proklima 2015 márc. 16. - 10:19:16
(146/206)
Nekem tetszett a film. Nem egészen értem a párhuzamot a Shop Stop 2/d-vel. Láttam mind a kettõt (ezért írtam 2 t-vel), le is töltöttem, s ha jókat akarok röhögni, akkkor nézem. Lehet, hogy a párhuzamosok a végtelenben találkoznak (párhuzamossági axióma)? Jó a névválasztás: „csekélyértelmû medvebocs”, aki igen szeret verseket költeni és mézet enni. Honi honey?
trev 2015 márc. 16. - 09:15:17
(145/206)
Shop Stop 2/d. Lebutított magyar verzió, csak ez nem nagyon szól semmirõl. 6/10
Véleményem 2015 febr. 13. - 18:30:23
(144/206)
Újabb adalék a magyar színvonalhoz. Hajrá.
6/10
grebel 2015 jan. 12. - 15:50:57 6/10
(143/206)
SPOILER A vendéglõben Tímea leszúrja a Danit, hogy nem szólt hogy van valakije, amikor csókolóztak a ruhatárban vagy késõbb. Neki viszont nem kellett szólnia, mert köztudott volt, hogy foglalt.
6/10
grebel 2015 jan. 12. - 08:56:56 6/10
(142/206)
A kiszámítható humort káromkodással egészítették ki. Egy jó helyen elhangzó ilyen kifejezés néha "bejön", de más szempontból pedig nem volt korhatáros a film. Állig felhúzott takarók. Az alapötlet jó volt, bár ezt is agyonütötték az ugyancsak kiszámítható történettel. De lehet versenyezni a ki ismer föl több támogatót a filmben-t.
majdnem 2015 jan. 04. - 13:56:00
(141/206)
Gondoltam..és ez igazán megnyugtató! :)
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 03. - 22:03:21
(140/206)
Jaj nem úgy értettem, hogy CSAK ilyen nõket ismerek. :)
majdnem 2015 jan. 03. - 20:45:41 Előzmény Sz Peter
(139/206)
Ááá...nõbõl vagyok, tudom milyen az "ilyen" típus(bár magam távol állok eme jellemtõl:) és szomorú, hogy ilyen nõket ismersz a való életben:):, de tényleg nincs több ebben, minthogy számomra nagyon gyenge alakítás volt, karakter ide amoda... Ha Neked tetszett, akkor az jó, mert legalább van ellenpólus.
Világbéke! :)
Sz Peter 2015 jan. 03. - 12:47:51
(138/206)
Én nem akarlak leszúrni a véleményed miatt, csak azt állítom, hogy az adott karakter típust (amilyen nõ(ke)t én is ismerek a való életben) azt nagyon jól formálta meg/játszotta el.
Ezért kockáztattam meg azt a kijelentést, hogy számodra esetleg idegen volt a karakter, ezért ítéled meg a színészi játékot gyengének.
majdnem 2015 jan. 03. - 11:52:15
(137/206)
A színészi játéko/át "kritizáltam"...értem én milyen karaktert személyesít meg ;) (nem azzal van bajom, egyszerûen nem természetes, ahogy eljátssza). Szimplán az elõadás módja, a formája és játéka volt -igen, számomra- kegyetlenül rossz alakítás. Véleményem változatlan, amit meg is tarthatnék, de hát a film is megjelent...
Mint embert és személyiséget nem bírálom, hiszen nem ismerem, nincs jogom senki felett ítélkezni, bármi bírálást, legfõképpen támadást indítani... Nyilván Hozzád hasonlóan sokak szúrnának le véleményem miatt, sajnálom. Vállalom. Nem vagyunk egyformák...csak emberek ;)
5/10
Annes 2015 jan. 02. - 14:33:43 5/10
(136/206)
Akár jó is lehetett volna ez a film, de nem lett.
Sz Peter 2015 jan. 02. - 12:34:14
(135/206)
"kegyetlenül rosszul alakított"?

