csabi11 2009 okt. 21. - 16:49:08
(28/68)
Tegnap megnéztem a megtört öleléseket, igazi öröm akkor ért, amikor vége lett. Utána csak a csodálkozás maradt, hogyan lehetett ezt az unalmas, lapos, elnyújtott, sablonos, hitelten forgatókönyvet ennyi gyengén játszó színésszel filmre vinni? A filmnek köze nincs a régebbi Almodovar filmekhez, nem válik senkinek sem díszére. Ja és ezért még fizettünk is vagy 1100 Ft-t!
10/10
elena 2009 okt. 16. - 23:22:00 10/10
(27/68)
Elõször az életemben néztem az Almadovar filmjét. Számomra varázslatos és elbüvölõ. Igazi mûvészet!!!! Kár, h csak most felfedeztem Almodovar-t
6/10
Obránszky Ármin 2009 okt. 14. - 20:31:35 6/10
(26/68)
A budai álmoskönyvek szerint nem jó ómen, ha valaki az utolsó képsorok alatt futó szöveget már csak ímmel-ámmal olvassa. Igaz, némileg javít a produkció megítélésén, h közben Penelopét néztem és nem azon merengtem, h mi az ördög vitt rá, h 1100 forintot elverjek egy filmre. A Megtört öleléseket biztosan nem fogják a rendezõ legjobbjai között emlegetni, amit meg is értek. Igazából a jellegzetes Almodóvar képsorok maradtak, de a nem kevésbé egyedi hangulatnak itt nyoma sincs. Talán két jelenet maradt meg bennem olyan, amire azt mondom, h az nagyon rendben volt, ugyanakkor -és erre azért nem volt eddig példa PA-film kapcsán- több olyan is volt, aminél kimondottan feszengtem. A történet bántóan sablonos, amin az se változtat, h bennem is felmerült, h ezt Pedró sem gondolhatja komolyan. Az én elvárásaimtól messze elmaradt.
mocimboa 2009 okt. 11. - 13:22:51
(25/68)
Kicsit félve írom eme sorokat,mert végigolvastam a topicot és hát igen vegyes...inkább negatívba hajló.
Lehet h én öregszem, meg egyre szentimentálisabb leszek emberek,de én a film alatt csak arra tudtam figyelni amit fényképezésnek hívnak.A mûvészet fényképezésének.Közben persze zajlott egy történet is.Lenyûgözõnek találtam minden egyes filmkockáját,ahogy körbevezeti az embert a kortárs Spanyol belsõépítészet, festészet, térrendezés, lakberendezés, fényképezés - és még sorolhatnám a nevesincs kortárs mûvészeti ágakat ami megjelent a filmen - galériájában. Azért le a kalappal egy olyan rendezõ elõtt aki, olyan filmet ad ki a kezébõl aminek minden egyes filmkockáját ki lehetne állítani egy galériában - olyan precízséggel van kidolgozva. És persze a kameraman elõtt.
Nem is tudom, de valahogy a Kim Ki Duk jut eszembe most hirtelen ott Délkóreában, talán sokat nézték egymás filmjeit.
A karakterek egész árnyaltak lettek a már megszokott lassú víz partot mos stílusban. Talán a fiú elég elnagyolt.
A színészek engem elbûvöltek.
És az a szeretkezés a legelején, mikor a kanapé háttámlája fölött csak egy hullámzó hát sziluettje látszik... És egyetértek az elõttem szóló férfikollégával, a szõke nõ mellkasa ingencsak domborodott. Légy vidám!
zimzum1111 2009 okt. 07. - 18:37:24
(24/68)
Kicsit kezdem azt érezni, hogy aki Pedrót mûvésznek tartja az sznob, vagy nem lát, vagy nem ért, vagy rajong. Egyik sem baj, csak … olyan furcsa, hogy mégis mire fel.
Ez a film pedig nem volt rossz, nézhetõ. Nincs magaslata. Egyszerûen csak van egy sztori, amin nem alszik el az ember.
Én a filmet valszeg az Almodovár rajongókkal néztem, mivel mindenki elmélyülten ülve maradt a végén…
Aztán rájöttem
az utolsó snitt lehet õket is sokkolta olyan komerszmódon gejlre sikerült:
anyusír, a kisfiam vágja apa filmjét, papa meg a morális szuperhõs alkot - végre együtt a család…
deszééééép…
A kékesen-lágy szellõ a rózsaszín nyállébõl lilás buborékokat fúj… jaj
Tiger205 2009 okt. 05. - 08:38:47
(23/68)
***SPOILER***
Jaa, és még valami: az utolsó mondat tényleg kicst rossz fényt vet a filmre és felesleges volt - szerintem
***SPOILER VÉGE***
Tiger205 2009 okt. 05. - 08:36:01 Előzmény kispalissaci
(22/68)
Sziasztok!

