Téma: Megérzés

greghouse 2011 febr. 08. - 17:36:36
(458/558)
Sandra Bullock bájos, a film jó, meg is própálja kerülni az idõparadoxont, csak már sokadszor mutatják.
Viszont a m1-en Rideg Sándor felejthetetlen Bakterháza megy (még ha rövid változatban is), inkább az.
kiring 2011 febr. 08. - 11:14:53
(457/558)
Utóírat:

Én esetleg megfelelõbb címe adtam volna. Hogy pontosan mit, azt most hirtelenjében nem tudom.
kiring 2011 febr. 08. - 11:11:39 Előzmény Warysh
(456/558)
Spoiler „Warysh 2010. ápr. 07. 19:06 | 492/532

„Szerintem nem hal meg, pont azért mutatják a végén a csajt, hogy terhes, hogy végre megmentette a férjét.”

A válasz: Ez a film az emberi kapcsolatok – adott esetben egy házassági kapcsolat konfliktusáról szól. A terhesség azt jelképezi, hogy a férjnek újra kellene születni ahhoz, hogy megváltozzon. A feleség óhaja éppen ez – a férj változása. A férj viszont egy ilyen változásba „belehalna”. – Ilyen szempontból tehát lényegében mindegy, hogy az esemény valóban megtörtént, vagy csak egy vízió, egy elmélet az ilyen problémákról. Egyébként a függöny mögött megjelenõ valaki egyrészt utal arra, hogy ez mégsem valós történet, másrészt utal arra, hogy egy, akár újra, akár újjászületéssel sem lehetne biztos a nõ abban, kit is kapna valójában. Nem lehet a sorstól egy ilyen megrendelt személyt kérni. Kár, ha ezt a jelenetet utólag kivágták, vagy lehagyták.

Érdekes emberi vonásra utal a megnövelt életbiztosítás is. A hölgy nem csak egy megfelelõ férjet, de egy biztos egzisztenciát is óhajt magának. Ez az a második momentum, amikor ismét gondolhatja az ember, hogy nem valós történet (mivel egy valóságfilmben ez már túl beállított lenne), hanem egy lélek leleplezése, és bemutatása. És ez már valós - ilyenek vagyunk..... Spoiler vége

Remek megoldás, érdemes megnézni!
kacsanyuszi 2011 jan. 18. - 16:43:26
(455/558)
Sziasztok!

Az IMDb-n találtam egy lehetséges magyarázatot, szinopszissal, amit egyszerûsítve fordítgattam, nagyából errõl szól:

*********************** SPOILER ****************************

1. nap: (Linda a gyerekeket reggel suliba viszi, majd hazamegy, ahol meghallgatja a rögzítõt. Késõbb becsönget a rendõr és közli, hogy Jim balesetben meghalt, Linda anyja átjön este.)
Linda megérzése csütörtökrõl, amelyet igazából álmodott vasárnap éjjeltõl hétfõ reggelig. Ez a megérzés erõsen hibás, mivel az álomban Bridgette arca rendben van és Jim meghalt az elõzõ nap Linda tudomása nélkül, de arra szolgál, hogy „felébressze”.

2. nap: (Linda felkel, keresi az anyját, de nem találja. A férje életben van, ezért azt gondolja, hogy az elõzõ nap csak egy rossz álom volt.)
Hétfõ és igaz.

3. nap: (Linda felkel és lemegy a lépcsõn, hogy felébressze a férjét. Észreveszi a lithiumos dobozt, ami összezavarja. Lemegy az udvarra és látja, hogy a lánya arca össze van vágva és a temetésen senki sem tudja, hogy miért. Mindenki elmegy a temetésre, ahol Linda azt gondolja, hogy ez valami megtévesztés, követeli, hogy nyissák fel a koporsót, amibõl Jim feje kigurul. A temetésen észreveszi a szõke nõt, aki azt állítja, hogy már elõzõ nap beszéltek, de Linda erre nem emlékszik. Este megjelenik Dr. Roth és elviszik. Hallja, hogy az orvos szerint már kedden felhívta az orvost, hogy a férje meg fog halni a következõ nap.)
Linda megérzése szombatról, amelyet igazából álmodott hétfõ éjjeltõl kedd reggelig.

