offtopic
Roah 2015 márc. 30. - 15:32:48
(75/95)
https://www.youtube.com/watch?v=yFGQDdQ2lYc

Ez azért klassz film volt - jó, tudom, hogy mangához is köze volt - akkor is tetszett. Ötletes volt az egész, a kivitel, az ikrek, és nem tudom, de engem a Holnap határának idõsíkos lényei ide vezettek vissza. :))) Talán a mozgásuk, kidolgozásuk hajaz egymásra.

Meg a zenéje, ugye. :))) Sok a sokadikon muzsikagyûjteményem top százas listájában máig dübörög két Mátrix dallam is. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=4q39DRaS6RQ
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 22. - 18:58:22 10/10
(74/95)
Teljesen egyetértek, ha valaki csak az autópályás jeleneteket tartja nagynak...

SPOILER


Valaki írta lentebb, hogy Neo meghal a 3. rész végén. Ebben nem vagyok biztos.
6/10
sawyerx 2013 márc. 17. - 20:55:56 6/10
(73/95)
Az elsõ rész felér egy igényes akció-scifivel, de ez egy szégyen folytatás, élvezhetetlen az egész, még az autós üldözés volt valami, de a többi valami förtelmes.
Biztos sokaknak tetszik ez a "korszakalkotó" harctechnika, de szerintem nem több, mint egy zúzós zenére történõ balettelõadás, kicsit extrémebb körítésben.

attól, hogy egy film túl van bonyolítva, még nem jó! (gyerünk, támadjatok, hogy én vagyok hozzá a hülye, de értem én, csak tényleg agyonötletezték.)

nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagy jóindulattal: 6/10
1/10
Ng123 2013 febr. 23. - 20:49:06 1/10
(72/95)
Nincs még egy olyan film a világon aminek ennyire rossz forgatókönyve van
10/10
Neo 077 2013 jan. 30. - 13:47:10 10/10
(71/95)
***SPOILER PÓTOLVA***

Jó, beszállok én is a pontozásba:
Mátrix: 10/10 mert egyszerûen tökéletes, nem, ne is vitatkozzatok, tökéletes a világon legjobb sci fi
Mátrix 2: 10/9 (és neo ebbe is odabasz nagyon)
Mátrix 3: 10/8 (de csak azért mert meghal benne és kevesebb az akicó mint a többibe).
10/10
joey90 2013 jan. 02. - 13:50:08 10/10 Előzmény cometzjeah
(70/95)
Jah és a "mikor vagy 2000-ren támadnak Neo-ra" rész. Mi a baj vele? Nehéz elképzelni, hogy elbír mindegyikkel? A nagy többség már játszott számítógépes játékkal, sokan használtak csalást is, például: nagyobb sebesség, több élet, stb.
Ez a jelenet a mátrixban játszódik (a futó programban), miért lenne elképzelhetetlen, hogy egy ember képes esetenként 'csalni', pl: gyorsabb mozgás, nagyobb erõ. Teljesen logikus.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 02. - 13:49:01 10/10 Előzmény cometzjeah
(69/95)
Szerintem a legjobb rész a trilógiában, bár kétségtelenül megforgatott az "Építész":).
Inkább nézz valami neked valót, vagy figyelj oda és nézd meg többször.
cometzjeah 2012 ápr. 17. - 21:27:43
(68/95)
szerintem ez egy B kategóriás film közt is a legalja ..
Baromira unalmas, egyedül az autósüldözés ami tetszett, a többi kalap sz*r..fõleg az mikor vagy 2000-ren támadnak Neo-ra ..inkább hagyjuk ..az elsõ se tetszett igazán ,de ez borzalmas..
mint szinte minden jó film folytatása annyit ér mintha papírt ennék ..
ocsmány,sz*rság..semmi se mûködik ,a történet egy nagy nulla.
nem is jártatom tovább a pofámat,mert felesleges..annyit se ér ez a film,hogy beszéljünk róla ..szval nagy sz*r
10/10
mr.nobody 2011 máj. 25. - 13:12:10 10/10
(67/95)
Sztem nagyon is jó lett ez a 2.rész. Tele van akciódús jelenetekkel meg a párbeszédek se kutyák. Plusz pont h a merovinginak Kulka János tökéletes választás. Az viszont igaz h sztem a 3.részt nagyon elrontották kár érte. Nálam ez a film 10es bárki bármit mond. PEACE
10/10
Shipkiller 2011 febr. 02. - 14:52:38 10/10 Előzmény ariskerase
(66/95)
Akkor ne nézd!A film+ csatorna "zs" kategóriás bamba filmecskéi pont neked való színvonalúak...
9/10
Voldemort 2011 febr. 02. - 14:28:02 9/10
(65/95)
Nekem 10/9. Nem értem, hogy miért nézik le ennyire: egyesek. 10/1-et írnak rá, hát azért az nagy túlzás. Nem vagyok egy nagyon nagy Matrix fan, ezt az Újratöltve részt kétszer láttam; a tv-be és DVD.

