Téma: Mártírok

3/10
Ignác Gufo 2015 szept. 02. - 15:44:04 3/10
(167/207)
Hát, az elsõ szó, ami a filmrõl eszembe jut: beteg.
Elgondolkodtatónak felszínes, rémisztõnek unalmas...
Csak a lányok játéka ( fõleg az Annát játszó színésznõé)miatt adok ennyi pontot rá.
3/10
Quantumleap 2015 ápr. 19. - 11:02:24
(166/207)
Na, ez is tipikusan az a film, amelynek nézése után egyre azt kérdezgetem magamban, hogy mi értelme volt megcsinálni. (Mai szemmel a Salo is ilyen nekem, pedig 10 éve még kimondottan tetszett.) Szanaszét kínoznak valakit, és végül belehal az illetõ. Épp elég tudni, hogy ilyen megesik a valóságban, felesleges filmekben is eljátszatni. Az ember inkább arra kíváncsi, hogy vajon hogy lehetne magunkat kivágni egy efféle helyzetbõl.
Mindazonáltal a rendezõt sürgõsen beutalnám valami pszichiátriai kivizsgálásra.

Amúgy jön egy amerikai feldolgozás:

http://www.creepyshake.com/2015/03/06/hamarosan-erkezik-a-martirok-remake

Én rendszerint utálom az európai-ázsiai filmekbõl készülõ amerikai remake-ket, fõleg ha megváltoztatják a végét. Itt viszont kivételesen nem bánnám. A csaj még az élvenyúzás elõtt szabaduljon ki, és trancsírozza szét az egész beteg brigádot. :)
2/10
CrazySpice 2015 ápr. 07. - 23:43:43 2/10
(165/207)
Sokan ajánlották nekem a Mártírok (Martyrs​) címû horrorfilmet, miszerint ennél borzasztóbb, hatásosabb, felejthetetlenebb horror nincs a világon.
Hát gyerekek, akinek ez félelmetes élmény... annak csak gratulálni tudok, meg taps-taps - mert nem látott még igazi horrorfilmet. Belekezdtem, de olyan unalmas, hogy 15 percig se bírtam. Amúgy se szeretem a japán, kínai, koreai, ázsiai, thaiföldi...stb gyártotta misztikus, szellemes megahulladékokat, na de ez milyen sz#r(!)
A szereplõk egytõl-egyig nímand nullák, akárcsak szájukon kifingott mondataik.
***spoiler pótolva***
Ha nem intézte volna el õket az ázsiai(nak tûnõ) csaj, meg az a szellem-démon (féle) valami, én tettem volna, de már a film legeslegelején, hogy ne folytatódhasson tovább ez az ocsmányság!
9/10
karolin90 2015 márc. 13. - 14:01:13 9/10
(164/207)
*SPOILER*

Véleményem szerint ez a film semmi újra nem világít rá, mint amit egy normális felfogású ember gondolhat a halál utáni létrõl. Ugyan oda lyukad ki a történet végének értelmezése, ahová mi is eljuthatunk, ha csak egyszerûen belegondolunk a halállal kapcsolatos kérdésekbe. A két értelmezés a befejezésre tehát egyfajta megoldás, de mégsem, mert nem lettünk okosabbak általa. A Kisasszony öngyilkos lett, vagy azért, mert önundorában magától; és értelmetlen felfogásától besokallt vagy igyekezett a túlvilágra, mert ott a tutiság. Na, de most melyikre alapozzunk? Melyikben van bármilyen magyarázat vagy követendõ igazság?
A válasz szerintem nem is itt kell keresni, hanem a való ÉLETBEN, nem a HALÁLunk után, hanem abban az idõszakban, amíg élünk! Azalatt kell tisztességesnek lenni, nem gyilkolni, nem drogozni, nem embereket kínozni, stb...Hogy mi lesz miután meghalunk? Mivel a választ úgy sem tudjuk rá, cselekedjünk legjobb belátásunk szerint, amíg élünk.
offtopic
sanderson 2015 jan. 14. - 17:04:44 Előzmény lire79
(163/207)
Nem kellett volna ezt spoilerbe tenni?
10/10
lire79 2015 jan. 13. - 19:35:46 10/10
(162/207)
***SPOILER PÓTOLVA***
Ennek a filmnek a megértéséhez szükségeltetik némi intelligencia és empátia. Egyébként valóban léteznek szerintem ilyen beteg emberek,azt még nem gondoltam végig ,hogy akik fogva tartották õket,azok pénzért csinálták-e vagy õk sem voltak normálisak.Rám nagyon nagy hatással volt. Azt sem értem hogy a nõ a végén egyáltalán hogy tudott beszélni ennyi kínzás után. Nyilván,mert õ mártír volt,csak ez fizikai képtelenség hogy ember ki tudjon mondani egy értelmes mondatot miután lenyúzzák a bõrét.
Pantagruel59 2014 dec. 02. - 12:36:27 Előzmény pufifánk
(161/207)
Bocsanat,nem szandekos volt! Legkozelebb jobban figyelek!
10/10
pufifánk 2014 nov. 25. - 11:11:28 10/10 Előzmény Pantagruel59
(160/207)
A SPOILER szó mond neked valamit ?!
Pantagruel59 2014 nov. 19. - 01:19:39
(159/207)
***SPOILER PÓTOLVA***

