Téma: Mártírok

9/10
44ron 2012 nov. 12. - 20:59:38 9/10
(107/207)
Nálam ez a film benne van a top 3 horrorban.
Nem elsõsorban az elborzasztó kegyetlenség miatt, amit tapasztalunk a nézése során, hanem a vége miatt, amin még rengeteg ideig fogok gondolkozni.
Mit mondhatott a csaj a Kisasszony-nak, hogy az fejbe lõtte magát? Annyira vágyott a túlvilágra? De miért nem osztotta meg elõbb az egybegyûltekkel?
Láttam, ti is fejtegettétek ezt, de nem hiszem, legalábbis nekem nem derült ki a filmbõl, hogy ezek kifejezetten hisznek valamiben. Szerintem csak szimplán kísérleteznek...

Amúgy én mindenkinek ajánlom ezt a filmet, feltéve ha nem egy 12 egy tucat gagyihorrort akarnak látni, amin jót röhögünk a haverokkal, hanem egy kemény, elgondolkodtató filmet.

9/10
7/10
Sadenal 2012 aug. 28. - 14:38:43 7/10
(106/207)
Egy ideig biztos nem fog kimenni a fejembõl ez a film, annyi szent. Ilyen durva filmet, már rég láttam. :O Emlékszem hogy a Szelíd motorosok volt az 1. film, aminek a végén konkrétan dührohamot kaptam, de ez is szintén felkavart, habár nem tudom, hogy mennyi ennek a valóságalapja. Nem is tudom, hogy ajánljam van ne ajánljam egyszeri megtekintésre.


SPOILER

Amikor az a kopasz kigyúrt állat folyton ütötte azt a lányt, kinyílt a zsebemben a bicska. De mikor megnyúzták! :O



7/10
8/10
rosa.love 2012 aug. 18. - 19:38:54 8/10
(105/207)
A hozzászólók közül Gyuszo07 fejtegetését érdemes elolvasni.
Spoiler lehet benne (bár semmi konkrét)
A film megnézése után az volt az elsõ gondolatom, hogy úristen, megerõszakolták az agyamat és a szememet ezzel a borzasztó szarral...aztán most van kb. egy éve,hogy láttam, és meg kell valljam, rengeteget gondolkoztam és gondolkozok is rajta. Úgy tartom, hogy aki a kritikák, vagy csupán az ismertetõ szöveg olvasását követõen megnézi, az számíthatna rá, hogy darabolást, kínzást, borzalmat fog látni. A különbség sok film és a Mártírok között az, hogy amit más filmben esetleg csak sejtetnek, na, azt ebben megmutatják. Nincsenek nagy monológok, hogy a fõhõs még pont ki tudjon szabadulni, nincs feloldozás, nincs kegyelem a nézõnek.
És hogy mennyire "beteg" a film? Pont annyira, mint az embereket rabló, megkínzó gyilkosok, akikbõl napjainkban sincs hiány. A szürreális jeleneteket leszámítva a film rengeteg életszerû elemet tartalmaz: igen, ilyen dolgok léteznek, akár belõlünk is lehet valami elvakult ideológia szerint gyilkoló ember vagy közösség áldozata.
Én ajánlom a filmet. Nagyot üt, elsõre a képi világával, másodjára és sokadjára pedig azzal, hogy gondolkodásra késztet az emberi kegyetlenségrõl, elvakultságról, kitartásról és tûréshatárról.
pillangókisasszony 2012 aug. 14. - 13:35:04
(104/207)
Értelmetlen marhaság!Forró olajban kéne kisütni azt,aki egyáltalán kitalál egy ilyen beteg filmet...!Akiknek meg ez tetszik,hát no comment.
A leírás,és hallottak alapján egy nagyon izgalmas,fordulatos,thriller szerû filmet vártam.
***SPOILER***
Még az eleje számomra nem is volt élvezhetetlen.Habár amit a lány magával csinál,pontosabban annak az ábrázolása(halott lány),szerintem rém olcsó,és felesleges,pusztán ijesztgetés céljából van.A gyerekeket nem egészen értem miért Ölte meg,bár ilyen lelkiállapotban lehet,hogy mindenki lõtt volna.
Viszont az utána következõ céltalan,brutális kínzás...az elképesztõ!Igazság szerint csak azért néztem végig hogy hátha a lány valahogy megmenekül,vagy kiderül hogy miért teszik ezt,de nem kaptam választ.Ez a belemagyarázós mi van a halál után maszlag csak körítés,egyértelmûen az értelmetlen,igazságtalan kínzás volt a központban...Ez majd jól sokkolja a népet.Sokkolt is,de ettõl még ez a film nem jó!
Ahogy visszaolvastam a kommenteket,mindenki azt írja,hogy egyértelmû volt a nyanya öngyilkossága.Csak valakik szerint azért,mert a lány nem mondott neki semmit,és rájött hogy az egész 17 év "munkája" értelmetlen volt,míg mások szerint a lány elmondta mi van a halál-élet közötti állapotban,és a nõ gyorsan megakarta tapasztalni.Ezek szerint mégsem olyan egyértelmû.De gondolom épp ezért nem hallhatjuk mit mondd,mindenki eldöntheti maga :D :D
***spoiler***