4. nap: (Dr. Roth-hoz megy és elmondja neki, hogy a férje meg fog halni és hogy az orvos fel fog írni neki egy doboz lithiumot. Az orvos tényleg ezt írja fel végül. Ezután Linda bemegy a férje munkahelyére és megkéri, hogy vigye el õket egy utazásra, de Jim kitér a válasz elõl és egyben bemutatja az új asszisztensét Claire-t, akit Linda látott a temetésen. Linda sejti, hogy viszonyuk van. Otthon esni kezd az esõ, szól a lányainak, hogy szedjék be a ruhákat, a lánya arca közben megsérül (bár Linda megpróbálja megakadályozni). Jim Lindát hibáztatja és megkéri Linda anyját, hogy jöjjön át és segítsen. Linda felrajzol egy naptárat és rájön, hogy még át kell élnie a vasárnapot, szerdát és pénteket. Megígérteti a férjével, hogyha a következõ reggel szerda lesz ébressze õt fel.)
Kedd és igaz

5. nap: (Szembesíti Claire-t a viszonyukról. Elõkészül a szombati temetésre. Rájön, hogy a férje szerda reggel megtriplázta az életbiztosítását, pont a balesete elõtt.)
Linda megérzése péntekrõl, amelyet igazából álmodott kedd éjjeltõl szerda reggelig

6. nap: (Linda megkéri Jimet, hogy vigye el kocsival a gyerekeket. Linda meglátogatja a papot, aki számos hasonló megérzésrõl számol be. Aznap éjjel Linda megkérdezi a férjét, hogy miért nem olyan a viszonyuk már mint régen. Szeretkeznek.)
Úgy tûnik, hogy egy visszaugrás az elõzõ vasárnapra. Mivel egy ilyen hosszú emlékezetnél elõfordul az összefüggések hiánya, valamint lehetetlen, hogy Linda tudta vasárnap az álmok részleteit, amelyeket csak késõbb történtek, a vasárnapot lehet úgy értelmezni, mint egy mágikus valóságot vagy mint a kedd éjjelrõl szerda reggelig tartó álmának a folytatását amely részben az elõzõ vasárnap tényleges eseményein alapult, de ez tartalmaz egy nagy adag revizionista, vággyal teli gondolkodást is.

7. nap: (Felébred szerda reggel. Jim már elvitte a gyerekeket iskolába és elment a biztosítási ügynökséghez, hogy megemelje a biztosítását. Linda kocsival utána megy és próbálja telefonon elérni. Jim felhívja Claire-t, hogy szakítson vele, majd üzenetet hagy Lindának, aki közben megint hívja, ezért megszakítja a rögzítõt és beszélnek, közben Linda kocsijával Jim mögé ér. Jim lehúzódik, de Linda kéri, hogy forduljon vissza.. stb, baleset)
Szerda és igaz. Jim halálának eseménye nagyon különbözik a megérzésétõl – mivel Linda saját maga is ott van!

Epilógus: Linda felébred a házban, hónapok teltek el, mert Bridgette arca már majdnem meggyógyult. Linda terhes.

********************** SPOILER VÉGE **************************
8/10
vassm 2011 jan. 05. - 22:05:25 8/10 Előzmény Diablo97
(454/558)
Groundhog Day. Idétlen idõkig. ez a film címe.
10/10
k11zoltan 2011 jan. 05. - 11:31:10 10/10 Előzmény vacsati
(453/558)
Csak nem értetted meg.
Van ilyen.
vacsati 2011 jan. 05. - 03:58:31
(452/558)
Fos-puding. Elmebetegek filmje zavaros agyúaknak. Egyszerû tartalom, amit gyenge klisékkel, idõbeli ide-oda ugrásokkal próbálnak érdekessé tenni. Az egész film egy feszültség fokozás, aminek se eleje, se vége.
durumdara 2010 dec. 05. - 15:41:59
(451/558)
Sziasztok!

tetszett, szeretem az olyan filmeket, mint a Kontroll, Maradj, A Jóslat, stb., amik után gondolkodni lehet, mert nyitottak.

***SPOILER***
Mi van, ha a film lényege mégiscsak emlékezés inkább?
Tehát, mint az egyik amerikai filmben (szándékosan nem írom, melyikben) az agy mindenfélét összepakol?
Mi van, ha a történés (valódi) csak annyi, hogy meghal a férje, akivel elõtte gond volt, és a kezelés hatására a fejében minden összekeveredik a bûntudat, az emlékezés, stb. hatására, és ebbõl készül egy mix, amiben õ úgy vesz részt, ahogy valójában nem tette?

Tehát harcol benne a bûntudat és a fájdalom, és beleszövi magát, mintha tudta, látta volna elõre az egészet, és úgy próbálna segíteni a helyzeten, vagyis harcol az eseményekkel, amik már megtörténtek...

Így minden magyarázható volna.

