Téma: Melankólia

2/10
Atis88 2015 máj. 14. - 12:40:28 2/10
(93/113)
Istenem mekkora szar egy film ez. Annyira unalmas, vontatott kaki, hogy a felénél ki is kapcsoltam. Nem tudott lekötni ez a lassított tipródás amit a menyasszony elõadott, ráadásul ameddig láttam az sem derül ki hogy mi az istenért ilyen búval baszott.

Csak a színészek miatt kap 2 pontot a 10-bõl, de ezt a trágyahalmazt õk sem tudják megmenteni...
Damill 2015 márc. 24. - 19:25:02
(92/113)
Nekem a kedvenc Trier filmem, sokszornézõs, nem olyan csontig hatolóan rémisztõ, mint az Antikrisztus, de minden eddiginél nyomasztóbb. A belassított képeket az elején imádom, és azt is teljesen meg tudom érteni, ha sokaknak ezt már nem veszi be a gyomra. A filmben oka van mindennek, nem öncélúan zajlik a "mûvészkedés".
SzVanda 2015 márc. 24. - 13:53:13
(91/113)
Melankólikus és sokkoló is.:)
Spoiler lehet benne!
Nem kedvelem egyik színésznõt sem igazán, de tetszett, ahogy játszottak. Kristen Dunst nagyon jól játszotta a mély depresszióval küszködõt. ÉS õ volt az a filmben aki "tud dolgokat". Tudta, hogy mi lesz. (Talán ezzel is összefüggött a betegsége?)
A férj öngyilkosságát nem értettem a végén. Ennyire gyáva lett volna? Úgy gondolom, igazából neki kellett volna úgy viselkednie, ahogy Justine viselkedett az utolsó pár percben.
Claire reakciója teljesen érthetõ volt (szerintem az emberek nagy része így viselkedne), remény, félelem, pánik.

Igazából nem is tudom eldönteni, hogy tetszett-e. Engem teljesen lehangolt.
Azt hiszem lehet katasztrófafilmnek is nevezni, de aki "tipikus" amerikai katasztrófafilmre számít/ott, az nagyot fog csalódni, és nagyon fog unatkozni, mert NEM az!
Nekem az a véleményem, hogy ehhez a filmhez megfelelõ hangulat kell, és elfogadni azt, hogy ez egy dráma, a lényeg pedig nem a katasztrófán van, hanem a fõszereplõk kapcsolatán, érzésein és alakulásán a haláluk közeledtével.

Nem ajánlom azoknak, akik akciót, katasztrófát (az nézze meg az utolsó 3 percet.:)),pörgõs filmet várnak, szeretnek. Mert ez nem az. Ez lassú, vontatott, emberi kapcsolatokról szóló, kevés zenei aláfestéses film.

Nagyon tetszett a végén, ahogy Justine megnyugtatta a gyereket a "bûvös barlanggal", amikor az anya elhagyta magát.
Guatrau 2015 márc. 06. - 15:14:43
(90/113)
Azért, mert Te elolvadtál a filmtõl, még másnak lehet negatív véleménye róla... A Csillagok között, pedig nem egy futószalagon gyártott film, ne vegyük egy kalap alá, a Az emlékmás feldolgozással például, mert kb annyira értékelted. Amúgy jó film ez, csak más.
buncow 2014 nov. 28. - 19:44:49
(89/113)
Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Az egész film tulajdonképpen egy szájbarágós kliséhalom, tele erõltetett sablonkarakterekkel, sablondialógusokkal és sablonjelenetekkel. Kartonpapírízû emberi kapcsolatok, tele unalmas sztereotíp figurákkal, ráadásul kiszámítható az egész. A mûvészi jelenetek is nagyon erõltetettek... Ugyanakkor a film második fele, ami magáról a közeledõ bolygóról szól, hangulatilag nagyon el lett találva, nagyon élethûen ábrázol egy ilyen eseményt, amitõl kirázza az embert a hideg. Egy jobb elsõ félidõvel sokkal jobb film lehetett volna, de így is elég egyedi és elég jól sikerült.
8/10
Sadenal 2014 nov. 17. - 21:11:31 8/10
(88/113)
Én annyira nem untam mint ahogyan lejjebb írták, bár tény hogy elég lehangoló volt a film, de kicsit durvábban elvontra számítottam, nem volt hardcore szimbolikája. A vége is adott egy pofont, de mire számítottam pont Trier-tõl?


