Téma: Maléna

10/10
onerousapproval jan. 11. 09:08:44 10/10
(66/66)
Tény hogy kliséhalmaz a film de 5.9nél mindenképpen jobb. Kiráz a hideg ettöl a kis g.ci babától https://blobopera.io/
8/10
raidunruly 2023 nov. 20. - 10:17:11 8/10
(65/66)
Nagyon jó film. 8/10 https://slopegame.net
10/10
ligetiz51 2023 febr. 03. - 19:25:52 10/10
(64/66)
Koltai Lajos + Tornatore + Morricone = (sokadik) bámulatosan szép, kitűnő film.
8/10
offtopic
Dozer 2022 okt. 02. - 20:27:25 8/10 Előzmény Findzs
(63/66)
Te nő vagy, ugye? :)
8/10
Dozer 2022 okt. 02. - 20:22:12 8/10
(62/66)
Elgondolkodtato történet. Talan sokunknak ismerős a sztori, a valo életből (női irigység, férfi kepmutatas, kamaszkori abrandos szerelem, egy idősebb nőbe.)
8/10
Dozer 2022 okt. 02. - 20:18:37 8/10 Előzmény lengyelzoltan003
(61/66)
Ugyan már, a színész fiú 16 éves volt akkor. Csokoloztak? Inkabb csak összeert a szajuk. Na bumm. A fiú nemi szervét en nem lattam a filmben.
Ha tetszett a film, akkor tetszett, ugy ahogy van, vagy nem.
1/10
lengyelzoltan003 2022 jún. 25. - 01:08:12 1/10
(60/66)
Tényleg nagyon jó a történet meg minden de senki se gondol bele abba hogy a filmben szereplö fiú tényleg egy gyerek aki valóban csókolózik egy felnött növel, hiszen a filmben nincs semmi féle számítógépes effekt azokban a jelenetekben, és a fiú nemiszerve látható is egy pillanatra. Szerintem ez egyáltalán nem oké, hisz a filmben valódi erotikus jeleneteket láthatunk egy gyerek és egy felnött között!!
Ha a történetben a kisfiú egy kislány lett volna, és a nö pedig egy férfi akkor el se készült volna a film. Elnézést az "ö,ü" betük miatt.
10/10
-Vídia- 2022 jan. 13. - 20:58:22 10/10
(59/66)
maximale
kissnagy 2020 okt. 01. - 23:28:12
(58/66)
Szomorú olyan sorokat olvasni, amelyek szerint ez a film csak egy kisfiú vágyálmairól szól...Nehezen hiszem el, hogy csak ennyit lehet belőle visszakódolni....Azért is, mert nem bonyolult művészfim lett belőle....A film -új megközelítésből- egy magyarázatot igyekszik adni arra, hogy hogyan tud egy társadalom (jelesül az olasz) radikalizálódni (itt fasizálódni)! A műveletlenség, a lelki sivárság, a kicsinyesség, irigység és bűnbak keresése mind-mind itt van ebben a társadalomban. Hogy a film antifasiszta propaganda lenne? Amennyiben felismerjük, hogy ennek a közösségnek Malena a "zsidója", úgy akár ez is elfogadható! Igen! Így az álszentség bemutatása is kipipálható. Az eszközök nem bonyolultak: egy kisfiú vágyai, egy szép nő, ostoba boszorkányok, helyzetükkel visszaélő férfiak...szinte kortalan...és ez ijesztő - nagy közhely, de a gonoszság köztünk él, pedig ártatlanul kezdjük mind...
10/10
offtopic
bosszantosz 2020 okt. 01. - 16:02:03 10/10
(57/66)
Miért nem aludtál? Ha egy film nem tetszik, azt nem nézem meg!
2/10
deadscott 2020 aug. 18. - 20:34:55 2/10
(56/66)
Monica Bellucci valóban gyönyörű nő, de ez a film csak egy érdektelen történet egy recskabajnok kisfiúról. Tök mindegy, ki fényképezte, tök mindegy hogy mutatja be a szicíliai kisvárost, ha közben elalszom rajta.
raschi 2020 júl. 07. - 23:50:46 Előzmény Findzs
(55/66)
de látom téged a rosszindulat vezérelt az 1/10-es pontozással
10/10
Zsomika 2020 júl. 07. - 13:42:35 10/10
(54/66)
Tisztelgés az olasz Mester, Ennio Morricone előtt is. Nyugodjon békében! Ennek a filmnek a zene az egyik erőssége, a másik a kamerát kezelő Koltai Lajosé, persze a rendező is jó munkát végzett. Azt olvasom a kommentekben, hogy egy szép nőről szól a történet. Ez a film a vágyról szól. A VÁGYról, ami egy nyiladozó érdeklődésű fiúban ébred egy gyönyörű nő iránt. Az ellentétek felerősítik egymás hatását. A gyönyörű még gyönyörűbb ott, ahol irigység és féltékenység veszi körül. A polaritások világában élünk. Nagyon szép film!
1/10
Findzs 2020 máj. 03. - 11:10:18 1/10
(53/66)
Csak azért ennyi pontot (8.8) adni erre az átlagos filmre mert egy jó nő szerepel benne elég hervasztó.
Jó indulattal is 5/10.
izabo69 2019 aug. 07. - 11:09:13 Előzmény firpo
(52/66)
Hogy a nők általánosságban hogyan értékelhetik ezt a filmet, arról talán választ adhat a történetben szereplő falubéli asszonyok hozzáállása a csodaszép Malénához.
TILTÁS VÁLASZ
8/10
Gollam24 2019 aug. 03. - 11:07:59 8/10 Előzmény Xxy92
(51/66)
Pedig van benn értelem szerintem.
Egyrészről jól bemutatja a kisvárosi, falusi ember szűklátókörűségét, irigységét és azt, hogy mindez mennyire fel tud erősödni külső, mesterséges tényezők hatására (pl. egy háború vagy a fasizmus maga), amivel egy ilyen makulátlan szépségű nő életét teljesen tönkre is tudják tenni, meg úgy minden szépet és jót az életben, vagyis ez egy fasisztaellenes propagandafilm, a kis kamasz, Renato szemüvegén keresztül ábrázolva.
Legalábbis nekem annak tűnt, különben minek volna benne kihangsúlyozva Mussolini és a II. világháború, meg ugye a rakás jelölés és díj is erre enged következtetni.
Nem mondom, hogy zseniális film, mert messze nem az, és nem is a legjobb filmje Tornatore-nak, de ha másért nem is legalább Monica Bellucci hibátlan teste miatt egy kötelező darabbá nőtte ki magát az elmúlt 2O évben.
Mindenképpen a vágatlan verziót kell megtekinteni, lehetőleg eredeti nyelven, szerintem úgy ütősebb.

