Téma: Mamma Mia!

Silkent 2014 nov. 05. - 22:34:44
(1263/1363)
Ezzel be is áraztad: "nyári filmecske". kb. az.
Ahogy a hasonló értékû "popcornszemetek".
Silkent 2014 nov. 05. - 22:04:19
(1262/1363)
Erre kik hozták ki a 8,5 pontot...
Fájóan "amerikai" film. Bugyuta párbeszédek, idétlen vihogások...
Éreztem, h. a 10 perc körül ki kellett volna kapcsolom, sajnos nem tettem...
_goldie_ 2014 okt. 05. - 16:12:10
(1261/1363)
https://www.youtube.com/watch?v=DGUmXBgPvrg
jól felvett és összevágott jelenet..beleborzongok a végén :)
..ahogy a nõk félredobják az addig fontosnak vélt tennivalóikat és bekapcsolódnak a menetbe
a többiekkel együtt masíroznak le a tengerhez
olyan elánnal vetik magukat bele (szimbolikusan) az élet naposabbik felébe..-és a vízbe :)

színpadra vitték a magyarok is..Stohl játssza Brosnan szerepét
láttam a riportot Szirtes Tamással..arról beszélt milyen nehezen kaptak engedély a magyar bemutatóra
mert az eddigitõl eltérõ koncepcióval kívánták színpadra vinni
http://www.port.hu/mamma_mia!/pls/th/theatre.directing?i_direct_id=20990&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_cntry_id=44&i_topic_id=
egész biztosan nem fogom megnézni
elolvasva a szereposztást személy szerint nem vágyom se Gallusz se Stohl játékára
és (egy ilyen film után) a többiekére sem
5/10
Újvállalkozó 2014 aug. 09. - 22:17:57 5/10
(1260/1363)
5/10

Nem nagyon kedvelem a musicaleket, fiatal vagyok hozzájuk. Egyedül csak a Grease-t tudom megnézni, de erre kíváncsi voltam az ABBA miatt. Aki szereti az ABBA számait és kedveli a színészeket, akik benne játszanak, nézze meg feltétlenül, könnyed kikapcsolódás garantált.
Edmond Dantes 2014 júl. 25. - 09:19:04
(1259/1363)
OFF
Írhatnék privátban, de miért kellene? Sok szerencsét az "új" élethez az új helyen. Melléütés: Fischer Annie-nál is elõfordult, mégis elég jól elvolt, sõt! :o)

ON
Mamma Mia sztem költözés idejére (is) nagyon jó: hangulatot javít és ha sok a teendõ, jövés-menés-pakolás közben elég néha csak hallgatni.

Egészségedre váljék a bor és majd számolj be (akár privátban), mi(k)re van jegyed és mikre lesz, üdv.ED
offtopic
Cordelia 2014 júl. 24. - 22:42:00 Előzmény Edmond Dantes
(1258/1363)
borzasztóan jólesett, hogy az ezredik hsz-t nekem ajánlod, közben elköltöztem faluról be a városba, már van színház jegyem és remélem bejutok a Jávori-féle Hegedûsre. nem volt net, most még dobozok vannak körülöttem és idegen gépen próbûáálok nem mei, lé ütn, melléütni, de nem megy és nincs kedvem kijavítani, mert ittam egy poháûr, pohár vörösbort. a költözés alatt néztem meg a mamma miat és nagyon jólesett az is meg most ez a pohár bor is, mér ha, még ha off is.
_goldie_ 2014 júl. 12. - 16:48:49 Előzmény Lilko03
(1257/1363)
meghallgattam Brosnant..és megbocsájtható hangja van :)
https://www.youtube.com/watch?v=pvTEvmhnAMk
..megbocsájtható ha egy férfinek ilyen hangja van én biztosan megbocsájtanék ha így énekelne nekem :))
hanguktaekwondooo 2014 júl. 09. - 21:09:21
(1256/1363)
Igen, alapból ide -oda rugózik ez a zene, de bizonyos, hogy nem tudták, mit indítanak el.
Õk csak elkezdtek valamit, amire az emberek meglepõen pozitívan reagáltak -a további ócsítást nem láthatták elõre.
Persze, hogy tovább csinálták.
Senki nem lett tõlük öngyilkos, depressziós, nem kutatta mélabúsan, hogy miért dobták pont erre a bolygóra.
Sokat jelentett ez olyan tömegeknek, akik a hidegháborús feszültséget valahogy nem tudták kiordítani magukból a Beatles -szel.

