dorba 2015 dec. 12. - 13:01:07
(57/77)
Én a Kéktúra útvonalának nagy részét végigjártam, éppen az eredeti film miatt is.
Megdöbben láttam az újabb 30 évvel hasonló néven készült sorozatot.
Azt vártam, hogy végig mennek azon az úton, melyen Rockenbauer Pál végig ment, és láttatják velem a fejlõdést, vagy lepusztulást.
Ezért néztem meg az elsõ részt.
A többit soha nem nézem, mert förtelem....
Namegasztán 2015 dec. 04. - 19:29:57
(56/77)
Teljes mértékben egyetértek.
Ilyen erõvel minden filmet, aminek a címében szerepel a Mikulás, egy filmnek lehetne venni.
Bayer sorozatának egy új oldalt kellene nyitni, hogy jól lepontozhassuk, amiért a saját agymenéseit egy ilyen kultikus cím mögé bújtatva akarja eladni.
vino-et-veritas 2015 szept. 12. - 14:54:45 Előzmény kis_emese
(55/77)
Nem kell elnézést kérni.
Inkább ezen film készítõinek kellene az ELÕDÖKTÕL!
Szégyen, hogy az "eredeti" címe mögé bújik BZs.
Ennek semmi köze a korábbi sorozathoz, s valójában semmi másról, mint BZs összelapátolt gondolatairól szól.

Ugyanaz a borongós-mesélgetõs-adomázós szöveg, gyakran érthetetlenül beleszerkesztett vers és egyéb irodalmi részletekkel, némi komcsizással, stb., ami "kézjegye" szinte minden "BZs-alkotásának".
A narrációban, pedig, ahogy hallom, a jobb napokat is látott Mécs Károly váltotta korábbi "alkotótársát", a már elment Helyeyt...
10/10
M41 2150 2015 szept. 11. - 00:14:08 10/10 Előzmény kis_emese
(54/77)
2000-ben a sorozat szerkesztõje Peták István újra végig járta a Kéktúrát, és igyekezett felkutatni a régi szereplõket is. És részben a régi sorozat képeit felhasználva mutatta meg, hogy mi változott az eltelt két évtized alatt.
"Szent István Vándorlás - Az Országos Kéktúra mentén" lett a sorozat címe, és az színvonalas sorozat lett. És szerintem csak így lehet újra forgatni egy Kéktúra sorozatot (régi szereplõk felkutatása, változások, stb.).
kis_emese 2015 szept. 05. - 14:33:53
(53/77)
A 2014-ben forgatott sorozatkapcsán írom (mert már eligazodni sem lehet, hogy mit is adnak, vagy ki mit ért Másfélmillió lépés Magyarországon alatt):
Elnézését kérek mindenkitõl, akik készítette, aki szereti, de az elsõ rész eddig semmilyen... Egy egyszerû diavetítés. Emberek, párbeszédek sehol. A zene, a szöveg idegesítõ. Nem tudom, mi volt a koncepció, de túlbonyolították. Mérgemben meg is nézem az 1979-ben forgatott sorozatot.

Már többször gondolkodtam rajta, ha lenne az egészre szabad tõkém, akkor újraforgatnám a RP-féle sorozatot. De úgy, hogy percrõl percre stimmeljen minden, ha lehetséges. Felkutatni minden élõ szereplõt, tanyát, úttörõt, KISZ-vezetõt, üvegfúvót, stb. Akkor és most! Ez lenne számomra az "újra végigjárják", nem pedig ez a ...
vino-et-veritas 2015 aug. 27. - 20:21:36 Előzmény M41 2150
(52/77)
A végén még újraforgatja az összes Rockenbauer-filmet...
10/10
M41 2150 2015 aug. 26. - 17:17:25 10/10
(51/77)
Ne ezt fogják vetíteni! Ennek a sorozatnak nincs gemenci része! A Bayer forgatott egy Bajától Tokajig tartó új filmet, amit most fognak bemutatni, és ennek a Baja-Tokaj filmnek is Másfélmillió lépés Magyarországon lett a címe!
Ha megnézed a médiaklikk.hu-n lévõ mûsort ott is ez a Baja-Tokaj van feltüntetve: http://www.mediaklikk.hu/musorujsag/?channel=3&date=2015-09-05 . Ezen az oldalon írnak is egy keveset az új Másfélmillióról, ami NEM azonos a 32 év múlvával, a cikkben Bayer ezt nyilatkozta: "Forgattam ezen kívül az Éber-emlékházban, a kálváriánál, a Türr kilátónál, a Duna-parton. Miképpen két héttel ezelõtt a Gemenci-erdõben tettem ugyanezt. Mégpedig azért, mert befejezvén a lengyelországi sorozatom munkálatait, elkezdtem leforgatni a Másfél millió lépés Magyarországon címû sorozat azon részét, amelyet Rockenbauer Pál már nem tudott megcsinálni, vagyis a Bajától Tokajig terjedõ, dél-alföldi és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei epizódokat.". Itt a teljes cikk: http://www.flagmagazin.hu/jobbegyenes/bayer_zsolt_kozlemeny&rating_14076=5
vino-et-veritas 2015 aug. 26. - 10:21:56
(50/77)
Ez úgy tûnik, jó helyen van és vetítik újra!

