Ropovand 2014 aug. 11. - 22:18:00 Előzmény jammie
(671/691)
Osztom a véleményedet.
1/10
lluk 2014 jún. 15. - 20:03:59 1/10
(670/691)
Rockenbauer VALAKI volt a korábbi sorozattól függetlenül is, bayer pedig egy született senki, egy duplanulla puhatestû véglény.

Mégis, mit vártatok egy mucsai suttyókból álló maffiakormány duplanulla véglény szolgájától?
jammie 2014 máj. 29. - 16:34:21
(669/691)
Katasztrófa. Keserû borongás a rég elmúlt évszázadokon.

A leírással ellentétben ennek semmi köze a kék túrához.

Én 79 után Rockenbauer Pál sorozatában egy fiatalos vidám csapatot láttam akik végigjárták a kéket. Érdemes lenne újraforgatni, mert sajnos kicsit elavult. Járom a kéket, és vannak új látnivalók, meg új szakaszok is. Az a sorozat akkor meg tudta szólítani a fiatalokat, ez biztosan nem.

Ebben? 1db bús narrátor alábeszél tájképeknek és üres utcáknak. Mindezt gyászzene kíséretében.
A hajamat téptem miért nincs az utcákon egy gyerek, vagy egy öregasszony? Mindenkit hazaküldtek a forgatás
miatt??
Természetesen a helyiekkel sem beszélgetnek.

Katasztrófa. Katasztrófa. A filmarchívumban van "delete" gomb?
10/10
bokor5 2014 máj. 07. - 13:34:32 10/10
(668/691)
Nem olvastam az elõzõ regényt, de nekem ez a sorozat 10 pont!
1/10
lluk 2013 dec. 22. - 14:09:09 1/10 Előzmény Texas Bill
(667/691)
Valószínûleg nem láttad azt a részt, amiben a szépreményû "szerzõ" azt fejtegeti halál-komoly pofával, hogy Gertrudist a derék, mélyen hívõ magyarok azért merényelték meg, mert az - úgymond - akadályozta a pálos rend mûködését. (Nem ám sértett nagyurak voltak, akik kihasználták, hogy II. András épp a Szentföldön hadakozik valamilyen idióta indokkal, áh nem.)

Namármost: a pálos rendet több mint 20 évvel Gertrudis meggyilkolása UTÁN alapították. Nem volt elõzménye.
Nyilvánvaló tehát
1. a suttyóságból eredõ és arra apelláló történelemhamisítás, ami
2. sanda ideológiai propagandacélokat szolgál.

Az elsõ - ironikusnak szánt - mondatom errõl szólt, hogy ti. lehetett volna nagyobbat is lódítani, még néhány száz évvel elõbbre helyezve a rend alapítását.
A második mondat Gertrudis meggyilkolása említése után ugye, már érthetõ?
offtopic
Texas Bill 2013 dec. 09. - 16:01:26
(666/691)
Kedves komám. Megmondanád, hogy a pálos rendnek mi köze van a ciril íráshoz? Mert ha a rovásírás kidolgozóit vetetted volna össze a szláv írásbeliséggel, vagy valamilyen ortodox szerzetesrendet a pálosokkal, stb. Így azonban olyan kéjmagyaros volt a hozzászólás. :)
1/10
lluk 2013 dec. 09. - 15:02:32 1/10
(665/691)
Semmi gond: már készül az új tákolmánymódosítás, amely szerint a pálos rendet Álmos vezér alapította még a IX. században. (Nehogy má' a bumburnya szlávok megelõzzék minden világok õsnépét gagyi kis Cirilljükkel és Metódjukkal, nnnna!)
Így tehát feloldódik a zellentmondás, a sírjából kikelõ Katonának pedig Hoffmann Rózsika leereszkedõ nyájassûggal megbocsát, ha elismeri tévedését... :)
1/10
lluk 2013 dec. 09. - 14:51:49 1/10 Előzmény dieter
(664/691)
Pedig a zemberek baromira fontosak ennek a bagázsnak... :)
Különösen a zemberek véleménye...

Ezt "tükrözi" a hamis pátosszal teli zsondító monológ - mit monológ: kinyilatkoztatás -, ami egyfolytában szól a filmek(?) alatt.
1/10
lluk 2013 dec. 09. - 14:40:23 1/10 Előzmény aggodalmas
(663/691)
GIGALÁJK! Nincs mit hozzátennem.