SPOILER

A verekedési jelenetek kiválóak. Minden pontja élvezhetõ, akciódús. A grafika: Vannak, ahol nagyon jól lett megcsinálva, pl: Neo repülései, lövöldözések, a lassítások, a hajók, Zion, mint scifi város, meg a folyamatos verekedések a filmben.
Viszont van egy jelenet, amikor Neo harcol a sok Smith ügynökkel, és kiszakít egy acélrudat a betonból, s aztán azzal verekedik. Az a jelenet mind CGI, de látszott is nagyon, s ilyenbe ez nem jó. Az a jó CGI, amirõl nem veszed észre, hogy az!
Volt még egy érdekesség: Azokat a raszta hajú ikreket, miért ilyen egyszerûen nyírták ki? Morfeus, szamurájkarddal eléjük, miközben az ikrek, kocsival elé száguldanak. Morfeus félreugrik, s közben megvágja az autót, ami aztán felborul. S így Morfeus szét lövögeti az autót, ami felrobban, és az ikreket látjuk, amint szellemalakban elégnek. De hogyan? Miért nem jöttek ki a kocsiból, mikor képesek szellemmé válni, és átmenni bármin... Ez szerintem rossz ötleti elhalálozás volt. Én Neoval nyírattam volna ki õket...

SPOILER

A Matrix Újratöltve szerintem nagy film lett. Teli akcióval és scifivel! Én nem unatkoztam rajta egy percet sem, mert a film nem is engedi. Nincs értelmetlen jelenet. Talán van: a Zioni buli a film elején, az szerintem túlzás volt... De a többi jelenet jó lett megcsinálva, ahogy a Matrix története is...
1/10
ariskerase 2011 jan. 14. - 22:09:35 1/10
(64/95)
Még rosszabb, mint az elsõ.
5/10
kadar1995 2011 jan. 12. - 20:01:47 5/10 Előzmény Pluto69
(63/95)
szerintem az elsõ részhez képest olyan semmilyen lett, de egyszer nézhetõ.
A 3. részérõl meg ne is beszéljünk.
10/10
Pluto69 2010 szept. 08. - 19:27:27 10/10 Előzmény tamast2
(62/95)
Kedves tamast2 !
Ahhoz képest, hogy kevés a látvány elég szépen leragadtál a díszletnél :)...
1/10
tamast2 2010 aug. 09. - 09:20:23 1/10
(61/95)
Sajnos en is toshibaval ertenek egyet. A jo sci-fi-ket szeretem, de ez 1/10 akar az elso resze. Latvanyosnak latvanyos, de nekem ez keves. A repulo emberek es a lelassult lovedekek ugyan szepek, de nekem nem ernek meg tobbet.
1/10
toshiba321 2010 febr. 28. - 19:34:34 1/10
(60/95)
ugyanaz mint az elsõ rész 10/1 nekem nem tetszett
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 11. - 13:24:58 10/10
(59/95)
Azt az egy százalékot képzi a 15 ember? Nem 16 nõ, és 7 férfi? De ez akkor is mindenképp logikátlan. Egyes emberek egyszerûen nem tudják elfogadni a mátrixot, ezért választják ki õket? Oké. Ezek az emberek, vagy leszármazottjaik, fognak késõbb egyre több a mátrixra csatlakozott embert leválasztani a rendszerrõl. Értelme nincsen ezeket az embereket ilyen céllal életben hagyni.