A "másikhoz" illesztették ugyanezt a szöveget, amit a Rockenbauer-féle sorozathoz itt írtak...(http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=48829)

De az évszám valóban hibás.
10/10
M41 2150 2015 aug. 25. - 22:19:42 10/10
(49/77)
Kedves PORT.hu szerkesztõk!

Az itt feltüntetett 2014-es részek nem ehhez a sorozathoz tartoznak! Bayer Zsolt készített egy új sorozatot, aminek ugyanezt a címet adta!
Kérem, hogy ennek az új sorozatnak csináljanak itt egy saját oldalt, és oda helyezzék át a 2014-es epizódokat!

Köszönöm!
ABC kiscsacsi 2014 jan. 05. - 18:39:05 Előzmény Texas Bill
(48/77)
Ilyen filmek (Másfél millió lépés...) születnek, ha a szakértelem a döntõ és nem a politikai hovatartozás. Ez az, amit ma elvesztettünk, a tisztességet, a hivatástudatot - maradt a mindent beszennyezõ piszkos politika. Ezért nincs ma ilyen remek alkotás.
Szánalmas korszak, szánalmas emberkékkel.
offtopic
Texas Bill 2013 dec. 09. - 05:00:52
(47/77)
A nyitózenéje valóban olyan, mint egy koreai történelmi sorozatnak, de az nagy értéke, hogy bemutatja az elszakított területek természeti-kultúrális látnivalóit. Nem sok természetjáró tévémûsor készül manapság Magyarországon! Õszintén szólva nekem néha (egyes epizódokban) kicsit sok benne a kultúra és kevés a természetjárás. A néptánckörök pl. kevésbé érdekelnek mint a turistautak - de persze más lehet, hogy pont azokat a részeket szereti. (a Hazajáróról van itt szó)
far vik 2013 dec. 09. - 00:10:41 Előzmény Texas Bill
(46/77)
Jó az is, szép is, de nekem túl harsány... Az "Egymillió..." emberközeli, egyszerû.
vino-et-veritas 2013 dec. 02. - 08:11:36
(45/77)
OFF

A jövõ héttõl újra megy a Dunán egy sokkal hasonlatosabb, "életszagúbb", "hazajáró" sorozat, a Pannónia három keréken.

Aki még nem látta, nézze meg.
Texas Bill 2013 dec. 02. - 04:57:14
(44/77)
Stílusában hasonlatos. Tájak, vidékek, emberek bemutatása. A helyszínek nyilván mások, de a lényeg mégiscsak hasonló.
vino-et-veritas 2013 dec. 01. - 22:52:56
(43/77)
Hát, az nem egészen ugyanarról és ugyanúgy szól...
Texas Bill 2013 dec. 01. - 20:37:35
(42/77)
Hazajáró!
far vik 2013 dec. 01. - 20:32:37 Előzmény adamnagysweetmovie
(41/77)
ez így igaz. kultfilm. sokszor láttam már, mégse tudok elkapcsolni soha, ha véletlenül belefutok. kincs. sajnos, amirõl beszél, az sokszor - már - nincs. kellene egy új sorozat is, de az eredeti szellemében.
Perpetuum Mobile 2013 nov. 24. - 10:50:03
(40/77)
Fényképezés: tökéletes
Dramaturgia és narráció: tökéletes
Zene: tökéletes

Több nemzedéknek nyújtott mintát a kirándulás, túrázás valamint a kultúra, történelem, néprajz iránti kíváncsiság egészséges szimbiózisának megalkotásához.
Pavlovi reflexként ugrik be a békebeli falvak, tájak képe, ha meghallom: "Indulj el egy úton"
10/10
adamnagysweetmovie 2012 szept. 23. - 16:11:53
(39/77)
A sorozat arc poeticája:

Úgy gyalog, olyan eszközökkel, amit azokban az években kapni lehetett. Ez a sorozat a Televízió kincse lett. Nem nagy szavak, de Nemzeti Kincs. A legjobb szakemberek egy évig dolgoztak azon, hogy a botanikában, népzenében, építészeti értékeinkben, a néprajzban a legjobb, legszebb helyszíneket keresse a gyalogos, bakancsos stáb.

Soha azt a szót a sorozatban nem találjuk, hogy Haza! Mégis talán a leggyakorlatibb módon szereti meg a nézõ a HAZÁT.

A gyalogos stáb munkáján látszik a szeretet, az öröm, a teljesített megpróbáltatás.
(Szabados Tamás)
kata3 2012 szept. 15. - 19:12:31
(38/77)
Átszerkesztették a videótárat, a régi filmeket áthelyezték az old.hirado.hu-ra.
Másfélmillió lépés Magyarországon http://old.hirado.hu/videotar/?category=188