Téma: Maricruz

4/10
napraforgó 2014 szept. 12. - 07:35:28 4/10
(1461/1561)
Tényleg fura, hogy Maricruz, mindt gondos anya jobban megbízik az idióta Octavióban, meg a szívtelen, gonosz Dorisban, aki a lánya mostohaanyja lenne, mint abban a csupaszív Juanitában, aki a kislánya mellett volt a születése óta.
És, amikor maricruznak anyagi gondjai voltak, még csak fizetést sem kért. Nekem már az is furcsa volt mindig, hogy két ilyen fiatal, egykorú nõ miért nem tegezõdik egymással kölcsönösen? mert MC ugyan tegezte J-t, de az mindig magázta õt. Ez így van minden mexikói szappanoperában, a gazdagok tegezik a cselédeket, és azzok meg magázzák az uraságokat. Ez itt azért vicces, mert Maricruznak nincs egy petákja sem, vagyis semmivel sem gazdagabb Juanitánál, vagyis nincs rá semmi ok, hogy õt magázzák.
Az ember azt hinné, hogy az a nõ, aki jóban-rosszban sorsközösséget vállalt vele hosszú évek óta, legalább annyit megérdemel, hogy ne alkalmazottként, hanem barátnõként tekintsenek rá.
És azt sem értem, hogy Maricruz csökött agyában miért nem merült fel Solita nevelõanyaként, miért a hülye exférjére gondolt, akinek a saját fia sem jut eszébe soha. Mert lehet, hogy Solita néma, de csupa szív, szeretet és még gazdag is, biztos Juanitát is tovább alkalmaznák a gyerek mellett, tehát ott jobb dolga lenne a kislánynak, mint a bizonytalan egzisztenciájú Octaviónál. Mert a férfinak egy fillérje sincs, Doristól függ anyagilag.
De hát a telenovellákra nem szokott jellemzõ lenne az ész és a logika, azt már láttuk.
9/10
brasil49 2014 szept. 12. - 02:25:03 9/10
(1460/1561)
Bár 9 pontot adtam ennek a sorozatnak középtájon, de ha most kellene pontoznom, már mínuszt adnék rá. Annyi marhaság, nem életszerû dolog van most már benne. Azt sem értem, hogy ha olyan jó anya, és annyira szereti a kislányát, akkor miért helyezi elõtérbe a szerelmét, miért képes lemondani a lányáról hosszú idõre.
Pláne, hogy idáig nem tudta rávenni magát, hogy együtt legyen, éljen a szeretett férfivel. Most meg megakarja menteni.
Niomi 2014 szept. 12. - 00:02:55
(1459/1561)
Szomorú, de ki kell jelentenem, hogy ennél rosszabb sorozatot életemben nem láttam! Körülbelül 30-szor lehetett volna pontot tenni a végére, de nem. Mikor azt hinné az ember, hogy ez a két szerencsétlen egymásra talál valami közbejön, behoznak 5 új szereplõt, visszahoznak 2 halálosan idegesítõ szerencsétlent a múltból, kitalálnak egy teljesen értelmetlen szálat és kezdõdik az egész elõröl. Komolyan vártam már, hogy Octavio a hõsszerelmes megkérdõjelezze Maricruz ártatlanságát. Juanita folyamatosan szajkózza, hogy nem M. volt a gyilkos, de Octavio nem képes felfogni azzal a mogyorónyi, csökött agyával ezt sem. Hab a tortán, hogy - a számomra legidegesítõbb karaktert- Maria-t is ismételten nézni kell, már a puszta látványától is kiver a víz...egyáltalán nem vicces amit produkál. Az is zavar, hogy M. szerintem nem kezeli vele egyenrangú félként Juanita-t. Ez már régebben is feltûnt, de ma azt mondta, hogy a kis Lupita-nak nem elég jó Juanita. Pontosan ezekkel a szavakkal. Ez elég furcsa, J. sokkal többet ér a szememben, mint a nyomorult M. és az ostoba O.
10/10
csikosi 2014 szept. 11. - 10:28:37 10/10 Előzmény Mizsitimi
(1458/1561)
Kösz legközelebb privit küldök.
Legalább nem szól bele senki!
Üdv: és szép napot
4/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 07:23:22 4/10 Előzmény suxel
(1457/1561)
Mostanában nemigen láttam brazil, vagy argentin telenovellát - Az élet megy tovább-ból is csak kb. 20 részt, azt sem teljes egészében és nem is egymás után - de az tetszik, hogy õk csinálnak rövidebb változatot is. Én nagyon is meg tudom érteni, hogy egyes jelenetek, egyes színészek hazai körökben nagyon népszerûek, a hazai közönség szívesen nézi õket, de nekünk, külföldieknek nem mondanak semmit. Sok idegesítõ jelenettel tuningolják fel a történetet. Ezért, ha ezek az országok kínálnak egy rövidebb változatot is, hát tuti, hogy azt kell megvenni! Nagy kár, ha a Televisa, meg a Telemundo nem híve ennek.

