8/10
botta-melinda 2014 febr. 23. - 01:01:26 8/10
(66/206)
Sznobok menjenek a sznob filmekre,
ezen meg inkább el kell gondolkozni, egy kicsit bizony ilyenek lettünk, de ez a Bögöcs egy kicsit eltúlzott figura, ettõl olyan komikus az egész film. És a végén még ebbõl a tahóból is kibújik a csapatszellem, mert senki se annyira tapló, mint ahogy viselkedik...
Szerintem ez egy mai üzenet, bocsi az öregektõl, akik legszívesebben a régi nagy nevekkel maradnának, de hát hálistennek õk is láthatók, csak nem ebben a filmben.
A Taxidermiával jártam kicsit hasonlóan, már rég kijöttünk a moziból, amikor elkezdtem kuncogni valamelyik jeleneten, aztán fokozatosan rájöttem, milyen remek kis mai film az is. Ezt is meg kéne nézni még egyszer, és sokkal jobban kiélvezni a poénjait.
10/10
0rizsa0 2014 febr. 20. - 20:51:33 10/10
(65/206)
Frissen láttam én is és nekem tetszett, nem tudom mért kell lealjasítani, hogy undorító egyebek... Emberek mi a címe? Szerintem ez "sok mindent" elárulhat, aki ezt nem bírja ne menjen be megnézni nyilván nem kötelezõ, mert akkor nem sok értelme van kifizetni a pénzt, aztán meg itt írogatni mekkora szemét. Szerintem elég csak elolvasni és értelmezni a címet és talán rájön az ember, hogy mire ül be, nem tudom min lehet meglepõdni egy ilyen cím után...? ;)
1/10
Dudvarek 2014 febr. 20. - 08:10:29 1/10
(64/206)
Olvastam vagy 4 kritikát, amik az egekbe magasztalták ezt a filmet, így jókedvûen ültünk be a moziba, amúgy is patrióta vagyok, megpróbálom értékelni és támogatni a magyar filmeket.

Igazi mintapélda, hogyan lehet egy ótvar alkotást jó PR-ral eladni.
Ennyire harmatos hulladékot már régóta nem láttam, még magyar viszonylatban is. Pedig általában a rossz filmeket is felhúzzák a jó magyar színészek. Abból ebben a filmben csak egy volt: Lengyel Tamás (nem gondolná senki). Na, az õ teljesítménye még egy szín volt ebben a borzalomban.
Humortalan, eseménytelen, történettelen, kidolgozatlan, következetlen, vontatott, unalmas és barátai.
Osvárt Andi színészi képességeit már nem is elemzem, nem akarok senkit megsérteni.
10/duplanulla

Egy debreceni gárda század ekkora költségvetésbõl készítette a Dobogó köveket, és az annyiból is egy értékelhetõ alkotás lett.

Ez 5 percet nem érdemel és ledöbbent, hogy ilyen kevés elég a mai magyar nézõközönségnek 5 feletti értékeléshez.
10/10
krundisti 2014 febr. 19. - 23:21:24 10/10
(63/206)
Csak azért adtam egy tizest, hogy felhúzza az 5,8 at ami kicsit szerintem kevés neki. Egyszer megéri megnézni :)
10/10
Terence Hill 2014 febr. 19. - 01:36:35 10/10 Előzmény cereza
(62/206)
Teljesen egyetértek tehát cerezával, egyet kivéve: az, hogy akkor kritizálhat csak valaki, ha csinál jobb filmet, az nem korrekt. Nem kell filmrendezõnek lenni, hogy megítéld, hogy egy film szar vagy jó. Elég nézõnek lenni. Mint ahogy a futballválogatottat is kritizálhatod anélkül, hogy pályára lépnél és megmutatnád, hogy kell Bukarestben gólt lõni. Az orvos hozzáállását is kritizálhatod anélkül, hogy beállnál egy napra mûteni. Szóval mindenki legyen nyugodtan kritikus, tegye magáévá a kritikai gondolkodást, de ahhoz itt mondjuk az is kell, hogy megnézze a filmet és ne a címébõl, elõzetesbõl meg tudomisénmibõl következtessen az egészre és álljon neki értékelni meg szavazni még a bemutató napja elõtt.
10/10
Terence Hill 2014 febr. 19. - 01:03:53 10/10 Előzmény Kolókapitány
(61/206)
Onnan lehet tudni, hogy lepontozták sokan, mikor még nem is látták, hogy már januárban rendkívül alacsony pontokkal állt a film, és valami negyvenvalahányan szavaztak. Ezzel szemben a film premierje február 13-án volt, sajtóvetítés meg három nappal elõtte. A pontszám azóta úgy látom, jócskán emelkedett, ami nem csoda, hiszen már tényleges nézõk is szavazhattak, akik valóban látták a filmet, nem csak az egyébként tényleg szerencsétlenül összefércelt elõzetest. A trailer alapján én sem vártam sok jót, de aztán igen kellemeset csalódtam.

