Téma: Mamma Mia!

blacknet 2014 júl. 07. - 19:56:13
(1223/1363)
Tévedsz. Nem divatból rühellem a jelenséget, vagy ha igen, én kezdtem el diktálni ezt a trendet. Amikor elõször hallottam õket, mindenféle elõismeret nélkül, már hidegrázást kaptam, aztán látni õket egy újabb megrázó élmény. Tömény giccs, illetve ahogy egy másik hozzászóló is írta - csak szerintem nem néhány daluk, hanem az összes - ócska tingli-tangli, hulladék rágógumizene.
Edmond Dantes 2014 júl. 07. - 19:25:31
(1222/1363)
"Nem az Abba zenéjével van a baj, hanem a filmmel." Sokaknak magával az Abba zenéjével (is) van a baj, ld.pl.(1480)

"Meg aztán miért jó, ha egy dalt elénekelnek sokkal gyengébb énektudással?" Stílszerû válasz: jó vagy nem jó, de
http://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0 azaz van rá igény+új technika+ABBA-val már nem lehet: visszavonultak, öregek.

"Ha már a Mona Lisa-t említetted, mennyire lenne létjogosultsága újból megfesteni mondjuk El kazovszkij mesterségbeli tudásával?" Más mûfaj. ABBA=elõadómûvészet, ott mindennapos az ilyesmi=más elõadók éneklik a régi eredetieket. Klasszikusokat is újra meg újra felveszik, pedig Caruso, Gigli, Saljapin, Warren, Callas, Pavarotti stb. (volt) az "igazi", most Netrebko, Flórez, Pape, Kaufmann...mindig volt/ak-van/nak éppen "igaziak", talán ez (is) a dologban a szép.
A képzõmûvészetben a te példád jó esetben reprodukció/másolat, rosszabb esetben hamisítás/hamisítvány (lenne), ha piacra kerül.
filoszemitabélus 2014 júl. 07. - 18:58:40
(1221/1363)
Nem az Abba zenéjével van a baj, hanem a filmmel. Meg aztán miért jó, ha egy dalt elénekelnek sokkal gyengébb énektudással?
Ha már a Mona Lisa-t említetted, mennyire lenne létjogosultsága újból megfesteni mondjuk El kazovszkij mesterségbeli tudásával?
Edmond Dantes 2014 júl. 07. - 18:05:36
(1220/1363)
OFF
Most volt itt a Globe a Hamlettel (Margitsziget),elnézted? Itthon azért még mindig többnyire olcsóbb egy belépõjegy mint kint.

ON
Persze, a MM sztori erõltetett, sok jó "gombhoz" (nótához) varrtak kabátot úgy, ahogy. De ez vagyis az ABBA olyan, mint annyi minden: minél trendibb/híresebb, annál inkább ócsárolja egy adott halmaz. Három gyors és kedves példám. Mona Lisa: pfúj, ronda nõ, giccses kép, sõt újabban már: nem is az eredeti van a Louvre-ban illetve van egy másik eredeti is...stb. Beethoven/IX.szimfónia: pfúj, primitív, durva katonazene, rossz harmóniák és ezt sok zenésztõl (is) hallottam már. Ééés: még nem (nagyon) hallottam olyan nõt, aki pl. Brad Pittre (másokra sem, de most õ jutott az eszembe) azt mondta (volna) h neki bejön, ellenkezõleg: pfúj, neki nem kellene stb.
Na így van ez ABBAilag is, mindjárt itt alattunk is egy (1480): szíve joga, az a gond a dologgal h a fentiekkel azonos kategóriába esik.
Kabaré nagy kedvenc, MFL-filmet már újkorában se szerettem, A.Hepburnt is csak 1-2 filmben, kaptam is érte rendesen itt a porton, ld.ott. Rocky...-t nem láttam.
Musical: sztem abból csinálnak, amire van (vélt v valós) igény. De hiszen így volt ez a klasszikus mûfajokban is: opera, operett. Kerestek egy jó témát v librettót, és megzenésítették. Aztán vagy siker lett/maradt vagy nem. Rossz librettóból is lett jó opera/operett. Minden van. Aztán vagy átmegy az idõ- és ízlésrostán vagy nem.
filoszemitabélus 2014 júl. 07. - 16:22:03
(1219/1363)
Egyik családtag nézte tegnap. Cirka 2 perc után visítva menekültem ki a szobából. Higgyétek el, nem vagyok sznob.
A "Notting Hill"-t még többször is meg bírtam nézni, pedig nagyjából ugyanabba a kategóriába tartozik.
Sõt valahogy az az érzésem, hogy a "mamma mia"-t kedvelni valósággal divat lett.
Még csak különösebben indokolni sincs kedvem. EGYSZERÛEN BORZALMAS ÉS IDEGESÍTÕ! (számomra)
Petrapetrus 2014 júl. 07. - 14:47:15 Előzmény Edmond Dantes
(1218/1363)
OFF

