Téma: Maricruz

4/10
suxel 2014 aug. 11. - 15:03:27 4/10
(1281/1561)
Valami hasonló kommentet írtam le én is a múltkor, mint te, de nem ugyanezt. Úgy látom, hasonlóan szemléljük a remakeknek a helyzetét, nem találjuk teljesen rossznak a gyártását. Túl sok mindent a múltkori mondanivalómhoz hozzácsapni már nem tudok, csak annyit, hogy fájó látni, hogy egyesek, mint Nathalie Lartilleux 2004 óta önállóan dolgoznak, és megrekedt azon a szinten. Semmilyen fejlõdést nem vélek nála felfedezni, a sorozatai egy kaptafára íródnak, szerintem egyik gyatrább, mint a másik. Viszont minek szóljanak rá, ha a számokat meg szállítja. A Corazon indomable az 2013-nak a nagy BOOM-ja volt, most a La gata ugyan szerényebb számokat hoz tõle, de akkor is bõven sikeres a sorozat kinn Mexikóban. Szó mi szó, van aki jó úton van, van aki nem, van aki fejlõdik, van aki stagnál, s lépéseket sem tesz az irányába, hogy ne katyvasz vagy hömpölygõ sorozatokat tegyen le az asztalra.
4/10
suxel 2014 aug. 11. - 14:48:21 4/10
(1280/1561)
Igen, ezt a cikket linkeltem be én is olyan 1-2 hete! :D
5/10
anita90 2014 aug. 11. - 14:21:19 5/10
(1279/1561)
5/10
anita90 2014 aug. 11. - 13:59:18 5/10 Előzmény suxel
(1278/1561)
Biztos lényegesen megkönnyíti a sorozat elkészítését, ha egy az egyben átvesznek mindent az eredeti változatból. Csak azt furcsállom, hogy nekünk nézõknek ez feltûnik, akkor a rendezõknek, producereknek stb., miért nem. És nem kell, hogy GPS-eket, meg okostelefonos alkalmazásokat használjanak, de az alapvetõ dolgok, mint a mobiltelefon, talán nem lenne nagy változtatás.
Hozzáteszem, nincs is azzal baj, ha egy régebbi történetet remake-elnek, mert ebben a mûfajban, van nagyjából 3-4 féle alapsztori, hogy a szegény, ki a gazdag, kibõl lesz gazdag, majd újra szegény és így tovább, hogy vannak gonoszak és jók (átmenet ritkán :) ), de a modernizálás szerintem elvárható lenne, hiszen így is rengeteg pénzt költenek rá, és ha már a arra van energia, hogy dupla olyan hosszúra elnyújtsák, akkor a részleteket is kidolgozhatnák.
Maricruz 2014 aug. 11. - 11:21:54 Előzmény suxel
(1277/1561)
Igen, nem féltetlen rossz ha rövidebb a sorozat, gondolom így is kap rendes befejezést, lezárást. A hosszabb verzióba tudod, hogy mi került még bele?
4/10
napraforgó 2014 aug. 11. - 05:17:39 4/10
(1276/1561)
Én is nagyon tudnám díjazni, ha a megkurtított változatot vennénk csak meg, a legtöbb telenovella bátran redukálható lenne a felére, annyi benne az üresjárat.
Most is a Maricruzban sokadszor futjuk ugyanazokat a köröket: elveszem tõle a lányomat - meg mégse. Menjen el messzire, ne is lássam - jajj, nem bírok nélküle élni. Elhagyom Simonát, nekem csak Maricruz kell - nem, nem hagyhatom el a beteg feleségem. És ez ismétlõdik már vagy hatodszor. Nekem a fülemen jön már ki a sok sületlenség.
Meg a gyûlölöm Octaviot, nem tudok neki megbocsátani - nem tudok nélküle élni, én csak õt, csak õt szeretem!

Az, hogy ezeket százszor ismétlik, nem erõsíti, hanem gyengíti, komolytalanná teszi a történetet.
Nem tudom, talán az írástudatlan mexikói parasztoknak kell ennyit ismételgetni ugyanazt? ha vannak egyáltalán. Mert ezek a telenovellák azt sugallják, hogy Mexikóban vidéken csak tanulatlan, mélyszegénységben élõ emberek vannak, akiknek mindent a szájukba kell rágni, nem kétszer kell elmondani, hanem legalább tizenkétszer.

Szóval én nagyon tudnám díjazni, hogy ha a megkurtított verziót kapnánk, ahol benne van a lényeg (még így is bõségesen!), de a sok üresjáratot, meg a mellékszereplõk mexikóiaknak szóló magánszámait kihagynák.
4/10
napraforgó 2014 aug. 11. - 05:06:22 4/10
(1275/1561)
Ez így van, már én is többször szóvá tettem, hogy itt megrekedtek az '50-es években, nem ismerik a telefont, fõleg a mobilt nem.

