Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

napraforgó 2020 febr. 17. - 16:35:33
(253/593)
Szerintem kettőnél jóval többet léptek vissza.
napraforgó 2020 febr. 17. - 15:32:02
(252/593)
Köszönöm a választ. Majd megpróbálom. Bár bonyolultnak tűnik.
Ezt a régi rendszer játszva megcsinálta. Sőt, akármelyik másik felhasználó hozzászólásait is kigyűjthettem, ami arra volt jó, hogy X, vagy Y érdeklődési köréről képet kaptam. Nyilván nem kezdek el vitatkozni egy gyerekkel, vagy egy szélsőséges érdeklődésű, netán faragatlan hozzászólóval.
Ezt a funkciót megszüntették, pedig el nem tudom képzelni, hogyan lehetett ezzel visszaélni. nekem legalábbis nem volt szokásom ilyesmi.
És nem értem, hogy miért hivatkoznak, vagy hivatkoznának adatvédelm okokra, hisz ha valaki már nyilvánosságra hozta a véleményét, amit bárki megismerhetett, akkor később miért kel azt titokként kezelni, miért nem lehet később szabadon visszaolvasni?
napraforgó 2020 febr. 17. - 14:08:01
(251/593)
Ez a kigyűjtés viszont nem teszi lehetővé, hogy csak egy, adott fórumhoz tett hozzászólásaimat, vagy az azokra adott válaszokat nézzem meg. Vagy igen?
Mondjuk én 12év alatt mintegy 100 különböző fórumhoz tettem bejegyzést és épp csak az egyyikben szeretnék visszakeresni. Hogy tehetem ezt meg?
janderka 2020 febr. 17. - 13:09:03
(250/593)
Üdv!
Régen vissza lehetett keresni egy-egy hozzászóló kommentjeit, de a sajátunkat biztosan. Kérjük vissza ezt a funkciót.
Gollam24 2019 aug. 18. - 10:13:52 Előzmény Sz. Péter
(249/593)
Nem igazán jó a hasonlatod, mert egy balesetet már nem tudsz visszacsinálni, de egy kommentet bármikor lehet(ne) törölni valahonnan, vagy átszerkeszteni.
Sz. Péter 2019 aug. 18. - 09:19:14 Előzmény Gollam24
(248/593)
Ezt hívják felelősségvállalásnak.
Ha valaki részegen okoz egy balesetet, az nem lesz enyhítő körülmény. ;)
Gollam24 2019 aug. 17. - 11:23:42
(247/593)
Lehet, hogy túl nagy kérés, de nem lehetne egy pár napig lehetővé tenni azt, hogy az adott hozzászólást módosítani lehessen, esetleg törölni. Sok esetben az ember első felindulásából ír valamit, átgondolatlanul és az akár évekig látható marad a hsz-ek közt.
Köszönöm.
Ezüstliliom 2019 aug. 17. - 10:01:40
(246/593)
Egy év eltelt, és semmi változás. Ez a fórum ugyanolyan szar, mint lett akkor. Gratulálok hozzá!

Ja! Hogy ne legyek off: a javaslatom, hogy cseréljétek le az üzemeltetőket és a tulajt! Pá!

Ha valaki szeretné felvenni velem a kapcsolatot a régi ismerőseim közül (hiányoztok!), a mélcímem a nicknevem kisbetűkkel, ékezetek nélkül a gmailen.
edimir 2018 júl. 25. - 10:35:56
(245/593)
De jó!:) Észre se vettem... jó kicsi.....
Ezüstliliom 2018 júl. 21. - 22:22:30
(244/593)
Nagyszerű. Úgy látom, tojnak ránk...
_goldie_ 2018 júl. 08. - 19:45:04
(243/593)
- hiába a sok kérdés..választ itt már ne várjatok.. -az oldal vezető fejlesztője márciusban megírta- ez a topik sem lesz örökké:
pzoltan2 március 26. 12:38:11 (211/279) Előzmény (napraforgó)
A hibabejelentes@port.hu email címre mindig lehet küldeni észrevételeket, ez a topik sem lesz örökké, utána már emailben kell jelezni a problémákat :)
Az oldal alján, a bal alsó sarokban, "hibabejelentés" felirat :)

- március óta nem sikerül a szürke betűket feketére cserélni:
_goldie_ március 18. 11:51:06 (125/279)
Kedves Fejlesztők!
kérjük váltsanak fekete betűkre -a szürke betű fehér háttérrel nem tesz jó a szemnek!
különben rövidesen be kell építeniük a felületre egy felolvasás funkciót :)

- és a direkt linket is változatlanul hiányoljuk:
Kislolek március 13. 17:21:05
A feltett linkek korábban rákattra indultak.. Most csak bemásolással.

