Téma: Mártírok

8/10
orchidrise 2013 okt. 20. - 01:25:59 8/10 Előzmény macska78
(147/207)
Ha nem érzed a Motel és e között a film között a fényévnyi különbséget, az baj. Mindkét film valóban beteges, de míg a Motel öncélúan a kínzásra helyezi a hangsúlyt, a Mártíroknál a kínzás, ahogy valaki írta is, eszköz, hogy elmesélhessen valamit.
macska78 2013 okt. 08. - 23:54:30
(146/207)
Én sem a párbeszédeket hiányoltam,csak egyszerûen úgy ahogy van nem tetszett a film.Az meg,h az élve megnyúzásnak mi köze van a mártirsághoz.Ha túl is éli valaki sokkot kaphat,de attól még nem lesz mártir.Ezért nem kell szerintem mondanivalót keresni benne,mert hülyeség az egész.
8/10
Hatodik 2013 aug. 28. - 19:16:08 8/10 Előzmény macska78
(145/207)
Üdv!

Jó film, jár a filmnek a jó osztályzat!

SPOILER (lehet benne)

Ami tetszett, az elsõsorban az, hogy a rendezõ igyekezett bevonni a történetbe, nem sulykolta a saját álláspontját, rám bízott dolgokat, mint a szektát, vagy, hogy mit látott a film végén Anna, vagy, hogy miért lett öngyilkos a Kisasszony. Tetszett még, hogy párbeszédek vagy monológok helyett, a látvánnyal mesélte a történetet, ami noha brutálisan sokkoló, kegyetlenül könyörtelen, de tény, hogy nincs nézõ, akit hidegen hagyott volna az, amit lát. Ebben a filmben nem cél, hanem a történetmesélés eszköze a sokkoló látvány, felesleges lett volna ezt, inflálni, mély mondanivalójú párbeszédekkel, monumentális elbeszélésekkel, vagy akár zenével. Nálam ez a sztori így hatott.

Természetesen elismerem ez egy súlyos film, nem a tömegeknek, hanem egy adott rétegnek készült, akik hajlandóak befogadni egy ilyen történetet, ezt a látványvilágot, meg utóhatásként azokat a gondolatokat, amiket a film esetleg ébreszt.

Véleményem szubjektív, és egyáltalán nem értékmérõ nálam ennyit ér ez a film (8/10).
macska78 2013 aug. 10. - 22:58:31
(144/207)
Hát engem nem gondolkodtatott el ez a film,de nem is hinném,h el kellene.Egy ilyen borzalomnak nem hiszem,h mély mondanivalója lenne.Az élve megnyúzós jelenet meg egy nagy túlzás.Nekem már a Motel is csak a gyomromat forgatta meg,ez meg pláne.
kybuck 2013 júl. 06. - 19:43:03
(143/207)
Egyetlen jó dolog van ebben az öncélúan erõszakos, értelmetlen filmben, és az Pásztor Erzsi szinkronja, aki ebben a silány filmben is remekelt.
tesz-vesz 2013 jún. 21. - 10:12:19 Előzmény Gringabringa
(142/207)
vagy éppen olyan szörnyû, hogy nem bírja elviselni, nekem nem a vidámság jött le az arcáról
amúgy méltó befejezés lett volna, hogy mindenki aki ebben az ügyben részt vett a végén ott helyben öngyilkos lett volna csoportosan, merthogy olyan boldogok, hogy megtudják a nagy izét. méltó befejezés ez egy ostoba filmnek.
tesz-vesz 2013 jún. 21. - 10:01:26
(141/207)
a világon szerte vannak olyan hivatalosan bejelentett, adót és járulékot fizetõ csoportok, akik vmi, kizárólag tinédzserek által érthetõ okokból kínoznak embereket.

ez csupán egy történetileg amatõr, inkoherens, ostoba párbeszédek tömkelegét felvonultató, sablonos, klisés, buta tinifilm, sajnálom ha nem látják egyesek, nézzenek különbözõ típusú és témájú filmeket még 30 évig.

mondjuk az hiteles látvány hogy meg van nyúzva, jól megcsinálták ezt, ügyes a maszkmester, de mûvészileg és kulturálisan nem jelent semmit, nem érték, csupán olcsó hatásvadászat.
10/10
pufifánk 2013 máj. 04. - 09:22:47 10/10 Előzmény rosa.love
(140/207)
SPOILER!!!

