Téma: Mansfeld

offtopic
Miki1900 2008 nov. 05. - 18:45:08 Előzmény Obránszky Ármin
(42/82)
"ne is beszéljen rólam"
offtopic
Miki1900 2008 nov. 05. - 18:43:54 Előzmény Obránszky Ármin
(41/82)
term csak akkor derül ki, hogy volt-e alapja, ha elmondod.
egyébként nem keltem ki, ha jól emlékszem. ezt te beképzeled.mert jó neked. én csak kétértelmûen fogalmaztam.
az irodalmi mûveltség meg nem abból áll, hogy ismersz az oroszok közül egy könyvet.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 04. - 10:58:49
(40/82)
Na, de önzõ vagy, minden jót magadnak követelsz! :-)
Amúgy akkor vehette magára, ha olvasta vagy legalább tisztában van a "szmergyakovsággal", mint fogalommal. Õszintén szólva, kétlem. Már ha látta/olvasta A gyûrûk urát és elkezd kombinálni, akkor kiköthet ott, h a Szméagol és a Szmergyakov szavak hangalakja (mindig úgy érzem, h az orosz nevek nagyon erõs hangulatisággal rendelkeznek) meglepõ hasonlóságot mutat és olyan messze nem is kerül a valóságtól, ha jobban belegondolok... :-)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 03. - 22:37:11 Előzmény Miki1900
(39/82)
Nem akarok kekeckedni, de mikor szólt hozzád?
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 03. - 22:35:34 Előzmény Miki1900
(38/82)
Nahát, szegény Lovag úr, pedig hogy kikelt ellenem, amikor azt állítottam, h te zsidózásra vetemedsz, biztos megrökönyödött... :-)
Amúgy most ezt mibõl következtetted? A logika keretei között értelmezhetetlen vagy.
Különben mit vársz, h definiáljam magam?
Volt, aki megértette. Persze némi irodalmi mûveltség nem hátrány.
Na, további szép napot!
Dr. KHG
offtopic
Miki1900 2008 nov. 03. - 18:26:07 Előzmény Obránszky Ármin
(37/82)
a kérdésre tehát nem válaszoltál érthetõen.
és te mi vagy?
offtopic
Miki1900 2008 nov. 03. - 18:20:15
(36/82)
Brody ne szóljon hozzám, és nem is beszéljen rólam.
soha. végeztem vele, de úg ylátszik nem akarja megérteni.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 03. - 18:19:00 Előzmény Obránszky Ármin
(35/82)
"megfelel? "
sajnos nem. még hogy tiltakoztál a múltkor, amikor lezsidóztalak.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 02. - 18:52:45
(34/82)
Miért érzem én úgy, h kihagytuk a kulcsfigurát, aki minden más szereplõnél elõbb kell, h eszünkbe jusson, ha Morvai Krisztinákról van szó: Rakityint? :-)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 02. - 18:14:31
(33/82)
Hát, igen, Szmergyakovra és az öreg Fjodor Karamazovra még várjuk a jelentkezõket! :-)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 02. - 17:26:05
(32/82)
"mi a te magadfajta?"
