Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

Lipka 2022 aug. 23. - 22:04:10
(533/593)
Katasztrófa lett a tv műsor új oldala, nem igazán értem azt, ha valami jó, miért kell elrontani. az én részemről keresek más oldalt. sajnálom.....
sanyi622 2022 aug. 23. - 21:06:58
(532/593)
Tudnátok ajánlani egy másik TV műsoros oldalt? Innen lépni kell.
Nótárius 2022 aug. 23. - 20:17:10
(531/593)
Most például az a leturbózott helyzet, hogy sokszori újrapróbálkozással, már vagy egy órája eredménytelenül próbálok belépni a FilmNow oldalára. A keretezést és reklámokat mindannyiszor beadja hiánytalanul, azonkívül semmit, csak a nagy fehérséget. Így aztán beléptem a TV-m programkalauzába, ahol megnéztem a FilmNow műsorát, majd visszatérve ide a Port.hu-ra, a címe alapján kikerestem az engem érdeklő filmet, és megnéztem, hogy mit érdemes tudni róla. (?!?)
Na ugye, hogy érdemes volt fejleszteni! :(
kávé23 2022 aug. 23. - 10:11:49
(530/593)
Soha nem fogunk eljutni oda, hogy megnyitja az ember az oldalt és csak úgy elolvassa a tv-műsort? Takarásban van legalább a fele a műsoroknak. Ide-oda kell rángatni az egeret, kattintgatni, közben kerülgetni a felugró ablakokat.... agyrém az egész. Ja és sokkal több filmet mutat kedvencnek, mint amit én bejelöltem :D
efmary 2022 aug. 20. - 23:30:49
(529/593)
Nemcsak a kinézettel, de a tartalommal is nagy a baj. Nem a valóban adásban lévő műsor ismertetőjét tartalmazza. Akkor meg minek az oldal?
suxel new 2022 aug. 20. - 22:43:27
(528/593)
nincsenek rá szavaim...borzalmas
Midnight67 2022 aug. 20. - 19:37:39
(527/593)
Attól a fekete "gyászkerettől", ami ugrándozva követi az egeremet a műsorok között szlalomozva, szerintem epilepsziás rohamot lehet kapni, de legalábbis dührohamot. Az már mellékes, hogy ráadásul olvashatatlan is az, ami benne foglaltatik..
pkovaks 2022 aug. 20. - 14:09:49
(526/593)
Nos röviden...UGY SZAR AHOGY VAN !
Bövebben...Idövonalnal a musorok nem stimmelnek es sokszor nem az megy ami oda van irva ! Miert nem lehet a regi oldalt IS visszaallitani es ki-ki valaszthatna melyiket akarja hasznalni.
SZABATINKA 2022 aug. 20. - 13:58:50
(525/593)
Legalább megnőtt a kattintások száma a nemtetszést kifejező hsz-ek miatt.... ez is egy eredmény, én pl már harmadszor írom le a nemtetszésemet kifejezve, de most már kicsit mérgesen és angyalföldi neveltetésemnnek megfelelő jelzők használatával : ez SZAR, remélem a fejlesztők étkezéséről gondoskodók hasonló élvezeti értékkel bíró étrendet állítottak össze és azt a szart is ilyen erőszakosan nyomják le a torkukon. További jó szarrágást az összes fejlesztőnek és mindenkinek, akik ezt jóváhagyva bevezették.
napraforgó 2022 aug. 20. - 02:40:25
(524/593)
Azt remélem, hogy a heves tiltakozás a hirdetőkre is hatni fog és lényegesen kevesebb reklámra fizetnek elő ezen a pocsék oldalon. Kevesebb előfizetés = kevesebb pénz. Talán ez hatni fog.
Ha nem, hát... menjenek csak tönkre.
Főpilóta 2022 aug. 19. - 21:39:15
(523/593)
Az újítások nem tetszenek, a portál rosszabb lett.
Tudom, persze, hogy az üzemeltetőt ez nem érdekli. Szándékosan "üzemeltetőt" írtam és nem "szolgáltatót", mert a szolgáltató az ügyfeleit igyekszik minél jobban kiszolgálni, az üzemeltető meg önmagát akarja megvalósítani és magasról tesz arra, hogy akik igénybeveszik - nem a "szolgáltatását", hanem - azt, amit üzemeltet, azok hogy érzik magukat, elégedettek-e, vagy sem. Ez így megy az e-mail, és a mobiltelefon szolgáltatók esetében, de más, nem IT területeken is. Nem lehet mit tenni. Nem kiszolgáltak vagyunk, hanem kiszolgáltatottak.
CS@ 2022 aug. 19. - 21:25:51
(522/593)
Kedves Port.hu!