A film saját logikáján csúszik el.
Szerintem kár is ezen agyalni, habár az egyik értelmiszerzõ én vagyok. :-)
Generat 2009 júl. 11. - 12:45:00 Előzmény idõjós1010
(58/95)
Az Építész szerint az emberek 99%a fogadja el a Mátrixot, a maradék 1% pedig nem. Ezt az 15-ot el kell távolítani a rendszerbõl, és ezért kellenek a zioni ellenállók. A gépeknek szükségük van Zionra, ezért építik mindig újjá.
Egyébként is ez egy sci-fi, ne várd el hogy minden 100%-ig logikus és érthetõ legyen benne.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 30. - 23:39:24 10/10
(57/95)
Az építész szavai: "A Kiválasztott.................... Aztán kiválasztasz a Mátrixból 23 egyedet, 16 nõt és 7 férfit, akik felépítik Ziont."

Logikátlan, ha Neora gondolunk, ahogyan levált a rendszerrõl, a mátrixról. Annak a 16 nõnek, és 7 férfinak a rehabilitációját nincs aki, és ahol végezze. Mindehhez hozzájön még az is, hogy a föld alatt, a semmibõl, a semmivel, egy hajlék építésénél többre nem igen lehetnek képesek. Nehéz így ûrhajókat, fegyvereket, számítógépeket, és egyebeket építeni. Talpra állítani ezeket az embereket még talán talpra tudja a gép, elegendõ tudással is el tudja õket látni, sõt mi több még eszközöket, és gépeket is adhat a kezükbe, de mégis mért tenné mindezt? rengeteg gép pusztul el a hosszú-hosszú éveken át tartó Zion ostrom során, mind-mind pazarlás, ha volna egyszerûbb módja is az emberek ellenállásának megtörésére. Márpedig, ha nem adnak a kezükbe fegyvereket, akkor máris megfogták a dolog lehetõ legegyszerûbb végét.
Ellenben ha Zion léte nem a gépek segédletével jött létre, csak épp miattuk, ha nem a kiválasztott választásából származó emberek keze építette Ziont, hanem azok akik még az elsõ mátrix elõl menekültek a föld alá, rögtön értelmet nyer az egész film.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 30. - 21:03:42 10/10
(56/95)
(Nem szólok hozzád csillagvirág, az alábbi sorok csak a saját magam szórakoztatására születtek)

Mátrix 1. rész:
Tank és Neo beszélgetése:
Neo: Rajtad..rajtad, nincsenek...
Tank: "Lyukak? Nem, én és Dozer bátyám, 100%-ig tiszta, ódivatú módon születtünk, a valódi világban. Eredeti Zion-i gyerekek."
Neo: "Zion? Az egy város?"
Tank: "Az utolsó város. Már csak ez maradt."


Mikor a gépek elkezdték átvenni az uralmat a földön, az emberek felett, az emberek a föld alá menekültek, hogy ott szigeteljék el magukat a gépektõl. Mindez még jóval az elsõ mátrix megszületése elõtt történt. A gépek eleinte a nap energiájából éltek, mígnem egyszer az ember, végsõ elkeseredésében "elpusztította az eget", sötét füstfátyollal borította be azt, ezzel elzárva a gépeket legfõbb energiaforrásuktól, a naptól. A gépeknek az emberi testbõl nyert bioáramra volt szükségük a létezéshez. A föld alatt létrejött városokból végül már csak Zion maradt, az utolsó menedékhely az emberek számára a gépek elõl.