyke termetûek voltak. Hiába veri a falba nemsokára a rájuk szavazó kisember(nem polgár) a fejét: én nem így gondoltam! Ez jutott neked is, aki voksoddal támogattad "õket". Nem érdemled meg, de mi igen? A fentiekben alkalmazott összeírás (itt-ott) nem a véletlen mûve. Egyelõre kellemesen csalódtál "bennük"? Mondá az Írás: "Boldogok a lelki szegények, mert Õvéké a Mennyeknek Országa".
Csengõ-zoli 2010 okt. 05. - 12:25:32
(6352/6375)
Szerintem ezek nagy szavak.
Nincs olyan,hogy az "igazságért" ,mert mindenki számára más az igazság.
Nem is az igazságért kéne kiállni,csak kicsit normálisabb irányba terelni az országot.
Képviselni a MAGYAR érdekeket.
Ez nem magyarkodás, mindössze annyi,hogy nem kötnek nyilvánvalóan hátrányos szerzõdéseket jkülföldi cégekkel (metro), nem lopják el a beruházások 100%-át, beérik mondjuk 10-el.
Én már ettõl boldog lennék :)
Speciel én a magam részérõl eddig pozitívan csalódtam Orbánékban,fele ennyit sem vártam.
Ugek 2010 okt. 05. - 12:20:38
(6351/6375)
Szia! Tudod, nem csipázlak, de ebben egyetértünk! A "GERINC" egy kicsit erõs volt! Sajnos, ennek a sokadalomnak vége (megújulásra nincs remény). Ami azért borzasztó, mert NINCS SZÁMOTTEVÕ ELLENZÉK! Bármit megtehetnek velünk. Nincs olyan erõ MO-on, amely hitelesen kiálljon az igazságért nemzetközi szinten.
Csengõ-zoli 2010 okt. 05. - 12:12:42
(6350/6375)
Igen,engem pl érdekelne mit tettek padlóra az egészségügyben pár hónap alatt?
Ugek 2010 okt. 05. - 12:11:30
(6349/6375)
A gyõztes pártnak a lecke feladva! A gazdaság nincs beindítva. A ktg-vetési hiány jõvõévi leszorítása -a mai napig képviselt- monetáris politikájuk alapján képtelenség. A munkanélküliség rohamosan növekszik. Káosz a rendvédelmi szerveknél. Egészségügyet sikerült szintén teljesen a padlóra tenniük néhány hónap alatt. IMF-határidõ ebben a hónapban lejár. Az EU-elvárások határideje szintén lejár, intézkedési terv nincs. Komoly tárgyalókészség MO. kormánya részérõl szintén nincs. A "Boszorkányüldözés"-eknek nem vetnek véget. Soroljam még?
Csengõ-zoli 2010 okt. 05. - 12:05:18
(6348/6375)
Ez ígyvan sajnos.
Ettõl a magtól kéne megszabadulniuk,de ez a mag adja a párt gerincét.
Ugek 2010 okt. 05. - 11:57:13
(6347/6375)
Hozzászólásaid hangnemétõl, esetenkénti "elfajzásaidtól" eltekintve. Gyurcsány Miniszterelnök Úr (mert élete végéig így kell titulálni) nagy elánnal vetette bele magát a kormányfõi teendõkbe. Lehet kritizálni, anyázni, "öszödözni", egy-két dolog biztos. Jót akart, igyekezett jól csinálni. Sajnos, az MSZP-ben uralkodó (kiirthatatlan) õsmag -féltve nemlétezõ "nimbusz"-át és helyét- minden alkalommal keresztbe tett. Bármihez is nyúlt, bármit is szeretett volna megváltoztatni, saját pártja vétózta meg, hátrált ki mögüle. Ilyen helyzetben a korrekt megoldás: leköszönni, valamint, lehetõség szerint olyan rövidtávú folytatást biztosítani, amely a már meglévõ mocsárba való további süllyedést megakadályozza, s esetleg némi lassú felemelkedést indít el. Ez sikerült tavaszig.
offtopic
kgyuri0 2010 okt. 05. - 02:23:59
(6346/6375)
Te meg mit hablatyolsz itt Haynauról?
offtopic
kgyuri0 2010 okt. 05. - 02:18:01
(6345/6375)
HOGY OKOSODJATOK – RÁTOK FÉR