Mi vagyunk az erény nélküli Pierre Bezuhovok, mi vagyunk a tisztátalanabb Aljosa-, a kevésbé hideg és elkeseredett Iván- és a higgadtabb Dmitrij Karamazovok egyszerre, mi vagyunk a kevésbé nyers Konsztantyin Levinek, a Bátky Jánosok, Szerb Mihályai, akik szeretjük Évát, Tamást és Erzsit is, az életben maradt Tamások, de mi a világinak megmaradt Ervinek, mi, a csalódott Holden Caufieldek, mi vagyunk a varázspálca nélküli Harry Potterek is. Megfelel? :-)
Morvai Krisztinát csak azért hoztam fel, mert a szóról, meg rólad eszembe jutott, h õ is használta. Gondoltam, örülsz neki, ha látod írásban a nevét... Amúgy, ha jól emlékszem, akkor elõször egy a Népszavába, 2006. október 23-a után (nem tudom már, mennyivel, az fix, h akkor már létezett a bizottságuk) írt olvasói levelében szólt elõször "magunkfajtákról" és a másként gondolkodókat, szerinte a hazug politikai elit kiszolgálóit, a téveszmék híveit, magyarán elsõsorban a baloldali újságírókat, illetve értelmiségieket értette ez alatt, akik ferde szemmel nézték az általa vezetett bizottság tevékenységét. A botrány amiatt keletkezett, h burkolt zsidózásként fogták fel sokan azt az részét a levélnek, amiben a szerzõ arról értekezett, h nekik csak egy hazájuk van ellentétben a szemben álló féllel. Talán ez nem is volt alaptalan. Morvai ügyesen oldotta meg, szóval, aki akarta így értelmezte, aki akarta úgy. Politikus alkat, na. Az egyik oldalon hõs, mert ilyen karakánul megmondta és áldozat is, akit már megint zsidózással vádolnak (örökzöld sakklépés, mindig beválik, ha ügyes emberek lépik meg), a másik oldal meg úgyis kialakított magáról egy képet a szélsõjobbon politizálókkal szemben, szóval õk nem számítanak, nem potenciális szavazók, sõt, az általuk generált botrány még egy kis szereplési lehetõséget is jelent.
Ezzel kapcsolatban már írtam, h szerintem, igenis szükség volt az események vizsgálatára és ezért hálásak kell, h legyünk Morvainak, de a kettõs játék itt is megnyilvánult. Mert egyrészt hasznos, h a brutálisan ütlegelt emberek számára felkínálták a jog védõbástyáját, másrészt ezt nyilvánvaló politikai célt szolgálva arra is felhasználták, h a közönséges rendbontók, huligánok is bebocsátást nyerjenek mögé. Ugye, a tábor egy részének elvesztését nem sok politikai tömörülést szolgáló szervezet vállalja fel. Amúgy a sors iróniája, h Morvaiék ugyanúgy összemosták a bûnösöket az ártatlanokkal, mint a kormány, amely igyekezett csak bûnösökrõl beszélni, levéve a felelõsséget a saját válláról. A különbség, h Morvaiék álláspontja szerint (nem a hivatalos álláspontjuk szerint, az lényegtelen, hanem a sugallt szerint), kizárólag a rendõrök a hunyók, a tüntetõk '56-ot méltóképpen megünnepelni óhajtó hazafiak, akik a békés ünneplés reményével érkeztek a fõváros utcáira és akiket a hatalom pribékjei, h megfélemlítsék õket agyba-fõbe verték. Véleményem szerint, mindkét hozzáállás aljas és ártalmas, szóval ne gyere nekem az MSZPvel, meg az SZDSZ-szel, soha életemben nem szavaztam rájuk. Szerintem, a Mélymagyar topicban mindent leírtam Morvaival kapcsolatban, amit szándékomban állt, nem óhajtok a továbbiakban a személyével foglalkozni pláne nem egy ilyen helyen.
Egyébként is teljesen felesleges volt ezen az utalásomon lovagolnod, mert abban a környezetben a magunkfajtákon nem ugyanazt értettem, mint Morvai, csak poénkodtam. Komoly fogyatékosságom, nem veszem észre, h kik azok, akik csak patetikusan vagy gyûlölködve tudnak mindent nézni és a humort csak hírbõl ismerik, annak ellenére, h magukat természetesen szellemes, vicces embereknek tartják. És ezzel nem azt mondom, h tényleg vicces volt az, amit írtam.
Tényleg fejezzük be az egymással való társalgást, nincs értelme. Rám nem hatna az "észérvek". :-)
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:38:25 Előzmény Obránszky Ármin
(31/82)
a lényegtelen kérdésedre már válaszoltam a 34-ben. csak nem vetted észre. az életet sem veszed észre pedig kiveri a szemedet.
"Inkább áruld el, a magunkfajták ilyesmire nem jönnek rá, csak ha jönnek az eredeti és szellemes magadfajták (Morvai Krisztina után szabadon...) és megmondják nekünk..."?
én erre válaszoltam. a 26-os kérdésre.

mi a te magadfajta?