***SPOILER***

Üdv: dd
5/10
RoKKfish 2010 dec. 04. - 01:18:45 5/10
(450/558)
Olcsó mûmájerkodás egy olyan unalomig csépelt családi drámával, ami már a Hallmarknak sem kellene. Vagdossuk szét, keverjük össze, meséltessük el az egészet Sandra Bullockkal. Faja. Zabálni fogják. Ez is csak addig volt érdekes, amíg ki nem derült, mirõl szól - má' persze a magyarázható fele... 5/10
Roland86 2010 nov. 21. - 22:16:36
(449/558)
Már nincs is kedvem megnézni.
Roland86 2010 nov. 21. - 22:16:13
(448/558)
Na jó, nem hal meg, de..., mindegy.
Roland86 2010 nov. 21. - 22:15:14
(447/558)
Persze, hogy meghalt, de miért írod ide? Nem gondolsz arra, hogy más esetleg az izgalom kedvéért nézi? Hm!:(
10/10
chosette 2010 nov. 07. - 18:59:48 10/10
(446/558)
Tudom mire kell használni a SPOILERT.Csak akkor kaptam fel a vizet amikor Zotya a végére oda írta felfogtad?Mintha hülye lennék.És nem is egy alkalommal.Am.Nem érdekel,hogy törölték jobb is.De azért gondold el,ha veled vagy valaki mással teszi ugyan ezt akkor õ sem hagyná szó nélkül,meg te sem.Más sem rakta ki.Na mindegy ennyit errõl.

Régen beszélgetünk arról,hogy most ***POILER*** Jim él vagy meghal a filmvégén?***SPOILER VÉGE***Ha jól emlékszem kaptam egy linket a youtube -ról a végérõl,de már nem emlékszem rá.Megtudnád mondani,hol találom meg.vissza olvasgattam én is és nem tudom eldönteni.A TV-be levették a végét.
10/10
offtopic
chosette 2010 nov. 06. - 18:44:41 10/10
(445/558)
Azért más sem tette ki a SPOILER-t.De vele nem szórakoztatok.És még a végén enyém HSZ-t törlik.Nem is kis kivételezések vannak itt.Akik megbántanak mást és rá szálnak annak meg van a HSZ -e.Kösz moderátorok.KÖSZÖNÖM SZÉPEN.
10/10
chosette 2010 nov. 06. - 18:37:58 10/10
(444/558)
Én sosem mondtam el a végét ha igen kitettem. ÉS FELFOGTAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
offtopic
zotyo04 2010 nov. 05. - 00:57:42
(443/558)
Nagyon köszönöm!:)
zotyo04 2010 nov. 04. - 01:55:57
(442/558)
***SPOILER***
Olvasgattam itt a régebbi hozzászólásokat és hát elég érdekes teóriákat fantáziálnak itt az emberek. Annyi történik, hogy nem változik semmi, minden nap történik ugyanaz folyamatosan, csak a csaj ugrál az idõben ennyi. Mindenképp kibékül a pasival és ez okozza a pasi halálát, ennyi.


Valóban azért csodálkoztam, hogy azt írtátok a csaj terhes, mert amikor az ágyon fexik még nincs hasa, aztán visszaemléxik az esküvõjére, mer pár emlékre és feláll és akkor a kamera a hasára irányul aztán snitt és felirat. Na én pont a snitt elötti egy másodpercrõl maradtam le.Már visszanéztem...de már megint egy film, aminek több befejezése is van elég érdekes. Mert egyesek azt írják, hogy valaki zuhanyozik és a csaj megy arrafelé, de nem derül ki ki van a zuhany alatt, hát abban a verzióban, amit én láttam, abban nem volt csak nagy has aztán snitt.
***SPOILER VÉGE***
offtopic
zotyo04 2010 nov. 04. - 01:50:34 Előzmény chosette
(441/558)
Már boccs, de a SPOILERT mindenképp oda kell írni, mert én is mint sokan mások a film elött is szeret beleolvasni a véleményekbe, hogy van-e értelme egyátalán belenézni a filmbe, de ha egybõl elárulja valaki a végkifejletet azzal elrontja a másik ember élvezetét, remélem fel bírtad fogni.
zotyo04 2010 nov. 04. - 01:48:00 Előzmény fabikat
(440/558)
***SPOILER***
Hát nagyon tévedsz, ugyanis a csaj akkor fogant meg amikor a férje még élt (vasárnap éjjel). Ráadásul mivel az élet nem habostorta a pasi meghalt, méghozzá a csaj miatt. Õ okozta a halálát, de nem is tudta volna elkerülni, valahogy az idõsíkok egymás mellett futottak, pont azzal intézte el, hogy meg akarta óvni. Viszont mázli, hogy a pasi megtriplázta a biztosításpénzt így jó kis zsíros örökséget kaptak utána.
***SPOILER VÉGE***
zotyo04 2010 nov. 04. - 01:41:25
(439/558)
Ja és még egy érdekesség. Hogy lehet két fehérbõrû amerikai szülõnek, indiai kislánya (a kissebbik kreolbõrû gyerek)? Mert, hogy örökbefogadásról szó nem esett a film során.