Farmerdzseki 2010 jún. 26. - 20:28:29
(43/63)
Õhm.. tudom hogy bunkóság ilyet ide írni, de nem tudja valaki hol tudnám ezt megnézni, vagy letölteni?
mudibarát 2010 febr. 15. - 15:30:01
(42/63)
Bocsánat: elgondolkodtató
mudibarát 2010 febr. 15. - 15:29:11
(41/63)
Tegnap néztem meg, egyszerûen fantasztikus! Csak akkor tértem magamhoz, amikor lementek a betûk. Még mindig egy kicsit a hatása alatt vagyok, nagyon elgondolkottató... Ez a Kenneth Branagh egy zseniális színész, és nagyon jó rendezõ! Eddig ahány filmjét láttam, mind tetszett(kivéve az Ahogy tetszik- ami úgy tetszik, nem tetszik:D).
9/10
kenee 2010 jan. 16. - 21:45:26 9/10 Előzmény Mr. D
(40/63)
de igen xD
szerintem is abból van :D
Mr. D 2009 júl. 24. - 16:05:42
(39/63)
Am az elsõ kép nem a Harry Potter 2-bõl van véletlenül?
rockpanorama 2009 júl. 05. - 18:47:49
(38/63)
Egy kis vélemény a filmrõl: http://www.rockpanorama.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1066&Itemid=34 Bár hozzáteszem, nem kevés spoilert tartalmaz
balazs0729 2009 máj. 25. - 14:35:28 Előzmény Dr.Genya
(37/63)
és Helena Bonham Carter!!!
babajaga 2009 márc. 14. - 15:10:19 Előzmény Tenebra Mors
(36/63)
Annak idején a bemutatóján ott voltam: éppen 7 hónapos terhes voltam, és bevallom, hogy némely jelenetek láttán azt hittem, menten megszülök...
Branagh sztem valóban nagyon jól ráérzett erre a korszakra, a szellemiségre, mary shelley lelkére stb. Nem véletlen, hgoy a kosztümös filmjei egytõl-egyik remekmûvek. És végre feldobott egy akkoriban eléggé élõ problematikát, és hajlandó volt válaszokat is adni rá: nem ártana, ha ezeket ma is megszívlelnék.
tobywong 2009 márc. 13. - 16:43:27
(35/63)
Nagyon jó film. Ráadásul elég nyomasztó.
***SPOILER***
Amikor létrehozza a szerelmét az elég durva.
Valaci 2009 márc. 05. - 20:35:54 Előzmény Tenebra Mors
(34/63)
Nem leszel mewgkövezve! Ugyanis ez a klasszikus. A szerzõ nem más, mint az angol költészet egyik legnagyobbikának, Percy Shelleynek a felesége. Lord Byronnál tett svájci látogatásuk adta az ihletet. A mû mai szóval élve, a másságról szóló lélektani dráma, amit Hollywood alacsonyított le horror giccsé.
Dr.Genya 2008 nov. 24. - 21:13:30
(33/63)
De Niro-Branagh páros,ezen nincs is mit ragozni.A téma legjobb feldolgozása.
lacee83 2008 júl. 08. - 19:49:29
(32/63)
Bár a film már majdnem 15éves még mindig nagyon látványosnak találtam. Korábban már láttam most kb 10 év után néztem meg újra. Lenyûgözõ, fõleg a dialógusok tetszenek benne. Tetszik a keretbe ágyazott történet ahogy elmeséli az eseményeket.
Tenebra Mors 2008 jan. 13. - 20:28:21
(31/63)
Legyek bár megkövezve, de nekem a film nagyon tetszett! A klasszikus, 1931-es után szerintem az egyik legjobb feldolgozás (azt Whale rendezte).
