Téma: Mártírok

1/10
nriko 2020 aug. 02. - 20:30:28 1/10 Előzmény pikigeri
(187/207)
Teljesen egyetértek. Nem szabott volna átlépni egy határt a médiacenzúrának. De sajnos ez is hanyatló társadalmi felépítés hatása. Az emberi létszám/terület elviselhetetlen mértékű zsúfolódásának következménye. A minden igényre van megfelelő számú kereslet törvénye. Sajnos ez az aberrációk számának növekedését is magával hozza, mert példaként szolgál a fiataloknak anélkül, hogy a hajlam meglenne bennük. Pusztán a tömegpszichózis hatása teszi népszerűvé a filmet. "Hú de jó film, ebben mindent megmutatnak." Erre megnézi a másik és azt hazudja, hogy tényleg jó volt, mert még kettő is ezt hazudta előtte. Valójában egy normális, morálisan kiegyensújozott lelkű ember nem ajánlja senkinek sem. 1-nél nem ad többek, és végig sem nézi. Az első drasztikus perc után kimegy/kikapcsolja és leírja a filmet.
Ennek kellett volna történnie egy morálisan jól működő besoroló bizottság előtt. Ezt én már a Hostel, a Sziklák szeme filmeknél kilőttem. Egy szétszakadó emberi végtag látványa (pl. Hazafi-ban ágyúgolyó által) sem tesz a filmhez semmit, de annak némi hábórúellenes üzenete azért van. Viszont elmebeteg aberrációval létezők tetteiről anatómiai szintű filmet készíteni tény, hogy elmebetegséget tükröz. Hol van ez a Bolygó neve haláltól, vagy egy '80-as évekbeli horrortól? Azokat sem szabadott 18 alatt nézni és jól is volt az úgy. Nagyon elmebeteg irányba ment el a horror műfaj, holott a határt meg kellet volna tartani. A fejlődés a műfajok keverésével és a technológiai lehetőségek miatt szabadott volna hogy bekövetkezzen. Manapság ez a gusztustalansági limit felülmúlásával nyugodtan, bármeddig kitolható.
7/10
Johnny14 2020 ápr. 08. - 01:07:26 7/10
(186/207)
*SPOILER* Vagy talán azért lőtte fejbe magát, mert nincs is odaát semmi!?
7/10
Johnny14 2020 ápr. 08. - 00:58:32 7/10
(185/207)
Hú nem is tudom, hogy hol kezdjem. Beteg és undorító film, aki meg azt meri mondani, hogy nem az csak azért van mert az illető is az. Nem tudom, hogy ettől, vagy a Szerb filmtől készültem e ki jobban lelkileg. *SPOILER* A végén nem teljesen értettem, hogy a Kisasszony miért lövi fejbe magát. Vajon azért, mert amit megtudott, nem az amire számított, és hiába csinálták ennyi éven keresztül ezt a sok kínzást, talán értelmetlen lett volna!? Vagy mert rá jött, hogy mennyi rosszat tettek ennek a dolognak az érdekében, hogy ezt megtudják? Vagy csak egyszerűen nem akarta, hogy a többiek is megtudják, evvel pedig elérve hogy tovább folytassák az egészet. Vagy miért? Fura ahogy lemossa a sminket, leveszi a műszempillát, olyan ironikus. 10/7
kriszta.g 2020 márc. 22. - 17:28:05
(184/207)
Nekem az amerikai változat jobban tetszett lehet ezért megkövezni de a kevesebb néha több. Tetszett az ahogy azt befejezték

a barátsággal és ahogy együtt lesznek 'mártírok'


A francia változatban Anna a főszereplő, ő a kiválasztott, egyedül éli át a történetet és így a barátság vonal nem olyan erős a filmben. Ami viszont az eredetiben tetszett jobban a végén

amikor a pap a gyülekezethez beszél illetve az öregasszony halála.