De miért nincs 0 *-os osztályzat?

Így aztán kénytelen voltam 1* osztályzatot adni erre a nagy rakás sz..., akarom mondani 0-ra, amit ez a pondró bayer összekókált. Egy nagyon sz@r mondjuk 2-est kap. Éri ez annak a felét????
10/10
ABC kiscsacsi 2013 szept. 29. - 21:33:47 10/10
(662/691)
Nem tetszett, hogy RB méltán népszerû sorozatának címét egy ilyen gyenge, vele még csak hasonlóságot sem mutató mûhöz használják fel. 1/2 részt tudtam megnézni belõle.

Ja, és egy ilyen mélymagyarnak illene tudni: Szent Vid, nem Szentvit
4/10
dieter 2013 szept. 14. - 13:43:24 4/10
(661/691)
3 és fél részt megnéztem. Ami engem nagyon-nagyon zavart, hogy nincsenek emberek az egész sorozatban. Mintha direkt lezárták volna a környéket, nehogy valaki arrasétáljon. Mindössze 2 olyan jelentet láttam, ahol volt valaki a háttérben. A 3 és fél rész alatt 2 ember volt megszólaltatva, egy hölgy háborús borzalmakról mesélt, a végén mondta, hogy milyen szép a bakonyi erdõ, ennyi kapcsolódott a filmhez. A narráció borzalmas: olyan fennkölt körmondatokban beszél, hogy legalább irodalomtanári végzettséggel kell rendelkezni az értelmezéshez. Az meg hogy néha kiszól a nézõnek: szörnyû. A wikipédiából kiírt szöveg másnak is feltûnt: többször ugyanúgy volt tagolva a mondat mint a wikin, persze azért kibõvítették, de sok és felesleges információ volt benne (mint az egész sorozatban). A politikai vonalra nem kívánok belemenni. Túl sokat idõztek az egyes helyszíneken, emiatt az egész sorozat csigalassú, unalmas. A térképet nem tudom honnan szedték, körökkel kb 20 éve volt szokás jelölni a településeket. A sorozat zenéje néhol egészen kellemes - pont a fõcímrõl ez nem mondható el, az szörnyû. A cím megbocsájthatatlan. Fõleg hogy kétszer(!) utaltak vissza az eredeti sorozatra. Olyan helyeket mutattak be hosszan, aminek a kékhez semmi köze, pl Veszprém. (Készült olyan sorozat, aminek tényleg van köze az eredeti sorozathoz, annak a Szent István Vándorlás a címe)
Egy elõnye, hogy a kihasználja a modern technikát, az õszi HD felvételek tényleg jól sikerültek. Bár a kézi kameramozgással voltak problémáim, a lépcsõzésnél olyan volt, mint egy fps játék.
10/4
stenmore 2013 szept. 08. - 22:41:19
(660/691)
Sajnos ezekbõl sok van ,és ezt meglovagolják a maffizó politikusok.
1/10
lemongrass2 2013 szept. 07. - 17:30:58 1/10
(659/691)
semmi baj nincs ezzel a sorozattal, csak a címe.
lehetne pl "Politikai vagdalkózás keresztül kasul az országban! 4 keréken" mert, ha nem az lenne, ami, akkor tuti, hogy nem veszem rá magam, h 1 percet is pazaroljak rá az életembõl.
az átlag halandó, aki nézte, szerette A MÁSFÉLMILLIÓ LÉPÉS MAGYARORSZÁGON címû dokumentumfilm-sorozatot egy hasonló "cool túrát" várt.
a várakozás a 32 évvel késõbbi sorozatra megvolt! a nézettség a cím miatt megvolt. a csalódottság úgyszintén /nem csak a cím miatt/

pár haverral meg 2 kézikamerával különbet, izgalmasabbat, életszerût, politika-mentesebbet forgat bárki, aki életében akár egyszer is túrázott már, és le is akarja követni Rockenbauer Pál klassszikusát.