En egyedul,vacsora kozben kezdtem el nezni,mivel egy mezei filmdramanak van irva... hat,mit mondjak,a mufaji besorolasa az - finoman szolva is - nem megfelelo,ez mar kb. a 20.-adik percnel kiderult a szamomra,inkabb vm pszicho-horror v hasonlo,es a veget is mar csak azert vartam meg,h valami ertelmet kapjon ez a sok borzalom,de nem hogy ertelme nem lett,hanem kiderult,h valami eszement tarsasag kiserlete,meg "nezze a tekintetet"... baromsag az egesz! Pedig olyan jol indul: a csaj habozas nelkul sz#rra lo mindenkit,nincs konyorulet,meg a tobbi elhibazott klisek,de ennel meltatlanabb feldolgozasat a halal es tulvilag kerdeskornek meg nem lattam! A sok okosnak a 17ev alatt egyszer sem jutott az eszebe,h esetleg mas uton-modon is eljuthat a "Nagy Titok" nyitjara? Raadasul,az elmeny lenyege az ateles es nem a kozles,minenkinek maganak kell v nem kell megtapsztalnia... a nyanya,azaz a 'Kisasszony' meg a slepje inkabb szivott volna DMT-t,talan a nezo is jobban jart volna...

8/10,mivel a lanyok jol jatszottak a szerepuket,de a "kinzok" kb. a baratok kozt v a Szerb film szinvonaltalansagaval hoztak a figurajukat,rohejes volt.
8/10
mrhun2 2014 aug. 04. - 01:27:13 8/10
(158/207)
A film nem rossz,érdekes. Sok kérdést hagy maga után,így a kicsit nehéz felfogásúak és kevésbé odafigyelõk(akik a film alatt csak a telefont nyomkodják)nem fogják elsõre megérteni.
Azonban nevetséges,hogy ez a film kevesebb ponton áll,mint a sziklák szeme címû film. Oda már megírtam arról véleményem és érthetetlen számomra,hogy ugyanannyira(sõt kevesebbre) értékelik ezt a filmet.
Ezt ugyanis ajánlom a horror kedvelõknek azt pedig csak a 'mindentõl megijedek' típusnak. Ennél a filmnél felment az adrenalin szint rendesen,az elõzõleg említettbe pedig alig egy-két alkalom van,ahol van olyan jelenet.
8/10
Ágnes Létai 2014 ápr. 17. - 11:58:09
(157/207)
másik dolog:

szerintem elgondolkodtató alkotás, nekem "tetszett". kétszer is volt 1-1 pillanat, amikor már mondtam volna, hogy inkább ne nézzük ezt a szörnyûséget (még a társaság felbukkanása elõtt), de végülis másodszor is megnéztük.

viszont így hónapokkal késõbb azt gondolom, hogy épp az a baj vele, hogy elgondolkodtat - méghozzá, a halálról. engem annyira sokkolt a film, hogy még hetekkel késõbb is eszembe jutott, és olyankor csak a halál és a túlvilág körül forogtak a gondolataim (azt gyanítom, épp ez a célja!). ez nyilván nem egészséges.