:) Nem, azokra még mindig vadászok, de remélem nemsokára teljes lesz a gyûjtemény. Még kivárom a leárazásokat. :)
Tényleg? Én még nem jutottam el külföldön színházba. Tervben van már egy jó ideje London, de valahogy sosem jön össze. Vagy elfogy az összes megfizethetõ jegy, vagy akkor játsszák, amikor nem vagyok ott. Mondjuk én elsõsorban nem musicalt akarok nézni, inkább prózát. És valaki olyannal, akit ismerek. Egyszer majdnem láttam Rowan Atkinsont Faginként az Oliver!-ben, de az sem jött össze. :) Mondjuk ez pont zenés darab, de mindegy... Tavaly majdnem láttam David Walliamst a Szentivánéji álomban, de erre sem jött össze az olcsó jegy. Ahogy a karácsonyi darab sem Catherine Tate fõszereplésével... Talán majd egyszer lesz valami... Most abban reménykedek, hogy David Suchet lehozza a Last Confessiont 1-2 elõadás erejéig Londonba is, akkor talán azt el tudom csípni... :D

ON

Nekem nagyon bejött Colin Firth, bírom nagyon azt a pasit, bár állítólag civilben egy kicsit bunkó. :D Pierce Brosnan remekül fest most is, de nekem mindig is jobban tetszettek azok a pasik, akik "nem tökéletesek" úgymond. És ez sokkal inkább igaz Colinra. :D

Összességében a sztori maga nem igazán passzol nekem össze az ABBA dalokkal, valamiért nekem olyan "szedett-vedett" a kettõ együtt. Külön jók az ABBA dalok, külön jók ezek a színészek (meg együtt is nyilván, de nem egy ilyen musicalmovie-ban :)), de ez így nekem egyben sok(k) volt. :) Ha már musical, én maradok a Kabarénál, a My fair Ladynél és a Rocky Horror Picture Shownál. :D Az ABBÁt meg hallgatom inkább csak úgy magában. :) Érdekes volt egyébként olvasni a szövegeket felirattal. Nyilván több ferdítés volt benne, de érdekes volt, mert még sosem gondolkoztam el a dalszövegeken. :D Némelyik remek, némelyik olyan tingli-tangli... De azért mégis szerethetõ. Nem olyan régen valahol hallottam a musical magyar változatából részletet, talán épp a Waterloo-t, és hát khmm... Enyhén szólva is szörnyen hülyén hangzott... :D Nem tudok megbarátkozni sokszor azzal, amikor egy musicalt "magyarítanak". Meg már eleve azzal sem, hogy mindenbõl musicalt kell csinálni. Nemrég elhûlve és meglepõdve értesültem róla a rádióból, hogy már létezik EDDA musical ??! is... Mamma mía! Hát ez kész... :D Ma már mindenbõl lehet musicalt készíteni... De kérdés, hogy kell-e..? Mert szerintem nem. :P
blacknet 2014 júl. 07. - 11:25:20
(1217/1363)
A világ egyik legnagyobb tévedése volt az abba. A kultúra területén végrehajtott károkozása kiheverhetetlen seb, nagyjából az a popzenének, mint hitler a történelemnek.
Edmond Dantes 2014 júl. 07. - 10:20:38
(1216/1363)
Lehet h közben megszerezted a múltkor felsorolt AC-opuszokat és azok kötöttek le? :o)
Mamma Meryl Miát :) külföldön láttam színpadon (persze nem vele) + a filmet, ami aranyos és nosztalgiázásra is jó. A három apuka valahogy kevésbé tetszett, a két barátnõ nagyon jó és Amanda Seyfried azóta saját jogon is befutott. (Levelek Júliának!)
perry 2014 júl. 07. - 10:07:11
(1215/1363)
*musical
perry 2014 júl. 07. - 10:05:45
(1214/1363)
A fimbõl kifejezetten musical szereplõk Julie Walters aki 1984 Golden Globe-díj - a legjobb vígjáték vagy musical színésznõ (Rita többet akar - szebb dalt énekelni)kapott. Itt Rosie szerepét játsza. De olyan szerepet is alakított mint a Harry Potter filmek Marie Wleslye anyaszerepe.
A másik hölgy, Christine Baranski egy Emmy és két Tony díj birtokosa és inkább Broadway musical szerepeirõl valamint sorozatokról ismert , bár legutóbb a Chicago filmváltozatának újságírónõ énekes szerepében lehetett látni az itteni film elõtt.
A többiek vagy színházi és filmszínészi szerepkörben tevékenykednek.
Kétségtelen , hogy egy musocalban a hangi adottság kifejezetten elõny. De egy jó színész játékkal talán pótolni tudja azt.
Kétségtelen tény, hogy például a Nyomorultak musical filmben a szerepek a helyszínen lettel a filmre felénekelve és ez néha nem az éneklés stúdió minõségét nyújtja de Anne Hathaway (Fantine) olyan mélyen megrázó énekesi és színészi kvalitást mutat be a vásznon amit zeneileg képzettebb kolléganõi is irigyelhetnének.
Vagy Russell Crowe (Javert) aki nem egy énekes színész és drámaian tolmácsolja a szerep énekesi részét is.
olahmiki1959 2014 júl. 07. - 08:35:18
(1213/1363)
Most az egyszer elnézzük neked, de többször elõ ne forduljon!:DDDDD
offtopic
Petrapetrus 2014 júl. 07. - 07:32:53
(1212/1363)
Elnézést a sok szó meg kifejezésismétlésért a bejegyzésben, de még nem ébredtem fel teljesen és korlátozottak a fogalmazási képességeim ilyenkor. :D
Petrapetrus 2014 júl. 07. - 07:31:08
(1211/1363)
Tegnap este láttam elõször, bár a film elsõ harmada nagyjából kiesett, mert úgy kapcsoltam át. Nos, elkerekedett szemekkel figyeltem, hogy te jó ég, ez most komoly..? :D A zenék persze jók, belekötni nem lehet, az ABBA maradandót alkotott és ebbe belekötni nem lehet. Korábban szerettem a musicaleket, de már annyira ez a mûfaj folyik a csapból is, hogy ma már 1-2 zenés elõadás kivételével inkább idegesítenek, mint ellenkezõleg.
Ezen a filmen is látszódtak a túlzó stílusjegyek, amik számomra már túl mûnek hatottak. Azért valljuk be, vannak musicalek, amik nem hatnak ennyire erõltetetten...
A színészi játék - a körülményekhez képest - egészen rendben volt, bár aláírom, hogy egyik fõszereplõnek sem ez a legjobb alakítása a repertoárjából. :) A személyes kedvencem amúgy Colin Firth volt, egy tündérbogár volt a filmben. Talán neki állt egyedül igazán jól ez az egész. :)
10/10
Lilko03 2014 júl. 07. - 00:40:38 10/10
(1210/1363)
Ha olcsón eladod én megveszem a DVD-t. Ne vesszen kárba!
10/10
Lilko03 2014 júl. 07. - 00:38:51 10/10
(1209/1363)
Én viszont imádom az ABBA zenéjét, végig énekeltem velük az összes dalt. Csuda remek kis film volt. Brosnan hangja tényleg nem túl jó, viszont fantasztikusan sármos pasi, úgyhogy engem még a hangja is elbûvölt. Meryl Streep pedig mindig tökéletes. Szóval nálam 10 pont 2x.
_goldie_ 2014 júl. 06. - 22:51:04
(1208/1363)
a film közepébõl láttam talán egy félórát..ennyi elég
olyan nyári film egy a sok közül és a táj valóban gyönyörû
és ez a jelenet tetszett (a dal amúgy alapból is jó) https://www.youtube.com/watch?v=DGUmXBgPvrg
olahmiki1959 2014 júl. 06. - 22:29:37
(1207/1363)
Aranyos film, bár nekem az eredeti, Gina Lollobrigida-féle változat az igazi, - Jó estét, Mrs Campbell! - de ez is nézhetõ.
A zenék hatalmasok, - ebbõl is az derült ki, hogy az évtizedekkel ezelõtti ABBA slágerek milyen eszméletlen jók voltak, - a táj gyönyörû, a színészi játék pedig - különösen Meryl Streep játéka - fenomenális.
(Pierce Brosnan éneklését én kihagytam volna, de hát nem rajtam múlt...:)))