És ne feledjük, akármilyen egyszerûnek is tûnnek a szövegek -valójában nem is olyan egyszerûek :-)- nem rombolnak.
Ma divatos, úgynevezett nem kommersz zenét játszó társulásokban elõszeretettel használnak ocsmány, kétértelmû vagy egyéb, jó esetben is disszonáns, rosszabb esetben bántó szavakat
a szövegkörnyezetrõl ne is szóljunk
Lehet képzett a cuccos, foghat le egyszerre öt bét a húroson, áriázhat vastagon, ha a száján manipulált mocsok árad.
Az ABBA egyik legnagyobb erénye, hogy szívet akart melengetni.
Rendben, pénzért.
De milyen ma futtatott együttest tudunk említeni, aki szívet óhajt melengetni, még ha pénzért is.

Hogy ne legyek teljesen offtopik, vagy féloff:
A film nézhetetlen szar, gyalázatos fércgagyi
blacknet 2014 júl. 09. - 16:46:52
(1255/1363)
Hát ennyire mélyen nem merültem el benne, de az biztos, hogy bennem semmilyen boldogsághormont nem szabadított fel sohasem. Igaz, én a kacsatáncra sem hevültem fel óvodás koromban, már akkor is baj lehetett velem, de örömmel helyezem ugyanarra a polcra a svéd együttest is.
Azzal egyetértek, hogy más a szerepe, nekem inkább az a bajom, hogy ebben a szegmensben az általuk elindított vonalon mozog a popkultúra...én is fogyasztok idõnként gagyit, mint mindenki. Az alapprobléma persze az, hogy dömping van belõle, viszont könnyebben elviselhetõ lenne ez is, ha egy kicsivel igényesebb pozícióból indították volna.
hanguktaekwondooo 2014 júl. 09. - 15:42:44
(1254/1363)
Pozitív vonalon mozogsz, de az ABBÁ -t illetõen rossz nyomon jársz.
Az ABBA olyan hanghullámokkal dolgozott, melyek eufóriát váltanak ki,
agyban blokkokat old, szívcsakrát nyitogatja.
Meglovagolták ugyan saját hullámukat, de alapvetõen pozitív reakciót váltottak ki:
lazultak a népek, anélkül, hogy a zenei akció rombolni akart volna.
Vigyázni kell ezzel: pl. a Dancing Queen sivítása valami mélybugyor boldogságot idéz, ami a nagy utazásból fakad.
nem véletlen, hogy kísérletben 2 -4 éves gyerekek mesélték
<olyan, mintha alagút, aztán mintha zuhanás, de nem félelmetes, aztán a végén fény és az is nagyon jó>
A kölkök nem beszéltek össze, figyelemreméltó.
Tekintve, hogy még olyanokra is rálátásuk van, amit nagyjából hétéves kor után önvédelembõl
kénytelenek vagyunk pár évtizedre odébb tolni.
Az ABBA produkcióját hiba lenne összevetni egy Queennel vagy egy Levellel.
teljesen más a szerepe
Edmond Dantes 2014 júl. 09. - 15:15:26
(1253/1363)
ON
Persze h jó zene (volt) az ABBA-é. Minden kornak, mûfajnak megvoltak, megvannak a maguk ABBA-i és nem dõlt tõlük össze a világ. Teszem azt, Szepesi Kuszka Jenõ v Poll Hugó (mondanak e nevek valakinek valamit?) sem szívta /rontotta el a levegõt Vaszaryhoz v Rippl-Rónaihoz képest, se nem rombolta le a "közízlést". Nyáresti limonádé darabok se rontják a levegõt se a közízlést egy mûvész-színházi Hamlethez v Csehovhoz, Ibsenhez stb. képest. (Konkrét példákat mellõznék.) Vagy legutóbbi OFF-példádnál maradva: Engelbert Humperdincket is "túlélte", "kiheverte" a zenei és a zenén túli világ, pedig, valljuk meg, fénykorában (az én zsenge ifjú koromban) is elég avittas, nyálas volt: õ is és a nótái is, nem beszélve 2012-es rettenetérõl Bakuban, 76 évesen...ABBA pedig maradandó, nem úgy mint az élet:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ars_longa,_vita_brevis

OFF
Ez a mostani épp az 1000. hszom és ezt és ezért direkt és szántszándékkal neked ajánlom és küldöm! :o))
blacknet 2014 júl. 09. - 11:51:44
(1252/1363)
A titok a könnyen fogyaszthatóságban rejlik, ami gyorsan utat talál a vevõkörhöz, ezért elfoglalja a piacot. Nem véletlen a mekis hamburger hasonlat.
Az is igaz, hogy idõnként eszik gyorskaját az ember, és jól is esik neki. A mennyiség a nagyon nem mindegy, ami vagy elhízást, esetünkben pedig ízlésbeli elkényelmesedést, ellustulást eredményezett.
blacknet 2014 júl. 09. - 11:47:47
(1251/1363)
Természetesen én, mint megkérdõjelezhetetlen hatalom.