Szerintem igenis nézhetõ film, nem csak Almodovar rajongóknak.
A képek sokszor szépek, ritkán giccsesek, a figurák tényleg néha eldolgozatlanok (homokos fiú homokossága hogy jön ide) de ez az életben is így van, kit zavar?
Penelope egy kicsit túl van szerepeltetve (hja, a szerelmes rendezõ mire képes...) és tényleg vannak klisék.

Idézet:
"A Juditot alakító nõi karakter játéka volt talán a legmegrendítõbb.."
Válasz:
szerintem eléggé C kategóriás filmeket idézõen bénán itta a tonik nélküli gint, nem tetszett az a jelenet...

Hja, és szerintem a szõke hölgy melle klasszisokkal verték Penelopé hasonló szerveit, de ez végül is ízlés dolga (szóval ne késsék le a férfi nézõk az elsõ öt percet :))) .

Az elõzõ filmekre való utalásokkal, az rendezõi ön-tömjénezéssel nekem nincs bajom, ha az még élvezhetõségi határon belül van - s itt így volt 8/10

TGR
finnlandia 2009 okt. 03. - 09:48:49
(21/68)
Nekem kifejezetten tetszett ez a film, pedig Almodovar filmeket általában túl szomorúnak tartom.
A kritikákkal ellentétben nagyon egyszerû sztem a történet, szépek a képsorok és csak a vidám szóval tudnám jellemezni az egész filmet és ahogy kijöttem a moziból :)
blowup 2009 okt. 01. - 17:56:51
(20/68)
Mi lehet a baj ezzel a filmmel, egy napja tûnõdök ezen.

Képileg jó nézni, mégis üvegesedett a szemem az érdektelen sztori – vagy talán a szkript? – láttán.

Azt hiszem hiányzik belõle a mediterránium, az almodóvárság. Ezt bárhol, bárki megrendezhette volna, talán a nemzetközi hírnév és karrier idõvel kiöli az egyéni hangot, elõtérbe helyezve a széles spektrumú megfelelési kényszert. Ez lenne a multikulti vég kezdete? Langyos, íztelen, sótalan egyenburger?

Almodóvar – megtört?
Direktor09 2009 szept. 30. - 21:39:35 Előzmény balazs0729
(19/68)
Megírtam a véleményem oda, de még nem reagáltál rá :(
6/10
kispalissaci 2009 szept. 30. - 13:41:35 6/10 Előzmény Hesztia
(18/68)
Én sem tudom minek szánta ezt a munkáját a rendezõ. A forgatókönyv oly mértékben kiszámítható és pár jelenet már annyira gagyi, hogy én se tudtam eldönteni, hogy ezt most komolyan gondolja-e vagy sem. Az extasy-s összeesés közvetlenül egy korty pia után röhejes, a lépcsõs jelenetrõl -bocsásson meg mindenki- de nekem esküszöm Kertész Magdi néni jelenete ugrott be, kb. annyira volt hiteles! :)
Természetesen a színek, a képek és a zene azért emel a film színvonalán és segít nem elunni az amúgy is kicsit túl hosszúra és vontatottra sikerült alkotást.
A színészek rendben voltak, Penelopé hozza a szokásos formáját, bár a Volverben nekem személy szerint sokkal meggyõzõbb volt, a csábító hím télleg az öreg Patrick Swayze-re hasonlít :) Juditot alakító nõi karakter játéka volt talán a legmegrendítõbb. 10/6
10/10
Hesztia 2009 szept. 23. - 20:48:35 10/10 Előzmény bürgönye
(17/68)
bürgönye 2009 szept. 21. - 00:22:12
(16/68)
Ha! Most olvastam a port.hu kritikáját a filmrõl, és a szerzõnek ugyanaz a problémája, mint nekem. Immár ketten törjük a fejünket.
bürgönye 2009 szept. 21. - 00:05:58
(15/68)
Így elsõre elég ellentmondásos film - nem tudom eldönteni, hogy akkor most sablonokat láttam-e a vásznon, vagy pedig éppen ezek kifigurázását: "ha ez kell, akkor tessék, ezt kapjátok"? Egyes jelenetek kidolgozottak és líraiak, mások azonban szinte parodisztikusan hatnak. A legjobb lesz, ha kicsit átgondolom és megnézem még egyszer. :)
10/10
balazs0729 2009 szept. 19. - 09:29:23 10/10 Előzmény Direktor09
(14/68)
"A helyzetek azon tulajdonsága, hogy drámai feszültség jelenik meg bennük. Mindazok a helyzetek rendelkeznek ezzel a tulajdonsággal, melyekben a szereplõknek valamilyen cselekvési döntést kell hozniuk, és ez a döntés életükre (vagy a közösségük életére) jelentõs hatással van."