A kevesebb több elmélet a látványra is igaz, bár az tény hogy egyik sem fukarkodik a vérben

nekem a teljes test lenyúzás sok volt.


Összességében egy érdekes mondanivalójú film, sajnos rengeteg elvakult ember van, és a vakhit és bigottság nagyon veszélyes ezt tudjuk. A francia változat végén a mártír szó megmagyarázása viszont tetszett. Az amerikai változatban viszont több az izgalom, az akció és a hepi end is részben, úgyhogy az nekem jobban bejött. Akinek ez "tetszett" nézze meg azt is Troian Bellisario szerintem fantasztikus benne.
7/10
Karban79 2020 jan. 03. - 23:50:18 7/10
(183/207)
Még valami...rájöttem, az igazi mártír itt a néző. Aki ezt filmet végignézi, az bizony megvilágosodik...az többet nem akar ilyet nézni, mert rájön, hogy van sokkal szebb és jobb ennél. Mindenesetre jó kis oktatófilm lenne ez a 16 éveseknek, talán kinyílna a csipájuk, kivel hova, mikor, miért mennek...bár valószínűleg semmi sem változna. Az élet maga mindig brutálisabb, mint bármelyik film...mert az csak film. Oktatófilm ötlet elvetve...De bárki, szóval BÁRKI, aki ezt olvassa és látta a filmet, ígérje meg saját magának, hogy bármekkora "slamasztikában" is van abból a hígabb fajtából, azonnal hívja a rendőröket és a mentőket. Nincsenek az életben szuperhősök...az életben mindenki gyenge...ezt jól visszaadta a film. Bárkiből lehet áldozat...könnyű fájdalmat okozni...
7/10
Karban79 2020 jan. 03. - 23:24:12 7/10
(182/207)
Na ezt megnéztem...valami sokkal rosszabbra számítottam. Mármint valami megterhelőbbre...a vége igen érdekes lett, de számomra az a tanulság: ha az egy négyzetméterre jutó hullák, pszihopaták és gyilkosok száma meghaladja a 0,1%-ot egyidőben, akkor le kell lépni, mindegy hova, csak onnan el. Még egy tanulság...néha tényleg az őrülteknek van a legtöbb esze.
1/10
Extrakció 2019 dec. 13. - 12:50:49 1/10
(181/207)
“Kikapcsolódási élmény “ zéro
Senkinek nem ajánlom végig kavargott a gyomrom pedig birom a vért
10/10
zimike 2019 okt. 28. - 12:28:17 10/10
(180/207)
Megint egy összehasonlítás : Talán ez a film minden idők legkegyetlenebb alkotása :
Ilyen brutális kínzásokat kigondolni is bűn hát még megvalósítani .
Szerintem veri a most kijött Fehér éjszakákat (2019) és a Texasi Láncfűrészes -t (2003) is .
Pedig ezek az alkotások a horror műfaj legfélelmetesebb darabjai.
Sajnos léteznek ilyen beteg szekták és nem is kevesen vannak !
Mindenképpen van a filmnek VALÓSÁGALAPJA ezért is ilyen húsba vágóan
elképzelhető minden jelenetében .
SPOILER
Sajnos az évekig tartó kínzások eszmei kiagyalója hirtelen halált
hal a végén . Vagyis a film lezárása nem adta meg nézőjének a katarzis
élményét ami egyenlő lett volna azzal hogy ezt a gonosz banyát ugyanígy
évekig KÍNOZZÁK vigyázva arra nehogy meg találjon korán halni , megmenekülve
azoktól a mérhetetlen szenvedésektől ,amiket ő okozott a filmben szereplő
fiatal nő évekig tartó kínzásával ,akit végül elevenen MEGNYÚZATOTT és
így így is életben próbálta tartani hogy érezze a SZENVEDÉST !
A filmet megnézve megértettem hogy a halálbüntetésnél van SÚLYOSABB
büntetés : valakit hosszú évekig kegyetlenül kínozni !

