könnycseppek 2008 júl. 03. - 08:28:03 Előzmény kevinspéci
(36/96)
Szerintem meg nem kell gyõzködni; ha nem tetszett, hát nem tetszett:-)
Amúgy eredetileg is trilógiának szánták, vagyis a 2 és 3 nem csak azért született, hogy újabb bõrt lehúzzanak róla; mindemellett nekem sem hiányzik:-) -de nem azért, amiért neked...
kevinspéci 2008 júl. 03. - 07:47:16
(35/96)
Ehh.
Nem gyõztél meg.
Másvalaki?
kevinspéci 2008 márc. 12. - 12:09:45
(34/96)
Nah, valaki gyõzzön meg valahogy, hogy van sztorija ennek a filmnek...

Csak az akciójelenetek miatt érdemes megtekinteni szerintem. Az 1. rész után felõlem nyugodtan lehúzhatták volna a rolót, dehát Hálivúdot is a pénz mozgatja.

Az meg olyan gagyi volt, hogy Neo az elsõ félórában mindig csak arra várt, mikor ékelheti meg végre Trinityt. Persze a helyében lehet, én is ezt tettem volna. :) De akkor se tetszett.
JohnSpartan 2008 márc. 12. - 10:58:00
(33/96)
Szerintem sem kellett volna folytatni a Mátrixot. Nekem nem áll össze a film. Szétesik filozófiai dumára és jól megkoreografált akció jelenetekre.
6/10
zee944 2008 márc. 11. - 17:35:52 6/10
(32/96)
Tegnap véletlenül belenéztem. Végülis nem tûnt rosszabbnak, mint amikor moziban láttam. De az a jelenet, ahol Morpheus vitatkozik valami felettesével vagy isten tudja kivel, az egy-az-egyben a zsarufilmekbõl pottyant ki, csak fazonra igazították. Így, kiragadva tûnt fel igazán, mennyire sablonos és ciki jelenet.
1/10
norton15 2008 márc. 11. - 14:35:08 1/10
(31/96)
Ez a film szerintem azért nem jó, mert minden varázsát elvesztette, ami az elsõ részt remekké tette. Az Ikrek tényleg jók voltak, de az erõltetett kung-fu jelenetek, a párbeszédek, és még sok minden lerontotta a filmet a szememben. Ez a rész fölösleges volt, a 3. még elmegy.
efes 2008 márc. 11. - 13:35:39
(30/96)
diszkójeleneten azt értettem, amikor zion lakói hosszan, nagyon hosszan táncoltak.:)
zszoltan 2008 márc. 10. - 23:05:50
(29/96)
Diszkójelenet? Hû! Olyan is volt benne? :) Úgy tûnik, tényleg nem hiányzott volna - legalábbis nekem. :D

Amúgy az 'Újratöltve' tényleg kicsit újrahasznosításának tûnik ennek a mártixos témának. (Akciófilmnek szerintem is elmegy. Bár csak az Ikrek igazán jók benne. De õk is csak elsõre. Számomra.)

Nem értek egyet azzal, hogy 'a sztorit be kellett fejezni' egy trilógiában. Be volt fejezve. Éppen az elsõ rész végén - a telefonfülkével és a várossal. Nagyon is jól. Kár volt továbberõltetni. (Amit utána a folytatásoktól kaptunk a sztoriban, az inkább csak összezavarta az eddig kirajzolódó irányt.)
vicaf1 2008 márc. 10. - 22:57:49
(28/96)
Király a film csak több mint 40 perc reklámot adnak le benne 15 percenként 10 perc reklám ez az RTL KLUB.21:15 tõl 23:55 ig tart egy 138 perces film ez röhej!
efes 2008 márc. 10. - 22:35:04
(27/96)
hát ez meg, amikor neo egyedül ver meg egy csomó ügynökklónt, meg-megállva, nyikorgó kosárral, vagyis vacsõvel kezében.... na ez roefl
efes 2008 márc. 10. - 22:23:36
(26/96)
elsõ a jó, ez, jó indulattal is csak ciki. a diszkójelenet pedig komoly gyõzelmi eséllyel indulhatna a 'legfeleslegesebb jelenetek a filmtörténetben' versenyben.
könnycseppek 2008 márc. 10. - 22:21:54
(25/96)
Pedig általában minden fiilmben van olyan, ami hatásszünet... reklámnak kiváló. Hát ez van. Vagy nincs:-)

