adamnagysweetmovie 2012 okt. 20. - 23:00:45 Előzmény Széplaki Dóra
(611/691)
Most másítják vissza, az aktuális pártfunkcik, fõideológusok... Megcsúfolt nemzethazugságokra cserélve a '89 elõtti hazugságokat:(
Ahogy Bródy énekli: "Ezek ugyanazok"
1/10
stampo 2012 okt. 20. - 20:10:58 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(610/691)
Vannak régi dalok, amelyek most is aktuálisak. És vannak olyanok, amelyek ma nagyobbat ütnek, mint akkor, amikor megszülettek. Ez ilyen. Sajnos.
1/10
stampo 2012 okt. 20. - 20:07:56 1/10 Előzmény Széplaki Dóra
(609/691)
Már bocs. Jól értem? Te ettõl a senkiházitól tanulsz magyar történelmet? Hááát... Nem hiszem, hogy erre bármi szalonképeset tudnék írni.
10/10
Széplaki Dóra 2012 okt. 15. - 14:38:09 10/10 Előzmény BicskaMaxi
(608/691)
Ez így igaz.
10/10
Széplaki Dóra 2012 okt. 15. - 13:26:11 10/10 Előzmény szekidi
(607/691)
Ez igen!Jó válasz!
10/10
Széplaki Dóra 2012 okt. 15. - 11:44:03 10/10 Előzmény nzsolt60
(606/691)
Végre egy józanul valóságot látó.A mai fiatalok nem érzékelik a 32!? évnyi különbséget.
10/10
Széplaki Dóra 2012 okt. 11. - 17:25:22 10/10 Előzmény mcdokika
(605/691)
Ugyanezt gondolom én is.Miért kell egy ugyanolyan film mint az elzõ volt?Arra ott van az.Legyen kicsit más.Én személy szerint sokat tanultam belõle a hazai történelem régebben megmásított dolgairól.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:26:19
(604/691)
És:
Szavazz rám, undor és rémület fog el...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:22:11
(603/691)
Keletrõl jött diplomatának gondolná az ember...

Ha harc, legyen harc...

Pokoli népszerû vagyok,
iszonyúan szavahihetõ vagyok....

Ha majd a csúcson leszek, akkor is szeretlek téged...

Válassz meg, különben végeznek veled...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:17:39
(602/691)
Ez a klasszikus,az URH féle underground a 80s évek pártmajmainak a kigúnyolására:

http://www.youtube.com/watch?v=zDCheJwlC3g&feature=related

Míly aktuális a kocsival túrázó Echo-tévések számára...
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:14:51 Előzmény donbosco
(601/691)
Szavazz rám, beváltom minden reményed,
Nincs hangod, használd az enyémet!
(Európa Kiadó)

http://www.youtube.com/watch?v=lWiyGuJzvH4
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:13:00
(600/691)
Az eredeti sorozat ars poeticája:

Úgy gyalog, olyan eszközökkel, amit azokban az években kapni lehetett. Ez a sorozat a Televízió kincse lett. Nem nagy szavak, de Nemzeti Kincs. A legjobb szakemberek egy évig dolgoztak azon, hogy a botanikában, népzenében, építészeti értékeinkben, a néprajzban a legjobb, legszebb helyszíneket keresse a gyalogos, bakancsos stáb.

Soha azt a szót a sorozatban nem találjuk, hogy Haza! Mégis talán a leggyakorlatibb módon szereti meg a nézõ a HAZÁT.

A gyalogos stáb munkáján látszik a szeretet, az öröm, a teljesített megpróbáltatás.
(Szabados Tamás)
1/10
donbosco 2012 szept. 20. - 14:24:37 1/10
(599/691)
Szeretném leírni a véleményemet a sorozatról.

Valójában csak 1 részt láttam és ezt is csak azért néztem végig, hogy véleményt tudjak alkotni, de igen szenvedtem közben. Elõször is fogalmam sincs, miért lett ez a címe, ugyanis semmi köze az eredeti sorozathoz.

Én a Mátra gerincén c. részt néztem meg és elkövettem azt a hibát, hogy elõtte megnéztem az eredetit, gondolván, milyen jó lesz majd összevetni.... nos, az elsõ 24 percben még csak nem is a Mátrában jártak (!!!), késõbb pedig pontosan 3 helyet fedeztem fel, ami az eredetiben is benne volt (Kékes, Vadvirág turistaszálló Mátraszentimrén és a Hármashatár templom). Teljesen egyértelmû, hogy autóval mentek el 1-2 forgatási helyre, míg a régi sok helyszínt bemutatott, és ott láttuk a turistákat, minden viszontagságukat, közvetlen volt, megszólaltatták a helyieket, míg ebben egészen a 26. percig még embert sem láttam (összesen 1 volt amúgy is).

A barátokköztös kommentátor egy ripacs, fellengzõs, aki végigpofázza az egészet borzasztó stílusban, a Mátrás részben 7 politikai megjegyzést számoltam meg és a magyar népet is fikázza. Egyébként pedig történelmi sztorizgatásokon és némi mondán, meg helyi legendán (itt kísértetsztori) kívül más használható infót nem kapunk. Ha mégsem beszél, akkor az aláfestõ zene borzolja az idegeket. Az operatõr képei szépek, ám néhol már-már mûvészibe hajlik, egy dokumentumfilmben pedig ez zavaró lehet.

