Téma: Maricruz

4/10
suxel 2014 aug. 08. - 18:06:21 4/10
(1261/1561)
Elhiszem, hogy a Maricruz után szünetet akarsz tartani. Bár én tényleg csak vagy 3 részt tekertem át a Macskából, így túl sokat nem láttam, de nekem bõven elég volt annyi. Neked biztos nem tetszene szerintem.
A múltkor egy kommentemben írtam, hogy a jó sorozatokat eldugják kis csatornákra, s ezt továbbra is tartom. Ha esetleg próbálkoznál a Maricruz után valamivel, bár nem hiszem, s nem erõszak a disznótor. Két sorozatot ajánlanék a figyelmedbe: az egyik, amit mondtam az argentin Mosolyt kérek, ez egy színtiszta komédia, de szerethetõ, roppant jó színészi játékkal. Bár néhány helyen túlzónak hathat, mégis bírom én, aki nem rajongok az amolyan Porque el amor manda típusú sorozatokért Még én sem láttam végig, sõt alig vagyok a negyedén túl, nem azért mert ne lenne jó, csak valahogy mindig az eredeti nyelves sorozatokat sikerül elõtérbe helyeznem. Amit akkor ki tudok beszélni másokkal is, így nincs mindenre idõm. A másik sorozat, amit ajánlani tudnék, az is fenn van a neten, a Kedves ellenség a címe, ez nem komédia, de szerintem ahogy a Televisa Hírblogon is írták a Televisa istálló egyik legaranyosabb, legszerethetõbb sorozata. Azért ajánlottam õket, mert írtad, hogy ez a Csengetett Mylordot is a neten fogod nézni.
Ami még számomra kissé érthetetlen, hogy Maite Perroni szerintem legjobb sorozata nem került eddig vetítésre nálunk, ez a Mi Pecado, amolyan Julieta és El Manantial - Az õsforrás típusú vidékú ranchero telenovella, és még talán neked is tetszene. Bezzeg a három leggyengébb sorozatát sikerült megvásárolni. Mondjuk (már bocsánat), de az efféle Nathalie-szutykok kelendõek a magyar népnek, az összes sorozatát sikerült megvenni egynek a Peregrinának a kivételével. Itt volt A liliomlány, az Árva angyal, A szerelem tengere, a Rafaela doktornõ, és a Maricruz, most pedig jön a legfrissebb a La gata is. Arra azonban kíváncsi leszek majd a jövõben, hogy mihez nyúl a TV2 a La gata után, hiszen mire nálunk az ki fog futni, az új Maria még nagyon az elejét fogja csak taposni, vagy még Mexikóban mûsoron sem lesz.
4/10
napraforgó 2014 aug. 08. - 15:53:43 4/10
(1260/1561)
Teljesen jól látod, ez így van.
A Maricruztól én többet vértam, és ha az utód is hasonló, hát nincs az az isten, hogy én megnézzem.
Azt hiszem, hogy a mexikói vacakokat most pihentetni fogom, ezt már nem fogom félbehagyni.
Sajnos én nem az alkotók szerint szoktam választani, hanem a történet szerint.
Az odáig rendben van, hogy a fiú és a lány sok viszontagság után talál egymásra, de nem szeretem, ha a történetben nagy logikátlanságok vannak, a fõhõsök meg mind jellemgyenge karakterek. Én nem tudom kis megtévedésnek, eltévelyedésnek tekinteni, ha olyasmiket csinálnak, ami büntetendõ, vagy erkölcstelen. És itt nem a kisebb svindlikre gondolok, hanem pl. gyilkosság, kábítószercsempészet, vagy öreg nénik kifosztása, fiatal szûzlányok elcsábítása, és cserbenhagyása, stb. esetekre.
Jobb szeretnék valami kis vicces sorozatot...
Lehet megnézem a neten a Csengetett Mylord?-ot, az ezerszer jobb akármelyiknél....
4/10
suxel 2014 aug. 08. - 14:29:01 4/10
(1259/1561)
A TV2 ezzel a marketingfogással nézettségre menõen a lehetõ legbiztosabb módszert választja, az új sorozatnak alkalmasabb helyet sem találhatott volna, na meg a nézõk bosszantására sem. Ha azt nézzük a tv2 vezeti a nézettséget egészen fél 8-ig. Van egy latin-amerikai sorozata, amely nézettebb, mint a másik nagy konkurens adón futó amcsi sorozat ismétlése, legyen is ez bármilyen gagyi. Nézettségi listákat tekintve a TOP30-ba mindig belefér, sõt olykor még a TOP20ba is. Természetesen nem akar úgy járni, mint az RTL Klub anno, hogy elveszíteni a közönséget egyik napról a másikra. Volt ez a Második esélyt és a Rubit követõen, nagyon szépen muzsikált ez a két sorozat, vett egy kissé másfajtát, A szerelem rabjait, ami szépen be is csõdölt a számokat tekintve és alig tudott helyrejönni. Most vett a TV2 egy hasonló sorozatot, ugyanattól a gyártótól, ugyanattól a producertõl, kedvelt fõhõsökkel. (Maite második sorozata a Marichuy 2.0 is jó aránnyal futott az RTL-en, s Danielt is tuti megkedvelték sokan, csak lehet mi ketten nem látunk benne semmit sem, van ez így.) És akkor vajon hova is tegye, hogy jó nézettsége legyen. A Maricruzt jó sokan nézik, plusz õk közvetítik Magyarország vezetõ hírmûsorát, (mert a Tények jóval nézettebb, mint az RTL-es Híradó). Hát akkor beszúrja a kettõ közé, elõkelõ sáv ez egy telenovellának, plusz kedvelt fõszereplõk, hasonló történet s az alatt a 20 rész alatt rá lehet kapni. A Maricruzt már úgysem fogja a többség pont a végére ott hagyni, általában híradót egyfajtát néz a hétköznapi ember, így lehet nézõket szerezni, aki meg nézi a Maricruzt és a Tényeket is, az biztos nem fog elkapcsolni arra a félórára. (Elõfordulhat, de a számottevõ többség tuti nem)
-erzso- 2014 aug. 08. - 11:25:15
(1258/1561)
Nekem is nagyon tetszik, ezért kinyomoztam. Itt megtalálod:http://www.youtube.com/watch?v=Xm6UU84ZRb4
4/10
napraforgó 2014 aug. 08. - 07:44:29 4/10
(1257/1561)
Szerintem is jobb lenne, ha elõbb befejeznék a régit, legfeljebb gyakrabban bevágnák az ajánlókba, hogy hamarosan új sorozat közeledik, ezzel-meg-azzal, így-meg-úgy.
Micsoda hülyeség, hogy az ember elkezdi nézni 5 órakor a Maricruzt és 1/2 6-kor Maricruz szívszerelme egy egészen másik nõnek csapja a szelet? és bár esetleg egyik-másik szereplõ ismerõs, de egészen mást dumálnak, a történet is más. Hát ennél rosszabb átmenetet el se tudok képzelni.
Én már most borítékolom, hogy ezt a sorozatot tuti nem fogom nézni.
Nekem daniel Aranasból bõven elég a Maricruz és maite perroni sem lopta be magát a szívembe az idétlen árva angyallal....
Ha belegondolok, mit idétlenkedett "liliomként" a dzsungelben, hát tuti õt se fogom nézni.
De hát mindenkinek szíve-joga, lehet az ostobaságokért is rajongani...
Fõleg, ha nincs jobb.
Mert sajnos nincs. Ezen a csatornán biztos nincs.
christyna4 2014 aug. 08. - 02:35:06
(1256/1561)
nem tudom, láttátok-e a mûsorújságban, de én mélységesen fel vagyok háborodva a TV2-re: aug. 18-án kezdõdik Daniel Arenas másik sorozata, a Macska, a csatornán 17:30-tól, ami azt jelenti, hogy a Maricruz utolsó 20 részét kettévágják!
Idióták, anno a Vad Angyallal is ezt csinálták... pfff... Ha jobban értenék spanyolul, biztos megnézném eredeti nyelven...


