Téma: Maricruz

4/10
suxel 2014 szept. 25. - 22:01:53 4/10
(1521/1561)
Lehet azért tetszik jobban, mert nem ugyanaz a forgatókönyvíró a két sorozat esetében. Itt Lartilleux ha jól tudom ismét azokkal dolgozott együtt, akik adaptálták neki a Rafaelat, ami itthon Rafaela doktornõ címen futott. Többek szerint hiába volt az a sorozata nagy bukása Lartilleuxnak, mégis az a sorozata értékelendõ a legtöbbre. A Maricruz átirat pedig Carlos Romero tollából származik.
Mondjuk nekem ezek az NL sorozatok nem tetszenek, egyszerûen nekem sajnos semmi sincs benne, ami megfogjon. Nekem nagyon fontosak a remekül megkreált instrumentl háttérzenék az ilyen sorozatok esetében, hát egyikben sem találtam ilyet, ami fokozta volna a hangulatot. Pedig bizisten a mindet megpróbáltam az Árva angyaltól A macska címû sorozatig. Kb. 4 részt láttam A macskából, sikerült leszûrnöm, hogy ezt nem nekem találták ki, a Maricruzról elég volt olvasnom napi szinten az amcsik sirámait, jobban mondva az amcsi hogyvoltozókét. A Rafaelából egy rész lezsibbasztott, A szerelem tengere meg szerintem maga a horror. Még mindig azt találom a legelcsépeltebb, legrosszabb, legbutítóbb sorozatnak az NL-univerzumban. Az Árva angyal volt az, amit a legtovább bírtam, kb 2/3-át láttam, utána lehúztam a rolót ott is. Na A liliomlány az a sorozat, amit nem láttam tõle.
Milibindi 2014 szept. 25. - 21:42:57
(1520/1561)
Egyenlõre, azt kell, hogy mondjam sokkal jobb a Macska, mint a Maricruz! A lány mûveletlenségére, ápolatlanságára is normális magyarázat van, egy nyanya nevelte, akinek õ csak egy eszköz, egy "kunyerálógép" , sohasem szerette. Szemben a Maricruzzal ahol a szeretetõ nagypapa nevelte, a gyászra fogták, hogy "elfejtette" a gyerek(eke)t nevelni, taníttatni! Ott Pablo évekig tanította Esmeraldát,még sem lett belõle mûvelt tanult intelligens nõ! Most be tudott iratkozni az iskolába éa konkrétan elhangzott, hogy a 6.osztályt végzi csak! Maricruzba,meg pár hónap alatt mûvelt okos lány lett,még jó , hogy egyetemre nem íratták be mindjárt! Pedig butább volt, mint a Macska,mert még annyit sem tudott hány hónapig terhes egy nõ!
Meglátom mi lesz késõbb, de egyenlõre jó az a sorozat!
4/10
suxel 2014 szept. 25. - 21:02:23 4/10
(1519/1561)
Hát csoda, ha ennek a lebutított klónját, a macskát még kevesebben nézik? --> Na ez az, ami nincs így.

--> Na ez az, ami nincs így. Mexikóban pont a Televisa fejesei kinyilatkoztatták, hogy a La gata számadatai kielégítõek a számukra, sõt egyenesen sikeres a sorozat, hisz majdnem 3 ponttal az elvárt nézettség felett hoz. Pláne úgy, hogy az elõtte menõ sorozat a Por siempre mi amor bukott sorozat volt. 15 pontos átlagnézettség szükségeltetne, ehelyett jelenleg 17,91 az átlaga.

