9/10
Banán 2012 okt. 24. - 23:27:49 9/10 Előzmény -greghouse-
(573/713)
Hát ez igaz, a szerencsére mindenütt szükség van.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 20. - 00:18:46 10/10
(572/713)
"Fridi...koronázatlan király.."
Térdre borulok elõtte.
(Vagy inkább nem..)
danton-b 2012 okt. 20. - 00:05:20
(571/713)
Értjük hogy útálod Fridit,bár nincs szüksége aTe elismerésedre ,hiszen nem vitatható ép ésszel hogy a Tv sóknak és szórakoztató mûsoroknak õ a koronázatlan királya .nem lehet egy napon említeni pl a Fábry féle ripacsokkal,talán csak Vitray teljesítménye mérhetõ hozzá.Neki más akoncepciója a Milliomosban ,és sokak szerint igen szórakoztató.ami az okfejtésedet illeti a játékról és a vetélkedõrõl,azt semmi nem támasztja alá,elég zavaros az okfejtés,mindkettõ pontosan ugyanaz a mûfaj csak a Gundié egy gyenge utánzatnak is kevés.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 22:20:59 10/10
(570/713)
Még annyit, hogy kétségtelen, hangsúlyozni kellene a játék, vagy játékos vetélkedõ kifejezést (az alcímében is vetélkedõ szerepel, szerintem nem az, hanem játék.)
Muszáj leírnom, olyan, mint a székely viccben a favágó, aki tíz éven át keserves munkával vágja a fát, éjjel nappal, télen nyáron, tíz évig, gyûjti a pénzt. Végén összejön egy millió dollárja. (mindegy, nagyon sok.) Ezzel tíz év után leteszi a fejszét, elmegy a kaszinóba, és az egészet felteszi a ruletten a pirosra. Fekete nyer, minden pénz oda, kész.
Bácsi legyint: "Könnyen gyütt, könnyen ment."
Ilyen ez.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 21:40:40 10/10
(569/713)
Értem én, oké, más a véleményünk. Csak még annyit, hogy ez (hangsúlyozottan) JÁTÉK, az meg inkább VETÉLKEDÕ, és a kettõ (noha van átfedés és elmosódnak a határok) nem ugyanaz. Ezen kívül írtam is, hogy eredetileg Vágóval nagyon tetszett, megmondom miért: hitelesebb volt. Vágóról elhittem, hogy õ tudja is a választ (pedig elmondta, hogy sokszor õ sem tudja.) Hiteles volt, ezért volt érdekesebb. Friderikuszról egy percig sem hiszem el, hogy tudja töredékét annak, amit Vágó. És látod, itt politika sincs, mert mindketten ugyanazon a (bal) oldalon állnak. (Bár Fridinek melegebb hely New York, ami igaz, közelebb van az egyenlítõhöz földrajzilag, mielõtt valaki félreértené.)
A játék játék, szerencsével, vagy anélkül, a vetélkedõ meg vetélkedõ, az egyik INKÁBB ilyen, a másik INKÁBB olyan.
danton-b 2012 okt. 19. - 20:59:07
(568/713)
Más a vélményem,ezt ajáték sokkal unalmasabb és egyhangúbb mint a Milliomos ,ráadásul ott sokkal inkább érvényesül valakinek amûveltsége ,mint itt a kibarchkobázásával egy keresztrejtvénynek sokszor.Hogy igazam van azt az is bizonyítja ,hogy míg a milliomost sok országban átvették egy sikeres licenc,ezt szerintem rajtunk kívül sehol nem fogják játszani
danton-b 2012 okt. 19. - 20:55:25 Előzmény Banán
(567/713)
Pontosan erre gondoltam én is az elsõ kihívó reméyntelen helyzetére többek közt ,éshát azt sem értem hogy miért kéne a passzokkal eljutni több körig ,.Egyszerûen ne legyen passz, mindenki essen le, ha nem tudja a választ.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 19:28:53 10/10
(566/713)
Ez jó volt ma, az "utálatnak örvndõ" szakmák képviselõivel, jó ötlet volt, és minden tiszteletem azoké, akik vállalták, és kiálltak a mundér becsületét megvédeni, mint végrehajtó, kerékbilincses, parkolóõr, stb....:-)
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 18:01:00 10/10 Előzmény Banán