Menj és keresd meg Octaviot - adja ki az utasítást Simona, mire Miguel, vagy Jose Antonio lóra kap és elmegy a határba megkeresni. Normális ember ilyenkor elõvenné a mobiját és felhívná, hé, gyere haza!
Persze lehet, hogy valami világtól elzárt helyen élnek, ahová még nem ért el a technika, és ha mégis, hát biztos nincs térerõ. Elfelejtették megépíteni az átjátszótornyokat...

De az "idõcsapda" kifejezés nagyon tetszik, megjegyzem.
4/10
suxel 2014 aug. 11. - 00:03:53 4/10
(1274/1561)
Ez a baj sok remakelés esetében, egyszerûen elfelejtenek modernizálni. Álljon abból az egész, hogy lemásolunk mindent, csak a helyszín és a szereplõk mások. Nagyon meglátszik a különbség már akár 10 év esetén is, pláne akkor, ha a legelsõ változat valahonnan a 60-70-80-as évekbõl származik. Ez nagyon kijön itt is, látható a Szerelem zálogba sorozatnál, bár ott keverten, mert kézzel írott levelezés és videófelvétel telefonnal folyik egyszerre, így érdekes maszlagot láthatunk, vagy a Bûnös vágyaknál is azt fájlaltam néha-néha, hogy annyira, de annyira 1996-os.
4/10
suxel 2014 aug. 10. - 23:53:16 4/10
(1273/1561)
Újabban néhány országban (Brazília, Argentína) kezd elterjedni, hogy van egy hosszabb és egy rövidebb verzió, s el lehet dönteni, melyiket veszi meg az ország. Én ezzel szimpatizálok, mert mostanában sokszor túlságosan hosszú üresjáratokkal telei sorozatok készülnek. Simán megértem, hogy kiollóztak, több mint 60 részt Az élet megy továbból. Én legutoljára a La mujer del Vendaval sorozattal jártam így. Elkezdtem, a közepét kihagytam, az utolsó 3 hétre visszatértem. Az egy 162 részes sorozat a Maricruzhoz hasonlóan és legalább 60-at a közepébõl a kukába lehetne dobni, hasonlóan ahhoz, ami szerintem itt folyik.

René Strickler meg szinte az egyik legtöbbet foglalkoztatott színész a Televisánál, ha megnézzük, szinte minden évben játszik valami sorozatban. Bár szerintem nem egy nagyágyú, értékelem, hogy változatos szerepkörei voltak, s nem ragadt le egy típusnál. Hajdan volt õ fõhõs, aztán átment inkább a B-hõs kategóriába, néha antagonizál, mint most a Maricruz esetében, legutóbbi sorozatában az El color de la Pasionban, pedig már a fõhõsnõ édesapját játszotta.
5/10
anita90 2014 aug. 10. - 19:19:04 5/10
(1272/1561)
Olyan, mintha a Maricruz egy rejtélyes idõcsapdában játszódna, ahová a telekommunikációs eszközök fejlõdése nem jutott el, nem használnak mobiltelefont, internetet, kézzel írott leveleket küldözgetnek, vezetékes telefont is csak elvétve emelik fel...mi ez?? közben pedig trendi ruhák, modern luxus autók, látszik a környezeten, hogy 21. század!! és majd Octavio és Maricruz nem képes megtalálni egymást a fõvárosban... ez hogy lehet?? :D XD
Maricruz 2014 aug. 10. - 16:44:36
(1271/1561)
Közben megtaláltam külföldi oldalon, hogy 137. De akkor jól megkurtították, hogy 70 lett. Sok történést kihagyhattak belõle.
Maricruz 2014 aug. 10. - 16:37:25
(1270/1561)
Az élet megy továbból a másik verzió hány részes?
4/10
napraforgó 2014 aug. 10. - 05:59:15 4/10
(1269/1561)
Ezt nem láttam, de õ volt a Ramona c. sorozatban Felipe Moreno, Ramona "bátyja" is. Ráadásul ott jóval fiatalabb volt (vagy fiatalabbnak látszott).

Az a sorozat látod sokkal feszesebb ritmusú volt, nem máról holnapra csinálták, volt eleje, vége, közepe, stb. Csak 60 valahány részes volt, de sokkal több minden történt benne, mint a mostani 160 részesekben, ahol rengeteg az üresjárat.

Én nem szeretem, amikor 50-es pasikkal játszatják a hósszerelmeseket. Nem mintha nekik nem lehetne szerelmi életük, de azért már mégse a huszonéves lányok lovagjait alakítsák. Vannak negyvenes csinos nõk is, azokhoz jobban passzolnának.
christyna4 2014 aug. 10. - 02:57:20
(1268/1561)
képzeljétek az elõbb olyan felfedezést tettem, hogy majdnem leestem a székrõl: az "imádott" Miguel-t játszó színész, még ifjú korában, az egyik régebbi, számomra kedves szappanopera hõs(fõ)szerelmese volt: El Privilegio de Amar, azaz a Titkok és szerelmeké! nekem ez eddig fel sem tûnt, így nagy meglepetés ért. :)
christyna4 2014 aug. 10. - 02:31:29 Előzmény napraforgó
(1267/1561)
én biztos elfogult vagyok a Vad Angyallal szemben, de amúgy pár telenovellát végignéztem már, igaz évekkel ezelõtt, de szerintem mindegyik az idõhúzásról, meg a felesleges, ugyanazon "körök újbóli lefutásáról" szól... az összes szappanopera, amit láttam, kb. 120-150 részes volt és olyan történetet mesélt el, ami beleférne 10 részbe, a maradék rész bugyuta, felesleges, kínos idõhúzás volt. a családban örök vicc marad, mikor a Paula és Paulina egyik, ~40 perces része, csak arról szólt, hogy a kisfiú leesett a lépcsõn és ez a szereplõk között szájról szájra terjedt...
persze, ez ennek a mûfajnak a jellemzõje, ha nézzük, el kell fogadnunk. aki meg igényes, komoly sorozatot akar nézni, az válasszon angol, amerikai, esetleg skandináv drámákat, sitcomokat.
4/10
suxel 2014 aug. 09. - 14:15:22 4/10 Előzmény napraforgó
(1266/1561)
OFF