szóval, nem csak annak nem ajánlom, aki nem bírja a véres, kínzós jeleneteket,stb.
aki depresszióra hajlamos vagy csak a leghalványabb gyanú fenáll, hogy depressziós lehet, NE nézze meg!
Ágnes Létai 2014 ápr. 17. - 11:45:10 Előzmény Robykee
(156/207)
tetszett a hozzászólásod. ezzel kapcsolatban más a véleményem :

"A film végén kiderül, hogy a mártír szó eredete a "tanú"-ból jön, tehát azok az alanyok, akik képesek túllépni a félelmeiken és a fájdalmaikon, így éberek tudnak maradni abban a pillanatban vagy idõszakban (attól függõen meddig tart az agónia) tanúi, így akár "híradói" lehetnek a halálon túli életnek."

szerintem annak tanúja a mártír -azaz vértanú-, hogy milyen gonosz tud lenni az ember...
és a nyanya talán azért nyírta ki magát -ráadásul anélkül, hogy beavatta volna a társait-, mert a lány elmondta neki, hogy a túloldalon vár rá a végítélet. a pajtiknak nem szólt róla, hadd élvezzék tovább az életet, amíg még lehet.
persze lehet, hogy csak azért gondolom így, mert nem tudnám elhinni, hogy a "gonosz emberek" ugyanoda kerülnek mindenféle büntetés nélkül, ahová a "jó emberek".
7/10
Rahar 2014 márc. 28. - 20:34:29 7/10
(155/207)
Életem elsõ filmje ami túl sok volt. A kategória besorolással nem értek egyet, szerintem ez horror film. Nem az a hagyományos pszichothriller, ahol már a zene erõteljesen hat az ember pszichére és nem is az a trancsírozós fajta amiben mindent megmutogatnak. Olyan mintha az alkotás 4 részbõl állna, az elsõ rész az ismertetõ végén szerepel. Ez még nem húzós, de a többi. Aki nem akar olyant látni, hogy fiatal lányokat hogyan kínoznak az kerülje el ezt a filmet.
***SPOILER***
Láttam már mindenféle trancsírozós horrort, nem hatott rám. Viszont ez borzasztóan nyomasztó. A gyereklányok hosszútávú, folyamatos kínzása igencsak rossz érzéseket generált bennem. Meg is fogalmazódott bennem ama gondolat, hogy a forgatókönyvíró-rendezõ személynek milyen lelki világa lehet, ha ilyen filmet alkotott.
Elolvastam az utolsó 15 hozzáírást, valaki megjegyezte, hogy a történet nagyon gyenge, illetve nincs. Hát amilyen horrorokat láttam eddig azoknak sem volt valami nagy történetük, vagy valamilyen szörny kegyetlenkedett vagy egy vagy több ember mészárolta a többit, ehhez képest szerintem eme alkotásnak mégis csak jelentõsebb jobb a cselekményvezetése.
***SPOILER VÉGE***
ammok001 2014 márc. 28. - 16:57:08
(154/207)
30 percet néztem belõle...ha jó film lenne ennyi idõ alatt megtetszett volna,de ez 1 kalap sz.r.
10/10
tamast2 2014 márc. 12. - 18:11:08 10/10
(153/207)
Kicsit nehezen térek magamhoz! Ez nem egy mindennapi horror az biztos. Nagyon ötletes a történet, már régen láttam ennyoire jó horrort. Már kezdenek kissé sablonosak lenni a mai horrorok, na ez nem volt az. A ki vágyik egy kis gyomorforgató, ámde ötletes és minõségi horrorra, az feltétlenül nézze meg!
Gringabringa 2014 jan. 29. - 13:01:50 Előzmény orchidrise
(152/207)
Egyet értek a Motel hasonlattal, és szerintem igenis hihetõ a szekta létezése (amennyi beteg ember van), és a fülbesugdosós rész meg ami utána jön az ajtó mögött, nagyon jó lezárás,hiszen nem hallod mit súg de minden épeszû ember sejti, azok után amit a nõ tesz utána. És még így is kétértelmû. Szerintem ennél frappánsabb befejezése nem is lehetne.Talán picit kevesebb vér és akkor kevésbé fintorognánk, hogy akkor most ez felkavaró dráma vagy gyomorforgató horror.