Egyedül a kópia katasztrofális minõsége zavart, - a homályos, sokszor kiégett nyersanyag, a túlszínezett, vagy éppen fakó filmkockák, a mozgásoknál életlenné váló kontúrok, a kásás háttér - tisztára olyan volt, mintha egy VHS kazettát játszottak volna le.
A TV2 honnan szerezte be a filmnek ezt a példányát, és hogy merte leadni este, fõmûsoridõben?...

Egy felhõtlen esti szórakozásnak tökéletesen megfelelt a film.:DDD
peles 2014 júl. 06. - 20:55:01
(1206/1363)
Aranyos turisztikai film Görögországról, amiben csak azért nem lógnak egymásba a számok, mert kell 5 másodperc, hogy egy mondattal átvezessék egyiket a másikba.
Edmond Dantes 2014 júl. 06. - 14:58:52 Előzmény Cordelia
(1205/1363)
Ha még aktuális:

http://www.officialtheatre.com/novello-theatre/

Vásáry Tamás: asszem sokszor a próbák alatt/jóvoltából tanult(a) meg (az új) darabokat...miközben nem nagyon szeretett próbálni. Ellentmondásnak tûnik, van ilyen.
Qksika 2014 júl. 06. - 12:30:39 Előzmény Csemy_
(1204/1363)
Egyetértünk. Én gyagyás megvettem DVD-n, nekikészültem boldogan, az ABBA-t szeretem, kiváló színészek, mi baj lehet, gondoltam és nem tudtam végig nézni. Háttal ülve még a zenét hallgattam egy ideig, aztán kikaptam a lemezt. Borzalmas volt.