Szerintem úgy lenne korrekt a port.hu-tól, hogy a premierig ne engedjék az értékelést, de ha már így történt, az elõtte leadott szavazatokat érvénytelenítsék, mert biztosan nem volt mögötte filmélmény.
Kolókapitány 2014 febr. 18. - 23:11:31
(60/206)
Ezt te honnét tudod ilyen biztosan, hogy lepontozzák úgy, hogy nem is látták? A trailer , a kritikák és a magyar filmkészítés minõsége(ebben a hollywoodi limonádékat koppintó mûfajban) miatt én megvárom a dvd megjelenést, de nem sok jóra számítok.
10/10
zimzum1111 2014 febr. 18. - 21:11:08 10/10
(59/206)
Remek film!

A fanyalgók hada csak a szokásos trollok. Õk azok, akik posztolják, hogy Scorsese filmje kicsit hosszú, akik szerint Ridley Scott nem tud vágni, Woody már nem tud újítani storyban, Mads Mickkalsen csúnya és a dánok betegek…
Bár igaz, hogy "érzésekkel nem vitatkozunk", és a vélemény szabad, de vannak objektív viszonyrendszerek és ezek alapján ez a film jó. Aki vitatja az csak érzésbõl – rossz érzésbõl - teheti és valszeg' ballal kelt föl jobb helyett.

Jóóó! Jó a történet! Persze, hogy láttuk már. De hányszor láttuk már az Ámerikán filmeket is ugyan azt csócsálni. Ez meg ráadásul a miénk és igazán bükszék' lehetünk. A forgatókönyvet bántani egyszerûen illetlenség és nem tudás, értetlen érteni nem-akarás. Kijött a lépés és kész. Vitzes és néhol még eredeti is.

Bögöcs a tahó mint szerep, filmen és színházban hálás dolog, különösen, ha jól adja csepûrágó: hibátlanságban tobzódik a karakter. A hõs szerelmes Simon Kornélt nem tom'. Nem vagyok nõ. A lányoknak kell dönteni teccik' nem teccik, kerül e poszteren a vándireksön mellé cellóval. Szimpi. Innentõl nem tud rossz lenni összességében.

Osvart Andrea a hõsnõ, hazai pálya: csodaszépelegáns. A szépség árjája. Kedves és semmi túlzás. Sííímán elhittem, hogy lehet valaki boldog és kiegyensúlyozott egy Mini-ben és egy Glamour címlapon (egyébként persze, hogy nem lehet ;) ) Ilyen tökély az életben nincs is, de neki el lehet hinni. Talán dinamizáltam volna a rendezõ helyében, de csak egy pötit és ez nem Andreja' hiátusa. Jordán Adélrõl semmit nem ildomos nekem, mert olyan elfogult vagyok, mint a combvonala férfi ingben. Nagyon imi.

