10/10
idõjós1010 2011 febr. 14. - 01:08:47 10/10
(162/222)
No mert a MadMax a világ legötletesebb filmje.....
10/10
Ford Mustang 2011 febr. 13. - 23:15:36 10/10
(161/222)
Én még mindig azt mondom, hogy az 1. része a legjobb.
1/10
MadMax30 2011 febr. 13. - 22:34:15 1/10
(160/222)
Nagyon nagy film! Nagyon nagy rakás sz............!!!
offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 22:05:30
(159/222)
Esetleg nézz bele pár nemzetközi szerzõdésbe. (Fasza dolgokat lehet megtudni, pl. hogy a "terrorszervezetek" valójában állami hivatalok.)
vedder 2011 febr. 13. - 21:41:57 Előzmény twillight
(158/222)
ja! te csak tudod
miénkittatér 2011 febr. 13. - 21:18:42
(157/222)
Azért nem a lézerfegyver a jövõ, mert ha felveszek egy franyó tükörruhát akkor jól megszopja aki rám lõ:))
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 13. - 21:15:32
(156/222)
A közös alapelvek miatt nem lopás sem a Mátrixos sem az Avatáros. Az Aliens-es verziót azt nem tudom honnan szülték. Még emlékszem, hogy sokáig mondogatták akkor tájt(jó rég már az is) hogy ilyen cucc volt az U.S Armyban rakodáshoz használják.Akkor ez hihetõ volt , mert hát googlizni nem lehetett akkoriban. De most ilyen cuccot nem találni a weben a hadsereg birtokában. Lehet egyébként pont ilyen mendemondák miatt kötik a rendezõk kifejezetten a jövõ hadseregéhez. A lopás téma meg filmben szerintem marhaság. Minden mai ötlet ott van az 1930-40-50 es évek filmjeiben.
twillight 2011 febr. 13. - 21:10:31
(155/222)
De, az a jövõ. Más kérdés, hogy a katonai lobbinak nem felel meg, és a közbiztonsággal is nehezen összeegyeztethetõ az új technológiák bevezetése.
vedder 2011 febr. 13. - 20:54:44
(154/222)
"Ha már szóba jött az Avatar; ott miért lõfegyverekkel lövöldöznek a katonák, miért nem lézerpisztollyal, mint a Star Warsban?"
Talán azért mert nem az a jövõ.
A mecháknál meg szerintem nem az a lényeg, hogy néz ki, hanem pl milyen a mozgása, mennyire hitetik el velem, hogy az a bazi vas képes arra amit látok, sikerül-e éreztetni a tömegét. Az Avatar ebbõl a szempontból szerintem hitelesebb. A Mátrix 3. része már kicsit izzadságszagú. Eltúloztak mindent, abba a tipikus hibába estek, amibe a legtöbb folytatásnál a filmesek beleesnek: inkább mennyiségi, mint minõségi a fejlõdés a folytatásban. Ez áll a robotos részre is. Ennek ellenére szeretem a filmet, de inkább vártak volna többet a folytatással, talán jobb munka került volna ki.
offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 14:31:47
(153/222)
Az Avatart még valamikor 1970-ben írták.

Amúgy mivel az alapelvek mindenütt ugyanolyanok, így egy helikopter mindíg is ugyanolyan marad.

