10/10
gasparp 2021 máj. 09. - 10:53:19 10/10
(37/37)
Aki bírja a morbid humort annak csak ajánlani tudom.Amúgy az 1.évad1.rész a legjobb érdemes megnézni!
danek87 2020 dec. 10. - 10:35:46
(36/37)
Mostanra sikerült megnéznem a teljes 9 évadot. Összességében elég ingadozó színvonalú kis sorozat ez.Vannak nagyon frappáns tényleg megdöbbentő csavarú sztorik benne viszont elképesztő gyengék is.Nagy kedvencem az 1x05-ös házinénis ami egy lightosabb horrornak is simán elmenne,a leggyengébb pedig a 6x14-es amiben egy fickó egy általa megölt ember hulláját próbálja szerencsétlenkedve eltüntetni, gyakorlatilag csavar sem volt a rész végén.Összességében jó kis sorozat ez,a jobb részei többségben vannak mint a gyengék.10/7
7/10
nikato 2018 szept. 13. - 17:33:27 7/10 Előzmény gladiolus
(35/37)
Én is ott nézem már pár hete, nagyon jók!
gladiolus 2018 szept. 13. - 07:00:32
(34/37)
A sorozat jelentős számú epizóddal megtaláltatik a youtube-on. Mostanában kedvelt szórakozásom újra nézni, még mindig van néhány, amit nem láttam. A sorozat időtállóságát az adja, hogy a benne rejlő fordulatok mindenkor időszerűek.
7/10
nikato 2018 aug. 28. - 17:22:59 7/10
(33/37)
Engem meghökkentett. Sokkolnak is a részek.
Nagytétény315 2018 jún. 01. - 17:27:09 Előzmény Agnesmagnes
(32/37)
&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot&quot
Törvénytelen 2017 márc. 12. - 09:58:32
(31/37)
hát valahogy engem ez a sorozat nem igazán hökkentettek meg. Sem sokkolónak, sem hátborzongatónak nem tartom. Néha még unalmas is. Valami olyasmira számítottam, mint a Mesék a kriptából, de köze nincs hozzá. Sokszor úgy éreztem, hogy lenne benne 1-2 novella, amit ha jobban megrendeztek volna, akkor nagyobbat ütött volna.
gladiolus 2014 aug. 04. - 13:26:10
(30/37)
Hát, erre a kis részre remekül alkalmazható az, hogy Aki másnak vermet ás, ... az sírásó vagy földmunkás. Igazából itt, ha erkölcsi alapokon nézem a dolgokat, akkor tetszik, a végkifejlet, mert azok kapják a pofont, akik ótvar módon másnak akarták adni. Aki pedig a végén elviszi a balhét, úgy gondolom, nagyon is megérdemli a szívtelenségéért, és az üresfejû fennhéjázásáért.

Kedvelem a sorozatot, kár, hogy csak az elsõ vagy második széria érhetõ el belõle, mert azokat már láttam, de emlékszem, gyermekkoromból, hogy volt több része is. Már kiskoromban is szerettem azt a sajátos hangulatot, amit a zene, nomeg a tûzben táncoló nõk és egyéb figurák teremtettek.
Petrapetrus 2014 jan. 21. - 12:16:20
(29/37)
Az a csóka David Suchet, csak úgy mellékesen. :)
Tomiiii 2013 szept. 16. - 00:12:09
(28/37)
Valóban, valamelyik nézhetetlen gyenge új amerikai vagy dél-amerikai sorozat helyett...
10/10
snowcrystal 2013 szept. 15. - 10:32:40 10/10
(27/37)
Jó lenne,ha a hazai csatornák valamelyikén ismét leadnák ez a sorozat.
filmes001122 2012 júl. 22. - 13:30:01
(26/37)
8/10
cam2 2011 szept. 14. - 12:46:29 8/10 Előzmény agyamentharry
(25/37)
Szia!
Igaz, a Filmmúzeumon teljesen össze-vissza vetítik. Az IMDB-n fenn van a összes rész címe és rövid tartalma, sorban.
http://www.imdb.com/title/tt0075592/episodes
10/10
Agnesmagnes 2011 jún. 18. - 20:57:32 10/10 Előzmény Kattrin
(24/37)
SPOILER

Szerintem a nercbundás történetben megérdemelte a nõ,hogy viszontlátta újra azt a bundát,csak nem úgy,ahogy gondolta..amiket láttam,azokból ez az egyik kedvencem részem.A férje is megcsalta.Kvittek!Egyébként sejthetõ volt,hogy neki is van valakije,mert nem érdekelte a felesége "hidegsége"..de vajon az asszisztensén a bunda az is ugyanúgy búcsúajándék volt?..Nem tudni..

Az újjlevágós rész is jól sikerült és legutóbb az "Uram,melyiket adjam,a fûrészt vagy a baltát!?" láttam..Joan Collins remekül játszotta benne a hisztis úriasszonyt,akinek egy jó szava sincsen soha a férjéhez..semmi nem jó..a szeme láttára csalja..A végén aztán szó szerint jól "rábaltázik" a hülyesége miatt...de szerintem nem a nyakára csap,hanem a szoborra,csak azt már-szerencsére!!!-nem mutatják.
Amikor bekente petróleummal a nyakát,hogy jobban csússzon,az nagy volt..xD..
Fekete humor a javából!