Óva intek mindenkit ettõl a filmtõl!
kybuck 2012 aug. 05. - 02:20:49
(103/207)
Ez a film teljesen öncélú alkotás, a rendezõ a saját perverzióit akarta viszontlátni filmen, mindezt "mûvészinek" beállítva. (A legtöbbünk azért diszkréten megtartja magának az ilyen vágyait - már ha vannak, és szerintem jól is teszik.) Az izgalmas felütés ellenére semmire nem kapunk választ, csak történnek a dolgok azt kész, néhol pedig igen unalmas, emiatt is világos, hogy itt a rendezõ-író úr perverzsége volt a fõ prioritás. Ha legalább valamilyen indokot, háttértörténetet hozzáköltöttek volna, talán még elfogadható film is lehetne, de így csak egy ember ferde vágyainak az öncélú, és filmmûvészetileg teljesen felesleges tablója, semmi egyéb.
5/10
AYGOOO 2012 júl. 11. - 11:53:30 5/10
(102/207)
megnéztem a filmet és beleolvastam a fórumba, majd a következõ fogalmazódott meg bennem: a film egy durván elmebeteg kogyvasz. és azokat akik itt a képsorok kegyetlenségeirõl elmélkednek hosszasan mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, kívánom, hogy egy nap a mordályos kiscsaj csengessen be hozzájuk. barm*k...
Ádicsek1000 2012 júl. 09. - 08:47:17 Előzmény pass
(101/207)
2-3 hete néztem meg a filmet és eléggé felkavart engem is. Az eleje jól indított, de az elsõ óra után mintha valami másik filmet néznék, ami kapcsolódik az elejéhez. De ez az utolsó fél óra engem felkavart. Nem kicsit, nagyon. Többet az életben biztos nem nézem meg, de fogok rá emlékezni.

Egyébként ha már a szinkronszínészeket mondod, õk nem a filmet nézik, amikor szinkronizálnak, hanem a mesterségbeli részét. Aztán kapnak, vagy nem ki tudja.
pass 2012 júl. 08. - 00:30:54
(100/207)
Kb. olyan szórakoztató mint a szintén francia "A betolakodó" címû mû,csak annak a vége még betegebb.Kíváncsi lennék a szinkronszínészek kapnak-e valami veszélyességi pótlékot ,végül is nekik végig kell szenvedniük az adott jelenetet,ami akár valami mentális zavarhoz vezethet.Persze, én is minek nézek ilyeneket?
6/10
Mike088 2012 júl. 07. - 23:44:04 6/10
(99/207)
Nyomasztó, horror-dráma keverék. Igazából egy óra után éreztem csak a lélektani hatását, ha megnézitek rájöttök majd miért. A legfõbb okát persze elmondhatom, ez a karakterfejlõdések hiánya. Egy látványra épített horror elemekkel kezdõdõ filmnek indul ami késõbb drámai fordulatot vesz, pont akkor amikor nem is számítanánk rá. És ekkor elkezdünk aggódni!
10/6
6/10
Silent Möbius 2012 júl. 01. - 17:58:55 6/10
(98/207)
Miután minden horrorral is foglalkozó oldalon azt olvastam, hogy ez a legdramatikusabb horror, a leghorrorisztikusabb dráma, tényleg csak erõs idegzetûeknek, és sorolhatnám, egy idõre elkerültem a Mártírokat, mondván: nem kell ez nekem. Azután mégiscsak belefutottam, és megnéztem, a fenntartások ellenére. Nos... Vagy én támasztottam túl nagy elvárásokat a kritikák és a hozzászólások alapján filmmel szemben, vagy... Jó film, de erõs túlzás a létezõ (mármint ebben a kategóriában) filmek legjobbikának kikiáltani. Leszámítva a sámánisztikus utalásokat, nekem nagyon szájbarágós volt, tele túlzásokkal, pl.:

***SPOILER***
nem kell hozzá orvosi végzettség, hogy az ember tudja, hogy nem lehet túlélni egy elevenen megnyúzatást, aztán fellógatást, értem én, hogy transzba esett, de gyakorlatilag agyvérzést kapna bárki a fájdalomtól ***SPOILER VÉGE***

Lehet, jobban tetszene, ha nem lenne túlmagasztalva.
esther1 2012 jún. 01. - 18:40:59
(97/207)
Sok thriller-t és horror-t láttam már életemben, de egyik sem sokkolt le még ennyire, mint ez. Biztos, hogy függ a pillanatnyi lelkiállapottól, a napszaktól meg egyebektõl is, hogy egy adott film hogyan "jön le", de többször nem akarom megnézni mert nagyon- nagyon durvának találtam. Ehhez képest az olyan "tradícionális" filmek, mint a Rémálom az Elm utcában vagy a Péntek 13 alvás elõtti relaxációs filmek...
1/10
sevendevil 2012 máj. 15. - 21:15:22 1/10
(96/207)
Gagyi egy film volt,szerény véleményem szerint.Az ismertetõ és a képek alapján,egy jóval pörgõsebb,izgalmasabb történetre számítottam.Csalódás volt a javából,az biztos. 1/10.
10/10
Kendy 2012 máj. 07. - 12:24:58 10/10
(95/207)
Tegnap néztem meg a filmet.
Bevallom õszintén semmit se tudtam róla.
Max 1 plakátot láttam a neten mielött megnéztem.

SPOILER LEHET BENNE!

Az alapján azt hittem,hogy 1 Motel féle slasher lesz.
Na ez a film nem olyan.
Ami egyáltalán nem baj.

Sajna nekem kicsit zavaros volt a story.
:(
Elõször azt hittem bosszú-film lesz.
Amiket nagyon csípek egyébként.
Aztán meg átváltott 1 Motel-szerû kínzós elmebeteg szekta storyba.
Engem csak az zavart,hogy ezekrõl az öregedõ milliomosokról szinte semmit se tudtunk meg.
Miért kutatták a mártírok érzéseit?
Illetve most voltaképpen a túlvilágot keresték?
Mert nem az élvezet miatt csinálták mint pl a kutyatetkós-szekta-csoport a Motelben.
Hiszen itt nem õk csinálják a kéjes élvezetért direktben a kínzást hanem erre megfelelõ szadista alanyokat alkalmaznak.
Nekem olyasmi ugrott be mint pl a náci és komcsi emberkisérletek.
Amik pl az Ilsa-filmekben voltak.
Ott is kutattak nõkön különbözõ dolgokat miközben õk pokoli kínokat életek át.
Mindezt valami elmebeteg tudományos köntösbe bújtatva.

Meg sajna nem tudjuk meg,hogy mit mondott Anna és az se volt nekem tiszta miért lõtte egybõl le magát az öreglány?
Ez valami olyasmi lehet,hogy nekem kéne eldöntenem mi legyen a vége.

Ja!
A bõrnyúzást én pl most amit néztem 1 feliratos verzióban nem mutattak csak éreztették.
Nem volt abban direkt jelenet ami ezt mutatta volna.
10/10
offtopic
Kendy 2012 máj. 07. - 11:48:52 10/10 Előzmény csudijou2
(94/207)
Pont erre gondoltam én is amikor megnéztem a filmet.
Kb azt írtad le ami a véleményem.
6/10
csudijou2 2012 márc. 31. - 19:13:14 6/10
(93/207)
Én soha nem nézek horrort, nagyon félõs vagyok, ez van. De ez a film felkeltette az érdeklõdésemet, utána olvastam, és megnéztem. Hát... Az elsõ fél óra alatt többször is ki akartam kapcsolni, mert köszönöm szépen, nem kenyerem hallgatni az örökös sikítozást, kiabálást, hisztizést. Aztán megváltozott, elkezdett érdekelni, tudni akartam a végét. Megtudtam, és hát... Nekem nagyon erõltetett volt. Nagyon!