bár legyünk õszinték. nézzük akkori szemmel. volt abban a sorozatban is lázadás, politika, szúrkálódás. nem egy esetben fakadnak ki amiatt, hogy hiánycikk a pamutzokni, a zuhanyrózsa, a hálózsák, a szúnyogháló. egy-egy szálláshelyet úgy lehúznak az árak, 1-1 szolgáltatás hiánya, vagy a kevés ágyszám miatt, hogy abban hiba nincs.
1/10
üdülamindada 2013 szept. 07. - 12:18:52 1/10
(658/691)
zsótikám! nem vagyok a barátod!
1/10
füsti 2013 szept. 01. - 20:17:08 1/10 Előzmény aggodalmas
(657/691)
"Mindezt a "KÖZ"szolgálat keretei közt? Kell ez?"

Persze, hogy kell. Különben hogy fizetné ki az MTVA az 5. vagy 6. sz. párttagkönyv tulajdonosának a jogdíjat?
Szerinted? Minden éveben majd' minden "mûvét" ismétlik a szent cél érdekében.
1/10
üdülamindada 2013 aug. 18. - 11:20:27 1/10
(656/691)
Tökéletes diagnózis.
1/10
aggodalmas 2013 aug. 17. - 12:55:27 1/10
(655/691)
Az megint más kérdés (és, ahogy látom ugyancsak nem új felvetés!)
hogy miért kell a lenyúlt cím mögé bújva (!) ködös tekintettel
múltba révedve az arisztokráciát fényezni, minden alkalommal,
amikor a készítõk belebotlanak egy pusztuló vagy felújított
(akár magán-, akár állami kézben lévõ) kastély(rom)ba
a mellesleg nemigen látható barangolásaik közepette!?

Mert sok képet még nem volt "szerencsénk" látni
a készítõkrõl teljes természetjáró ornátusban!

Idõnként beúszik egy igénytelen felbontású
(persze azért HD-minõségben sugárzott! :D )
élvezhetetlenné-olvashatatlanná nagyított
térképrészlet, majd némi wikipédia-szagú
pár mondat után, a szerzõ elkalandozik
saját zavaros ideológiai mélységeiben,
és párhuzamokat von, megállapításokat
tesz, és "jólmegasszongya a tuttit..."

Hááát, ÉN szégyellem magam miatta,
és amiatt, hogy Rockenbauer Pál
örökösei nem kérik ki maguknak.
1/10
aggodalmas 2013 aug. 17. - 12:37:00 1/10
(654/691)
Gondolom már feltették az elmúlt majd 700 (!) hozzászólásban a költõi kérdést
sokan, sokféleképpen, én mégis ahelyett, hogy átfutnám az eddigi felhozatalt
(mea culpa) megkérdem: a címen kívül MI KÖZE VAN bayerzsolti agymenésének
a címben szereplõ audio-vizuális kultúrkincshez – aminek segítségével
nézettséget generál a magasröptû-mélyenszántó megállapításaihoz...?

De most komolyan, ideológiai birka-terelgetéshez talán nem kellene
Rockenbauer Pál életmûvének egyik legemblematikusabb mementóját
ilyen átlátszó módon a fent nevezett sajtómunkás gyakran igen
erõsen vitatható (sic!) öncélú ideológiájának katalizátorává
silányítani. A cím hiányában nem hiszem, hogy ennyien vették
volna a fáradtságot, hogy belenézzenek ebbe a sokadrangú
fércmûbe, melyet az egyébként igényes operatõri munka sem
tesz élvezhetõvé, a hangsáv némítása nélkül. Szégyen.

Hobbitörténészünk összeveti Carobertót és Zsigmondot
Mátyással, és ezzel is aktuálpolitikai párhuzamokat
von!? Zsidó- és katonai temetõkben osztja az észt,
majd mindenkor és mindenhol komcsizik teliszájjal?

Mindezt a "KÖZ"szolgálat keretei közt? Kell ez?
1/10
offtopic
üdülamindada 2013 aug. 17. - 08:07:02 1/10 Előzmény webulon
(653/691)
Az az egykori iskolaigazgató csak meg akart óvni egy elmebeteg eszmétõl. Utólag is inkább meg kéne neki köszönnöd ezt a gondoskodó magatartást!
1/10
üdülamindada 2013 aug. 17. - 08:01:46 1/10
(652/691)
másfél millió komcsizás magyarországon