(565/713)
Dehát ez egy JÁTÉK! Aki oda megy, tudja, mire számíthat. Nem mi vagyunk az elsõk akik ezt látják, õk is tudják. Játék és kész, ahol van része a szerencsének is (kit választ a középen álló), szerintem jól van ez. Biztos lehetne jobban is, de azzal az elõttem szólóval nem értek egyet, hogy a "Lehet ön is milliomos" annyival jobb lenne, talán Vágó idején jó volt, most hagyjuk, hogy én személy szerint Friderikuszt (aki, mint most elmondta nemrég) átköltözött New Yorkba mert "ott jobban érzi magát" és csak forgatásokra repül haza, szóval hagyjuk, hogy én eddig is utáltam Friderikuszt, most is), maga a játék természete más. A LÖM-ban engem halálra untat, hogy negyedórát rágódnak egy egy kérdésen, Fridi meg jópofizik közben. Egy óra alatt max. 8 kérdés mehet le. Kell a bánatnak.
Ez pergõsebb, gyorsabb, változatosabb, és igen, könnyedebb játék, nem egy atomfizika vizsga (nem mintha a Friderikuszé az lenne...)
Jó ez így.
wert22 2012 okt. 19. - 13:18:54
(564/713)
Nagyon jól látod a helyzetet. Az elsõ játékosnak kb. semmi esélye sincs, hiszen 2 passzot kéne elvennie a kihívótól, magyarán 3-szor kell hibáznia a kihívónak ami rengeteg. Korrektebb lenne szerintem, ha az elsõ 2 párbajra 1 passzot kapna a kihívó és a 3. párbaj elõtt kapna még 1-et, majd az 5. párbaj után még 1-et.
9/10
Banán 2012 okt. 19. - 12:43:00 9/10
(563/713)
Ebben nincs igazad, mert a kihívó nem részesül olyan nagy elõnyben, hiszen a két passza az elsõ öt teljes körre vonatkozik. Számításaim szerint - javítsatok ki, ha tévedek - a kihívó játékosok fele süllyed el az elsõ öt kör folyamán, nem beszélve azokról a kihívókról, akik késõbb süllyednek el, persze õk már felvállalják a kockázatot.
Nekem inkább az nem tetszik, hogy az elsõ kihívOTT fél van a legnagyobb hátrányban, hiszen neki mindenképpen két passzt kell legyõznie. Továbbá, még ha esetleg õ nyer is, akkor is elõfordulhat, hogy csak száz forintot kap, pedig szerintem, mivel õ a legelsõ, az egymilliót is megérdemelné.
danton-b 2012 okt. 19. - 09:38:29
(562/713)
A kommentek is mutatják hogy a mûsor kezd kifáradni:"Most kéne abbahagyni,elfutni ,elrohanni" Sajnos nincs benne annyi mint a Legyen ön is milliomosban pl,bár Gundi próbál jópofizni.A szabályok is vitathatóak,nem érti az ember hogy a kezdõ játékos minek alapján áll ott,és kapja az aránytalanul nagy kedvezményt a kihívókhoz képest.Pl ha nem tud valamit ,akkor az csak egy pasz,de ha ugyanazt nem tudja a másik ,akkor már zuhan is le.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 06. - 00:12:29 10/10
(561/713)
Na, erre már nem válaszolok, lefáradtam. Elvesztegettem egy csomó értékes idõt egy (általam eddig még nem látott, mások által egekbe magasztalt) filmre, a Da Vinci kódra, ami jóindulattal erõs közepes. Bonyolult, ugyanakkor a vége kiszámítható, ezért a felétõl már teljesen érdektelen az egész, noha a téma érdekes lenne. nem jó film. Oké, ez nem az a topik, ott is leírtam. Kétszer láttam azt a filmet ma: elõször, és utoljára. Jóccakát.
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 23:17:09
(560/713)
Erre csak azt tudom mondani, hogy : Hajrá Fredi!
8/10
offtopic
fredi60 2012 okt. 05. - 23:07:47 8/10
(559/713)
"Amerre jár GREGgelig, kis cipõcske megtelik,
Megtölti a MIKIlás, ha üresen látja."
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 22:44:32 Előzmény -greghouse-
(558/713)
Arany állítólag soha nem írta le azt a szót, hogy nyomor.