A valóságos problémahalmaz megkerülését jelenti, amikor a demokratikus értelmiség az elmúlt száz nap kritikáját a „Fidesz becsapta az országot", „a magyar választópolgárok nem erre szavaztak" történetekben próbálja sommázni. A helyzet ugyanis ennél sokkal súlyosabb. Mert az ugyan igaz, hogy a választópolgárok nem szavaztak a forint folyamatos gyengülésére, az egyébként is ingatag gazdasági egyensúly veszélyeztetésére, a devizahitelesek rendszeres sokkolására, ám bármilyen fájdalmas is tudomásul venni, közvetlenül vagy közvetve igenis szavaztak azokra a liberális demokrácia alapjait fenyegetõ, rendpárti, tekintélyelvû intézkedésekre, amelyek a demokratikus értelmiségnek leginkább fájnak. Mert a legsúlyosabb problémát nem az jelenti, hogy a Fidesz becsapta a választókat, ami egyébként az elmúlt két évtizedben négyévenként más pártokkal is rendre megesett, hanem az, hogy a kétharmados többséget szerzõ pártszövetség a politikai közösség mindmáig kezeletlen legsúlyosabb traumáiból fakadó több évszázados frusztrációira játszott rá, ezeket erõsítette fel a racionalitás határain túllépve.
. *
Mintha nem akarnánk tudomást venni arról, hogy a Fidesz gyõzelméhez önmagában kevés lett volna a populista, demagóg párt gátlástalan és hazug retorikája. Pedig nyilvánvaló, hogy a második Orbán-kormány megalakulása óta zajló antidemokratikus fordulat a demokratikusnak tételezett politikai közösség hozzájárulása, felhatalmazása nélkül nem mehetett volna végbe. A választási gyõzelemhez nem csupán a Fidesz-KDNP-pártszövetséget hatalomra juttató 2 732 965 támogató szavazatra volt szükség, hanem arra is, hogy 2 861 926 polgártársunk ne menjen el szavazni. És legfõképpen arra, hogy összesen alig több mint másfél millió embernek, a választásra jogosultak alig egyötödének volt fontos, hogy április 11-én kinyilvánítsa a liberális demokrácia melletti elkötelezettségét, azt, hogy nem kér a bosszúvágytól átitatott, tekintélyelvû, antidemokratikus centrális politikai erõtér vagy a neonáci Jobbik politikájából. Mert bár tény, hogy a Fidesz konkrét program nélkül úgy nyerte meg a választásokat, hogy a választóknak fogalmuk sem lehetett arról, hogy milyen lépéseket kíván tenni a nyolc éve ígérgetett „nagy változások" megvalósítása érdekében, a párt demokrácia-felfogásáról azonban gyakorlatilag mindent lehetett tudni. Hiszen 1998-as elsõ hatalomra kerülése, majd a nyolc ellenzékben töltött év során semmi mást nem deklarált olyan következetesen, mint a demokratikus intézmények iránti mélységes megvetését. Györgyi Kálmán legfõbb ügyész - máig tisztázatlan körülmények közötti - lemondásra kényszerítése és a csonka médiakuratóriumok felállítása volt a kezdet, amely a demokratikus intézmények mûködõképességének blokkolásától a parlamenti munka szabotálásán keresztül a jogállammal szembeni erõszakos fellépésekkel való cinkos összekacsintásig terjedt. A választásokat megelõzõ idõszakban pedig már nyíltan ki is mondta, hogy hatalomra kerülése után hozzálát a liberális demokrácia felszámolásához.
/VásárhelyiMária alapján/
offtopic
kgyuri0 2010 okt. 05. - 02:08:43
(6344/6375)
De nagyon feszítesz a komoly, gondolkodó értelmiségi ember álarcában! (7175.hsz)
Ehhez képest ez az idemásolt sajtcetli különbözõ irka-firkákkal elég snassz!(7182-ben)