A politikai szál is remek.
Épül a stadion? Filmesítem! Zöld a sisak? Filmesítem! Az oligarcha Hirtling Úr azt mondja: a legfontosabb a család. Don Corleone is ezt mondta, vágod? Azért itt jár a pont! De igazából Andy Vajna filmbiztos Úr tudja, hogy megéri-e. Nektek ez nem tûnt föl? Na szép… :)

Durva hiba viszont mégis akad (szvsz).
A világ vígjáték trendje, ami a képi világot illeti az a harsány színes.
Nem magyarázom mert nincs mit – nézni kell és látni.
Ez a film meg fullbanyomja a szürkét. A jelenetek végén már vártam a ciffes flakont, meg a köptetõ dobozát az orvossal és a gyógyszerésszel…

Mindenesetre gratula a stábnak. Valami elkezdõdött ezzel a mozival akárki meglássa…
Szerencsére jó!
1/10
Hellas 1903 2014 febr. 18. - 20:35:23 1/10
(58/206)
3./ ...de lehet nehány film könnyed, szórakoztató limonádé, aminek CSAK a lazítás a célja, meg akkor is, ha helyenként útszéli és altesti a humor, ugyanúgy, mint az a hétköznapi életben oly gyakran elõfordul. Ilyenre is szükség van! Hát igen a való világ , édes elet meg megannyi szemeten felnõvõ gyerekeknek akik ezeket a szemeteket nézik és azt hiszik munka és tanulás nélkül el lehet élni bármit is azoknak biztos "szórakoztató " ez "remekmû ", beteg egy világban élünk sajnos !
nagyvd 2014 febr. 18. - 15:22:54
(57/206)
Kedves Cudi!
Úgy gondolom, "kissé" túlreagáltad a kérdést! Emberi mivoltunk elveszitése, erkölcsi fertõ, országot minõsítõ szenny? Mi vaaaan? Meghibbantál?
1./ Nem lehet minden film Nagyítás Antonioni-tól, Napfivér, Holdnõvér Zeffirelli-tõl, vagy Huszadik század Bertlucci-tól, hogy ne is soroljam tovább.
2./ Nem lehet minden filmtõl izlesformálást és kulturális nevelést elvárni, meg akkor sem ha úgy lenne ideális.
3./ ...de lehet nehány film könnyed, szórakoztató limonádé, aminek CSAK a lazítás a célja, meg akkor is, ha helyenként útszéli és altesti a humor, ugyanúgy, mint az a hétköznapi életben oly gyakran elõfordul. Ilyenre is szükség van!
4./ Egyébként a film szórakoztató volt, nem csúcs, de szórakoztató.
5./ Szerintem Osvárt Andrea nem fõszereplõ volt, csupán központi figura, de valóban nem "alakított" nagyot.
6./ Amennyiben igaz, amit "tesz-vesz" a költségvetésrõl és a Filmalap támogatásáról irt, azzal nem értek egyet, ilyen arányú támogatást nem lett volna szabad kapnia!
Nos, Kedves Cudi, ha még most sem alakult kicsit a véleményed, akkor csak azt tudom javasolni, menj haza, enged le a rolót át és a sötétségben csak depizz és depizz! (Tudom, ez csúnya volt!)
Mellesleg, ha ilyen szinten a Magyar Kultúra szószólója vagy, miért rejtõzöl egy rapper nézve mögé?
Üdv Mindenkinek!
7/10
kovacsheni 2014 febr. 18. - 11:01:09 7/10
(56/206)
Kicsit lassan indul a film, de a közepétõl már egész jó. Szerintem Osvárt Andrea indokolatlanul fõszereplõ, viszont aki a prostit alakította (sajnos nem tudom hogy hívják a színésznõt), õ nagyon nagy forma, neki kellett volna a fõszerep!! Aki tudja a nevét, lécci majd írja meg! (kép mellékelve) :) Nekem 10/7 lett a végére. Egy hosszú, nehéz nap után jó kikapcsolódás ez a film, de Oscar-t azért nem érdemel.. :)
gabeyramone 2014 febr. 18. - 06:19:23
(55/206)
Egyszer nézhetõ a film, de mivel túlságosan besztárolták, ezért enyhe csalódás volt. Tulajdonképpen nem is vígjáték, hanem újfent romantikus történet, ami néha kicsit vicces, de azért nem túlságosan. Merthogy a trógerségbõl próbál általában viccet csinálni, és ez nekem nagyon nem jön be. A Coming out sokkal jobban adta.
10/10
cereza 2014 febr. 17. - 21:19:37 10/10
(54/206)
Én azért adtam 10 pontot a filmre, mert én a többséggel ellentétben - aki nem is látta a filmet, de azért a biztonság kedvéért adott rá 1 "lehúzó" csillagot - láttam, és tetszett is. Az 5.8 szerintem nem reális, többet érdemel (az én 10 pontom miatt már 5.9, halleluja :D).