6/10
Trivia Showtime 2019 aug. 22. - 16:30:32 6/10
(179/207)
Több tekintetben egyetértve néhány előttem szólóval, úgy gondolom, hogy a filmben - bizonyára meghatározott koncepció alapján - látható sokkoló, brutális kegyetlenségek naturális kíméletlenséggel a nézőre tukmált folyama nehezen feldolgozható, és valóban próbára teszi az idegeket.
A naturalista ábrázolásmód több helyen azonban öncélúnak tűnik, a szándékos sokkolás pedig a mozi végére kiszámíthatóvá válik.
Mindezekkel együtt a film nem rossz, de - mint oly sokszor - a kevesebb több lett volna. A szülők mindenesetre óvják tőle a gyermekeiket, a pszichiáterek pedig a pácienseiket!
4/10
jozsi86 2019 aug. 20. - 20:05:21 4/10
(178/207)
Nagyon beteg film. Véres, brutális, amivel nem lenne baj, ha lenne mögötte egy jól felépített történet. De ilyen nincs benne. Ez így csak beteg, véres jelenetek értelmetlen sora.
pikigeri 2019 júl. 19. - 22:21:37
(177/207)
Szinte nem találok szavakat. Felháborító,sokkoló, undorító és gyomorforgató. Az, hogy ezt a teljesen beteg és elmeháborodott, minden emberiességet nélkülöző szennyet, förmedvényt és őrületet (filmnek nem vagyok hajlandó nevezni) elkészíthették és bemutathatták azt önmagában , egy az emberiség ellen elkövetett nagyon súlyos bűntettnek tartom. Kivétel nélkül mindenkit, aki bármilyen kis részben is közreműködött (rendező, forgatókönyvírók, teljes stáb, finanszírozó, forgalmazó) vagy a nevét adta ehhez az emberiség ellenes bűntetthez azt azonnali tárgyalás nélküli életfogytiglani börtönbüntetésre ítélném és akkor ez még egy igen kíméletes eljárás lenne velük szemben, mert azonnali halálbüntetést érdemelnének. Bárki, aki közreműködött bármilyen apró mozzanat erejéig is, hogy ez elkészülhessen és bemutatásra kerüljön az szörnyeteg. Ez nem film és mivel nem film nem is lehet műfaja, tehát nem lehet horror se. Ez súlyos az emberiség és az emberiesség és a humánum és a kultúra és azon belül a filmművészet ellen elkövetett bűntett. Aki kíváncsi, hogy miért ez a véleményem az megtudhatja ennek a rémtettnek a tartalmából. Én kifejezetten arra buzdítok mindenkit, hogy ne nézze meg ezt az emberiség ellen elkövetett bűntettet! A francia-kanadai illetékesek, hogy adhattak zöld lámpát ennek (ők is ugyanolyan bűnösök és szörnyetegek, mint a fent említett többi elmeháborodott véglény)? Ezzel Franciaország és Kanada nem kis része kiállította magáról a szörnyeteg bizonyítványt. Akinek ez tetszik és nem borzad el tőle az ugyanolyan szörnyeteg, mint a készítők. Nagyon enyhén szóval nagyon beteg ez a film. A legdurvább az az egészben, hogy sajnos ebben az igazságtalan rohadt szar világban, amiben élünk valószínűleg létezhetnek ilyen titkos szörnyetegekből álló szervezetek, akik ilyen rettenetes dolgokat tehetnek eltűnt ártatlan emberekkel. Nincs se tökéletes hely, se tökéletes szervezés és elõbb utóbb hiba csúszik a gépezetbe és akkor leleplezõdnek a valóságban (ha léteznek ilyen helyek, titkos szervezetek és rémtettek). A rendezõ és a forgatókönyvíró is betegek szerintem az egész stábbal együtt (mindenki , aki egy ilyen filmhez a nevét adja), de mondjuk azok a színészek is, akik igent mondanak egy ilyen szerepre (tökmindegy, hogy áldozatot vagy szörnyeteget játszanak). Ez a kategória túl van a horroron, ez betegség! Jóindulatú, emberséggel és ízléssel rendelkező ember az ettől azonnal elhányja magát, a lehető legjobban elhatárolódik ettől, a végletekig felháborítja és felemeli a szavát ez ellen. Nem vagyok hajlandó értékelést adni erre az undorító, végletekig beteg emberiség ellenes bűntettre és szennyre!
8/10
Irgum76 2018 aug. 14. - 01:24:16 8/10
(176/207)
***SPOILER***

