Téma: Mansfeld

offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 01. - 20:24:32
(22/82)
Inkább áruld el, a magunkfajták ilyesmire nem jönnek rá, csak ha jönnek az eredeti és szellemes magadfajták (Morvai Krisztina után szabadon...) és megmondják nekünk...
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 20:17:02 Előzmény Obránszky Ármin
(21/82)
1. nem keresek, ne haragudj. eddig se kerestem. ui: én is hibázok a helyesírásban.
2. próbáld észrevenni.

a csodálatos - jogos, de lényegtelen. a rövidítés szándékos.
ezzel is utalgatok.
a személyeskedésre - a te érdekeben - most nem reagálok.
"Így erõsen manipulatív." kétlem. de ez a bevett szöveg nálatok. tõled én eredeti gondolatmenetet nem is várok már.
saját gondolkodást, ugyan! megefelel nektek a sablonszöveg. manipulatív? unalmas! és nem is igaz. a "talán, tán" szó alkalmazásával még csak-csak.
Obránszky Ármin 2008 nov. 01. - 19:18:43
(20/82)
1. A visszhang az tényleg gáz. Biztos találsz még hasonló tévedéseket, keress nyugodtan!
2. Nem, nem veszem észre, taníts, mester! :-)
Mellesleg a kiemelés nem pontos. Nem azt írtam, h a Szabadság, szerelem csodálatos, hanem arról az élményrõl beszéltem, amit a filmnek köszönhetõen átéltem. Nem mondták még neked, h ha idézel egy szövegrészt, akkor lehetõleg törekedj a pontosságra vagy ha mindenképpen össze próbálod foglalni a szavaim lényegét -neked ezt nem javaslom-, akkor nem használj idézõjelet? Így erõsen manipulatív.
Ennek ellenére továbbra sem látom az ellentmondást, amirõl beszélsz. Komolyan, rettenetesen vágyom arra, h sherlocki logikáddal mindenre rávilágíts! :-)
Miki1900 2008 nov. 01. - 17:34:32 Előzmény marky
(19/82)
a bemutatóban az orvos úgy néz ki mint Kovács Ákos!
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 17:23:26
(18/82)
a filmet megnézném
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 17:19:46 Előzmény Obránszky Ármin
(17/82)
1. t. uram! az nem "vízhang", hanem visszhang.
2. és egy nagy ellentét van a szövegben, kíváncsi vagyok észreveszi-e?

"csodálatos a Szabadság, szerelem. Igazi közösségi élmény.
de a tavalyi 56-osok legjobbja ez a film (Mansfeld) volt. nem telt meg a nézõtér, alig páran lézengtünk a kezdés elõtt az elõtérben, egy kezemen meg tudnám számolni, h hányan csalódtunk. Kár, h a filmnek nem volt akkora vízhangja, h kétszer is hasonló élményben legyen részem 2 nap alatt...
a Mansfeld hatásos, mélyen felkavaró alkotás igazán profi alakításokkal.
ez a film méltó emléket állít valakinek, akinek csak egy nagyon beteg korban érhetett véget ilyen rútul. Nagyon jó lenne, ha ezt a filmet kedden tényleg nagyon sokat megnéznék."
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 17:08:13 Előzmény marmyk
(16/82)
ezt azért nem kellett volna...
marky 2008 okt. 10. - 14:17:12
(15/82)
nekem ez a kedvenc 56-os filmem, az alakítások brilliánsak:Nagy Ervin, Eperjes, Pindroch. Méltatlanul kevés reflektorfényt kapott ez az alkotás.
eugénia22 2008 máj. 03. - 17:06:54
(14/82)
Nagy Ervin játékka,kiemelkedõ,jelölték is érte.Fancsikai közepes, a film meg, csak nem rossz.De Eperjes se rossz,meg Jordán Tamás se.
7/10
efes 2008 máj. 02. - 21:43:42 7/10
(13/82)
Az '56-os féljubileumra készült filmek közül ez sikerült a legjobban. Ennek egyik fõ oka, hogy sikeresen került el mindenféle pátoszt és heroikus erõlködést, éppen így bírt megrázó és tragikus lenni. Amikor a Jordán alakítota bíró kimondta a verdiktet, a szereplõkkel együtt fogtam padlót, az egész jelenet tésztától a telefonig iszonyú erõs. Van még egy-két hasonló is. Már csak ezekért érdemes megnézni a filmet.