SPOILER!
Szóval ha már beszélünk arról, hogy van egy ilyen szekta, akkor szerintem többet kéne beszélni a szektáról. Hogy pontosan mit, hogyan és miért csinálnak. Mert értem én, hogy ez egy horror, a vérrõl meg a kínzásokról kell szólnia, de pl miért másképp kínozták meg ezt a csajt, mint a többit? Nekem elveszti a mondanivalóját, egy csomó kérdést nyitva hagy, a vége meg olyan hatásvadász, hogy az elképzelhetetlen. Amúgy én a csaj helyében elküldtem volna a k*rva anyjába azt a nõt, és megmondtam volna neki, hogy akit így megkínoz, és egy hajszálra van a haláltól nem fog együtt mûködni vele. Mit képzel.
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ha valakit teljesen megnyúznak, érzéstelenítés nélkül, akkor az kb fél percen belül elájul, és amúgy is, ha túl is éli, nem bírja ki, hogy fellógassák, és legkevésbé sincs magánál, nem, hogy kommunikálni tudjon.
És végsõ soron ismét rá kellett jönnöm, hogy miért nem szeretem a horrort. Mert ki az, aki elmegy egy házba, ahol a barátnõje kinyírt egy családot, és nem hogy gyorsan eltüntetné az ujjlenyomatokat, még ott is marad. Oké, védi a másik csajt. Aztán a barátnõje kinyírja magát, és még mindig ott marad. Aztán bebizonyosodik, hogy ebben a házban tényleg embereket kínoznak, talál valakit, aki kb már évek óta ott van, és még akkor sem a rendõrséget hívja, hanem mint csinál??? Ott marad. Na az ilyen nem mártír, hanem hülye, és vessen magára.

SPOILER OFF

Ja, és sokan írtátok, hogy a mártírhalál, az valami szent célért való szenvedés és halál, vagy sok esetben nem is kell, hogy szenvedés legyen. Akkor figyeljetek jobban a film végén, amikor elmondja, hogy a film értelmezésében a mártír szó tanút jelent. Máris más színben tûnik fel, mi? :)
K_Leija 2012 márc. 09. - 03:53:54
(92/207)
Szóval... megnéztem, elolvastam a hozzászólásokat, aztán rájöttem, hogy muszáj elmondanom a véleményemet. Én azok táborát erõsítem akiknek... nem mondom, hogy tetszett, mert akinek ez tetszik az... hát bele se merek gondolni milyen lelkivilága lehet az illetõnek, viszont egyértelmûen sokkolt és hatással volt rám a film. Az biztos, hogy soha többé az életben még a borítójára se fogok ránézni, de emlékezni fogok rá, az tuti. Sajnos.
Kíváncsi lennék, miért osztja meg ennyire az embereket ez a film. Szerintem...

SPOILER!

...azért, mert elsõsorban nem a film úgymond "mondanivalója", "tanulsága", "története" az igazán sokkoló (habár a túlvilág léte vagy nemléte természetesen szintén fogós kérdés, mindenkit foglalkoztat valamilyen szinten, hiszen egyszer mind meghalunk). Nem. Ez csak amolyan csomagolás, hogy ne csak egy 99 perces vérzuhatagot hányjanak elénk, hogy aki könnyedén túllép az erõszakon annak is legyen min elgondolkodni. Az igazán sokkoló ebben a filmben az a kényelmetlenül "élethû", teljesen értelmetlen és elmebeteg emberi brutalitás.
Persze, a horrorfilmek 99%-a ömlõ vérrõl és emberi belsõségekrõl szól, szóval ez még nem lenne elég. És itt jön az igazán lényeges szempont, amin eldõl, hogy mûködik e a film vagy sem, szerintem: ha tudsz azonosulni a fõszereplõvel, ha elkezded megszeretni, akkor a muvi megvett magának. A végére kész leszel. Igenis kellett az elejére az a klisés, kísértetes, õrült barátnõs rész, mert így tudsz azonosulni Anna-val. Én baromi megsajnáltam a csajt, amiért ennyi mindenre képes a beteg barátnõjéért, sajnáltam Lucie-t is, amiért gyerekkorában annyi szörnyûségen ment keresztül. Anna-ról kiderül, hogy valójában jó lélek, hiszen próbálja megmenteni a nõt, mikor kiderül, hogy még él. Sokkolja Lucie tette és elborzasztja, de mégis segít neki, mert õ az egyetlen igazán fontos személy az életében (nekem legalábbis ez jött le). Próbál segíteni azon a szegény, nyomorult fogvatartott nõn, pedig róla szerintem ránézésre meg lehet állapítani, hogy menthetetlen (+ emlékezzünk Lucie-ra, õ sem úszta meg ép elmével a kínzásokat). Ha sikerül megkedvelned Anna-t, a film második része kiborít. Komolyan, miközben néztem, szabályosan könyörögtem, hogy jöjjön valaki, és mentse meg. De senki nem jön, Anna-t iszonyúan megkínozzák, és a végén, mikor mégis "megmenekül", az sem nyugtat meg igazán. Hiszen, gondoljunk csak bele, úgy menekül meg, hogy eléri azt a "legendás" állapotot, amit ez a szekta kutat. Valamiféle eksztázisba kerül, ahol már nem érez fájdalmat és csak félig-meddig van kapcsolata a világgal. De a film mégsem ad választ a kérdésre, hogy valóban létezik e ez az állapot, hogy Anna tényleg elérte e a túlvilág nyugalmát, vagy csak a rengeteg kíntól hallucinált. És akkor arról még nem is ejtettem szót, mennyire kiborító a gondolat, hogy milyen kiszolgáltatott tud lenni az ember, márpedig a film ezt igen erõsen a pofinkba vágja.
Viszont, akiknek nem lesznek szimpatikusak a szereplõk, azoknak tényleg csak a középszerû történet és a rengeteg beteges, értelmetlen vérengzés jön át. Valahol kár, de hát mind különbözünk.