Ahogy itt láthattuk a hozzászólásokat, mindenkit fárasztanak a semmitmondó üresjáratok, engem plusz még a kedvelt hazai színészek magánszámai is (lásd India Maria). Mit tegyek, ezek engem akkor sem érdekelnek, ha otthon nagyon népszerûek.

Szóval én egy feszesebb, elõre megtervezett cselekményvezetés híve vagyok, ha ilyet nem kapok, akkor sajna, rám eztán ne számítsanak.
Én az ad hoc cselekményhosszabbítási kísérleteket nem támogatom, tojok rá, hogy a népakarat még újabb 50 részt igényelt a nagy semmibõl, csak mert épp imádták valamely hõsszerelmest, vagy épp a hõsnõt.
4/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 06:57:38 4/10
(1456/1561)
Nekem nem Molnár Ilona szinkronjával van bajom, szerintem õ nagyon is jól hozza az idegesítõ nõt. Maga a karakter bosszant, szerintem nincs épeszû férfi, aki hosszabb távon ilyen nõvel akarna kezdeni. Egy-két röpke randi, ez OK, de egy ilyen nõnek még a telefoni elérhetõségemet sem hagynám meg (már ha férfi lennék). Borzalmas! és ez a hülye Octavio még el is akarja venni feleségül! Én nõ lévén nem nagyon értem meg a férfiak gusztusát, de én egy lyen nõhöz nem tudnék hozzáérni sem ... na már "olyan" célzattal... Talán, amíg ki nem nyitja a száját. Na de onnantól... menekülni!!!!
4/10
suxel 2014 szept. 10. - 21:51:37 4/10
(1455/1561)
Molnár Ilona szerintem se jó hozzá. Hallhattuk mi még más sorozatokban Mezei Kitty és Kelemen Kata hangján megszólalni. Sokkal jobb volt, mind a kettõ.

Más: ugyan én még nem néztem bele a karibi szerelembe, mert azt aláírom én is, hogy a legminõségibb cuccok tõlük származnak, úgyhogy aki csak teheti kukkantson bele. Máshol azt írták az is egy afele monte cristo történet lesz. Ha lesz annyi idõm majd belelesek én is, csak már sok minden van a listámon elõtte, s idõm is közel fele annyi, mint régen.
Milibindi 2014 szept. 10. - 21:20:46 Előzmény napraforgó
(1454/1561)
Tényleg idegesítõ! Molnár Ilona hangja nagyon nem passzol hozzá!
malvinkicska 2014 szept. 10. - 20:05:07 Előzmény napraforgó
(1453/1561)
A sorozatokkal kapcsolatban általában 160 rész vagy ennél is több újra gondolt semmit mondóak, most indult egy az RTL2-õn A karibi szerelem állítólag 120 részes Brazil, elkezdtem nézni, gyönyörû helyen játszódik, nem akarom folytatni ,mert valakinek nem fog tetszeni, a vitát kerülöm, online már fen van két rész. Igen Suxel sok mindent tud a telenovellákkal kapcsolatban segít is ha kérjük.
4/10
suxel 2014 szept. 10. - 18:40:49 4/10
(1452/1561)
Igen, van ilyen Napraforgó, csak nem a mexikóiaknál. Ilyen van a braziloknál és az argentinoknál is. Hogy egy példát mondjak, az argentin Mosolyt kéreknek van egy 78 es 100 reszes verzioja is. A 78-as azert rovidebb, mert az utolso sz*rkevero szerepleset leroviditettek benne, sokkal kevesebb jelenete van, mint a 100 reszesben, es a tortenet ugy is megallja a helyet. A braziloknal a rovidules annak is betudhato, hogy nem egyformak a resztartamok, viszont ugy tudom ott is szokott keszulni ket verzio, amelYnel a rovidebben van kihaGyas is a hosszabb verziobol. Mexikoban inkabb a nyujtas a divat. Vagy ha nem tetszik vmi vegye meg az ember 4 lemezes dvd-n, s annak akkor ott lesz a joval rovidebb verzio.
4/10
napraforgó 2014 szept. 10. - 18:16:43 4/10
(1451/1561)
Igen, ha a neten nézed, arrébb lehet húzni a kurzort és át lehet ugrani a bosszantó szamárságokat.
----
Nem tudom, hogy miért kell ilyen borzasztó hosszú, önmagát állandóan ismétlõ sorozatokat megvenni. Rá kéne bírni a forgalmazót, hogy egy rövidített, vágott verziót adjon el.
Mintha lennének ilyenek, talán nem minden gyártónál, bár ki tudja.
Lehet, hogy suxel ebben a témában is otthon lenne...
Mizsitimi 2014 szept. 10. - 18:00:34
(1450/1561)
Én is úgy döntöttem, hogy nem felezgetek, megvárom, amíg egyben felraknak 2-3 részt, és lesokkolom magam vele! :)
malvinkicska 2014 szept. 10. - 17:56:43
(1449/1561)
Én már ne nézem, majd ha egy kicsit megy el a dühömbõl felrakják lehet megnézem , erre a sok butasságra nemvagyok vevõ.
4/10
napraforgó 2014 szept. 10. - 17:38:48 4/10
(1448/1561)
Jajj, ezt a Dorist is agyon kéne már csapni. elviselhetetlenül rikácsol.
Mizsitimi 2014 szept. 10. - 14:43:29
(1447/1561)
Off

