10/10
neofery76 2019 márc. 20. - 19:35:04 10/10
(32/72)
Szerintem nagyon jó film lett.
8/10
domo.robi 2019 márc. 15. - 15:22:07 8/10
(31/72)
MIELŐTT MEGNÉZTEM a filmet, két eshetőségre számítottam:

1: Vár Mell Kapitány! - avagy a kötelező női kvóta megszületése a Marvel szuperhősöknél.
Kell a női főszereplő, eddig csak mellékszereplők voltak nők, ráadásul a DC Wonder Woman-je elég sikeres volt, és a diszkriminált közösségek helyzetbe hozása - ahogyan a Fekete Párduc is mutatta - szép kasszasikerhez vezethet.

2. Már-már well, well kapitány! - avagy Marvelék nem tudnak hibázni.
Csináljunk egy filmet, amely a Marvel univerzumban játszódik, női főszereplővel, vezessünk be egy új karaktert a legújabb Bosszúállók film előtt, mert a karakternek már fontos szerepe lesz Thanos legyőzésében. Az időzítés a Fekete Párducra hajaz, a történet kicsit Amerika Kapitány és Superman keveréke, mi baj történhet?



MIUTÁN MEGNÉZTEM a filmet, egyértelműen el kellett vetnem az 1. eshetőséget. A film nyomokban sem volt feminista, bár nagy erőlködve bele lehet látni egy "ha a férfi elvárásainak akar megfelelni a nő, akkor nem tudja kihozni magából a legjobbat" vonalat, de ezt inkább általánosan üzente a film: a másoknak való megfelelés kényszere megbéklyóz, elválaszt a valódi lehetőségektől, amelyek bennünk vannak. Másik "okosságvonal" is van a filmben, ha bizonyos szögből nézem, elfordított fejjel, alusisakkal: ha van egy harcos-háborúzó faj, amely "határvédelem" jelszóval lebombáz idegen világokat, és az onnan jövő menekülteket is inkább halálra üldözi, mintsem segítené, akkor a jó főhősnek nem a "harcosok" oldalára kell állni, hanem a menekülteket kell támogatni. Bármely politikai oldal füle számára kellemes módon lett tálalva az üzenet, mert a menekültek befogadása helyett új és biztonságos haza kiépítésének szükségességét sugallja, távol a harcos faj agressziójától. Alusisak le, lássuk a szórakoztató faktort!



Marvelék nem tudnak hibázni. A film szórakoztató, és úgy vezet fel egy új karaktert, hogy közben egy Nick Fury előzményfilmet is kapunk, ami nagyon ránk fért már. Az öreg (és a visszafiatalított) Samuel L. Jackson korunk egyik legjobb színésze, és akármihez adja a nevét, annak csak a javára válik. De a filmet felfelé löki minden ismerős karakter, és ismerős színész, Coulson ügynöktől kezdve Ben Mendelsohnon át Jude Law-ig. A poénok garantáltak, a cselekményszál számos ponton kötődik a MCU-hoz. A film nem annyira mély, és nem feszeget olyan húsba vágó kérdéseket, mint a DC filmek - pl. mihez kezd az isteni erővel rendelkező hős egy olyan világban az erejével, ahol mindenki gyengébb nála? A DC-t azért szeretjük, mert ezeket a kérdéseket feszegeti, a Marvelt pedig azért, mert nem feszegeti őket. Azért hadd panaszkodjak megint a DC-re: dollár százezrekben(!) mérhető veszteséget okoz a Justice League 2017-es, majd az Aquaman 2018-as megjelenése, ahelyett, hogy a Marvel modellt használnák: Fekete Párduc, 2018 februári premier, utána Avengers: Infinity War premier 2018 április. 2 hónappal a nagyfilm előtt bemutatják a fontos új karaktert. Eredmény: szerény 3.3 milliárd dollár a két filmnek. Most a Marvel ismétel: Marvel Kapitány 2019. márciusi premier, Avengers: Endgame április végi premier. Marvel kapitány egyedül meg fogja dönteni a Juctice League bevételét a hétvége után...

Mi lehet a Marvel titka? Nem nehéz kitalálni. A nagyfilm (Avengers) előtt 2 hónappal betolunk egy eredettörténetet, amelyet meg kell nézned, ha nem akarsz hülyén bámulni kifelé a fejedből a nagyfilm alatt. Ennyi.