A sci-fi egyik nagy hibája valóban: a jövõben ugyanazok a fegyverek vannak (nem mondjuk sugárfegyverek), nincs meg a látótávolságon kívüi célzás technológiája, tsb.
9/10
Voldemort 2011 febr. 13. - 13:42:48 9/10
(152/222)
Tervek voltak mondjuk, hogy egy mozgásérzékelõs gépezet, ami az ember mozgását valósítja meg... ez a mecha. De a Matrix - Forradalmak 2003-as film, míg az Avatar 2009-es. És az eléggé feltûnõ, hogy teljesen úgy néz ki a két mecha gépezet. Nem tudtak volna olyat kitalálni, hogy legalább ne ugyan úgy nézzen ki? Vagy tudták, hogy ez a frankó, a Matrix jól megcsinálta... kár hogy nem mi csináltuk meg elõbb... De ez úgy is mindegy, mert az Avatar sikeres lesz, s nem számít, hogy másoltunk pár filmbõl... A Star Wars elõzõ trilógiában is volt már ilyen fejlettségi technika, csak ott két lábon járt a mecha, mint egy Tirex dínó. Ugye, mondhatjuk, hogy a Star Wars a legnagyobb scifi eposz. Minden újonnan scifi film tõle kezdett el gondolkodni, hogy a Star Warsban ez így... ilyen volt, akkor mi megpróbáljuk mondjuk ezt, s így..
Ha már szóba jött az Avatar; ott miért lõfegyverekkel lövöldöznek a katonák, miért nem lézerpisztollyal, mint a Star Warsban? Hiszen, ha képesek vagyunk az ûrutazásra, hogy letelepedjünk más bolygókra, akkor nem gyúrnánk a fegyver fejlettségünkre is...? Ugyan olyan helikopterekkel szállnak a filmben, mint a mostani katonák, csak átalakították a propellert, hogy két oldalt egy kerek körben forog... Aprobó, az meg a Hihetetlen család címû mesében volt... Szerintem azért nem mert az Avatar lézerfegyverekkel lövöldözni, mert tartott a George Luxastól. Mert beperelte volna õket. Hiszen egy világító lézerért perelt, mert úgy nézett ki, mint egy fénykard...
miénkittatér 2011 febr. 12. - 17:19:15
(151/222)
Igen ezt is el tudom képzelni, én nem igazán találtam forrást a tyúk-tojás kérdésre.De végül is mindegy ,mert egy jó sci-fi író és egy ilyesmikben gondolkodó kutató között biztos sok hasonlóság van.De ha ez már az Aliens elõtt is így benne volt a sci-fi irodalomban ,akkor végkép nem tartom lopásnak.Egy sima robotos filmél sem mondogatjuk, hogy ki kitõl lopott pont emiatt. Az Avatár exoskeletonjait én pont "realisztikusságuk" miatt kedvelem jobban,hihetõbb,emberibb léptékû. A mátrixosat az olyan túlon túli, mint az egész hatalmas Zion és a földalatti hatalmas rendszerek. De ízlések és pofonok, én nem is szeretem az ilyen hasonlításokat igazán.
twillight 2011 febr. 12. - 16:32:01
(150/222)
Nem. A poén, hogy a sci-figépek az õsei azoknak a valós gépeknek, amiken dolgoznak RL. (A legfõbb kutatási cél a mozgásszervi betegségek javítása.)

Nyugati filmekben (vagy azt is mondhatjuk: élõszereplõs filmekben)a mechák feltûnése nagyon ritka, az Aliensen és ezen a filmen kívül valójában nem is tudok más filmrõl hirtelen.
Namost, mivel a Bolygó neve: Halál-ban még igen kezdetleges volt a cucc, mondhatjuk, hogy a Mátrix: forradalmak csinálta meg elõször vászonra úgy igazán a mechákat.
Lévén más ötletforrás nem nagyon volt, és hogy az Avatar az összes lényt lopta, nem lenne meglepõ, ha ténylegesen innen lopták volna az ottani mechákat (amik egyébként sokkal gyengébb megvalósításúak mint itt, és talán jobban is hajaznak a Star Wars kétlábú lépegetõire).
miénkittatér 2011 febr. 12. - 16:23:11
(149/222)
Igen valószínûleg így van,de gondolom mindegyik sci-fi változatnak az õsei ezeknek a gépek a kezdetleges elképzelései amin már régóta dolgoznak a fejlesztõk.
twillight 2011 febr. 12. - 16:10:14
(148/222)
...amit szintén loptak - feltételezésem szerint a japánoktól -, és amit a Mechawarrior franchise tett népszerûvé.
miénkittatér 2011 febr. 12. - 15:16:02
(147/222)
Az Avatar nem csórt semmit.Õk is, mint ennek a filmnek a készítõi egy régóta érlelõdõ elképzelést valósítottak meg a filmen, amit egyébként már az Aliens-ben is láthattunk.
De ha minden jól megy 2015-ben már vehet is akárki ilyet, ha van rá keret.
http://pinktentacle.com/2009/09/power-loader-exoskeleton-suit/