Sokan írták, hogy inkább drámai, mint félelmetes. S igen, egyetértek: nem féltem, hanem valami egészen mást éreztem. Nem döbbenet, hanem inkább olyan rácsodálkozás-féleség volt az, ami bennem ébredt a film képeinek láttán. A tudat, hogy anno, a XVIII. század végén már képes lehetett valaki ilyesmire. A miszticizmus, ami az egészet övezte. Persze egy mitológián alapuló filmen az ember nem döbben meg, vagy csodálkozik ennyire. De itt éreztük, hogy ez akár tényleg megtörténhetett, hiszen tudományosan alá van támasztva (persze a keményvonalas fizikusok beleköthetnek). Legalábbis az én (szerintem nem olyan rossz XD /középiskolában 5-ös voltam anno/ ) fizika tudásom alapján. Teljesen logikus, hogy a galvanizációval lehet ilyeneket csinálni (hiszen Lui Galvani is békával kísérletezett). Szóval nagyon hazavágott, az biztos! A szó legpozitívabb értelmében. Kissé, így, második megtekintésre azért hiányoltam a bõvebb kifejtést (meg persze az "áldott" TV-re vitel miatt gondolom meg is szabdalták a filmet elég sok helyen), hiszen ebben el is lehetett volna mélyülni. De, ha a film egy másodpercre is lelassul, akkor nincs olyan hatása, mint amilyen.
Mert hát a film szerintem nem lenne ilyen megnyerõ, ha nem párosulna ez a rácsodálkozás egy formai dinamizmussal. A rendkívül hatásos zene és a sûrû vágások, rengeteg akció (természetesen nem a tömegfilmi értelemben vett, "rambós-lövõs-kungfuzós" ) teremtik meg azt a hihetetlen hatásos atmoszférát, amivel a film rendelkezik.

Jó, aláírom, hogy nem hatott akkorát, mint amikor elõször láttam, kb. 17 évesen, ezt aláírom (akkor ráadásul volt egy olyan atmoszféra körülöttem, mely abszolút megteremtette a sötét, frankenstein-i hangulatot - most csak szimplán sötét volt). De, ha én meg tudok nézni egy filmet legalább 2 alkalommal, abban már lehet valami. Legalábbis én azokat nézem meg többször is, amelyek megfognak. Nem feltétlenül kultfilmek, de, ha van bennük valami, ami mélyen hat rám, akkor azokat többször is elõveszem. Ilyen a Silent Hill, vagy a Trója (!!!) is. S ilyen a Frankenstein 1994-es Branagh feldolgozása is. Egyszerre adrenalinpumpáló és elgondolkodtató.

Mint írtam, vannak hibái... Persze ezt elfelejtem, ha megtetszik egy film, de mégsem megyek el mellette. Ilyenek a logikátlanságok, melyek a TV-változat vágási módszereibõl is fakadhat, de lehet, hogy tényleg így van a filmben is - akkor egy rossz pont Branagh-éknak. (SPOILER!) Például nekem a végén az a rengeteg haláleset, illetve Frankesntein "menyasszonyának" megteremtése már kicsit túl sûrû volt, illetve kissé jobban kidolgozhatták volna a "Szörny"-et is. Legalábbis nekem már kicsit nevettetõ és illogikus volt, hogy egy "hústömeg" ilyen gyorsan megtanul olvasni. Persze az agya egy jeles professzoré volt, de akkor is... Még ahhoz képest is gyors volt. Megnéznék egy rendezõi változatot, na.

Viszont ezek ellenére nagyon tetszett. Összefoglalva még egyszer: dinamikus, elgondlkodtató (maga a lény is: összerakhatják, de ott a kérdés, hogy lelke honnan van? vagy van egyáltalán?), és magával ragadó.
Nekem bejön.
9/10
rajongólány 2008 jan. 05. - 03:22:15 9/10
(30/63)
Szimpatikus megközelítése a témának! Inkább drámai, mint horrorisztikus, Branagh hagyományaihoz és Mary Shelley üzenetéhez híven. De Niro még a szabadon hagyott egy szemével is képes volt megértetni a szörny szenvedéseit és magányát.