A Mosolyt kérek 100 részbõl áll tudtommal, mi a hosszabb verziót kaptuk belõle, nem úgy mint Az élet megy továbból. Van egy nemzetközi verzió is, ami csak 78 részes, pl az oroszok azt kapták meg vagy a lengyelek. Mi a hosszabbra csaptunk le, bár egyes vélemények szerint lehetett volna az utolsó 22 rész nélkül is, mert úgy az utolsó negyedét eléggé megkurtították, ami nem a legizgalmasabb és viccesebb része az egésznek.
Milibindi 2014 aug. 09. - 11:30:57
(1265/1561)
Tényleg szép a dal . címe is illett az eseményhez Miért nem vagy itt?
Amúgy Nilda szerintem is idegesítõ, én sem bánom, hogy már nem szerepel. Solita lehetne.




Tényleg fura, hogy nem tudjuk mi a fia neve, valaki csak adott neki neki!

( Apropo és a majom hova tûnt vajon ??)
4/10
napraforgó 2014 aug. 09. - 05:56:03 4/10
(1264/1561)
Igen, a Mosolyt kérek-en én is gondolkodtam, de nem tudom hány részes, és egyenként hány percesek. Nem tesz jót a lábamnak a sok egyhelyben ülés láblógatással... Bár a netnek meg van az a szépsége, hogy át lehet ugrani rajta unalmasabb részeket...
A csengetett Mylord alig több 20 résznél és istenien lehet rajta röhögni.

De itt van még az Örökség, amit eddig kevesebb lelkesedéssel néztem, de most már közeledünk a végkifejlethez, és kezd izgalmas lenni, hogyan is leplezik le a város zsarnokait. A Szerelem zálogba is fut még, abba is bele szoktam nézni, bár rendre elszundítok alatta, olyan lassú, meg annyi a reklám...
Szóval mexikóiból most nagyon elegem van.

Szívesebben nézem a török Igazgyöngyöt, ami egy nagyon érdekes családsorozat és lassan szintén a végéhez ér, meg az újra sugárzott Kevin Sullivan produkciót, a Szelek szárnyán-t. Én azért, hogy kitöltsek egy-egyfél, vagy egész órát, nem akarok hülyeségeket nézni.

Felmegy a vérnyomásom, a vércukrom , és minden, ami lehet, nem, nem birnám ki. Most muszáj pár hónap szünetet tartanom, míg valami újat találok.
Az, hogy kis adókon adják a jobb sorozatokat, nekem azért baj, mert ott meg örökké tologatják az idõpontokat, vagy átteszik más csatornára, amit nem tudok fogni (Story4 ---> 5-re).
Az, hogy szeretem a romantikát, és néha szeretek kikapcsolódni, nem jelenti azt, hogy rajonani tudnék az igénytelenségért.
4/10
napraforgó 2014 aug. 09. - 05:39:53 4/10
(1263/1561)
Igen, a Vad angyal egy jó sorozat volt - egy bizonyos ideig. Én addig szerettem, amíg Ívi és Milli megszökik, hogy titokban házasságot kössön. Aztán már az is elment idõhúzásba. Ívó házassága azzal a másik nõvel, meg az összes többi fordulat már borzasztó volt, én biztos kihagytam volna, ha én csinálom a sorozatot.
christyna4 2014 aug. 09. - 02:46:05
(1262/1561)
elõször is köszönöm a dalt!

Én tuti nem fogom A Macskát is végigszenvedni, de úgy van, ahogy írtátok... a Maricruz és a Híradó között arra a 30 percre hova kapcsoljak? már alig vártam, hogy ennek vége legyen, már szenvedek, erre arcon csapnak és a 20-ból csinálnak 40 részt... pfff... ha vége lesz a Maricruznak, akkor egy jóóó idõre búcsúzom a szappanoperáktól... ha mégis hiányolnám, csak Vad Angyalt nézek neten, nekem valamilyen okból az az örök kedvencem.

egyébként ez a festõsrác már most megfogott, Octavióhoz képest egy kimondottan helyes pasi...

U.i.: számolom a részeket Miguel haláláig... egy patkány lett... pedig a sorozat elején még egész normális volt...