Filmrõl
SPOILER
Igen, igen, az elsõ rész a legjobb, sõt.
Ez még elmegy, mert vannak benne érdekes és új dolgok (az ajtós megoldás szerintem nagyon jó, az ikrek elképesztõek), vannak mókás dolgok (orákulumos kérdez-felelek, kulcskészítõs rész (az ebben van, ugye?;-) /ül a pasi egy kis lyukban a gép mellett, körülötte kismillió kulcs, mire a bemutatkozása: én vagyok a kulcskészítõ -ki hitte volna?:-D/) és nagyon túlzó látványelemek (Neo és Smith harca), amely szerintem épp ezzel veszíti el különlegességét.
Kryss 2008 márc. 10. - 21:50:33
(24/96)
Mint mindig.. :-/
könnycseppek 2008 márc. 10. - 21:48:18
(23/96)
reklám-idõzítés...:-(
rtlklub, gratulálok!
Mehesb 2008 márc. 10. - 20:24:28
(22/96)
Szerintem is az elsõ a legjobb!
könnycseppek 2008 márc. 10. - 19:48:17
(21/96)
Azt olvastam anno, hogy eleve megvolt a három rész terve a tesóknak, de óvatosságból csak az elsõvel indított/ak a stúdió/nál.
sandros5000 2008 márc. 10. - 19:45:27
(20/96)
Igazából nekem egyik mátrix sem tetszett túlságosan, az elsõ még tetszett mind történeti szempontból, mind pedig az akció jelenetek kivitelezése szempontjából. Valami újat mutatott és volt egy érdekes története, de nem lett azért kedvenc filmem. A többi rész, mert a barátaimnak tetszett és megnéztem a moziban, egyáltalán nem jött be. Túl sok filozófia párbeszéd, és én rendelkezem némi mûveltséggel de nem sok mindet tudtam kihámozni belõle, sõt néha már idegesített is, és a túlzott vallási áhítat, nemtom melyik részben mikor Neo és Trinity összejönnek, és az akciók is kezdtek sablonosak lenni. Smith ügynök miatt feliratosan is megnéztem, nagyon jó eredetiben a hangja, az elsõ részt.

Neo és Smith összecsapása, mikor egy erõ buborék jön létre kifejezetten a Dragonball-ra emlékeztet, de van egy sanda gyanúm hogy a képregényekbõl is merítettek az alkotók.
Összefoglalva, az elsõ rész még ötletes, újjításokkal teli, a többi inkább csak kényszerû, és erõltetett folytatásnak tartom...
Edit17 2008 márc. 10. - 17:32:53 Előzmény sipka
(19/96)
Nekem az volt életem három legszebb napja, amikor láttam a Mátrix 2-t, a Mátrix 3-at és a Missiion Impossible 3-at a moziban!
sipka 2008 jan. 06. - 12:58:05
(18/96)
Én ezt a részt bírom a legjobban a Mátrix trilógiából!! :) Nem igazán tudom megmondani, hogy miért... Az egész úgy ahogy van: TETSZIK!!
Még emlékszem amikor a haverokkal elmentünk megnézni ezt a "movie"-t... NAGYON SOKAN VOLTAK A NÉZÕTÉREN!!!!! A mi jegyünk pedig a harmadik sorba szólt... LENT A PICS#BA!!!!! Ez végülis nem rossz, mivel a retinád szétég a tõled 3 méteres távolságban lévõ kivetitõ vásznon leadott alkotástól, illetve a nyakad is eldeformálodik, mivel szinte már az ég felé kell nézned, mintha a Sixtus-kápolnában lennél!!! S még az is tetézte a dolgokat, hogy egy baromira izzadós (és ezáltal büdõs) humanoid ült melletem, aki a zsíros pattogatot kukoricáját eszegette.. S a táplálkozása még többféle módon zavarta a hallójárataimat, mivel: csámcsogot, zörgette a zacskót, és még cuppogott is!!! ENNYIRE voltam tõle, hogy ne szerepeljek a "Kékfény"ben!!!!!!
De ettõl függetlenül tényleg tudtam élvezni ezt a folytatást. Fõleg a (képen is látható) ikrek karakterei tetszetek a legjobban :) Nagyon szuper amikor felveszik a "szellem" alakjukat, ezzel is megnehezítve a küzdelmet az ellenfeleik számára...
Szóval aki még nem merült alá a Mátrix világába, azok mindenképp tekintsék meg az elsõ, illetve a második részt. A harmadikat pedig hanyagoljátok, mert az nem lett valami...... szuper :(
Edit17 2007 jún. 09. - 18:47:05 Előzmény zszoltan
(17/96)
Már több, mint tízszer láttam ezt a filmet. Az egtyik kedvencem, mert nagyon érdekes film, és mert Laurence Fishburne szerepel benne.