10/10
Szofy 2009 ápr. 05. - 16:42:13 10/10
(102/222)
Csak az a sok reklám ne lett volna...........
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 14:49:40 10/10 Előzmény Dantes
(101/222)
Ahhoz hogy Smit megsemmisüljön, törlõdjön a programból, Neo kellett, aki ismét a mátrixra volt kötve, és rlyat keresztül tudták a gépek törölni õt a programból.
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 14:14:30 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(100/222)
Smith ügynök egy ellenõrzõ programja volt a gépeknek, amibõl egy irányíthatatlanná vált, kitörölhetetlen vírus lett. A gépek csak úgy tudták újra fülön csípni az elkószált programot, hogy Neo-t saját maguk kötötték ismét a mátrixra, és mikor Neo-ból ügynök lesz, már az ügynök is az õ irányításuk alatt van ismét.
Valahogy így rémlik a dolog. Már rég néztem a filmet.
remélem választ kaptál a kérdésedre.
Dantes 2009 ápr. 05. - 13:29:44
(99/222)
Igen? Akkor már megértettem..de jó! XD
Dantes 2009 ápr. 05. - 13:16:09
(98/222)
Érdekes...mert én bevallom nem értem a végét.

Na most ügye, Neót leveri Smith, ott áll fölötte, el kezd hülyeségeket beszélni...aztán átalakítja Neo-t is , aztán fel robbannak...he?

Most akkor az orákulom valahogy tönkre tette Smith ügynököt? Akkor tudta elõre hogy ez lesz, sõt direkt engedte hogy Smith õt is megizélje? Hogy aztán így tönkre tudja tenni?
AvatáR Gil Maerth 2009 ápr. 05. - 12:30:02
(97/222)
Szerintem a második rész az 10/8, de az elsõ és harmadik 10/9

itt van a filmtöri legepikusabb gigantikus ütközete.
A lépegetõk királyak.
de az õrszemek se kutyák.

Bár a végét sose fogtam fel.
ugye Smith gyõz, aztán van némi hedova, majd ugyanazt mondja mint az Orákulum:
-Tudja mit mondok Mr. anderson: aminek kezdete van véget is ér.

aztán energia fut a kinti világban lévõ Neo-ba és bumm kitörlõdik Smith is.
Nem értem az egészet. :S

arra már sikerrel rájöttem, hogy a legerõsebb Smith ügynök, az az Orákulum asszimilálása után jön létre.

meg azt mondják a végén hogy: "a tüzérséget a templom körül összpontosítottuk".
Ott viszont csak kézifegyveres partizánokat mutatnak :)

Kiváncsi volnék azért hogy a többi dokkban lévõ hajóval mi lett.
(vagy hogy a vége után mennyibe kerül a takarítás:)