Nem ígér ez a film semmi nagyot, de nem is kell. Annak viszont pont jó, aminek szánták: szórakoztat, kikapcsol, és lehet nevetni is rajta.

A magyar filmeket zsigerbõl utálóknak és elutasítóknak üzenem, hogy hajrá, lehet jobbat csinálni. Mutassátok meg, hogy Ti többre és jobbra vagytok képesek ;)

Ja, és Andi nekem kifejezetten tetszett. Bájos és kedves, és úgy is játszik. Nekem bejött.
1/10
tesz-vesz 2014 febr. 17. - 11:06:26 1/10
(53/206)
A jó közönségfilmek fontosságát is hangoztató Filmalap a 334 milliós költségvetésbõl 230 millió forint körüli összeggel támogatta a film megvalósulását
1/10
tesz-vesz 2014 febr. 17. - 10:46:21 1/10
(52/206)
való világ Magyarország, szégyen hogy ki is szolgálják ezeket és le is építik a társadalmat
1/10
tesz-vesz 2014 febr. 17. - 10:39:47 1/10
(51/206)
hanguktaekwondooo 2014 febr. 16. - 12:19:40
(50/206)
Az ilyen bájos mosolyú, visszafogott hölgyek egy csoportja nagyon oda tud kódítani a férfiembernek,
amint kilóg a lóláb.
Osvárt hazajött, mert kint volt, ami lett.
Ez még nem minõsítés, hiszen kint se sokat számít, odavaló -e a jelölt, vagy sem
-valóban, az igazán jók kint is nehezen kerülnek elõtérbe.
Itthon kapott egy erõs hátszelet, ez is jó, miért ne, ha tehetséges
és hazajött, állítólag vmi szakmai munícióval is, adjunk esélyt.
Nyilatkozgat, ilyen meg olyan újságban, komoly napilapban egészoldalas interjú
-egy önmagára igényes, a szakmát jól ismerõ,
elhivatottan szofisztikált hölgy arcképe bontakozik ki a publikum elõtt.
Aztán értékelhetõ teljesítmény nélkül
megfetreng ebben a szarban.

akkor már inkább egy wild béjbi
az legalább nem hazudik
10/10
emre33 2014 febr. 16. - 11:36:03 10/10
(49/206)
Tegnap néztem meg. Film tényleg jó. Egyik legjobb Magyar vígjáték!
Egész mozi végignevette a filmet.

Bemutató videókból ez tényleg nem jön le, de nem lehet a film lényegét a bemutatóba elnyomni, annyit mutat, amit lehet.

Profi film. Nagy Gratula az alkotóknak.

Bögöcs figurája új filmet követel. Folytatást!
8/10
colacoke 2014 febr. 16. - 11:12:04 8/10
(48/206)
A film a maga módján egyszerû és klisés, ám a narrátor személye, ismerõs pesti helyszínek és a helyzetkomikumok miatt vicces és szerethetõ is. Senki ne számítson magas eszmefuttatásokra vagy bonyolult cselekményre, azonban aki szereti ezt a -nem túl szofisztiált- amerikai vígjátékokból ismerõs humort, az ne hagyja ki a filmet, mert a negatív kritikák ellenére jó a film.
kybuck 2014 febr. 16. - 02:10:02
(47/206)
Erre mondják: kezdetnek jó. Ha ennél nem megy lejjebb a magyar filmgyártás - ahol az elmúlt bõ húsz évben folyamatosan volt -, akkor van reménye a jövõben.