Szerintm nem volt itt hipnózis, nem jobban, mint pl. 1933-tól Németországban.
Persze tagadhatatlanul egész népeknek lehetnek gyengélkedõ periódusai.
Ennek persze oka van, de én nem hiszem, hogy hipnózisról lenne pusztán szó.
*
A helyzetértékelések döntõ többségének fókuszában az alkotmányos intézmények lebontása, a jogállam alapjainak szétdúlása, a sikeres hatalomkoncentráció lépéseinek bemutatása áll, akaratlanul is azt a benyomást keltve, mintha mindez egy olyan erõtérben játszódna le, amelyben minden lépést egyetlen tényezõ - a kétharmados többséget szerzett kormányzó párt - határozna meg. Mintha a helyzet egyszerûen leírható volna egy gátlástalan, hataloméhes, populista politikai erõ tombolásával. Mintha a Fideszt ehhez az elsöprõ többséghez juttató politikai közösségnek semmiféle szerepe nem lenne abban, ahol tartunk és amerre megyünk. Mintha a baloldali és liberális értelmiség mind a mai napig nem lenne hajlandó szembenézni a magyar társadalom végtelenül lehangoló intellektuális, morális és mentális állapotával.
*
A legfontosabb társadalmi jelzõszámok egytõl egyig azt jelzik, hogy a magyar társadalom értékválasztásaiban, mentalitásában, viselkedésében egyre távolabb kerül Európa centrumától, és egyre több közös vonást mutat a balkáni vagy attól is keletre esõ régió országaival. Mintha megállt volna az idõ kereke, annyira aktuálisak ma is a Bibó István által boncolgatott „eltorzult magyar alkat", „zsákutcás magyar fejlõdés" kérdései.

/VásárhelyiMária alapján/

*
10/10
hirlevelem 2010 okt. 05. - 00:00:36 10/10
(6343/6375)
Ááá, ezek csak nevek. Hipno mentes, tisztességes, rendes emberek.
offtopic
dubcseksanyi 2010 okt. 04. - 22:52:36 Előzmény kgyuri0
(6342/6375)
Gondolom a magadfajta a Haynau családot is kellõképpen tiszteli, hiszen a papa választófejedelem volt és a mama pedigréje még rokonszenvesebb. Ha nem haragszol, most egy darabig nem válaszolok a kis okoskodó kekeckedéseidre, fasisztázásaidra, mert a fontossági sorrendben eléggé hátra kerültél. Õrizzétek gondosan a hitbizományba vett fórumaitokat meszaggal együtt. Nehogy aztán az ellenség keze betegye a lábát!
offtopic
meszag 2010 okt. 04. - 22:24:55
(6341/6375)
Ó megbocsáss, két eszközt kihagytam: a zsarolást, és a teremts káoszt, hogy rendet teremthess. :)
offtopic
meszag 2010 okt. 04. - 22:21:09
(6340/6375)
Ne tépd a saját tollaid! :)
offtopic
meszag 2010 okt. 04. - 22:20:10
(6339/6375)
akkor olvass bele, ha már megszámoltad... :)
ezzel már más is próbálkozott. :)


A szavazat mögött igen, sok- sok el elbolondított szerencsétlen, akiket nem egyenként, csoportosan kezeltek. :) ezért híják tömeghipnózisnak. Nézd meg a tüntetõket, hogy viselkednek, egyénileg sose tennék, ez meg a feloldódás. :)
offtopic
meszag 2010 okt. 04. - 22:15:46
(6338/6375)
Mi van Öcsi sajt! :) Elõjött belõled a fideszes?

1.) nem voltam sose komcsi - vedd már a fáradtságot, és nézz utána a fogalmaknak

2.)nincs pofám, úriember így nem beszél...

3.)miért véded ilyen fanatikusan vikit, ja te vagy? :)

Higgadj le! Már megint átbeszélsz más feje felett..
Csengõ-zoli 2010 okt. 04. - 21:58:13
(6337/6375)
Nem,ez nem alaposság kérdése.
Ezek zárt világok...
10/10
hirlevelem 2010 okt. 04. - 21:50:48 10/10
(6336/6375)
Megszámoltam "meszag" hozzászólásait.
2007 dec-tõl naponta átlagosan 32 bejegyzést írt!!!!!
Mégsem várható el ilyen tempó mellett holmi alaposság, netalán felelõsség vállalás. Valljuk be ez azért teljesítmény, amit én midig nagyra értékelek.
Persze mindent a maga helyén kell értékelni.

Mert! ...minden mondat mögött egy ember van!
Azért átjön a jóindulat... és az is kösz.