Téma: Maszk

10/10
Dolly17 2021 jún. 10. - 14:28:45 10/10
(57/57)
Nagyszerű film. Érdemes megnézni.
8/10
Ariel01 2020 nov. 16. - 23:41:25 8/10
(56/57)
nikato én is a family guy miatt kerestem rá, eszembe jutott, hogy gyerekkoromban láttam. Azt hittem akkor, hogy A Maszk című filmet fogják leadni, aztán helyette ez ment. Meg maradtak bennem a jelenetek a mai napig, mikor magyarázza a vak lánynak a színeket, meg forgatja a földgömböt és mondja, hogy el szeretne menni Budapestre is. Szomorú film az biztos, de egyszer szerintem mindenki nézze meg.
10/10
nikato 2020 okt. 07. - 11:28:29 10/10 Előzmény worldpeace
(55/57)
Family Guy 13. évad 9. rész!
Robzombi 2019 ápr. 02. - 10:16:54
(54/57)
Bakker hogy lehet két különálló filmet összemosni ?
Mert ugyanaz a címük ?? Gratulálok, az egyik egy rajzfilm feldolgozás mellesleg vígjáték.
Ez pedig egy Dráma. (Én kevésbé szeretem a drámákat, mert utána rossz kedvű az ember, és szerintem az élet maga is sokszor elég drámai. )
Clutter1959 2019 ápr. 02. - 07:48:38
(53/57)
Nem sok örömöm van; egy fagylalt egy sütemény egy jó motorozás majmokat látok a fákon esőcsepp a nyelvemen de; a nap süti az arcomat. A szél port fujj az hajamba üres a zebem lyukas a cipőm de; a nap süti az arcomat. A film végén a szívem szakadt meg! Chernek ezért járt volna az Oscar!! Nem A holdkorosokért!
artad 2018 okt. 22. - 19:06:43 Előzmény mushi
(52/57)
Akkor a "Csoda" (Wonder) című filmet se nézd meg, mert az ehhez képest egy nagy 0. :)
mushi 2016 nov. 27. - 20:20:30
(51/57)
a hozzászólásokat olvasva én a véleményemmel kicsit érzéketlen tuskónak érzem magam...
nem azt mondom, hogy nem tetszett, vagy nem sajnálom a fiút, de kicsit máshogy látom a filmet. pedig a kirekesztést és gúnyolást elítélem bármilyen formában.

**** SPOILER-t tartalmazhat ****

a leírást olvasva azt hittem, itt aztán akkora terrorizálást látunk majd a srác ellen, hogy csak na. De igazából olyan személyiséggel rendelkezett, hogy ez nagyrészt elfeledtette sokakkal, milyen is az arca. Talált barátokat a suliban és azon kívül is. Ráadásul ott voltak mellette a motorosok, ahol programok voltak, ahol mellette álltak és támogatták.

Szerintem nem az a lényeg, hogyan nézett ki, hanem hogy milyen élményei voltak az élete során. Sok ember hiába rendelkezik olyan külsõvel, mégse szerez barátokat, senkire sem támaszkodhat, ha nehéz idõszakon megy keresztül. Nem azt mondom, hogy jó volt neki, mert gondolom, miket élhetett át a kinézete miatt, de mégis állandóan volt mögötte egy olyan támogatás, amire mindig számíthatott. Ha gúnyolták, úgymond elmenekülhetett a világ elõl ebbe a kis másik világba és kikapcsolódhatott. És ez fontosabb, mint bármilyen szép arc...

Lehet, hogy épp ezért nem éreztem olyan tragikusnak a filmet, mert nem állt olyan hangsúlyos szerepben a megkülönböztetése.
Az anya és közte levõ kapocs viszont zseniális. Az anya nem érezteti vele egyáltalán, hogy torz, ugyanúgy kiabál vele, viták vannak, nem kivételezik vele, nem babusgatja. Cher pedig szuper a filmben. És gyönyörû.