DE EZ A FILM KIRÁLY, ez a lényeg !
10/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 05. - 11:10:38 10/10
(96/222)
engem nem érdekel, hogy esetleg innen-onnan loptak valamit a trilógia készítésekor. nekem tetszett mind a 3 film, 10/10 mindegyik.
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 11:10:33 10/10
(95/222)
Továbbá nem tudom mért lett volna összelopkodva. Azért mert a Terminátorban már egyszer volt szó a gépek fellázadásáról, és még bizonyára volt pár hason sztori, pár másik filmben, vagy mert az Alien (talán a 2. rész)-ben már láthattunk egy hasonló gépet mint a Mátrix3-ban? Sõt mi több Superman-t is láttuk már repülni. Ugyan már, ilyen alapon a Star Wars sem mutatott semmi újat, hisz ûrhajót láttunk már a Star Trek c sorozatban is. Továbbá kalandfilmet is láthattak már akkortájt biztosan dögivel a mozikban.
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 11:02:39 10/10
(94/222)
Ha nem mernéd mondani, akkor bizonyára azt is tudod hogy miért.
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 11:01:04 10/10
(93/222)
Ez már csak ízlés dolga, pontosabban nem mindegy hogy ki mit keres a filmben.
Crazy Horse 2009 ápr. 05. - 10:18:11
(92/222)
Ezt a "mindennek logikája van" dolgot a 3. részre már nem merném mondani.
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 05. - 10:02:45 10/10
(91/222)
Maga a történet eredeti, mert nem csak annyit kéne belõle látni amennyi most jelen pill neked ütõkártyaként jól jöhet, pl hogy a gépek fellázadnak az emberek ellen,....hopp ez már volt a Terminátor c filmben.
Igen ám, csak a két film teljesen más. Egy filmben sem láthattál pl olyat, hogy az emberiség jó része gépekre van kötve, és egy szimulált világban élnek, amit mindannyian valóságként élnek meg. Egy filmben sem építették fel ilyen részletességgel az alapsztorit, mint itt. Itt nem annyiban merül ki Neo fantasztikus képessége sem mint pl a superman-ben, hogy õ egy szuperhõs a kriptonról, és ezért a képesség. Ebben a filmben mindennek logikája van, és ez az amiben leginkább egyedi kategóriáján belül.
Daydream Believer 2009 ápr. 05. - 01:52:52
(90/222)
Amúgy van némi mondanivalója a filmnek: újszerûen boncolgatja azt a témát, hogy van-e az embernek végzete, hogy saját maga irányítja-e a sorsát avagy eleve el van rendelve. Gondolj csak arra, amikor megmondja neki az építész, hogy õ már hányadik kiválasztott, és hogy mit fog csinálni ezután. És mégsem azt fogja. Ellenben bizonyos részeket elõre látnak. Tehát azok a világot uraló szuperszámítógépek ki tudják számítani a jövõt, vagy a legvalószínûbb eseményeket elõre. Mindkét álláspont mellet hoz érveket a film pro és kontra. Az egésznek a vége pedig az, hogy nyitva hagyja ezt a kérdést. Ha úgy nézed, hogy ezekbe belegondolsz, akkor nem lennél róla olyan rossz véleménnyel. Nekem se a kedvenc filmem, de igenis nézhetõ, ha az ember kicsit odafigyel, és gondolkodik rajta, ja és persze ha érdekli, mert anélkül tényleg fölösleges még nekiülni is. Nagyon sok rosszabb készült már ennél, bár a kedvenc színészeidbõl kiindulva te nem a gondolkodtató filmeket szereted... Szerintem se kell annyira túlajnározni, és kultuszfilm is csak azért lett, mert a korának legmodernebb számítógépes effektjeit készítették el hozzá. Amúgy szerintem is lépegetõk, polipok: baromság. Az úgymond valóságban játszódó effektek nem tetszettek, de a mátrixban lévõk igen.
Pera007 2009 ápr. 05. - 01:38:11
(89/222)
Ez nem igaz, mert egy újszületnek a régi viccek vagy nem érthetõk, vagy nem annyira humorosak, mert nem a mai tényállásról szolnak, hanem egy régebbi idõröl.
ondok 2009 ápr. 05. - 01:35:58
(88/222)
hát ez így túl általános ,hiszen az egész emberi kultúra merít a Bibliából,és bizony minden filmben érzõdik az elõzõek hatása.ebben is volt pl Star Wars utánérzés is,ugyanúgy ahogy pl a Hitchkock filmek fogásait amai krimikben is tetten lehet érni.
Pera007 2009 ápr. 05. - 01:26:17
(87/222)
Egyedi mert...: A történet képes volt újat mutatni, és bár a realitástól teljesen elszakdava csinálta mindezt, renkívûl egyedi lett a végeredmény. Amikor megnéztem a filmet még régebben, sokszor elgondokoztam, hogy még igaz is lehtne ez a történet mert annyira hihetõ volt az egész. De most tényleg. Emberek minden nap úgy kelnek és ébrednek mint ha saját szabad életüket irányítva tennék ezt, miközben valójában egy börtönbe zárt "akváriumban" használják fel õket. Szerintem ez a történet alapból különleges, egyedi és kultusz.
ondok 2009 ápr. 05. - 01:19:12
(86/222)
Az elsõ rész az jó ötlet,és logikus is ,hogy amit mi valóságnak gondolunk ,az egy mátrix világ.Ezen belül minden összevág,és fantázia keltõ.ez aharmadik rész már túl meseszerû ,lövöldözõs joy-stick játék szinvonalon van.
Pera007 2009 ápr. 05. - 01:12:15
(85/222)
A Mátrix egyedisége, maga a története. Melyet az elsõ rész használt ki a legjobban. A Wachowski testvérek egy olyan filmet tettek le az asztalra 1999-ben ami máig kultusz maradt. Ezzel szemben a folytatás már nem ennyire tökéletes. A történet kárára a látványra gyúrtak rá az Újratöltvében és a Forradalmakban. Ami persze nem lenne rossz, ha nem ez lenne a központja a folytatásoknak. Ami a mégjobban zavart a folytatásokban, az magában a mátrixban lévõ jelenetek száma. Elvileg errõl szól a film, de igazából, az utolsó gigászi csatán kívûl, nem sok jelenet van a mátrixban. Egy szó mint száz a Mátrix trilógia egy érdekes világba vezet be minket, mely csak az elsõ rész miatt is kötelezõ darabb minden film rajongónak.
ondok 2009 ápr. 05. - 01:07:33
(84/222)
Na most lett vége ,gyerekeknek való mesefilm volt.
Daydream Believer 2009 ápr. 05. - 01:06:41
(83/222)
-Mi lesz a többiekkel?
...
-Nyilván szabadon távozhatnak
-A szavát adja?
-Mit képzel mi vagyok? Ember?

Ez nagyon nagy. A legjobb és legviccesebb rész az egész trilógiában! :)