Vagy csak te nem találkoztál még a karakterhez hasonló nõtípussal. ;)
majdnem 2015 jan. 02. - 11:04:27
(134/206)
Véletlenül futottam ebbe a filmbe. Kevés eredetiség van benne, hullámzó intenzitással, de végignézhetõ. A férfi szereplõkkel igazából nem volt bajom, bár kiemelkedésrõl nem kell beszélni. Szabó Simon hozta a legtermészetesebben a figurát, de bírtam Ivánt és Hirtling Istvánt is. Ami döbbenet volt az Osvárt Andrea alakítása. Minden tiszteletem neki, mint ember, mint nõ... a színész szakmához sem értek, csak mint nézõ impresszálok; számomra kegyetlenül rosszul alakított. Lehet,hogy véleményemmel egyedül vagyok és sok negatívságot hívok most elõ, de mintha egy kisiskolás olvasta volna fel a házi feladatát... Remélem, külhonban tényleg olyan jó, ahogy azt a press hirdeti és ez a film valami "koncentrációzavar" volt csak neki. Hihetetlen csalódás volt a színésznõ. Sajnálom. Viszont Jordán Adél és Vándor Éva ízig-vérig színésznõk!
8/10
King Diamond 2014 dec. 07. - 16:31:59 8/10
(133/206)
Egy újabb magyar filmet néztem meg tegnap, most nézem, hogy a legutóbbi magyar film, amit néztem az az Intim fejlövés volt még tavaly májusban (elõtte nem sokkal pedig a Nejem, nõm, csajom is eléggé jó volt). Látható, hogy nem sûrûn nézek magyar filmeket, de azért eddig jobbakat sikerült kifognom. Ez sem volt rossz egyáltalán. Rengetegen lehúzzák, pedig még ugyan szórakoztató. A történetbe most ne menjünk bele, mert például a Cool túrának sem volt sokkal bonyolultabb története, mégis az egyik legjobb vígjáték. A szereplõk jók, Osvárt Andreának kimondottan jól áll ez a rövid haj, nagyon bejövõs, csinos nõ. Szabó Simon is jól hozza a karakterét, de szerintem tõle nem láttam még filmet, mint ahogy Simon Kornéltól sem, na jó, Osvárt Andreától sem. A szállító sorozat mindenképp érdekel majd a késõbbiekben tõle. De a többi szereplõ sem volt rossz. Voltak benne jó poénok, nevetni is lehetett itt-ott. Egyszer mindenképp ajánlatos megnézni, mert ez is szintén a jobb magyar filmek közé tartozik.
Osvárt Andrea miatt +1 pontot kap.
8/10
wowow 2014 dec. 01. - 19:55:22 Előzmény whh
(132/206)
Én is nagyjából így vagyok ezzel a filmmel. A sztori még érdekes is lehetne. De itt rossz a megvalósítás. A film fele vontatott. A tirpák annyira tirpák, hogy miatta rossz nézni és hallgatni a filmet. A trágárságok meg folytonosan ismétlõdnek. Vannak filmek, amikben poénosak a trágárságok. Itt egy ötlettelen sivár káromkodáshalmaz. Én azokat a részeket kedveltem jobban az elég alacsony nívójú többi részhez képest, ahol Hajnal Tímea és Horváth Dani szerepeltek. Azokban érzõdött a romantikus szál. A többi egy felejthetõ, alacsony színvonalú töltelék. Színészi játékban a többiek nagyon alacsony színvonalat hoztak. Már már kínos volt a tévé elõtt Lengyel Tamás (Dani haverja) alakítása, mitn valami kezdõ amatõr színész. Még Dani menyasszonya (Réka) játszott jól. Érdekes módon itt a port leírásban nem szerepel a szereplõk között.
Az érzõdik nekem az egész filmbõl, hogy a trágár beszéddel és a szexjelenetekkel akartak nézõket vonzani és a többi az nem érdekes.
Maximum 5/10 ha pontozni kell. Ha ahhoz képest nézem, hogy mekkora szenzációnak és slágerfilmnek lett ez bejelentve, akkor 3/10.
whh 2014 nov. 30. - 16:34:26
(131/206)
Úgy ültem le a filmet megnézni, hogy azt hallottam róla, hogy egy fergeteges vígjáték és hogy hûha meg hasonlók. Hát nem az. Kétszer ha elhúztam a számat, olyan poénra, amint nevetni lehetett volna, hááát nem is emlékszem. Ezerszer ellõtt, unalmas, kiszámítható poénok, a szereplõk között nulla kémia, a csinoska Osvárt Andrea, mint végzet asszonya (na, ez tényleg vicces)... Simon Kornél valami miatt az új Csányi Sándor, mely szerepben remekül helytáll, ha azt nézzük, hogy már Csányi Sándort sem értettem az ügyeletes szívdöglesztõ pasi szerepében, na kb. ennyire õ is szívdöglesztõ (inkább az ügyeletes puhapöcs, de ízlések és pofonok ugyebár..)