SPOILER vége
baranyijo83 2016 júl. 14. - 09:54:52
(50/57)
egy szuper film a vége nagyon szomorú
Rebbeka 2015 júl. 26. - 22:39:57
(49/57)
Hihetetlen, hogy a TV lead vegre egy csodalatos filmet, igaz nagyon keson, de valahogy ebren maradok, mert ezt nem hagyhatom ki. 10/10-es Lehetne gyakrabban ilyen jo fil az agymosott musorok helyett.
atlbilbaoo 2012 júl. 17. - 01:57:00 Előzmény worldpeace
(48/57)
Az a bizonyos név Elek Zoltán, magyar származású sminkmester, Oskar díjat kapott ezért a maszkért! De a Port szokás szerint elfelejti feltüntetni :-(. Jellemzõ.
10/10
Alejandro83 2012 jún. 27. - 14:55:44 10/10 Előzmény Bubus53
(47/57)
A világ egyik legnagyobb gagyiját hogy lehet egy ilyen gyöngyszemhez hasonlítani???? Jim Carrey filmje a fasorba sincs ehhez a filmhez képest!!!
10/10
Bubus53 2012 jún. 03. - 00:08:27 10/10 Előzmény Meklód fia
(46/57)
Nehogy már jobb legyen! Fényév távolságra van ettõl a filmtõl.
modano 2012 máj. 21. - 19:41:23
(45/57)
Kb15 éve láttam utoljára és nagyon vártam hogy ismét megnézhessem.

Eric Stoltz és Cher is nagyszerûen alakít a filmben. Fõként utóbbi, mintha rá szabták volna a nagyra nõtt rocker anyuka szerepét.A magányos kissé kisiklott nõ aki egyedül neveli eltorzult gyermekét, mégis saját magával nincs kibékülve.Imádja a gyermekét, aminek a sérült archoz semmi köze, pont úgy mint egy átlagos normális családban.Jól mutatják be hogyan éli meg és mit is jelent számára.Na és persze a környezet, a motoros banda! Az egész olyan kontrasztos környezetbe lett helyezve. Õk alkotnak együtt egy nagy családot és ezért még szerethetõbb a film. Megkockáztatom, ha nincsenek ilyen "párosítások" talán sokkal szürkébb az egész.

A történet nagyon megható, mindenfajta amcsi nyálas klisék nélkül.Az anya-fia kapcsolatot remekül ábrázolták. Néha kevés dialógus de annál kifejezõbb,máskor szellemes és sallagmentes párbeszédek.Életszerû és természetes az egész, telis-tele mély érzelmekkel.

Valaki írta a kedvenc jelentét a színek ábrázolásával. Nagyon sok ilyen van. Nekem pl amikor meglátja magát Rocky a szellemház torz tükörben és ledöbben hogy milyen is lenne az arca betegség nélkül. Egy torz tükör mutatta meg eredeti vonásait, nagyon ötletes. Szól az anyjának , a háta mögé állítja és a szemükbõl sugárzik minden, szívmelengetõ volt. Számtalan ehhez hasonló jelent bilincsel a filmhez.

Cher alapvetõen énekes ahogy tudom de le a kalappal a teljesítményért.

Csodás kis ékszer ez a történet a 80-as évekbõl filmremekeibõl.
Meklód fia 2012 máj. 05. - 16:57:12 Előzmény vuist
(44/57)
Szerintem is jobb a Jim Carrey-es maszk ettõl.
vuist 2012 máj. 05. - 16:47:30
(43/57)
Húha,elnézést,ezt nem ehhez a filmhez akartam írni :S
vuist 2012 máj. 04. - 15:09:50
(42/57)
magyar részrõl szégyen ez a film,nagyot csalódtam,amikor meghallottam,hogy nem Kerekes József Carrey magyarhangja.de ráadásul egy másik színészt a filmben õ szinkronizál.nem értem ezt miért kellett,szerintem simán újraszinkronizálhatnák.
brrrrrrrrr 2012 febr. 12. - 19:56:53
(41/57)
Nagyon szeretem ezt a filmet, nagyon jók benne a színészi alakítások. A története pedig borzasztó megható.

***SPOILER***
Emlékezetes jelenet számomra, amikor a vak lánynak megmutatja a színeket a pirosat és a kéket úgy, hogy az egy-egy követ használ hozzá, az egyiket lehûti, a másikat felmelegíti.
***SPOILER vége***

10/10
kata3 2011 okt. 18. - 15:28:06
(38/57)