Figyelj, azért az ocsút el lehet választani a búzától. Van az a szint, aminél már nem ízlés és beállítottság a fontos, mert annyira rossz, hogy azt már kiveti a gyomor.
stenimore 2014 júl. 09. - 11:41:09
(1250/1363)
Szerintem senki nem tud semmit sehova forgatni ,mert ami jó, az utat tör magának mint pl a 60-as évekbeli popzene.ha persze nincs a piacon csak szar ,akkor óhatalan hogy egyeseket kikiáltanak sztárzenekarnak ,mint manapság.De az Abba idején még bõven volt választék ,és ha népszerûek voltak ,akkor tudtak valamit ,mégpedig hatnia a közönségükre.
Aki pedig mûvészkedést vár ehelyett,annak szabad a pálya, mutassa meg hogy milyen is az ,aztán az idõ majd eldönti hogy maradandó e mint az Abba zenéje, vagy vájtfülû sznobokon kívül mindenki unja .
Cordelia 2014 júl. 09. - 11:16:20 Előzmény Edmond Dantes
(1249/1363)
volt olyan óránk az egyetemen, hogy fülhallgatóval hallgattunk dalokat, lejegyeztük a szöveget, a tanár meg rámutatott a hibákra, ha voltak. Például a should've-nehezen hallható ki. Engelbert Humperdinck dalokat hallgattunk, úgy persze könnyû volt :)
Cordelia 2014 júl. 09. - 11:14:05
(1248/1363)
rendben van
ki mondja meg mi s silány és a nem silány, ha zenérõl van szó?
blacknet 2014 júl. 09. - 10:16:56
(1247/1363)
Olvass vissza! Nem a popzenével magával van bajom, hanem amilyen irányba fordította ezt az abba. Erõteljes minõségromlás bûntette miatt állnak az ítélõszékem elõtt, és én életfogytig tartó kõfejtésre ítélem õket, a mammamia film készítõivel egyetemben.
stenimore 2014 júl. 09. - 00:38:24 Előzmény blacknet
(1246/1363)
Ez a te véleményed,egy nyilván szélsõséges vélemény ,ugyanis a popzenének nincs õsbûne.Az egy mûfaj, van aki szereti, van aki nem, de pl szinházban sem csak drámát néz az ember és pl a vígjáték vagy urambocsá egy kabaré is lehet jó õsbûn nélkül:)
Az ABBától semmilyen fertõzés nem indult,sõt bárcsak minden popzene olyan szivonalas lenne mint az övék.És ha már a mûfajt kritizálják egyesek ,akkor biza pl a Beatles legalább olyan zseniális volt mint Beethoven,ha van értelme hasonlítgatni, és még korszakalkotóbb is ,mert egy új zenét teremtett meg.
_goldie_ 2014 júl. 08. - 23:09:07
(1245/1363)
blacknet 2014 júl. 08. - 20:14:33
(1244/1363)
Nem arról van szó, hogy elvették volna a helyet, a hatásuk másképp érvényesült. Közízlést romboltak, egy nívótlan zenei kultúra irányába lökték a teljes popipart, mintát szolgáltattak a sikeres, ámde ultrakönnyû és tartalom nélküli slágergyártásra.
Nyilván nem azt várom el, hogy Dream Theater menjen fõmûsoridõben, vannak fokozatok, de ez egy egymásra ható folyamat...a nyilvánosság nem magától válik igénytelenné, ott van a felelõsség a másik oldalon, hogy mit rakunk elébe, és egy idõ után megeszi a szemetet is persze. Õk kitaláltak egy könnyen fogyasztható, olcsó és silány terméket, amit a zeneipar tárt karokkal fogadott, a közönség is kajálta, mert nem kellett sokat dolgozni a befogadással, és aztán elindult az egész franchise hódító útjára. Igen, az abba a zenei kultúránk hamburgere, mekis gyorskajája, ugyanolyan gyorsan erõszakolta meg a közönség minõség iránti fogékonyságát, mint ahogy a zsömlébe csomagolt steaktõl elhízott az egész világ.
Ez a probléma gyökere, ez a popzene õsbûne, és persze, ha nem az abba lett volna a rohadt alma, akkor lett volna más, de végül mégiscsak tõlük indult a fertõzés. Bizony, nem holmi sznog fintorgás ez velük kapcsolatban, sokkal inkább jogos átok.