8/10
4/10
csakanita 2014 febr. 17. - 13:23:30 4/10
(87/113)
Annyira vártam ezt a filmet, szomorú, hogy csalódás volt az egész. Túl szenvedõs, ezáltal túljátszott is, ez elveszi az egésznek a 'mondanivalóját'. Lehangolt állapotban ellen javasolt !
geryx 2014 febr. 15. - 00:22:43 Előzmény Candide
(86/113)
Nem jelölték oscarra, szóval én sem értem, hogy mirõl beszélsz....
3/10
unbekannt24 2014 jan. 02. - 16:52:19 3/10
(85/113)
Az elsõ részét nem is értettem, mi akar lenni. Mármint hogy miért? A második rész már jobb volt, átérezhetõ volt a félelem, bár még így is elég unalmasnak találtam. De lehet csak én nem értem az efféle filmeket...
7/10
tommasi 2013 dec. 22. - 12:31:55 7/10
(84/113)
Nagyon jól fel van építve az egész film.A maga nemében zseniális.
Kár lett volna kihagyni ezt a gyöngyszemet.
6/10
Mathos75 2013 okt. 17. - 19:56:58 6/10
(83/113)
A film elsõ része elég unalmas volt, hiába történtek benne dolgok. Negyed óra vágás ráfért volna! Kicsit sokallom már a bazira lelassított felvételeket az elején bõ negyed óra hosszan. Ami az Antikrisztusban nagyon jó volt az elején, mert hangulatban és történésben is korrekt bevezetõ volt, itt Trier szemmel láthatólag ugyanazt akarta eladni, csak mondanivaló nélkül. Inkább csak szép képek és érzések domináltak. A második rész sokkal de sokkal jobb volt! Az utolsó 20 perceben szinte tapintható volt a feszültség, és sokakkal ellentétben nekem a vége is bejött!
Hogy mi volt Justine baja, az nem derült ki, de az ilyen típusnak javasolnám a kétkezi munkát földeken! Hamarosan nem lenne semmi baja! Csontvárynak is ezt javasolta az orvosa depresszió ellen - ép testben ép lélek, és csodák csodája, bejött!
Az Antikrisztushoz képest azért ez egy elõrelépés, mert az valami borzalom volt!
10/6
fizsu 2013 okt. 06. - 22:21:35
(82/113)
Én is teljesen a hatása alatt. Charlotte Gainsbourg zseniális.
Én meg teljesen értem, õ is zseniális :)
7/10
Candide 2013 szept. 14. - 10:05:44 7/10
(81/113)
Rendkívül különleges film, teljesen a hatása alá kerültem. Charlotte Gainsbourg alakítása zseniális,azt viszont nem nem értem, hogy Kirsten Dunst-t hogy jelölhették Oscarra a bamba malacnézésével!
1/10
M.Zs.F 2013 aug. 30. - 20:25:45 1/10
(80/113)
Miért, miért, miért, miért, és újra csak azt kérdezem magamtól hogy miért? Miért nézek meg egy Antikrisztus után megint egy Lars von Trier filmet? Miért szennyezem már megint az agyamat valami olyannal amire az enyém nem befogadóképes, sõt egyenesen löki, taszítja, tolja ki magából?! Miért teszem ezt magammal és miért akarok megérteni egy olyan mûvészetet amihez Én úgy tûnik gyermeteg lelkû vagyok, vagy lehet hogy egész egyszerûen hülye?!

10/1
Gnomik 2013 aug. 19. - 19:05:36
(79/113)
Szeretem az elgondolkodtató filmeket, nagyon tetszett az Antikrisztus, de ez a film nem hozta a hozzá fûzött reményeimet.
Sokat írják hogy nem szól semmirõl sem, ez nem igaz, az viszont igaz, hogy képzett pszichológusnak kell lenni, annak aki igazán meg akarja érteni a filmet. Szerintem egy nagyon. de nagyon keskeny réteget tud megérinteni ez a film.
Remélem ennél "elborultabb" filmje nem lesz.
1/10
diana22 2013 júl. 29. - 16:04:35 1/10
(78/113)
Vontatott, unalmas, mondanivaló nélküli film volt.
perry 2013 júl. 24. - 21:05:06
(77/113)
Nem kár érte:)
1/10
nuiii 2013 júl. 24. - 18:24:22 1/10
(76/113)
kimaradt egy "túl" a borzasztóan után.
1/10
nuiii 2013 júl. 24. - 18:22:41 1/10 Előzmény zahardi
(75/113)
nem veled van a baj, ez valóban egy geci unalmas film. ráadásul borzasztóan van értékelve és a vége (amire az egész film alatt vár a nézõ) kifejezetten gyengén néz ki és még giccses is...
szomorú, mert triernek ezt az egyik legjobb filmje után sikerült összehoznia.
Kreszcencia 2013 júl. 10. - 23:24:06
(74/113)
ja bocsi, ****spoiler** lehet az elõzõben