Konklúzió: kellenek nekünk női szuperhősfilmek? Hát persze. De ne úgy, hogy a régi, jól működő szereplőket adjuk ki női kiadásban (Szellemirtó csajok, Ocean's nők, Thor női változata, stb.), hanem úgy, hogy önálló női szuperhősök jönnek. Ez a világ úgy van kitalálva, hogy szükség van a férfi és a női szuperhősökre is, ugyanolyan mértékben. Akárcsak a mindennapi életben.
A-f@sz.com 2019 márc. 13. - 19:40:57 Előzmény Bigpapa
(30/72)
Jól mondod, te biztos más filmet néztél, nem ez az első eset nálad.
9/10
Jasin84 2019 márc. 13. - 11:33:16 9/10
(29/72)
Szerintem egy kifejezetten élvezhető film. Ellentétben a marvel univerzum néhány korábbi filmjével. Lekötött végig. Izgalmas volt és vicces. Egy pillanatra sem akarták többnek eladni a filmet, mint ami valójában. Nagyon jó szívvel tudom ajánlani mindenkinek.
10/10
Bigpapa 2019 márc. 13. - 06:39:08 10/10
(28/72)
Biztos nem egy filmet láttunk a sok fanyalgóval,mert nekünk kifejezetten tetszett. Nagyon jól megcsinálták (már a hangyában is M. Douglas esetében is, a CGI fiatalítást, 20-40 évvel) így S.L Jackson és Coulson ügynök is jók voltak "fiatalabb" kiadásban. Nem látszott a férc munka.
Nagyon kedves tisztelgés a főcím Stan Lee előtt, hogy végre nem a stáblista közben/után említenek meg valakit, hanem már a főcím róla szól. Tényleg kösz STAN!
A poénok kellően jók benne, Ronan karaktere és a macska vitt mindent, na meg Fury feje :D :D
SPOILER
Amikor rárakják a maszkot a cicára :D és amikor először megmutatja,mi is ő :D Az a fej Jacksontól mindent vitt! Jó, hogy így alakult a sztori, jó végre egy olyan karakter akinek valóban olyan ereje van, ami azért adu ász! SPOILER VÉGE

Remélem, nem arról fog szólni az Avangers mostani része, hogy Tanos szarrá veri végig a csajt,mert akkor sablon szar lesz!
Jók az akciók, nincs túltolva, így végre filmet láttunk és nem egy 120 perces epilepsziás rohamot, amire másnap nem is emlékszünk. :) Ezt biztos meg fogom még nézni máskor is, ellenben a legtöbb Marvellel, amit mozi óta se láttam. Kivétel a Vasember 1, a tél katonája, az első bosszúállók.

Az a baj, hogy ma már egy film csak akkor üt a sok nyomoroncnak, ha 3 másodpercenként robban, zuhan üt valaki, valami. Hát ez nem az! Úgyhogy aki filmet akar nézni és jót, az nem fog csalódni!
6/10
NN1532 2019 márc. 12. - 20:16:14 6/10
(27/72)
Az űrbéli jeleneteket kínosnak találtam. A földiek szórakoztatóak voltak. Összességében nézhető.
O.Endre 2019 márc. 11. - 13:17:02
(26/72)
Nekem tetszett. Érezhető volt rajta, hogy jobban odafigyeltek a női nézőkre de ez nem baj.
2/10
mimzy 2019 márc. 11. - 00:33:09 2/10
(25/72)
Bugyuta volt.
7/10
Muya 2019 márc. 09. - 22:48:20 7/10
(24/72)
Spoiler!!!

Nem szoktam értelmet keresni képregény filmekben, de

Azért én egy kicsit komolyabb sztorit gondoltam Fury szemének elvesztése gyanánt, de az, hogy még poén tárgya is, és semmi dráma nincs benne, egy kicsit felszínes elrendezése ennek.

Most a filmben miért is lett Ő Marvel Kapitány ha a doki nő neve volt az.

Bocsánat nem vagyok a képregény által ismert.