Azt elmondanám, hogy egy egész kicsit hasonló munkakörben dolgozom így tudom, hogy mostanra önök is tisztában vannak azzal, hogy ez egy nagyon elhibázott fejlesztés lett, dehát ott volt a specifikálásnál az igazgató fia a fejlesztésnél az egyik jelentős befektető felesége a tesztelők között pedig a HR –es kollegina kislánya(a szerepek szabadon cserélhetőek aszerint ki kinek a kicsodája), úgyhogy ezt nagy nyilvánosság előtt bevallani semmilyen körülmények között nem lehet és bármi áron kötni kell az ebet a karóhoz, hogy márpedig ez így jó lett.

Három dolog viszont nagyon furcsa nekem, az egyik az, hogy: Míg egy egyeduralkodó webshopnál vagy egy BKVnál esetleg egy banknál és egyéb hasonlónál ezt könnyedén le lehet nyomni a felhasználók torkán, mivel nem lesz lehetőségük semmilyen alternatívát keresni, addig itt erről szó sincs, mivel van még a neten egy rakás egyéb ilyen oldal – Tulképp ezt betudom annak, hogy a rokonság ennyire nagy úr.
A másik az, hogy: Ilyen szintű ellenállást azért nem nagyon láttam még, ha valami hasonló helyzet van más cégeknél, akkor 80 max nagyon rossz esetben 90%os a fikázás, de itt most 100%, ez kivétel nélkül mindenki szerint egy szar lett. Bár nem érdemlik meg, de segítek, ilyenkor azt szokás csinálni, hogy: a cégnél mindenki elkezd pozitív hozzászólásokat írni, hogy legalább egész minimális mértékben úgy tűnjön van olyan ember, akinek tetszik a dolog.
A harmadik pedig az, hogyha már mindezt meglépték, akkor ne írjanak össze olyan baromságokat, mint - Az új TV oldal megérkezett – cikkben, ilyenkor tessék szépen csendben maradni és ugyanúgy leszarni a felhasználókat mint, ahogy azt eddig a fejlesztés közben is tették, mert ez csak olaj a tűzre. Az elején említett kapcsolatok miatt úgyse lesz se felelősségre vonás se semmilyen pozitív változás, úgyhogy egyszerűen el kell fogadni, hogy ezért cserébe elveszítik a felhasználók 15, rossz esetben akár 20% át is. Ezen a helyzeten csak rontanak az ilyen cikkek, hogy a felhasználóknak még az orra alá is dörgölik, azt amit már amúgy is tudnak, hogy le vannak tojva magasról.
De azé ha már ezt sok baromságot cikk formába is öltötték, akkor még én se hagyom abba a saját baromságaimat :)

Mert már nem volt elég felhasználóbarát – De, ehhez képest nagyon az volt, viszont a mostani egy cseppet sem az, egyáltalán nem elfogadható, hogy hat hét klikkelés legyen délben megnézni az esti műsort a teljesen rosszul működő és átláthatatlan idősávon, ami semmilyen értelmes információt nem tartalmaz, na ez a nem felhasználóbarát.

Ne szépítsük: mert úgy nézett ki, mint egy beszkennelt tévéújság – Ez nem olyan nagy probléma egy TV újság esetén.

Persze, legyinthettünk volna, hagyhattuk volna az egészet, mondván: Jó'van az úgy – Mostanra egyértelművé vált, hogy mind önök, mind mi felhasználók sokkal jobban jártak/jártunk volna ha így döntenek.