--> Kis hazánkban sem mondható bukásnak a sorozat. Sõt többen nézik már, mint a Maricruzt. Múlt hét hétfõt és keddet láttam, s 500000-s nézettség felett volt a sorozat, míg a rivális csatorna alig tudott ebben az idõben 300000 fölé kúszni. Tudod nagyon jól, a magyar nép többsége nem válogat, amit adnak, azt mind megkajálják. Sajnos. :S
4/10
offtopic
napraforgó 2014 szept. 25. - 09:37:42 4/10
(1518/1561)
OFF
Köszi, de már láttam a hírt. Csak sajnos nekem nincs Super TV2-õm. Majd talán belenézek, ha felteszik a netre.
Bár most mérgezésem van a túl hosszú sorozatoktól. Fõleg a latinokból. Régen a mûsorújságok megírták, hogy egy sorozat hány részes lesz, ezt manapság szinte sehol - még a neten - sem látom. Meg írhatnának némi rövid ismertetõt is, hogy kedvet csináljanak.- Én nem szívesen kezdek bele olyanba, amirõl nem, vagy alig tudok valamit. A történelmi, kosztümös sorozatokat jobban szeretem, de ez az orosz-török téma... hát nem is tudom.
malvinkicska 2014 szept. 25. - 08:25:16
(1517/1561)
OFF írok neked egy jó hírt október 6-án kezdõdik a Supertv2-ön Kuzey Güney Tûz és Víz címû sorozat Kivanc fõszereplésével reméljük az jobb lesz én már ezt nem nézem régen az az öreg szamaras, komika mit keres itt, csak el olvasom a véleményeket, ahol errõl van szó lehangolóak olyan jelzõket használnak ami jogos.
4/10
napraforgó 2014 szept. 25. - 07:58:54 4/10
(1516/1561)
Komolyan mondom, nem tudom, hogy mit gondoljak. Itt egy börtönigazgató (!!!) foglalkozik azzal, hogy az egyik letartóztatott talán nem bûnös. Õ próbál meg bizonyítékot szerezni egy elitélt, vagy egy beépített ember (???), Cira segítségével. Meg is tudják, amit már mindenki tud, hogy nem Maricruz a gyilkos.
Mondjuk azt nem tudom, hogy mit is csinál a rendõrség? Mert Natascha elment és bejelentette, amit tud, de nem láttam, hogy elmentek volna a szegény letartóztatott elmebeteg Maricruzhoz, hogy újra kihallgassák, pláne, hogy szabadon engedjék, na nem. Már az újság is megírta, hogy mi a helyzet, címlapon hozzák a két festõ közti vitát, a gyilkosságot, mindent.
Röhej, hogy ezek után még Alfonso anyja azért nyafog, hogy Natascha ne tegye tönkre a kisfia hírnevét.... merthogy akkor megtudják a köreik... A nõ nyilván nem olvas újságot. Már mindenki tudja! nemcsak az úri társaság, a nem úri is, szerte Mexikóban.

Maria a szamarával meg továbbra is nagyon irritál. Lehet, hogy ez a nõ híres Mexikóban, de ebbe a sorozatban mi a bánat keresnivalója van?
4/10
napraforgó 2014 szept. 24. - 07:55:44 4/10
(1515/1561)
Már amikor Maricruz megtudta Octaviotól, hogy nem õ ölte meg Alonsot, akkor el kellett volna kezdenie keresgélni az ügyvédjét, de nemcsak neki, hanem Octavionak is (!!!), hogy lépjen, tegyen valamit. Kétségbeesetten kellett volna rohangálnia segítségért. De Oct erreföl mit csinált? elment a következõ járattal, aztán meg elkvaterkázott a felbukkant Eduardóval.
MC is visszavonhattta volna a vallomását - az ügye még nem is került bíróság elé (!).
A rendõrség tovább nyomozhatott volna az ügyben - itt jószerével nem is nyomozgattak, mert volt egy beismerõ vallomásuk.
Még annyit sem derítettek ki, hogy MC ujjlenyomata nem is volt a késen, a gyilkos eszközön... Octavioé ott volt, meg egy másik személyé, az állítólagos eladóé??? (nyilván ott sohasem mosták el az evõeszközöket, mert különben az eladóé már rég nem lett volna rajta). ugye nem azt akarták bemagyarázni, hogy a gyilkos letörölte a sajátját, de az eladóét nem?
Most jön Natascha és közli, tudja, ki a tettes és miért tette.
Erre mit csinál MC? A világon semmit, õ továbra is baromi jól érzi magát itt a börtönben, úgymond itt találta meg a "megnyugvást". Sz*rik õ rá, mi a fene van a lányával, jól van, nincs jól, hiányzik-e neki, Oct, meg a hülye menyasszonya jól gondoskodik-e róla, stb. Õ itt olyan baromi jól elszórakozik Carola Cansecoval, a világért sem akar ezen a helyzeten változtatni.

Szerintem nemcsak Maricruzt, meg Octaviot kellene kezeltetni elmeorvossal, hanem elsõsorban a FORGATÓKÖNYVÍRÓT! aki ezt a rengeteg sületlenséget kitalálta! Meg azt a marhát, aki ezt megvette és feltálalta nekünk.