Egyébként szerintem jó kis film.
10/10
Barnus92 2019 márc. 09. - 21:07:15 10/10 Előzmény A-f@sz.com
(23/72)
Mégis ide írtál, valahogy csak-csak idejutottál annak ellenére, hogy nem érdekel.
Én például sosem nézek tv-t, írnom kellene a TV2-nek vagy a UPC szolgáltatónak hátha érdekli őket? :D
10/10
Bionika 2019 márc. 09. - 20:30:55 10/10
(22/72)
Nekem tetszett! Én nem tudom, hogy miért húzták le kritikusok (a Badmovies-os srác twitteren azzal, hogy "bemutató gyanús") én egy "Power rangers" szerű nullára számítottam, ahhoz képest tök kellemes volt. Az effektek jók voltak, a szereplőkért végig tudtam aggódni, és a poénokon is elvoltam (a macska nagyon ott volt). Emellett az egésznek voltak klassz húzásai, amiket tökre elért nálam megpersze érdekes történetbeli fordulatok. Vannak kisebb hibái, de amit sokan ugattak, az hülyeség. És a tesómnak is kb ugyanez a véleménye, mint nekem.
6/10
veruzsálem 2019 márc. 09. - 20:12:38 6/10
(21/72)
Engem egyáltalán nem fog meg maga a hős, hiszen elég sablonos de ezt a legtöbbre elmondhatjuk hogy őszinte legyek. Viszont ez a film még mindig a jobbak közé tartozik, annyira nincs sok felesleges darálás, a poénok egész elfogadhatóak. És nagyjából ennyi, de ezzel is többet adott mint a legtöbb marvel film, nem érdemli meg ezt a sok gyűlöletet szerintem, csak elég átlagos.
A-f@sz.com 2019 márc. 09. - 15:56:33
(20/72)
Ingyen se nézném meg, van akinek tetszik ez a repkedős, lángolós karakter?
Man3 2019 márc. 09. - 07:50:27 Előzmény blood.1
(19/72)
Mivel a marvel kapitányt nagy durranásnak szánták és igazuk is lett nem nagyon szoktak más nagyobb filmet versenyeztetni ilyenkor.Elég sokan beültek erre a filmre.Én csak azt írtam volt más is a moziban,de mondjuk azt nem értem nem érdekelnek a szuperhős filmek,de mégis megnézed őket.Így mindig csalódni fogsz.Én szeretem őket bár a marvel kapitánybol hiányzott nekem az eredettörrténet egy kicsit bővebben,mert hamar belecsaptak a lecsóba,de számomra a végjáték előtt tökéletes alkotás volt.8/10 az értékelésem.
5/10
blood.1 2019 márc. 09. - 00:30:06 5/10 Előzmény Man3
(18/72)
Nana. Azért egy szintet tartsunk. A Marvel kapitány az egyetlen vállalható ezek közül.
10/10
dalfakaszto 2019 márc. 08. - 19:50:24 10/10
(17/72)
Király volt.Marvel látvány marvel humor.Pont amit vártam
Man3 2019 márc. 08. - 18:51:44 Előzmény blood.1
(16/72)
2019-03-07
Állati csetepata 2.
Csak a baj van veled!
Egy ország, egy király
Guerilla
Jó estét, Mr. Waldheim!
Most van most
a marvel kapitányon kívűl még ezek is mennek moziban nem tudom miről beszélsz,hogy csak erre lehet beülni.
5/10
blood.1 2019 márc. 08. - 10:42:14 5/10 Előzmény agarik
(15/72)
Ez felháborító. A héten semmi más nem jött ki az amerikai filmipartól csak ez. Többek között ezért is ezt kellett megnéznem. Nem értem mi van a filmpiacon...
5/10
blood.1 2019 márc. 08. - 10:40:46 5/10
(14/72)
Minden szuperhősös filmnek adok egy esélyt, pedig egyáltalán nem érdekel egyik sem.
Sőt az Avangers storyt szinte nem is értem, annyira követhetetlen.
Ezt is megnéztem. Ugyanolyan dögunalom semmi, mint a többi. Ebben viszont még a főszereplő csaj játéka sem tetszett, úgyhogy ezért csak 10/5.
10/10
Yanosh779O 2019 márc. 07. - 18:54:53 10/10
(13/72)
10/10. Nagyon jó film. Látvány, kaland egy kis humor. Nagyon tetszett.