Jó volt a Fancsikay, nagyon jó volt (megint) Nagy Ervin, végre megint jó volt Eperjes Szami az idióta alezredes szerepében és jó volt az a srác, aki a Szaudner nevû tisztet játszotta. Sajnos Morgenstern túlságosan rutinból játszott, nem a könnycsepp, hanem az átélés hiányzott a játékából. Bár Medvigy Gáboron nem múlt a film 'vizualitása', a film kivitele mégis inkább amolyan 'tévéjátékos'. Ezek ellenére azonban mindenképpen fontos film, ha tanár lennék, ezt vetíteném a felhozatalból a gyerekeknek a gimnáziumban, ha '56-ról, forradalomról van szó.
Obránszky Ármin 2007 okt. 27. - 00:11:59
(12/82)
Teljes mértékben igazad van, ha mondjuk a Mansfeldet játszó színészt kizárólag arc és nem színészi kvalitások miatt válogatták volna be, akkor nem tudott volna hiteles lenni a film, akármilyen jó is a forgatókönyv.
Tényleg szinte mindenki dícséretet érdemel, megfeletek a szerep támasztotta követelményeknek.
Obránszky Ármin 2007 okt. 27. - 00:09:58
(11/82)
Adtam rá egy hetest, mert tényleg nagy élmény volt egy olyan nézõtéren ülni, ami tömve van emberekkel. Az 5ös nálam már tényleg nagyon gyenge osztályzat lenne, nem volt az annyira rémes.
zszoltan 2007 okt. 26. - 21:33:14 Előzmény Obránszky Ármin
(10/82)
OFFTOPIC
Nyomj rá itt is egyet! Azért van a szavazás a film lapján. ;) (Bár én csak 5-öt adtam a 'Szabadság, szerelem'-re.)
Obránszky Ármin 2007 okt. 25. - 20:11:07
(9/82)
Hát igen, az alapvetõ különbség a Szabadság, szerelem és a Mansfeld között, h utóbbi feltehetõleg akkor is tetszene, ha történetesen nem magyar volnék. Elõbbiben sok jelenetet kimondottan hatásvadásznak találnék és a végén imdb nyomnék rá egy 6ost, mondván annyira nem volt rossz. A Mansfeldet ezzel szemben egy feszes, szinte végig feszültséggel teli, kimondottan megrázó filmként élném meg, azt hiszem.
Én tavaly láttam a filmet, de a végén úgy emlékszem, örömmel konstatáltam, h Eperjes ha nem is belesimult a filmbe, de most inkább hozzátett. Ez valóban nem mindig sikerül neki, akármekkora színész. Én sem vagyok benne biztos, h a legjobb ötlet volt külföldi színésznõt szerzõdteti Mansfeld édesanyjának szerepére, de végülis elégedett voltam a hölggyel. :-)
Tényleg nem tökéletes, de sok hasonló film kellene, h a dolgok kis hazánkban a helyükre kerüljenek...
dark_angel 2007 okt. 22. - 01:05:28
(8/82)
én már várom,moziban is meg akartam nézni,csak akkor nem került rá sor,és ahogy olvasgatok nem fogok benne csalódni
Obránszky Ármin 2007 okt. 21. - 21:04:30
(7/82)
Felemelõ, csodálatos és nehezen felejthetõ volt, amikor a Szabadság, szerelem alatt a mozi teljes közönsége -voltunk szép számmal- szinte teljes mértékben együtt lélegzett a szereplõkkel. Igazi közösségi élmény.
Ennek ellenére mondom, h a tavaly '56tal kapcsolatos termés legjobbja ez a film volt. Igaz, nem telt meg a nézõtér, alig páran lézengtünk a kezdés elõtt az elõtérben, de azt hiszem egy kezemen meg tudnám számolni, h hányan csalódtunk. Kár, h a filmnek nem volt akkora vízhangja, készítõinek annyi pénze a hírverésre, h kétszer is hasonló élményben legyen részem 2 nap alatt...
Mindenesetre a Mansfeld egy a maga egyszerûségében, lecsupaszítottságában is hatásos és mélyen felkavaró alkotás igazán profi alakításokkal. Eddig is tudtam, h nem kell feltétlenül temérdek pénzt beleölni egy produkcióba, h az hatásos legyen. Hatásos, de ne hatásvadász.
Elmondható, h ez a film méltó emléket állít valakinek, akinek csak egy nagyon beteg korban érhetett véget ilyen rútul, ilyen fiatalon az élete. Nagyon jó lenne, ha ezt a filmet kedden tényleg nagyon sokat megnéznék.
Newcastle United 2007 febr. 19. - 13:07:47
(6/82)
Igényes munka minden téren.
16473 2006 dec. 06. - 13:14:29
(5/82)
filmtekercs 2006 szept. 10. - 16:57:08 Előzmény bejuska
(4/82)
A filmrõl kritikát olvashatsz a <a target="_blank" href="http://www.filmtekercs.hu" title="www.filmtekercs.hu">www.filmtekercs.hu</a> oldalon, s a kritikát is kritizálhatod a forum.filmtekercs.hu segítségével.

(Az oldal még csak teszt üzemmódban van, minden kritikát, jótanácsot köszönettel fogadunk a sergoandras@filmtekercs.hu címen.)
10/10
bejuska 2006 szept. 06. - 08:29:48 10/10
(3/82)
Kedves Marmyk!
Henrietta esetében egy dolgot tudok megérteni, hogy mint édesanya sérelmezte a dolgot, hogy gyermeke neve nem került fel a stáblistára. Mégegyszer, ne menjünk el a lényeg mellett. Az a fontos, hogy egy ilyen filmben szerepelt és szerpelhetett a fia, legyen rá büszke. A stáblistákra nem férhet rá mindenki. Köszönetet viszont lehet írni, hogy akik nem fértek rá, azoknak is hála. Nem tudom, hogy ez megtörtént-e? Egyébként ezzel a témával kapcsolatban fontosabb hozzászólások is lehetnének. Nyilván a film megnézése után lesznek ezek. Nekem fontos, mert egy olyan fiatalemberrõl szól a film, akit még a mai napig sokan bûnözõnek könyvelnek el. Pedig nem az volt!!!!!!!
Üdvözli Gödl Beáta Kecskemétrõl.