apropó: nem tudjátok, hogy mi az a zene, amit Nilda mutatásakor és Solita+Perico párosnál játszottak? (NEM a fõcím zenére és Camilo Blanes - Perdóname dalára gondolok!)
Maricruz 2014 aug. 07. - 22:54:46 Előzmény napraforgó
(1255/1561)
Én nagyon örülök, hogy Nilda eltûnt a színrõl. Engem nagyon idegesített, bár a jelenetei alatt szóló dal gyönyörû. Amúgy az egyik részben mondta, hogy amint elmennek Solitaval a fõvárosba elviszi kivizsgáltatni.
Maricruz 2014 aug. 07. - 22:52:07 Előzmény Milibindi
(1254/1561)
Igen, az hogy néma egyértelmûen feltûnik már pár napos korában, hisz nem sír, a hallás is újszülött korban kiderül szintúgy, hanghatások miatt. Nem sír kiabálásnál, egyéb erõs hanghatásoknál. Elvileg van magyar hangja, de gyakorlatilag úgy tudom, nem fog a legvégén se beszélni, legalábbis akik látták azt mondták.
4/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 17:35:34 4/10
(1253/1561)
Na Maricruz leült gondolkodni!
Mi a büdös bánatot csinált az elõzõ fél évben, amióta folyik a hercehurca a kiköltöztetésrõl.
És olyan hülyeségeket mond, hogy azért megy el, mert a háznak rossz a kisugárzása! Hát a narvaez háznak jó volt? Ahol annyi megaláztatás érte?
Maricruz nyavajgása a vihartól is meglepõ. Amíg a széllelbélelt kalyibában lakott a nagyapjával, akkor könnyebben el tudta viselni a dörgést, villámlást.
4/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 17:24:53 4/10
(1252/1561)
Na Simonának hirtelen mûthetõvé vált az agydaganata, és még azt is megígérték neki, hogy utána teljesen egészséges lesz.