Ezzel nem értek egyet, mert nem csak VELEM osztottad meg, hanem mindenkivel, mivel nem privátban küldtél nekem üzit, hanem a nyilvános fórumfalon fejtetted ki a véleményedet!
Vannak itt nagyon rutinos tapasztalt sorozatnézõk, akik szinte minden telenovella fórumon feltûntek, ezért kértem tõlük tanácsot. Miért pont a Maricruz fórumon? Mert ezzel a sorival nagyon félrementem, és nem szeretnék több ilyen filmbe belefutni, ezeket az elpocsékolt órákat inkább a gyerekeimmel tölteném!
10/10
csikosi 2014 szept. 10. - 12:49:37 10/10
(1446/1561)
Igazából nem az bosszantott, hogy ki miket ír ezen a fórumon, csak az ha egyszer neked válaszolok, abban az esetben miért mástól kapok fikázós beírást??
Most pl: neked válaszolok a beírásodra.
Téged sem bántottalak meg soha, csak a véleményemet osztottam meg VELED.
Erre találták ki ezt a lehetõséget.
Üdv: Csiki
Milibindi 2014 szept. 09. - 21:06:04
(1445/1561)
Natasha a fõvárosban van, azokon a bulikon láthattuk néha amiket Alfonso rendezett és a temetésén is mutatták egy pillanatra!
Spoiler
Ahogy Napraforgó elõttem írta Alvaro is segít majd Maricruznak és kiderül õ annak a kiskorúnak az apja akit Alonso elcsábított. Egyszer telefonon is beszéltek és Alfonso azzal próbálta hárítani a felelõsségét, hogy õ nem tudta, hogy a lány kiskorú.
Natashának fogja Anibal bevallani, hogy õ ölte meg a kis suttyó festõt. Kíváncsi leszek, hogy Natasha segít-e majd Maricruzon vagy Anibal túléli a balesetet és maga vallja be a tettét.
malvinkicska 2014 szept. 09. - 17:25:34
(1444/1561)
Ezt a sorozatot már jobban elrontani nem, is lehetett volna, miért ebbe az a sok baromság, azon gondolkodom a végét nézem meg, egyszerûen irritál az egész már.
4/10
napraforgó 2014 szept. 09. - 04:35:53 4/10
(1443/1561)
Spoiler
A holdponton olvastam, Natascha még fel-feltûnik pár percre Annibál körül (Õ a Szabadulás festõje és az igazi gyilkos). Alvaronak is lesz még jelenete, Maricruz kiszabadítása érdekében tesz majd lépéseket. És ha jól olvasom, õ a kiskorú Elsa apja is, akit Alonso elcsábított.
4/10
suxel 2014 szept. 08. - 20:48:45 4/10
(1442/1561)
Ismet erdeklodnek, hogy a konnyuveru natashaval mi lett? O, hova lett a tortenetbol? Es Alvaro?

Koszi a valaszokat elore is, hasonloan az elozo kerdesemhez