Szóval, meg tudom érteni, ha valaki utálja ezt a filmet, de az vitathatatlan, hogy elgondolkodtató és sokkoló. Aki bírja az ilyesmit, az nézze meg, de csak akkor, ha valakivel meg tudja beszélni (már ha megérinti, persze).
nemfelhasználónév 2012 febr. 11. - 01:38:17
(91/207)
Ígéretes beszámolót olvashattam errõl a vacakról, ezért néztem meg. Másfél óra feleslegesen ment el az életembõl.
Az pedig, hogy itt a vélemények közt még mindenféle felsõbbrendû belemagyarázás van...!
Ez egy SZAR! Ezzel már csak a Motel vetekedik.
miénkittatér 2012 jan. 18. - 19:35:36 Előzmény ddt500
(90/207)
-Spoiler elõfordul -
Én is pont így gondolom, hogy a lány valami olyasmit mondott, hogy ló@asz a seg@edbe vén @urva. És emiatt jött rá a vénlány, hogy jópár évet elb@sztak az életükbõl nem beszélve a felesleges emberáldozatokról, mert hát odaát nem létezik max csak hiszünk benne az agyunk furcsa játéka miatt.

Egyébként én horrort akartam nézni, de nem jártam a film után csak láttam pár hsz.-t hogy micsoda horror.De aztán magamtól rájöttem h ez sajnos nem az.
Viszont a kínzások megjelenítése nem igazán megrázó, noha a film története erõsen megkívánta volna ezt. Példaként említve a 127 órának a kézlevágós jelenete klasszisokkal "horrorisztikusabb" megrázóbb , mert sokkal jobban átélhetõen van bemutatva.
A film elsõ felét különösen sajnáltam, hogy azzal a lerágott "A kör" stílusú ijesztgetéssel operált, egy francia filmtõl ezt legkevésbé sem vártam volna. Tényleg olyan ,mintha maguk sem tudták volna eldönteni, hogy horrort vagy drámát akarnak a sztoriból.
Horrornak gyenge, drámának meg elég bugyutácska.
ddt500 2012 jan. 16. - 14:59:46 Előzmény ezmindénvagyok
(89/207)
Wikipedias válasz:

Megnyúzás

Az egyik legfájdalmasabb kivégzési mód, mert az emberi testben a bõrben nagyon sok érzõideg található. A legtöbb alkalommal csak a testrõl vágták le a bõrt. A mûvelet elején késsel, vagy más éles tárggyal elvágták a bõrt, majd kézzel húzták tovább. Az áldozat a testet ért óriási sokkhatás, vagy a bõr eltávolítását követõen fellépõ fertõzés miatt halt meg. Ha az áldozat - kivételesen erõs fizikuma és páratlan fájdalomtûrõ-képessége okán - még a teljes hát lenyúzását követõen is életben, illetve tudatánál volt, a lenyúzott bõrt a csípõ magasságában elvágták, majd a kegyetlen eljárás a combok bõrének lenyúzásával folytatódott.

Tehát elvileg lehetséges. Gondolom 100-ból 1X.
ddt500 2012 jan. 16. - 14:54:01 Előzmény ilovedogs
(88/207)
Én arra tudok gondolni (reménykedni), hogy a lány valami olyat mondott a vén kurvának amitõl annak összedõlt az egész "hite". Vagy, hogy nincs odaát semmi vagy azt, hogy õ nem juthat át stb. És azért lett öngyilkos mert uszkve elvesztegette az egész életét. Nincs amúgy sehol leírva, hogy mit mondott a lány?