De úgy éreztük, hogy eljött a változás ideje, kicsit meg kell újítani ezt az old school kinézetet úgy, hogy közben a fontos és hasznos funkciókat megtartjuk. – De ez nem történt meg, hiszen a fontos és hasznos funkciók jelenleg nem érhetőek el, egy sorozatnál jelenleg az sem látszik hányadik évad hányadik része megy(itt megint ne felejtsük el, hogy egy TV újságról van szó), tehát szó sincs arról, hogy a fontos és hasznos funkciók megmaradtak volna.

Lehet, hogy elsőre szokatlannak tűnik, de a valóság az, hogy a most látható dizájn már elérhető volt korábban is. Aki akarta, az már a mostanihoz hasonló nézetben kereshette, hogy mi megy éppen a tévében. – Na ez viszont egy fontos momentum, mert itt egyértelműen nagyot hibáztak, pedig csak meg kellet volna vizsgálni még a változtatás előtt, hogy a felhasználok hány százaléka használja ezt a megoldást és akkor előre lehetett volna látni, hogy ez egy kudarc lesz.

Most mindössze annyit tettünk, hogy kicsit letisztult formát adtunk a legátláthatóbb TV oldalnak, hogy mobilon és asztali gépen is könnyebb legyen a csatornák kínálatai között böngészni. – Ez nem sikerült, mert a letisztult forma helyett egy katyvasz lett az egész.

A változás mindig nehéz, tudjuk. Reméljük nem jár nagy áldozattal az új kinézet megszokása! Biztos, hogy kell egy kis idő, hogy ezt a dizájnt megszokd – Örülök, hogy végül önök is belátták, hogy ez nem sikerült, mivel megszokni azt kell, ami nem jó. A jó az kézre esik, felhasználóbarát nincs szükség ilyen jellegű megszokásra a használatához. Részemről mint, ahogy ezt itt már többen is leírták nem kívánom megszokni ezt, mert ez még a VodaTV saját EPG –jénél is rosszabb, pedig az is nagyon szar. Ahogy az itt már másoktól többször elhangzott, aki tanácstalan az nézze meg az awilime –ot, ami jelenleg egy ennél sokkal használhatóbb oldal (valószínűleg ők és egyéb online TVs oldalak most imába foglalják az önök nagyszüleit is a megváltozott látogatottsági adatok miatt)
0budapest 2022 aug. 19. - 17:49:42
(521/593)
Néhány csatorna neve annyira apró és halvány, hogy olvashatatlan. Ha rákattintok, akkor teljesen eltűnik. Pedig a gépem elég nagy. A telefonon használhatatlan az egész.
UncleSam 2022 aug. 18. - 21:49:25
(520/593)
Érdekes, hogy weboldalakba beillesztve meg van függőleges elrendezés...
pld: Index.hu alul (tehát működne a dolog)
kjima 2022 aug. 18. - 18:39:34 Előzmény napraforgó
(519/593)
Örülök, hogy segíthettem!
napraforgó 2022 aug. 18. - 18:32:35 Előzmény kjima
(518/593)
Köszönöm. Igy már sikerült!
SZABATINKA 2022 aug. 18. - 17:27:52 Előzmény Nótárius
(517/593)
csatlakozom
SZABATINKA 2022 aug. 18. - 16:07:53
(516/593)
sok újat nem tudok írni, maximum csatlakozom azikhoz, akik a régi, megszokott és spokkal praktikusabban használható formátummal meg voltak elégedve. Azt nem értem, hogy az ilyen "l'art pour l'art" fejlesztésekkel kik, mit kívánnak elérni - mondjuk a fizetésemelésen kívül ? Mert azt már rég megszoktam, hogy a felhasználó érdekeit magas ívben még csak le sem teszik
kjima 2022 aug. 18. - 15:45:35
(515/593)
Válasz mindenkinek az awilime.com-hoz. A mellékelt képen a jobb alsó sarokban ki lehet rakni ezeket a stilizált formákat, és innen minden egyszerűen elérhető, és változtatható. (Persze regisztrálni szükséges!)
futar955 2022 aug. 18. - 14:34:44 Előzmény napraforgó
(514/593)
Az kellene, hogy legközelebb is ezekkel nyissa meg.
Nem látok semmiféle OK gombot.
Sajnos azt még én sem találtam.