Én viszont imádom a szójátékokat, - amint azt már megtapasztalhattad, (azt, hogy ezeket milyen hihetetlenül magas színvonalon mûvelem, már meg sem említem), - és most egy újabb gyöngyszemet mutatnék neked, a te tiszteletedre.

Van az a kis versike, hogy "Hull a pelyhes fehér hó", stb.

Második versszak:
Nagyszakállú Télapó, jó gyermek barátja.
Csörgõ diót, mogyorót, rejteget a zsákja.

(Most figyelj!)

Amerre jár GREGgelig, kis cipõcske megtelik,
Megtölti a Mikulás, ha üresen látja.

Szerintem ehhez teljesen felesleges bármit hozzáfûzni, önmagáért beszél.
Szia!
10/10
-greghouse- 2012 okt. 05. - 19:54:44 10/10
(557/713)
Azt én sem. De a shiraz bort/szõlõt sem ismerem. Meg van még pár ilyen.
Meg fogsz lepõdni, egy átlagos magyar ember AKTÍV szókincse, tehát amit használ is kimondva, nem csak érti, alig haladja meg az ezerötszázat. Persze, emellett még ért egy pár ezret. Pl. soha az életben nem mondtam még ki (legalábbis nem emlékszem rá), hogy repkény, vagy szilfa. Tudom mik, de nem használom. (Leírni már leírtam, de az más, kerestem a megfelelõ szót, itt a beszédrõl mondom amit tudok.)
..Egyébként nem régen olvastam, hogy kiderült, nem Arany Jánosnak volt a legnagyobb szókincse a magyar irodalomban. Voltak ráérõs bölcsészek, akik számolgatták egyes írók, költõk, fordítók leírt szavait.
(Juhász Ferenc kreáltjait, mint "föld-õsanya-gyémántcsattogás" nem számították...)
Meg fogsz lepõdni. Aranynál hétezer valamennyit számoltak össze (ami sokszorosa az átlagnak így is), és kinek volt több? Na ez a meglepõ.
Petõfi Sándornak.
Nem vicc.
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 19:44:37
(556/713)
A játékot én is néztem, és mindent elismerek, hogy nehéz kérdéseket is be kell tenni, de a "lámpás kígyógomba" azért egy kissé erõs volt, szerintem.
Életemben nem hallottam ezt a kifejezést.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 05. - 19:33:20 10/10
(555/713)
Amit tõled klikkeltem, az valamiért a 6. másodpercnél lefagy. Kimásoltam, újraindítottam, és megy (bár itt mintha hosszabb lenne az URL címe, nem tudom ez hogy van, nem értek sokat az informatikához.) Kösz. Garbarek elõszeretettel játszik mindenféle nemzetiségekkel, szinte nincs is egyszerre két azonos nemzetiségû a színpadon. Õ maga norvég, Shankar indiai, Eberhard Weber német, Marilyn Mazur dán (!), Nana Vasconselos dél-amerikai (nem néztem utána, de brazilnak hangzik a neve), Keith Jarrett (afro)amerikai, Trilok Gurtu...nem néztem utána még, neve alapján akármi is lehet. ..Kösz a linket még egyszer!
10/10
-greghouse- 2012 okt. 05. - 19:27:18 10/10
(554/713)
Õ volt, bár inkább szitáron játszott.
De hogy téma is legyen, most néztem a mûsort, és a végén nagyon drukkoltam a szõke csajnak, 9. menet után kiszállt, okos is volt, szép is, és fantasztikus irónia volt, hogy pont úgy úszott el a passza, hogy a "szõke nõ" választ nem tudta....egy lépésre a 25 milkától kiszállt. Kár.