A sütõs részben azt hittem,hogy le fog bukni a nõ,de nem..A kitömõs házinéni szerintem gyenge darab volt.

A tudományos célra "felhasznált" halott férj elég szellemes lett,bár én a nõ viselkedését a végére idegesítõbbre vettem volna,ha már a férje egész életében csak cs.sztette.

SPOILER VÉGE

Szeretem az angolokat,mindent ami angol,így ezt a sorozatot is..emlékszem kis koromban ment a tévében és néhány résztõl be voltam "tojva".:D

Nálam abszolút 10-est érdemel!Akik esetleg még nem látták õket,azok ne hagyják ki!Magyon jók!Tényleg meghökkentõek..:)
10/10
Agnesmagnes 2011 jún. 18. - 20:33:31 10/10 Előzmény agyamentharry
(23/37)
Nem tudom melyik részekrõl maradtál le,de erre az oldalra feltöltöttek néhányat belõlük:

http://filmekaneten.blogspot.com

Jó szórakozást!;)
Kattrin 2010 okt. 19. - 11:44:13
(22/37)
Spoiler.

A Fába szorult féreg (1x6) c. résznél a végén a férj levágja a felesége fejét a baltával, ahelyett hogy a mûremeket darabolná szét. (Mikor a nõ feje beszorult a fa remekmû lyukába.) Ez annyira durva, de mégis számomra a férj szimpatikus, és az õ szerepébe tudom beleélni magam, mert a feleség borzalmasan viselkedik, nagyképû, lekezelõ, utálja amit a férje szeret, megcsalja bárkivel, aki arra jár, idióta módon szórakozik... Szerintem az inas a férj utasítására volt olyan minden lében kanál, pl. benyit a hálószobába, mikor a feleség el akarja csábítani a fiatalembert.

A többi rész is jó, az elsõ volt még nagyon meghökkentõ, az ujjlevágós fogadás, és a végén, hogy a férfi nõvérének hiányoztak az ujjai... mert bár elmebetegnek tartotta a testvérét, mégis fogadott vele õ is, belement a játékaiba...

A házinénis rész is jó, aki kiadja a szobát a fiatalembernek... majd kitömi... és már ki van tömve nála egy papagáj, egy kutya, és két másik fiatalember... és az elején azt mondja a mesélõ, hogy lehetetlennek tûnik a sztori, de ha jobban belegondolunk, miért is ne történhetne meg ilyen a valóságban... Sokkolóak ezek a történetek, nagyon jól meg vannak írva, meglepõek.

Vagy amikor a nõ a fagyasztott bárányhússal leüti a férjét, a nyomozók pedig arról beszélnek, ha meglesz a gyilkos fegyver, akkor meglesz a tettes is; utána pedig megeszik a sült bárányhúst, végül az egyik nyomozó kidobja a maradékot a kukába, így õk maguk "semmisítik meg" a gyilkos fegyvert.

És a hölgy, akinek a férje meghalt, de az agyát mûködtetik. Hazaviszi a férjét, aki lát, és azt látja, hogy minden szabály, ami szerint eddig éltek, megszûnt a halálával, pedig azt akarta, hogy a felesége betartsa ezeket továbbra is... és látnia kell a "férjenek" (vagyis az agyának, ami maradt belõle), hogy a felesége/özvegye cigizik, iszik, tévézik, kihívó ruhát visel, és a férj nem tehet ellene semmit. Sõt, az özvegy jobban érzi magát, mint valaha, mint mondja, a férje csendes, nem veszekszenek soha.

Na és a nercbundás rész... Én az asszony helyében biztos, hogy hazavittem volna a bundát, és valamit kitaláltam volna, de nem bíztam volna az értékes nercbundát a kétes zálogházasra, aki vagy visszaadja, vagy nem... utána pedig viszontlátja a bundáját egy másik nõn... szörnyû.
agyamentharry 2010 jún. 09. - 13:17:13
(21/37)
Lemaradtam pár részrõl, nem tudja valaki, hogy nem adja-e le véletlenül valamelyik csatorna mostanában a sorozatot? DVD-n gyakorlatilag elérhetetlen.

Amúgy más sorrendben vannak itt a részek feltüntetve, mint ahogy eredetileg készültek, és ez is zavaró egy kicsit.
6/10
offtopic
Semprini 2010 jún. 06. - 15:26:32 6/10
(20/37)
Talán úgy, hogy nem minden részt õ írt. :-)
emje 2010 jún. 06. - 14:58:50
(19/37)
imdb összesen 112 epizódosnak írja a sorozatot, de Roald Dahlt csak 26-nál tûnteti fel írónak. Hogy is van ez?
crazyforyou 2010 ápr. 29. - 12:41:01
(18/37)
Áhhh végre újra lesz.Csak sajnos hiába adták ki DVD-n én már nem látom sehol...:(