..........mióta gazdát cserélt az oldal..azóta nem kikötő..inkább egy gazdátlan kert - minden gazos

edimirnek igaza van: ez egy óvoda
napraforgó 2018 júl. 08. - 09:37:31
(242/593)
Annyira szomorú, hogy ez a "lebutult" fórum sokkal kevesebbre alkalmas, mint a régi. Szerettük volna, hogy a trollokat tiltsák ki innen, hogy szigorúbb moderátori felügyelet legyen - elértük, hogy mindenki maga itélje meg, ki nem tetszik neki, és maga tiltsa ki a fórumfelületéről.
Hát..., nem ezt akartuk.
Nincs üzenőfal, amit sokan hiányolunk.
A megújulás sokunk számára azt feltételezte, hogy a korábbinál többet tud - na de nem. Gyengébb, mint volt.
Semmi újat nem hozott, ezzel szemben sok jó felhasználási lehetőséget megszüntetett. Hát....

Mondjuk, hogy most ott vagyunk, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát.... Kaptunk valamit a régi helyet, na de mivel nem is fizettünk érte korábban sem, hát be kell érnünk ennyivel.... Van, ami van.
edimir 2018 júl. 07. - 23:51:18
(241/593)
Megújult fórum - kérdések, javaslatok.... avagy óvoda

A "régi" fórumon is voltak trollok, volt nick lopás, voltak olyanok, akik itt élték ki bizonyos hajlamaikat. A moderátorok ugyan igyekeznek, de nem lehetnek ott mindenütt, mindenkor. A kitiltás sem hozott megoldást. Bármennyire bosszantó, ez így van. S bármennyire bosszantó, de ezen a megújult fórum se fog tudni változtatni.

Viszont minden megnyilvánulásunk árulkodó, hogy beszélgetni akarunk, véleményt közölni, vagy pusztán személyeskedni. Szerintem ezt az intelligens fórumtársaink meg tudják ítélni, minden bizonygatás, magyarázkodás, egymásra mutogatás felesleges.

Marad a régi módszer. trollt nem etetünk - "Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá."
Nótárius 2018 júl. 07. - 19:58:16 Előzmény Ezüstliliom
(240/593)
Kedves Ezüstliliom!
Egyrészt maximálisan szeretnék egyetérteni, másrészt én is örülnek, ha nem kellene ilyen kulturálatlan, hazugság-halmazos rámnyomulással foglalkoznom. Harmadrészt viszont ennek a témának az a címe hogy: Megújult fórum - kérdések, javaslatok.
Pontosan e tárgykörbe is illően, én arra keresem itt a választ, hogy e megújult fórumon, a válasz-letiltás lehetősége ellenére miért nem, avagy miként szabadulhatok meg az engem 3 hónapja teljesen egyoldalúan (!) zaklató fórumozó, folyamatos személyeskedésétől, alaptalan vádaskodásától, gyalázkodásától, akinek én március 26-a óta mindezidáig, semmilyen módon nem reagáltam becsmérlő piszkálódására. (Részletek lentebb!) Miután néhány napja a családomat és az életpályámat is, rólam mit sem tudva, zagyva minősítgetéssel idekeverte; megelégeltem.
Egyébként mindenkinek más a fontos problémája: én is megértéssel olvasom a másét, és magamnak sem kívánok mást cserébe.
Köszönöm a megértő türelmet és kívánom, hogy a privátbeszélgetések problémája is megoldódjon!
Ezüstliliom 2018 júl. 07. - 16:33:23
(239/593)
Szerintem ez a fórum nem a trollokról és a moderálásról szól. Befejeznétek?