Hát csoda, ha ennek a lebutított klónját, a macskát még kevesebben nézik?
Milibindi 2014 szept. 24. - 00:34:55
(1514/1561)
Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy Maricruz már pszichiátriai eset, komoly mentális problémákkal! Megmondják, hogy Anibal a gyilkos (tehát még csak Octavio sem) , erre továbbra is azt akarja vallani, hogy õ tette!
Milibindi 2014 szept. 24. - 00:31:59
(1513/1561)
Ja azt a söprögetést én is néztem, hogy ez meg mi :D
4/10
suxel 2014 szept. 23. - 18:28:39 4/10
(1512/1561)
OFF

Raquel Pankowsky csupa olyan sorozatban játszott, ami nem jutott el hozzánk.
http://www.imdb.com/name/nm0659603/
Utóbbi két szerepe jelentõsebb karakter volt a sorozatokban. A Cachito del cieloban játszott egy szomorú sorsú nõt, míg a Que pobres tan ricosban a fõgonoszcsaj (Ingrid Martz - itt Doris) nagyravágyó édesanyját alakította.
Mizsitimi 2014 szept. 23. - 17:46:49
(1511/1561)
Sziasztok!

Mivel nem bírtam idegileg ezt a felezést, ezért egy ideje neten követem egész részekben a sorit. Most értem el ahhoz a részhez, amikor a börtönudvaron sepregetik a vizet jobbról-balra, aztán balról-jobbra! :) Mit is csinálnak ott? Nektek feltûnt, hogy a nõci, akivel "vizet zavarnak" az Esmeraldából a doki mellet volt a bejárónõ???? Azóta sem láttam egy soriban sem, de megismertem rögtön, mivel az Esmeraldat kb. kismilliószor láttam!
Maricruz 2014 szept. 23. - 17:23:09
(1510/1561)
Lassan nem hiszem el amit látok. Ez már mindennek a teteje. Maricruz már Anibal helyett is bûnhõdni akar. Hihetõ történet..
4/10
napraforgó 2014 szept. 23. - 06:40:44 4/10 Előzmény Pink Pearl
(1509/1561)
Igazad van a BV intézetekkel kapcsolatban, valóban én tévedtem a megnevezéseket illetõen.

Amit a mexikói börtön-szépségszalonokról írtál, nagyon érdekes és kicsit vicces is. De igazad lehet, nyilván ilyen munkaterápia is létezik.
Bár én amondó vagyok, hogy az elítéltek eltartása elég nagy terhet ró a társadalomra, ezért jobban örülnék, ha az elítéltek olyan munkát végeznének, amivel kicsit hozzájárulnak a társadalmi terhek csökentéséhez, de legalább a saját eltartásukhoz.
Az, hogy az elítélt nõk csinosabbak, jól kozmetikázottak és szép a frizurájuk, nem ilyen. Az meg, hogy ettõl jobban érzik magukat, hát... kevésbé érdekel.
Pink Pearl 2014 szept. 22. - 19:23:04
(1508/1561)
Kedves Napraforgó!

Én ezt a "Maricruz" c. filmet nem szoktam nézni.Régebben néhány rész erejéig belenéztem, de nem tetszett...
Szóval nem a filmmel kapcsolatban lenne észrevételem, hanem az utolsó írásoddal kapcsolatban.

Több dologban is tévedsz,azzal kapcsolatban amit a magyar büntetés végrehajtási intézetekrõl írtál.

Addig stimmel, hogy a legenyhébb a fogház.
Viszont a következõ NEM a "szigorított fogház" , hanem a Börtön (ez olyan közepes). Olyan, hogy "szigorított fogház", olyan nem is létezik.

A sorrend a szigorúságot illetõen:Fogház (enyhe), Börtön (közepes), Fegyház (nagyon súlyos).
A fegyházból létezik még olyan is, hogy "szigorított fegyház".

A sminkelés témában több börtönviselt hölgy nyilatkozott már a médiában.Mégpedig azt, hogy ott ugyanúgy VAN sminkelés (már akinek van és akar sminkelni).Minden pipere cucc volt ott (állításuk szerint). Az egyetlen ami tilos a "fújós" dezodor, mert az fegyvernek minõsül.