Az egyetlen, ami miatt ezt a filmet megérte megnézni az a Bögöcsöt alakító Szabó Simon. Tökéletesen hozta a tirpák parasztot, le a kalappal elõtte. A többiek Jordán Adélostól, Osvárt Andreástól, Kamarás Ivánostól, Hirtling Istvánostól (nem sorolom fel a teljes stábot, mindenki kb. ugyanazt a szerény színvonalat hozta) max. futottak még kategória.
Annak ajánlom a filmet, akinek ténylen nincs jobb dolga.
gladiolus 2014 nov. 20. - 19:58:35
(130/206)
Igen, a maga nemében egyáltalán nem rossz, nézhetõ, rosszabbra számítottam, mert nem érdekelnek a manapság készült magyar filmek, de az ember ne legyen kockafejû, ezért ezt megnéztem.
A cselekmény azt gondolom, becsületesen végig van vezetve úgy, ahogy kell, lehet rajta röhögni, és igenis van mondanivalója, mégpedig fontos dolgokkal foglalkozik.

Úgy gondolom, hogy ezzel a filmmel nincs baj. Persze kell hozzá némi gyomor, bizonyos részeknél, de rendben van.A Bögöcsöt alakító Szabó Simon elõtt pedig le a kalappal, mert ez azért alakítás volt.

Na ennyi, azért nagyon nem hatódom meg.
vjúská 2014 nov. 06. - 09:43:25
(129/206)
Hozza a mûfaji sajátosságokat, plusz jók a poénok. A maga nemében egyáltalán nem rossz. Mondjuk a fõhõsök közti nagy szerelem nekem nem jött át, de az ilyen típusú filmekben nem is helyeznek erre nagy hangsúlyt.
3/10
Gilike 2014 nov. 03. - 01:02:34 3/10
(128/206)
Én szeretem a habkönnyû magyar vígjátékokat, eddig gyakorlatilag mind tetszett, amit láttam. Ez nem. A színészek többségének egyetlen hiteles mondata/megnyilvánulása nem volt, néha-néha ugyan elmosolyodtam, de a jó filmhez azért ez kevés. Ez valami végtelenül gyengére sikeredett. Sajnálom, én többet vártam az utóbbi évek tapasztalata alapján. A 10/3-at Szandtner Anna, meg az a két jó poén kapja, amin sikerült kicsit mosolyogni.
7/10
d9o3 2014 okt. 30. - 18:51:04 7/10 Előzmény webulon
(127/206)
Nem értem miért értékelik annyira alul ezt a filmet. Persze nem egy K-pax sztori, vagy ha már magyar, akkor Kontroll, de az utóbbi idõk legszórakoztatóbb magyar vígjátéka és szerintem a nemzetközi filmeket is idevéve is jónak számít. Persze 7-esnél így sem jobb, de érdemes megnézni, és még többször is meg fogom nézni.
A színészek jók, Lengyel Tamás a munkaügyek óta számomra vitathatatlanul a legjobb legújabban felfedezett színész, Osvárt Andrea gyönyörû bár a színészi játékán még van mit csiszolni, de voltak benne jó pillanatai. Simon Kornél és Jordán Adél nagyon jó alakítást nyújt és jó a szerepük is. Szabó Simonnak meg szerintem nem volt nehéz a taplót játszania :D... Tehát Õ is jó volt. Nem sok szereplõs és vannak köztük olyanok, akiknek a rendezõ miatt kellett bénán játszania, vagy csak ennyire bénán játszottak, de elviselhetõ (Réka és a családja).
Egyébként sokszor tapló szöveg, érdekes helyzethumorok, bénáskodás és bujtatott romantika a fõ fegyvere, viszont én nagyon jól szórakoztam rajta. Érdekes, hogy ha ezt egy külföldi filmben csinálják attól odáig vagyunk, meg kultuszfilm, ha itthon csinálják meg akkor csak simán taplózás és túlzott szókimondás. Szóval gyerekkel ne nézzétek meg, mert a végén még kiderül, hogy Õk jobban fel vannak világosodva mint Ti :D, de jó film.
Ajánlva!