Nem szeretnék vitatkozni, de nekem más a teóriám. Megnéztem az utolsó jelenetet és teljesen másra gondolok. Mikor azt mondja, hogy "kételkedjen" nekem az ugrik be, hogy azért öli meg magát, hogy ez az egész szörnyû dolog folytatódjon. Keressék tovább a magyarázatot a mártiromságra. Õ ugyan megtudta, amit akart, de feltehetõen annyira gané, hogy azt akarta tovább kutassanak a "szent cél" érdekében... Vagy tán, ennek ellenére még õ is kételkedik?
8/10
rosa.love 2013 ápr. 14. - 19:19:09 8/10
(139/207)
---Spoiler---
Megnéztem másodjára is 2 év után.
Sokat gondolkoztam azon, miért lõtte fejbe magát a Kisasszony. Az itt olvasott véleményekkel csak részben értek egyet. Ez a szekta, bármilyen szélsõségesen is, de vallásos volt. Az öngyilkosság pedig nem az üdvözüléshez vezetõ út egyik vallásban sem...Szerintem Anna akármit is mondott neki, a Kisasszony megvilágosodott, és belátta, hogy mennyire felesleges és bûnös dolgot követett el a szekta a lányok halálra kínzásával. Az öngyilkosságot pedig nem azért követte el, mert minél elõbb vágyott a túlvilágra, hanem büntetésként szabta ki saját magára. Mert gondoljunk csak bele: a mártír-csinálás célja pont az volt, hogy bármilyen információhoz jussanak a szektatagok a túlvilágról. Ha Anna mondott volna valamit a túlvilágról, teljesült volna a legfõbb cél, és mindenki, pláne a Kisasszony boldogságban úszott volna. Az én verzióm szerint tehát: a Kisasszony a haldokló Anna szavainak hatására meglátta a valóságot, de nem a túlvilágit, hanem a saját valóságát, ahogy ott áll egy megnyúzott lány halálos ágyánál,70 évesen talpig sminkben és mûszempillában, és a szemén keresztül próbálja kémlelni a mennyországot. Az öngyilkosság elõtt a kollegájához is ironikusan szól, mintha azt mondaná neki, hogy "vedd már észre magad". Az öngyilkosság részben büntetés, részben menekülés a valóság elõl az én nézeteim szerint. Persze nem biztos, hogy jó a teóriám, de ebben a jelenetben, amikor a Kisasszony teljesen kiégetten minden sminket és smukkot eltávolít magáról annyi (ön)irónia van, hogy nem tudok másra gondolni.
5/10
emirates82 2013 márc. 28. - 14:35:28 5/10 Előzmény melody03
(138/207)
Nyugodj meg! Tuti lesz 2.része,abból minden kiderül...
6/10
Norikaa007 2013 márc. 27. - 21:49:50 6/10
(137/207)
Tényleg elég indokolatlan benne a sok kínzás, de összességében nem rossz.
10/6.
10/10
pufifánk 2013 márc. 20. - 14:29:35 10/10 Előzmény Meklód fia
(136/207)
:)))
2/10
melody03 2013 márc. 09. - 11:51:33 2/10
(135/207)
Indokolatlan volt benne az a sok kínzásról szóló jelenet, több hangsúlyt kellett volna fektetni a szektára, a lényeg így is érthetõ, de talán nem lett volna ilyen monoton a film, ha jobban rámennek a "MIÉRT?"-re...
Meklód fia 2013 márc. 09. - 11:30:33
(134/207)
egyedi film az biztos. elérte a várt hatást nálam. Ha a csaj hangosabban mondja mit látott, akkor lehet én is fejbe lövöm magam
2/10
melody03 2013 márc. 09. - 11:28:10 2/10
(133/207)
Nem tudom hova tenni, a konzekvenciát tényleg csak az utolsó percekben lehet levonni és addig rengeteg kínkeserves képkocka lepörög. Sok történetábrázolás nincs benne, egy szó van rá: brutális.
10/10
pufifánk 2013 márc. 09. - 09:40:16 10/10 Előzmény Meklód fia
(132/207)
Én be is szartam az elején. Nincs azzal gond, hogy másképp alakult a film vége. Szerintem ezért annyira kurva jó. Tényleg van benne minden, horror, dráma... Ez úgy jó, ahogy van! Szerintem nagyszerû film és nagyon elgondolkodtató.
Meklód fia 2013 márc. 04. - 13:58:00
(131/207)
több ilyen filmre lenne szükség.
***Spoiler*** Az elsõ fele inkább horror, egészen addig féltem míg a csaj meg nem találta a kínzott nõt a pincében. Utána le ült a film, és csak arra az egy csavarra ment ki az egész történet. Egy kõkemény horrort lehetett volna kihozni ebbõl amitõl összeszarom magam, ha valami más dolog történik oda lent.
Kisisa 2013 márc. 01. - 23:12:38
(130/207)
Ma este néztem meg. Miután vége lett elolvastam a hozzászólásokat.