S P O I L E R

A,Nincs semmi a halál után->a nõ aki ennek kutatására tette fel az életét, megöli magát.
B,Olyan van a halál után, ami miatt õ is azonnal oda akar jutni.
CséZé0 2014 jan. 02. - 02:28:53
(151/207)
A probléma, hogy a készítõk mindenáron "mélyebb mondanivalót" próbáltak belegyömöszölni a történetbe ahelyett, hogy csináltak volna egy igazi jó horrorfilmet. Persze létezik olyan, hogy egy film egyszerre gyomorforgató és mélyenszántó, de ezt csak a legnagyobb mesterek tudják...
Amúgy a képi világ tényleg elég kemény volt, és a színészi játékkal sem volt különösebb probléma, tehát nyugodtan lehetett volna ebbõl egy ütõs horrorfilm, de a mûvészkedést hanyagolni kellett volna.

*SPOILER*
Olyan volt, mintha két külön rövidfilmet tettek volna egymás mellé. Az elsõ résznek (trancsírozás) tök más volt a hangulata és a ritmusa, mint a második felének (kínzás). De még külön-külön sem volt egységes a két rész: az elsõbe indokolatlanul rakták bele - valós eseményként - a csaj képzelgéseit, a másodikban pedig a bõrlenyúzástól kezdve minõsíthetetlen volt a sztori. A titkos társaság nevetséges, a másvilág élményének fülbe sugdosása pedig kritikán aluli volt. Persze megértem, hogy ha valaki nem tud kitalálni egy értelmes történetet, akkor egyszerûbb rábízni a "befogadóközönségre" (ez olyan mûvészi!), de én inkább felkértem volna egy normális forgatókönyvírót. Amúgy az én befejezésem az lett volna, hogy a csaj valahogy kiszabadul, válogatott módszerekkel lerendezi a kínzóit, majd a nyugdíjas klub tagjait is elintézi.
Mathos75 2013 dec. 22. - 17:47:16
(150/207)
Jó a storyja??? Milyen story? Mert én itt nem sok storyt találtam. Mondja már el nekem valaki, hogy mi volt ebben annyira agyas? A magyarázat, hogy mi miért történik (addig is a film feléig fogalmad sincs miért koncolnak fel embereket) baromi nagy csalódás! Mártírok? Már a cím is félre van értelmezve, úgyhogy a rendezõ kicsit félresiklott, jó lenne ha többet forgatná az értelmezõ kéziszótárt. Ez a vén hülyékbõl álló csapat, aki a végén bejött minden volt csak nem hiteles, a nyanya meg kifejezetten idegesítõ volt, amikor tudálékosan elõadta a nagy megoldást. Az meg egyenesen biológiai baromság volt, hogy "látja a halál utáni dolgokat" - tényleg és mégis hogy amikor még él?? Ez a film egy logikai csomó amit borotvával vágtak át, pedig lehetett volna jó is, mert úgy indult. A történet több filmbõl van összegyúrva, csak itt ott kicsit durvítottak rajta...de azért én észreveszem a nyúlásokat, kis hamisak :D
Attól meg hogy francia film, még nem lesz automatikusan jó, mint ahogy azt itt egyesek gondolják.
Véleményem szerint ez a film egy piás hasonlattal élve: Napóleon konyakos üvegbe töltött olcsó "brandy ízû alkoholos ital".

10/3
macska78 2013 okt. 29. - 20:23:02 Előzmény orchidrise
(149/207)
Érzem a kettõ közti különbséget,csak az ember kinzás miatt húztam a két film között párhuzamot.Az ilyen jellegû filmek nekem már sok.Hiába nem mutatják végig azt a bizonyos jelenetet,de akinek van egy kis képzelõereje...nekem borzalmas.
E mellett a film hangulata se fogott meg.Ha az nincs meg lehet bármilyen mély mondanivaló.Mindenkinek más az izlése.
SpencerBarnes 2013 okt. 22. - 20:56:45
(148/207)
Drámának túl horror, horrornak túl vontatott, és gyenge ( pl. a nyúzást se mutatják )
a végére annyira ellaposodik a film, hogy szinte nem érdekel mi történik majd,
és ezen a végén értelmet nyert(?) cselekmények sem segítenek.