A mexikói börtönökkel kapcsolatban....egyszer volt errõl egy riport film a tévében, hogy sok mexikói börtönben VAN SZÉPSÉGSZALON!!! :DDD Ezt most nem viccnek szánom! :D KOMOLYAN! :D

Azt mondta a vezetõ, (akit a riporter errõl kérdezett), hogy az ötlet onnan jött, hogy az elítéltek közül sokan fodrászok, kozmetikusok, manikûrösök voltak korábban....és nem is értenek máshoz....
És úgy gondolják, hogy az elítélteknek éppen elég büntetés, hogy el vannak zárva a külvilágtól....ezzel legalább kicsit feldobják magukat, hogy elmennek a "Börtön szalonba" frizurát csináltatnak,arcot kezelnek, vagy éppen a körmüket manikûröztetik. :)) És le is filmeztek néhány ilyen akciót, amikor a börtön SZÉPSÉGSZALONBAN kezelte a fodrász/kozmetikus hölgy a "vendégeket" :D

Szóval...Mexikóban még ilyen is van :)
4/10
napraforgó 2014 szept. 22. - 07:39:52 4/10 Előzmény Milibindi
(1507/1561)
Áh, ez nagyon furcsa (nem akarok erõsebb jelzõt használni). De valahogy nehezen hiszem el, hogy a rabok sminkelhetik magukat. Esetleg a tárgyalásra. Amikor is hozhatnak be nekik civil ruhát.
Nem tudom, hogy Mexikóban hogy van, de gyanítom, hogy hasonlóan, mint nálunk, és mint máshol is.

Nálunk 4 fokozat van az elítéltek számára: ezek a szigorúság szerint a következõk:
Nem igazán ismerem az egyes fokozatok szabályait, ezért inkább csak hozzávetõlegesen jelzem.
1. Fogház (a legenyhébb) A rabok kisebb súlyú bûncselekményekért vannak elítélve, viszonylag szabadon járkálhatnak, felügyelettel kijárhatnak dolgozni, napközben nem kell a cellájukban tartózkodni. Fogadhatnak látogatót, kaphatnak csomagot.
2. Szigorított fogház - ahogy a neve mutatja, itt már egyes kedvezmények csak korlátozottabban vehetõk igénybe.
3. Börtön - még több a korlátozás, már csak idõnként fogadhatnak látogatót, csomagot is csak ritkábban lehet nekik vinni. Valószínûleg õk már nem járkálhatnak szabadon a körletben és nem is mehetnek ki dolgozni, csak a börtön falain belül.
4. Szigorított börtön - nem hagyhatják el a cellájukat, csak nagyon ritkán (pl. havonta!) fogadhatnak látogatót, havonta egy csomag, csak hetente egyszer fürödhetnek meleg vízzel, stb. Szóval nagyon sok kedvezményt megvonnak tõlük. De az is igaz, hogy ide csak a legsúlyosabb bûnök elkövetõi (gyilkosság, terrorizmus, emberrablás, stb) kerülnek.

Aztán ott vannak az elõzetesbe helyezettek, tehát, akiket letartóztattak, de még bírósági tárgyaláson nem ítéltek el. Úgy tudom, hogy õk mindig a legenyhébb fokozatban (fogház) várják az ítéletüket. Szóval olyan NINCS, hogy gyilkosságért elítélteket elõzetesbe helyezettekkel összezárnak.

Hogy Mexikóban mi a helyzet, azt nem tudom, de tuti, hogy ott is megvannak a fokozatok. Nem fognak összezárni piti tolvajt, vagy csalót, pláne gondatlan elkövetõket (pl közúti baleset) kõkemény gyilkosokkal, vagy terroristákkal. Ilyen csak Szappanoperáriában létezhet.

Hát én már csak ezért sem szeretem az ilyen ostoba telenovellákat. Vagy legalábbis idegesítenek, mert a hülyeség valahogy mindig idegesít.
Milibindi 2014 szept. 20. - 16:00:23 Előzmény Maricruz
(1506/1561)
Köszi :)
Maricruz 2014 szept. 20. - 10:31:33
(1505/1561)
SPOILER

Bár ahogy elõreolvastam, Natasha csak Maricruznak mondja el, hogy tudja ki volt. Mégsem õ tisztázza. Mert azt írják, hogy Maricruzt a titokban felvett vallomása (amiben elmondja az igazat Ciranak) miatt engedik ki.

SPOILER
Maricruz 2014 szept. 20. - 10:27:17
(1504/1561)
Igen. :) Még kb 2,5 rész és kint siránkozhat már Maricruz. :)
Milibindi 2014 szept. 20. - 00:28:17
(1503/1561)
Mármint Maricruzt :D
Milibindi 2014 szept. 20. - 00:27:44
(1502/1561)
Na Anibal elég magasról esett ki, tuti meghalt. Vajon Natasha tisztázza majd?