Octavio már megint Maricruz mellett van, ahelyett, hogy a feleségét támogatná. És már megint a lányát akarja elvinni.
Maricruz meg teljesen meghülyült, meg akarja várni a fellázadt parasztokat. Fogadjunk, hogy még össze sem pakolt, úgy fognak egy szál göncben menekülni.
Tévedtem, beülnek egy terepjáróba és a Simona birtokra mennek.

Jajajj!
4/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 06:06:03 4/10
(1251/1561)
Octavio jellemét olyan gyengére alkották meg, én csodálkozom, hogy van nõ, aki veszkõdik érte. mert még férfiként sem különösebben szép. nekem nem tetszik az egyenes szemöldöke, a mélyen ülõ szemei, meg a túl erõs, csontos álla sem.

Most is mit csnált? Rábeszélte Simonát a mûtétre, aztán rohan Maricruzhoz: ha meghal, megözvegyülök és elveszlek, ha meg életben marad, elválok tõle és elveszlek. na ez aztán egy gyönyörû szerelmi vallomás! Egy férjtõl, akinek a feleségéért, a fia anyjáért kellene aggódnia. És csak vele foglalkozni a nehéz idõkben, nem a saját farkával, már bocsánat. mert fogalmam sincs mibõl is áll Oct szerelme MC iránt? Hiszen ahányszor lehetett, mindig cserbehagyta, kihasználta, megalázta. igaz közben nyavajog, hogy nem tudok nélküled élni, pedig közben milyen jól sikerült.

És Simon is hülye, ezek után mégis a megbízhatatlan Octaviora akarja hagyni a birtokát. Miért nem a fiára? nagykorúságáig kezelhetné egy ügyvéd, egy Alapítvány, bárki, csak nem a Narvaez fivérek.

És Maricruznak is elment a maradék esze, a kiköltözés elõtt még gõze sincs, hová megy. Hát ennyit azért már illett volna kitalálnni.
Szóval iszonyú gyenge a forgatókönyv, a jellemek kitalása, fejlõdése. Nálam a közepesnél jóval gyengébb minõsítást kapott.
4/10
napraforgó 2014 aug. 07. - 05:51:43 4/10
(1250/1561)
Nem vagyok otthon siketnéma témban, inkább csak meditálok róla. nyilván van olyan, aki csak siket, és tulajdonképp azért néma, mert nem tudja leutánozni a hangokat, azáltal, hogy nemm hallja azokat. Gondolom azért artikulálatlan hangokat ki tud adni: pl. fájdalmában nyöszörög, vagy üvölt.
Aztán van, aki csak néma, de többé-kevésbé hall. Pl. farkastorokkal születettek, vagyegyéb olyan rendellenesség, ami a hangképzésben gátolja.
Aztán lehet, hogy a rendellenesség halmozódik, és se nem hall, se nem tud hangokat képezni.

Mindenesetre engem zavar, Hogy Maricruz, amikor kõgazdag volt, akkor sem foglalkozott ezzel, minimum meg kellett volna vizsgáltatni Solitát, neki konkrétan mi a baja, gyógyítható-e, stb. De még csak a minimális oktatására sem fordított idõt soha.
Az a lány olyan tudatlan, mint egy kétéves gyerek. Se írni, se olvasni nem tud, nem ismeri a jelneszédet, az oktatásnak semmiféle formájában nem részesült. Mert az, hogy az orra elõtt kalimpálnak, talán még sem oktatás.