Én meg esetleg kaphatnék választ a kérdéseimre? Hol találom/hogy kaphatom vissza a privát beszélgetéseimet illetve a bemutatkozásom szövegét?
Lyanos1 2018 júl. 07. - 09:14:30
(238/593)
Nézzük meg közelebbről a Hogyan nyertem meg a háborút? című film fórumtevékenységét.
Ha valaki kiindul a fórumok listájából és lapozgatni kezd, akkor a 9. lapon találja meg e filmet és azt látja, hogy 7 hozzászólás van, amik közül az utolsó jún. 30-án 11:44-kor kelt és a szerzője ismeretlen. URL https://port.hu/forum?page=9&per-page=50
Ha a listán rákattint a filmre (vagy a port.hu kezdőoldaláról kiindulva keres rá a címére), akkor szintén 7 db hozzászólást lát. Viszont az utolsó jún. 30-án 11:02-kor kelt és Lyanos1 írta. URL: https://port.hu/forum/hogyan-nyertem-meg-a-haborut/28868
Vajon mi az oka az eltérésnek? Vannak látható és rejtett hozzászólások vagy mi?
Ezüstliliom 2018 júl. 04. - 13:46:17 Előzmény polgar.zoltan
(237/593)
"...Nem célunk komoly fórummotor fejlesztése. Elsősorban a különböző adatlapok alatti véleményezés a lényeg, hiszen az az, amit a szélesebb felhasználókör olvas..."

Nos, azt hiszem, megvan a válasz minden kérdésemre.
Én meg úgy döntöttem, hogy az adatlapok alá nem szeretnék véleményeket írni hozzájárulva eme oldal nagyobb nézettségéhez, mert nem érdemel nagyobb nézettséget. Ha visszakaptam a régi privijeimet és bemutatkozásomat, többet nem is jövök erre. De mivel azok az én szellemi tulajdonaim, ragaszkodom hozzájuk!
Ezüstliliom 2018 júl. 04. - 13:01:16 Előzmény Oh jajj
(236/593)
"Apropó: a régi fórumon írt privát üzeneteink vajon hová tűntek? :(
Azért ez így... (nekem ott csak szemét volt, de feltételezem, volt aki érdemi társalgást is folytatott)"

Jelen! Rengeteg fontos beszélgetésem volt, gyakorlatilag a maximális méretben, amit lehetett tárolni. És a bemutatkozásom sincs meg (vagy nem tudom, hol van), amin órákig dolgoztam, a kedvenc filmjeimet kategóriákba rendezve. Ha tudták, hogy ezeket nem hozzák át az új fórumra, az lett volna a minimum, hogy figyelmeztetnek róla, hogy mentsem valahogy, mielőtt törlődnek.
Ezüstliliom 2018 júl. 04. - 12:46:59 Előzmény polgar.zoltan
(235/593)
"...Egyébként - szerintem - ha valakinek privát üzenetet akarok küldeni, akkor megbízok az illetőben annyira, hogy kiadjam a saját email címemet, viszont ha pl személyeskedni akarok, vagy szidalmazni az illetőt, biztosan nem akarnám, hogy meg tudja az email címem..."

Ez egyáltalán nincs így. Attól, hogy egy-két üzenetet váltok valakivel, még nem osztanám meg vele az e-mailcímem. Ezt csak hosszas levelezés után szoktam megtenni. Azért meg nem fogok egy új mélcímet regisztrálni, hogy azon levelezzek a fórumosokkal, bocs! A port egyszerűen csak lusta és/vagy smucig megfizetni egy belső üzenetküldő rendszer fejlesztését, ahogy minden mást is lespórol, úgy tűnik nekem.:/// Jelenleg valójában nem tudok privit küldeni a port fórumán, ez a valóság.
Ezüstliliom 2018 júl. 04. - 12:40:39 Előzmény Min-Rin
(234/593)
"...Várható-e, hogy a közeli vagy távoli jövőben az egyes topikoknál a használat szempontjából irreleváns hozzászólások száma mellett vagy helyett a megtekintések száma is látható lesz?..."

Jelezném, hogy számomra a hozzászólások száma egyáltalán nem irreleváns, sőt fontosabb a megtekintések számánál.:)