Az eredeti filmet fel lehet használni akár útvonaltervezésre, még akkor is, ha 33 éve készült, az új erre is alkalmatlan.
1/10
Elektrosokk 2012 aug. 15. - 08:54:49 1/10
(598/691)
A mai részben a Szentgyörgy-hegyet is útba ejtették és viszonylag hosszú idõt szenteltek neki a filmben. Nemrég jártam fent életemben elõször , gyönyörû hely, aki szereti a szép tájat és a szép kilátást feltétlen menjen fel ha teheti. Látni az egész Tapolcai medencét, a Somlót, Kab-hegyet, a Balaton nagy részét és még sorolhatnám. Láthatott-e ebbõl valamit is a tv nézõ e filmben. Csak a Badacsonyt.(az aszfaltról ennyi látható). Akkor talán a hegy leghíresebb látnivalóját, a bazaltorgonákat biztos bemutatta,vagy szót ejtett róla. Nem. Akkor mi a francért mentek ezek oda? Van ott egy kápolna.........
Enyhén szólva ez már beteges.
sztana 2012 aug. 13. - 17:45:31 Előzmény Ádám Ildikó
(597/691)
Egyetértek. Nekem is hasonló gondolataim voltak a sorozat nézése közben.
offtopic
umma 2012 aug. 12. - 21:09:43
(596/691)
OFF
Ó, hát ezt köszönöm. Én sajnos még sosem voltam Székkutason, de feltétlenül elmegyek és magam is megnézem a helyszíneket. Ami a regényt illeti - meglehetõsen furcsa történet, realista útleírásként indul, de a végére valahogy egészen különössé válik. Az utószóban említi, hogy valójában nem így zajlott a nyaralása, nem az történt vele, mint amiket leírt. (Nyomokban azért tartalmaz reális elemeket is). Megpróbáltam átgondolni, akkor mégis mi ez, és egyelõre arra jutottam, valamilyen általános üzenetértéke van a szövegének, ez inkább valamiféle szimbólum, mintsem egy valódi nyárra való emlékezés. A lényeg, hogy elképesztõen pozitív a hozzáállása.
Hogy valamiképp Bayer Zsoltnál maradjak - a címe lehetne akár Kamaszkorom legszebb nyara is.
1/10
Verrock 2012 aug. 12. - 18:54:51 1/10
(595/691)
Kedves Katika! Szerintem most kár volt megszólalnia, beírnia. Engem például érdekelt ez a beírás. Még soha nem hallottam az említett íróról, noha Kutaspusztát (Székkutast) jól ismerem. Önt nem érdekelte, hát ne olvassa. Én viszont felkutatom az említett regényt. A beírás a témába vág.
offtopic
umma 2012 aug. 12. - 16:04:01
(594/691)
Úgy látom, komolyan ezért jársz ide, mert máskülönben leírnád, amit saját magadtól gondolsz, bármit, amit magadtól hozzá tudsz tenni a fórumban zajló gondolatcseréhez. Ha semmit sem tudsz hozzátenni, akkor csak azért jársz ide, hogy elolvashasd, amit mások leírnak. Ahogy látom, várod, hogy mások írjanak, aztán azokból "töltõdj". De aki csak elvár, azt nem építi, nem erõsíti, nem táplálja az, amit olvas. Neked mi tetszene, Katika? Mi elégítené ki az igényeidet? Ahelyett, hogy örülnél annak, hogy milyen fantasztikus, hogy van egy regény és egy film, ami ilyen pozitívan és szeretettel ír rólunk, és ami miatt rengeteg külföldi turista jött hozzánk; ami nem lenéz és nem gúnyol és nem trágyadombnak meg koszfészeknek láttatja az országot, inkább az elveszett paradicsomnak - szóval ahelyett, hogy errõl egy-két örvendezõ szót megeresztenél, még kikéred magadnak a megemlítését? Vidd te jobb hírét Magyarországnak, tegyél te több jót érte, mint ez a Hugo Hartung nevû író, akinek a regénye miatt rengeteg kemény valuta jött ide. Ha majd erre képes leszel, akkor jogosan nézheted le. Írj ennél jobbat magadtól, Katika! Vagy legalább ide írj nemesebb szívvel. A Biblia ezt is írja: És látám én, hogy minden dolgát és minden ügyes cselekedetét az ember az õ felebarátja iránt való irígységbõl rendeli; annakokáért ez is hiábavalóság és lélek-fájdalom!
offtopic
kata3 2012 aug. 12. - 13:48:23 Előzmény eranthys
(593/691)
Van már beszámolód? :-)
offtopic
kata3 2012 aug. 12. - 13:43:37 Előzmény umma
(592/691)
Szükségünk van itt a példabeszédekre? És mit gondol Piroskáról? Komolyan ezért jövök én ebbe topikba? :-(