De van több fejlesztés az ügyben pl ez:
http://www.youtube.com/watch?v=n0X1vyWU6bw
twillight 2011 febr. 12. - 14:45:51
(146/222)
A helyes kifejezés "mecha", nem pedig "robot". A robot önvezérelt kütyü, a mecha egy mesterséges fémtest, ami a pilótája mozgása alapján mozog.

A látvány valóban elég jó, a mechák pedig tényleg überfrankók, amiért mégis sokan lepontozzák az a filozófiai mondanivaló és agyjáratás ismételt hiánya. Az elõzõ rész okozta csalódás után a nép ismét egy akciófilmet kapott, holott mindenki az 1. rész "nincs kanál" típusú agymenéseit várta vissza.

Amúgy onnan tudjuk hogy nem igaz amit mond, amibõl "tudjuk" hogy nem 5 perccel ezelõtt jöttünk létre a semmibõl kócosan, lukas zoknikkal teli fiókokkal.
9/10
Voldemort 2011 febr. 12. - 14:29:16 9/10
(145/222)
Nekem 10/9. Nagyon tetszett! Jó, pörgõs, akciódús és még drámai hangulatú is. Nem értem, hogy írhatják azt egyesek, hogy 10/1... azért vegyetek vissza... A kis filmekre adnak egyesek 10/10, amilyen filmre kellene adni jó osztályzatot, arra meg 10/1 adnak.

SPOILER

Kezdjük is az effektekkel. Számomra túlszárnyalta az elõzõ részt a Forradalmak. Nagyon látványosra sikeredett. A zioni harc, ahogy abba a robotokba beülnek az emberek, és az õrszemekkel küzdenek, na az ott van a toppon. Ja, és az Avatar innen nagyon elcsórt valamit... Ugye ezt a robot harcos technikát, hogy emberek benne ülnek egy robotba, és a mozdulataikkal irányítják a robotot. Ugyan ez van az Avatarba. Az Avatar lenyúlta a Mátrix jövõbeli katonai, harci technikáját!
Szóval, amikor megmutatják nekünk a Gépek Városát. Tisztára sötét, villámos felhõkkel teli rémisztõ hangulat. Jól lett az is megcsinálva! Volt drámai hangulat, Neo megvakul, de képességei révén tüzes fényben lát, szegény Trinity elhuny, már nem lett hepiend. Ami még nagyon bejött, az a Smithel való gigászi küzdelem a fináléban. Volt minden, ami a látványt éltette. Jól verekedtek, nagyon... még egy kungfu mester is megirigyelte volna. Repkedve csatáztak... szétromboltak maguk körül mindent... a sok Smith csak nézett. Ez az egész jelenet kiválló cgi volt. Jól megtervezett bunyó. Az aláfestõ zene is nagyon laza lett... tudjuk melyik... Ahogy esett az esõ, és Neo megjelenik szemüvegben, és végig sétál a rengeteg Smithi között, nagyon kemény! Végezetül nem értem, hogy miért nem a Mátrix Forradalmak kapta a leglátványosabb oscart, ha bár a Gyûrûk Ura nagy kedvencem, de szerintem a
Király visszatérnél a Forradalmak nagyobbat szólt a látvány terén...

SPOILER VÉGE

Szerintem ne nézzétek le annyira a Matrixot, mert honnan tudjuk, hogy nem-e igazat szól... :)
gerhajdu 2011 febr. 05. - 20:41:55 Előzmény Pisti1990
(144/222)
A Klónok támadása életem legrosszabb filmje, szerinted meg javulás az elsõ rész után.
Mennyire más tud lenni két ember véleménye.
1/10
ariskerase 2011 jan. 14. - 22:10:22 1/10
(143/222)
Erre még a 10/1 pont is sok.