és mi Morvai szerint
mondd meg (ha mered)
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:37:14 Előzmény Obránszky Ármin
(30/82)
"Azt sztem elég világos, h a "magunkfajták" h kapcsolódik Morvai Krisztinához... "
logikailag "érdekes" mondat ez. logopátiás egy kicsit.
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 02. - 14:21:47
(29/82)
Azt sztem elég világos, h a "magunkfajták" h kapcsolódik Morvai Krisztinához...
Amúgy közel sem arra válaszoltál, amit kérdeztem. Egyedül azt szerettem volna tudni, h milyen logikátlanság volt a soraimban, amiket kiemeltél ("2. és egy nagy ellentét van a szövegben, kíváncsi vagyok észreveszi-e?") , mert nem tudtam magamtól rájönni. Ennyi. Nem kértem ars poeticát, semmiféle hitvallást tõled. Ha arról kezdtél volna el itt szónokolni, h mit reggeliztél, az legalább ennyire hidegen hagyott volna...
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:07:49 Előzmény Obránszky Ármin
(28/82)
minek hozod fel egyáltalán Morvai Krisztinát?
"mert nem érdekel"
ki hiszi ezt el? csak van egy saját sznob berögzült véleményed róla, és kész.
elég szomorú ha olyan vitát generálsz, ami még téged sem érdekel.
(használj offtopicot és ha unja a többi, akkor bekapcsolja)
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:05:40
(27/82)
kérdeztél vmit, és arra válaszoltam
mondom. téged nem érdekel a becsület. neked olyanod nincs. se erkölcsöd, ezek szerint?
csak azt tudnám akkor mindek szólsz bele olyanokba
1. amikhez nem értesz (lásd cionizmus, mert azon az oldalon mindenki tudta, hogy mirõl van szó kapásból. mindenki, csak te nem.)
2. amik nem érdekelnek (te "független")

menj azt' dícsérd eszterházidat, meg nádas péteredet. ahhoz értesz.
Morvait meg hagyd békén, mert az ész logikájával le tudlak söpörni, ha belekötsz.
be is fejezhetjük persze. csak akkor kímélj meg te is bárminemû hozzászólástól. rólam te többet nem nyilatkozol akkor senkinek, mert bosszantó azt olvasni tõled "ez egy senki" és mondod másnak rólam. túl sokszor mondták már nekem a buták, hogy "ostoba".
a görbe tükör csak görbe képet ad. (egyébként Moldtunnal is úgy voltam mint veled most. csak õ beismerte aztán, hogy igazam van abban az egy kérdésben. mert rá tudtuk egymást beszélni az igazságra)

"csalódtunk"
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 02. - 13:40:52
(26/82)
Moldtunnak, abszolút igaza van, a kutyát nem érdekli ez a vita! Kérlek, világíts rá arra a "nagy ellentétre", ha létezik egyáltalán ilyen (ja, bocs, ti nem hazudtok...), ami miatt elkezdted velem ismételten a párbeszédet és kímélj meg az ars poeticádtól, teljesen hidegen hagy mások öndicsérete!
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 12:59:21
(25/82)
próbáltam én már az érdemit is...
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 12:58:17 Előzmény Obránszky Ármin
(24/82)
Morvai Krisztinát te nem bírod, mi, pesti?
errõl is szívesen beszélgetnék veled, csak félek félbemarad a vita, mint már kétszer.
hogy miért vagyunk mi okosabbak és tisztábbanlátóbbak?
(most politikai értelemben:) mert nem vagyunk korlátozottak, mert erkölcsösek vagyunk, mert tudjuk, mi az erkölcs, becsület, tisztesség. ezek neked tán üres szólamok. de mi tudjuk, és Blaskó Péter is idetartozik, hogy erkölcs nélkül az ember állat. egy gondolkodó állat csupán. tudom, de szereted a tautológiát úgyhogy bátran kifejtem.
az az ember, aki a ráruházott politikai nézetekekkel szemben megy, tehát azzal a nézettel, amit a szülei rátestálnak, az az ember vagy kivételes elméjû, bölcs ember; vagy mentális, pszichés beteg.
neked csak üres szó a becsület az igazság és igazmondás?
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 01. - 20:32:13
(23/82)
Köszönjük, anyu! :-)