8/1O.
8/10
firpo 2019 aug. 02. - 23:04:37 8/10 Előzmény izabo69
(50/66)
A film is általánosít, sőt még te is:
"Igazad van,a nők irigyek,rosszindulatúak legtöbbször."
Én viszont ilyet nem írtam...én inkább a férfiakról általánosítottam(mást). :))

"Én is magas pontszámot adnék a filmre."
Akkor miért nem adtál...mi gátol meg ebben, magadra vettél valamit? Mást olvastál ki az utolsó mondatomból, mint amit írtam? Én ott a film értékeléséről írtam a nők körében, nem arról h milyenek.

Valószínű Maléna egy másik(bármelyik) faluban ugyan így pórul járt volna ilyen körülmények között, ezért nem kellett túl nagy jóstehetség, bátorság ezeket a reakciókat megjeleníteni a rendezőnek, vagy vélemény formájában annak, aki látta a filmet.... Szerinted máshol nem járnának csodájára a falubéli férfiak, és ebből kifolyólag nem lennének rá féltékenyek a nők, a feleségeik? Egy kirívó szépség intenzív reakciókat szül mindkét nem részéről. Akkor melyik is van közelebb a valósághoz? Az általánosítás. Tornatore ezt jól látta, ez a kegyetlen, nem túl szép valóság, ezért is üt ekkorát a film. Kivételek vannak, hogyne. ;)
izabo69 2019 aug. 01. - 10:37:11 Előzmény firpo
(49/66)
Igazad van,a nők irigyek,rosszindulatúak legtöbbször. Talán mert ők nem élhettek át annyi bókot,figyelmet.Mivel én ezt mind megkaptam fiatalkoromban nem érzek irigységet egy csodaszép nő láttán,sőt én is bámulom minden mozdulatát.Főleg ha nem játsza meg magát és nem egy buta liba akkor bókolok is.Vagyis nem kell általánosítani!!! Én is magas pontszámot adnék a filmre.
8/10
firpo 2019 jún. 09. - 12:50:43 8/10
(48/66)
Nagyon jó film. Ahogy fent a tartalom ismertetőjében írják "Maléna szép és vonzó fiatal nő." A film akkor működik tökéletesen, ha a gyönyörű Maléna tényleg gyönyörű. Szerencsére Tornatore-nak remek az ízlése, nekem is tetszik, és gondolom sok férfi társam is így van vele, ezért is ilyen magas a film pontszáma(8,9).......most pedig képzeljétek el Maléna szerepében Sarah Jessica Parkert......hiába a film egyéb értékei(kamaszkori szerelem, a másik ember értékeinek elfogadása, stb.) jó esetben is talán hozna egy 3,2-es pontszámot. :))) Ezért ennyire fontos a vonzó M. Bellucci személye.
Hogy a nők általánosságban hogyan értékelhetik ezt a filmet, arról talán választ adhat a történetben szereplő falubéli asszonyok hozzáállása a csodaszép Malénához.
háziboszorkány 2018 aug. 08. - 20:28:05 Előzmény kkanai
(47/66)
Köszönöm, hogy válaszoltál. Kicsit nehezen ismertem (volna) fel. Hát, nagyon szomorú. Csodálom a lelkierejét, hogy még vissza tudott oda menni. De mégis meg kellett tennie, hogy visszanyerje a méltóságát.