Brambilla 2008 jan. 05. - 00:24:37
(29/63)
Szerintem pont ezzel a filmmel mutatta meg Branagh, hogy Shakespeare-en kívül más témát is fel tud dolgozni.
Attól függetlenül szerintem is inkább a színészek viszik a vállukon a filmet, nem a rendezés, abban voltak hibák.
Két lehetõség közül nem tudott egyértelmûen választani Branagh:
Vagy megmagyarázza a dolgot, hogyan is készült a "háziszörny", vagy teljesen drámába kellett volna mennie.
Õ megpróbált a kettõ között átmenetet találni - bár azért a dráma sokkal erõsebb - de nem sikerült neki tökéletesen, bennem maradtak kérdések mindkét vonalról.
Nem tudta a film elmagyarázni számomra, hogy miért kellett annyi darabból összerakni a szörnyet, és másik oldalról nem éreztem elég erõsnek a motivációját, és kis hiba, hogy elmesélte Quinn-nek De Niro történetét, mikor arról nem tudhatott sokat.
Hannibal Lecter 2008 jan. 04. - 23:41:29
(28/63)
Ez egy remek feldolgozás, kíváló színészekkel!!!
Dorkateo 2008 jan. 04. - 18:46:05 Előzmény Mákostonhal
(27/63)
Én kedvelem K.B-t, de szerintem is gyengécske ez a filmje. De õ igazi mûvész, megpróbálkozott ezzel is, de hát senki nem tökéletes.
Szerintem nézz tõle mást is.
7/10
Mákostonhal 2007 dec. 17. - 22:30:23 7/10
(26/63)
Köszönöm az elismerést, a te írásaid is érdekesek, de tulajdonképpen minden olyan kommentet érdekesnek találok ami igényes filmekkel kapcsolatos, és túl megy a tipikus tyûdef*sza!, kiraly, XD, lol, stb.stb.stb. meg nyilvánulásokon.
7/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 18:26:11 7/10
(25/63)
Meg értem az álláspontodat, de engedd meg, hogy védekezzek. Nálam ez a "papi" jelzõ kifejezetten a tisztelet jele, ha hihetetlenül is hangzik. Ezzel elismerem az illetõ idõsebb korát és nagy szakértelmét. Viszont ha téged, vagy mást zavar, megfontolom ezutáni használatát.
7/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 14:17:33 7/10
(24/63)
Nem különösebben ismerem Kenneth Branagh munkáit, ez a film azt hiszem belépõnek hozzám nem volt rossz. De sajnos csak nem rossz. Megmondom nektek, hogy én csak De Niro miatt néztem meg a filmet, és nem sok minden bírna maradásra, ha õ nem lett volna benne. Persze vannak még a filmben jó színészek, maga Branagh papi, Helena Bonham Carter, vagy a nyúlfarknyi szerepében is sugárzó Aidann Quinn, a film mégis az átlagos kosztümös dráma szintjén marad. Branagh papi rendezése tulajdonképpen enyhén odab*sz, de a film szerintem néhol picit szentimentális, vagy kissé izléstelen. SPOILER!(Gondoljatok az egy pillanat alatt történõ, röhejes szívkitépésre)A korrajz és a dramaturgia azonban a film többi részén kifejezetten helyén van. Meglepõ módon még De Niro hatalmas ugrásai sem hatottak számomra röhejesnek, köszönhetõ a közepesnél jobb trükköknek és fényképezésnek. A film drámáját át tudtam érezni, de tulajdonképpen ez is leginkább Bob papi érdeme, és mint mondtam, csak miatta néztem meg a filmet, amit õ sem emel ki az átlagból. 67%
U.I. : Shelley és Branagh rajongók nyugodtan megkövezhetnek, ha nagyon akarnak! (De csak ha nagyon. :))