szerintem az, ha valakit fegyverrel kergetnek(de még csak nem is ez, mert a Reszkessetek betörõkben is van fegyverrel kergetés) és valaki öngyilkos lesz egy csendes kis városban,és mondjuk elõtte pár nappal mentette meg a társa életét aki, szintén öngyilkos akart lenni egy játszótéren és ráadásul még ki is kellene nyírnia ez nem hiszem hogy vigjáték elem.kétségtelen hogy voltak benne olyan részek amik megnevettetik a nézõt.de basszus a Ponyvaregényben is van és mégse vígjáték.

szerintem annak a filmnek annyi köze van a vígjátékhoz mint mondjuk a blöffnek.

ezt a vitát szerintem az Erõszakik topicban folytassuk.várom a véleményed(komolyan:)).



és hogy nehogy már ebben a topikban ne essen szó a filmrõl,én kvára várom az új Almodovar filmet és amint lesz Gyõrben az elsõk között leszek aki beül rá.
Gabboo 2009 szept. 07. - 12:55:50 Előzmény Direktor09
(13/68)
Hát szerintem is abszolút dárma kategória az Erõszakik. A dráma nem azt jelenti hogy szomorú a vége!
8/10
arabella_bishop 2009 aug. 31. - 21:40:01 8/10 Előzmény Direktor09
(12/68)
szerintem meg nem, mert én már láttam Barcelonában és így miért ne szavazhatnék?
ami a filmet illeti, nekem nagyon tetszett, nem annyira jó mint a Volver, de ahogy elõttem valaki már írta, azon a vonalon halad - talán pont ezért. Szép film,nagyon szép zenével. Érdemes megnézni.
Direktor09 2009 aug. 30. - 11:02:14 Előzmény csevics
(11/68)
Ez jó ötlet volna, tényleg. :)
Direktor09 2009 aug. 30. - 11:01:25 Előzmény balazs0729
(10/68)
Hát Balázs ha neked az Erõszakik drámának jött le, akkor valamit nagyon felreérthettél. Az addig oké, hogy SPOILER!!!:
kinyírják az egyik emotion karaktert, de Farrel nem hal meg (ha jól emlékszem lövést kap nem is keveset, de megmentik)és az, hogy a protagonista meghal szintén nem drámai elem, met az általában minden filmben úgy van (vagy meghal vagy elnyeri méltó büntetését :D). Szóval ezt én inkább hívnám vígjátéknak, mint drámának. Olyan feketekomédia jellegû volt. De szintúgy az Egetõ Bizonyíték is. (Elnézést, hogy ezt a megtört ölelésekhez írtam, csak bízom benne, hogy itt hamarabb elolvassa ezt az, akinek címeztem az üzenetet)
csevics 2009 aug. 25. - 11:56:14
(9/68)
Be kellene vezetni a Port.hu-nak, hogy addig le lehessen szavazni, amíg nem nem volt a film magyar bemutatója!!!!!!!!!!!!!!!