Nekem sokakkal ellentétben pont az első óra tetszett igazán
pont a bizonytalanság az érthetetlenség
hogy miért mészárolja le a láthatóan zavarodott lány a békés idilli családot?
elég nyers naturalista stílusban ábrázolva
kihez beszél? kísértet, démon, hallucináció?
addig volt számomra igazán érdekes amíg meg nem jelent a Kisasszony
korábban már mondta valaki de ott én is elmosolyodtam, hogy olyan újságképeket mutogat neki amin kb az arc sem látszik aszt "nézze a tekintetüket!"
ráadásul mi olyan furcsa abban ha valakinek a halála előtt felakadnak a szemei?
pláne, hogy ateisták és különböző vallásúak is voltak

tömbnyire tetszett 8/10 adtam rá a Ghostland kapcsán néztem meg amit 1/10-re értékeltem
de a kritikákat elszoktam olvasni, hogy a "kritikusok megmondják nekem mit is kellett volna látnom" és ezt a filmjét emlegették fel mindenhol, hogy ez mennyivel jobb volt
tényleg sokkal jobb felkavaró, brutális, megbotránkoztató

de láttam már brutálisabbat: 1000 halott háza
felkavaróbbat: A 13-as, A lovakat lelövik ugye?, Száll a kakukk fészkére, A nagy zabálás, Köpök a sírodra (mondjuk ezt rüheltem de gorombáb és betegebb volt) az Emberi százlábút meg már meg se merem nézni

és persze itt van előttem az internet ahol ha Pl.: "foot"-ra rákeresel a fele csonkolt, fekélyes, férges kép lesz és ez csak véletlen
ha konkrétan gusztustalanságot, brutalitást keresel nem kell sokat agyalni, hogy rátalálj valami fejlevágós videóra ahol igazi emberek igazi emberek fejét nyiszálják vagy kínaiak bottokkal verik halálra a kutyákat mert úgy finomabb a húsuk

én nem vagyok nagy horror rajongó inkább a misztikus és a zombis filmeket kedvelem igazán (viszont a horror vígjátékokat imádom Evil Dead II, Shaun of the Dead szóval nem paródiákat)

részletkérdés a lényeg az, hogy az ember-állat kínzós filmek nem jönnek be rosszul vagyok tőlük és rosszat tesz a piciny lelkemnek is

itt mégsem éreztem semmit az utolsó félórában nem mondom, hogy untam azért ahhoz elég durva volt de pár perc után úgy belefásultam kicsit nem éreztem azt mint a többség, hogy ez de brutális ez beteg aki kitalálta stb csak vártam, hogy már történjen valami

na de a bakikra visszatérve mint kiderült ugye (nem minden kommentelő számára) a démon szerű halott nő csak hallucináció volt és a lány magának csinálta a vágásokat de mégis milyen akrobatamutatvánnyal volt képes összekaszabolni a hátát?
szintén említették, hogy a sisakos nőnek hogy akarták látni a tekintetét?
miért csavarhúzóval szedi ki valakinek a koponyájából a kapcsokat miért nem hív mentőt?
és még sok apróság

a legtöbbet emlegetett dolog, hogy mit súghatott a Kisasszonynak amiért az öngyilkos lett izibe
erre itt két teória született:

1, Minden szép, minden szuper odaát igaz a mennyország
2,Elküldi a picsbe "azért se mondom el" címszóval
ezek is lehetnek
de nekem van még két verzióm
3, Minden szép, minden szuper odaát igaz a mennyország lépj be minél hamarabb, hazudja így állva bosszút mert tudja, hogy akkor végezni fog magával az öreglány
4, én e mellett tenném le a voksom, hogy "úgysem tudod meg míg át nem élted" (oké ez így hülyén hangzik, hogy átélni a halált de a lényeg az ez lenne)

a végén a szómagyarázat lehet egy ilyen fricska a néző felé
hogy a mártír eredeti jelentése az, hogy tanú és te mint néző tanúja voltál ennek a tortúrának így te mint néző mártír lettél (vagy ilyesmi)
de ez már lehet csak belemagyarázás

jó hosszú komment lett de hát egy provokatív filmnél az a cél, hogy beszéljenek róla



tirszin 2018 aug. 06. - 14:47:25
(175/207)
Az itteni képeket megnézve is, elég beteg. Nem terhelném magam ilyesmivel.
4/10
idõjós1010 2017 szept. 26. - 09:57:17 4/10
(174/207)
KB háromszor szántam rá magam, hogy kikapcsolom, és nem a vér miatt. Végül csak végignéztem, de nem sokkal lett több értelme. Annyit nyertem vele mindössze, hogy legalább a lényegét vágom, de kínszenvedés volt végignézni. El nem tudom képzelni, ki lehetett a célközönsége ennek a filmnek, mert én tényleg bírom a vért, de ez az elsõ olyan film, amiben komolyan gondolták, hogy erre, és csakis erre húzzák fel az egészet. Arra, hogy nõk rohangálnak meztelenül, vagy félmeztelenül, összevagdalt testtel, üvöltözve, tébolyultan, térdig gázolva saját vérükben. Nem néztem ugyan a számlálót, meg az idõt sem, de szerintem minimum eltelt úgy 45 perc, hogy a nézõnek alig volt valami kapaszkodója ahhoz, hogy tudja miért csinálják, vagy mi történik épp. Katasztrófa a köbön.
7/10
zsinyi2 2017 aug. 06. - 00:41:47 7/10
(173/207)
Azért egy nõnek ezt látni elég megrázó.
5/10
TeliholdX 2016 máj. 05. - 21:59:25 5/10
(172/207)
Nem tudom nekem nem jött be ez a film.
A film 80%-a tömény erõszak, kínzás, és gyilkosságok.
De ez még hagyján, de semmi történet nincs mögötte.
Jóformán csak a véres, durva jelenetek vannak végig.
Nem az erõszakkal van a baj, mert az egy horrornál természetes, de nincs mögötte más, így eléggé üres a film.
A Motel 1, az is elég durva film, de ott legalább van történet mögötte...

5/10
zegorias 2015 dec. 30. - 02:11:55
(171/207)
A gyötrelmes filmek rajongói imádni fogják ezt a filmet. Az elejétõl a végéig fenntartja a feszültséget, de nem paráztatós, hanem inkább kényelmetlenül érezzük magunkat. Van benne több csavar is, melyek hatására nem meglepõdünk, hanem inkább összezavarodunk.
Veterano 2015 dec. 22. - 13:36:46
(170/207)
Aki egy jó kis izgulós, szellemes thrillerre számít, csalódni fog. Ez egy véres horror. A nyomasztó rá a legjobb jelzõ. Végig se bírtam nézni.
kovikap 2015 okt. 02. - 12:40:20 Előzmény karolin90
(169/207)
Tessékmondani, drogozni miért nem szabad?
8/10
k11zoltan 2015 szept. 02. - 19:45:50 8/10 Előzmény Quantumleap
(168/207)
Spoiler szót írd ki legközelebb, ha lelövöd a poént.