Aztán jön ez a Nilda (de minek) és neki is az a legfõbb gondja, hogy elválassza Pericotól, meg abortálja a gyerekét. Most ennek a nõnek van sok pénze és még csak eszébe sem jut orvoshoz vinni, kivizsgáltatni.
Solita minden bajára az a gyógyír, hogy egész nap az ágyon heverészik....
Niomi 2014 aug. 07. - 01:23:56
(1249/1561)
Annyira irritáló, hogy minden 2. részben téma Maricruz és az idõ múlása. Santa kezdte, most meg Simona és Ofelia mélyenszántó eszmecseréjébõl is kiderült, hogy Maricruzt megöregítette a gonoszság és, hogy Simona jobban néz ki nála. M. a sorozatban a húszas évei elején jár, ritka az, hogy valaki ilyen fiatalon megtalálja élete szerelmét. :) A sorozat egyedüli színfoltja a kis Lupita, aki a legaranyosabb gyerekszereplõ a világon. :) Komolyan már minden szerepló az idegeimmel játszik, a legszörnyûbb karakter Octavio, aki döntésképtelen, határozatlan, irányítható és végtelenül ostoba. Sosem volt még 1 eredeti ötlete sem. Daniel Arenas lehet egyesek szerint helyes, de színésznek csapnivaló.
Milibindi 2014 aug. 06. - 20:16:57
(1248/1561)
Szerintem, ha valaki néma akkor csecsemõ korában sem "üvölt", meg nem reagál a hangokra. Nekem nincs gyerekem, de nyilván figyel hangra, ha beszélnek hozzá. Hirtelen zajra meg megijed a csecsemõ, pl az utcán dudál egy autó , leejtesz valamit stb. Egyébként szerintem , elõ fog még kerülni Solita, hisz van magyarhangja! Elején kiáltott, meg egyszer (talán a szülésnél) nyöszörgött. Ehhez nem kell külön hang! Sõt akár az eredeti is maradhat!
4/10
napraforgó 2014 aug. 06. - 03:22:32 4/10
(1247/1561)
Azt hittem, hogy majd látunk egy kedves, családias esküvõt, amikor Julian atya összeadja Solitát és Pericot, hát nem kiírták õket seperc alatt? Ez a Nilda vagy 6-10 részen keresztül nyavalygott a férje mellett. Aztán a férj halála után az egyik részben elkezdi keresni a lányát, gyakorlatilag rögtön meg is találja, a másikban meg már el is tûnnek. Az a hiszti meg aaz elviszem a lányom, meg az a gyerek nem születhet meg, annyira felesleges volt. Pláne, hogy hirtelen mégis az ellenkezõjét gondolja mindenrõl.

Apropó, ha Nilda annyira gazdag özvegy lett, akkor miért nem viszi magával Maricruzt is a kislányával? Elvégre Maricruzék gondoskodtak az õ lányáról ki tudja hány évig. Hálából megtehette volna.
Apropó, ez sem világos, hogy mikor is hagyta el õ a gyerekét? Mert santa még állapotosan látta, ksõbb már nem. Aztán megszületett a kislány és rögvest tudták volna, hogy siketnéma??? Szerintem ez biztonsággal 2-3 éves kor elõtt nem állapítható meg, fõleg, ha nem is klinikai vizsgálatokkal próbálják kideríteni, hanem csak úgy a tudatlan falusiak a maguk módján.

Most ezt a szerencsétlen Alvarot is lapátra tette MC, aztán meg megint jön az újabb lovag. Lassan már az ÁBC nem lesz elég, annyi hódolója volt.
malvinkicska 2014 aug. 05. - 18:08:58
(1246/1561)
Nem hiszem lesz olyan nézettsége, ha az is ilyen lehetetlen dolgokkal lesz tele, mint ez.
4/10
napraforgó 2014 aug. 05. - 18:06:42 4/10
(1245/1561)
Most már nem is fogjuk megtudni, mert Nilda elvitte magával az egész családot. Az is milyen hirtelen gondolta meg magát.

Megint elég zagyva a történet, Octavio épp csak megtalálta a gyerekét és mit csinál? Beélenyomja Ofélia kezébe, õ meg elmegy Maricruzhoz. Mondjuk az sem világos, hogy MC miért kezdett el vele ordítani, még mielõtt meghallgatta volna, miért is jött.

Ezt a kilakoltatást meg már ezer éve mondják, és még mindig nem történt semmi.
Már alig várom, hogy vége legyen, erre még meg is felezik és párhuzamosan megkezdik a másikat, ami ugyanilyen lesz pepitában.
Maricruz 2014 aug. 05. - 17:43:05 Előzmény napraforgó
(1244/1561)
Tényleg, félreolvastam. Mert feldühített ez a varialás a La gata miatt. Ez így már tènyleg sok lesz ugyanolyan tèmàjú sorozatokat adni párhuzamosan.
4/10
napraforgó 2014 aug. 05. - 16:30:59 4/10
(1243/1561)
A Wikipédián is 12 korábbi variáns jeleznek:
http://hu.wikipedia.org/wiki/La_gata

Szerintem kár olyan sorozatokat megvenni, amik még le sem futottak Mexikóban, ki tudja, milyenek lesznek. Késõbb már legalább meg lehet ítélni, hogy mennyire sikerült jól.
malvinkicska 2014 aug. 05. - 13:00:20
(1242/1561)
Köszönöm a tájékoztatást a neten olvastam amit írtam, annyi badarságot írtak a Maricruzba a múltkor már hozzá szólást megfogalmazni nem volt kedvem. Azt nem értem jobbnál jobb sorozatokról szólnak a hírek miért ilyeneket vesznek állandóan.