Spoilert tartalmazó vélemény következik!!!

Kiakadtam a filmen. És nem azért, mert jó vagy rossz volt. Hanem azért, mert azt mutatta meg, hogy mire képes az ember a tudás érdekében. Elrabolt gyerekeket, felnõtteket kínoznak meg napokon-heteken-hónapokon keresztül csak azért, hogy megtudjanak valamit, amiben nekik sosem lesz részük. Hiszen õk mártírt akarnak faragni az áldozatokból, csakhogy õk maguk sosem lesznek azok ha abból indulunk ki, hogy hogyan is akarják elérni ezt az állapotot. És mire jó ez a fajta tudás, ha sosem lesz részed abban az üdvözülésben vagy megvalósulásban amibe ezeket a szerencsétleneket kényszerítik.
Összességében ki vagyok akadva. Az elején gondoltam hogy a lány bosszút fog állni. Aztán jött a kérdés, mi a fenének nem tûnnek el a házból de sürgõsen? Majd miután Lucie meghal és Anna megtalálja azt a szerencsétlent a ház alatti bunkerben azon gondolkoztam hogy miért is nem hívta azonnal a rendõrséget? Ezeken túlhaladva, mikor berontottak a fegyveresek, már gondoltam hogy szegény lány a lehetõ legrosszabb helyzetbe került: áldozattá vált. A film vége pedig feltette az i-re a pontot. Kegyetlen volt és borzasztó és néhány jelenetben még mondtam is a tévének, hogy na, most fel kell állni, a kanalat a csajszi szemébe tolni, a kulcsot elvenni és rohanni amíg a lábad bírja! De nem mûködött. :(

Mindent egybevetve nekem "tetszett" a film, a története nagyon elborzasztó és tényleg nem hinné az ember, hogy ilyen esetleg megtörténhet. De ki tudja, hogy mi van a szomszéd pincéjében? Mondjuk az osztrákoknál? :) Mindenesetre szeretném hinni, hogy nem történnek ilyen dolgok a világban.
10/10
pufifánk 2013 febr. 25. - 10:58:22 10/10
(129/207)
Én még ilyen durvát nem láttam. Miközben néztem ahogy szadizzák a csajt csak arra tudtam gondolni, hogy: A MAMÁT AKAROM!!!:( Ultra kegyetlen, teljesen beleéltem magam. Miután a férjem belealudt, a végén felkeltettem, hogy elmeséljem mi szörnyûségeket láttam azt kérdezte, hogy normális vagyok-e, hogy ilyeneket nézek?! Elgondolkodtatott.
Mielõtt az ember azt gondolná, hogy ilyen nem történhet meg, tegnap letartóztattak egy MAGYAR férfit aki félholtra verte feleségét, majd ezután bevarrta a száját! Akkor azt kell mondjam, nem kell horrort nézni, mert benne élünk...:(
Wrapkid 2013 febr. 24. - 13:31:38 Előzmény 44ron
(128/207)
Igen, biztosan sok mondani valója, és gondolata van ennek a filmnek. Mert egy horror filmnek, ahogy ezt a filmet te nevezted, nem az a dolga, hogy kikapcsolódj és egy kicsit olyan világba "merülj" el, ami fikció és teljes mértékben a fantázia szüleménye. Max. azon lehet egy horror után elgondolkozni, hogy te hogy élted volna túl, vagy mit csináltál volna másképpen. Micsoda ötlet, hogy tudjuk meg több évnyi kínzás után, milyen élményei lesznek az embernek.
Ízlések és pofonok. Barátok közt-nek több értelme van......