Téma: Melankólia

whh 2011 nov. 27. - 19:26:56
(33/113)
Döbbenet... de nem jó értelemben.

Gyönyörûen fényképezett film, kitûnõ színészekkel. Akár jó is lehetne.. de nem az.
andesz89 2011 nov. 20. - 20:31:41 Előzmény mikulaus
(32/113)
ennek filmnek épp hogy semmi köze Hollywoodhoz.a dán rendezõ Lars von Trier épp hogy sosem csinált hollywoodi filmet nemhogy ahhoz hasonlót.a filmjei leginkább az aktuális lelkiállapotát tükrözik.elismerem nem könnyû megemészteni a filmjeit és szerintem a nézõnek is egy kicsit melankólikusnak kell lennie hogy értékelje a látottakat.
1/10
Wallace 2011 nov. 20. - 20:11:19 1/10
(31/113)
Borzalmas mûvészfilm. Nagyon vontatott...
10/10
Kakukk76 2011 nov. 15. - 09:58:16 10/10 Előzmény mikulaus
(30/113)
Szerintem ezzel a hozzászólásoddal egy hólyag vagy.
1) Te nem tudsz belerakni gondolatot. Másoknak meg (köztük nekem) sikerült. Eddig három kritikát olvastam el a fentiekbõl és mindhárom részben különbözött a saját meglátásaimtól, tehát még csak nem is mondható egysíkúnak, hogy kinek mit sugall a film.
2) Úgy érted az érzelmeknek és lelki állapotoknak nincs semmilyen objektív jelentõsége? Remélem rosszul értelek.
3) Hatásvadász levezetés, ráadásul semmi értelme. De frappánsan hangzik.
4) Ebben lehet, hogy igazad van, nem tudom.
Andy Dufrane 2011 nov. 14. - 22:41:08 Előzmény mikulaus
(29/113)
Egyetértek, végre egy korrekt hozzászólás, köszi!
k11zoltan 2011 nov. 14. - 12:55:41 Előzmény mecsoka
(28/113)
Pedig kb olyan volt, amilyenre a tartalomból számítani lehetett.
Ha elolvastad, sejthetted...
1/10
mecsoka 2011 nov. 12. - 18:26:16 1/10
(27/113)
Ez a .... film, elvett 2órát az életembõl. Kérem vissza!
10/10
vjúská 2011 nov. 12. - 14:59:21 10/10
(26/113)
Zseniális film!Persze félre kell tenni a fizikai ismereteket, de ez nem is baj. Egyébként meglepõdtem, mert

SPOILER
A film elsõ rész néhol még vicces is volt, amire nem számítottam pl. az apja a kanalakkal.
A testvérek lelki folyamatainak bemutatása pedig egyenesen lenyûgözõ. A zárókép pedig belenyomott a székbe. De nem csak engem hanem az egész mozitermet. Sosem hallottam még ilyen csendet egy film stáblistája alatt.
mikulaus 2011 nov. 12. - 14:07:52
(25/113)
1. Hiányzik a filmbõl a gondolat. Az a képesség is hiányzik belõle, hogy nézés közben bármilyen gondolatot belerakjak.
2. Helyette vannak benne érzelmek, meg lelki állapotok. Ezeknek azonban nincs semmilyen objektív jelentõsége. Ha ezzekkel képes lennék egy húron pendülni, tetszene úgy a film, mint a közönség 75%-át kitevõ nõknek (és a maradék férfinak), akik végre érezhettek egy jó nagyot.
3. Érzelmekkel hatni, érzelmekre építeni = nézõ lelkét simogatni = egoboosting = Hollywood = táplálék a parasztoknak.
4. A Tarkovszkijra utalások üresek, azokban a filmekben legalább benne volt a gondolkodás serkentésének képessége. Ebben ilyen nincs.
7/10
stomachh 2011 nov. 12. - 11:54:31 7/10
(24/113)
Furcsa film (Lars von Trier neve garancia erre), nekem mégis tetszett. 7/10.
1/10
bujdosxo 2011 nov. 05. - 22:46:41 1/10
(23/113)
1.
Hiteltelen forgatókönyv.
2.
Gainsbourg mumiás arcát idegesítõen sokszor mutatják.
3.
A kritikák a filmben elhangzó badarságokat készpénznek véve ismételgetik.
ruztik 2011 nov. 05. - 01:52:50
(22/113)
Én nem hittem el ezt a filmet, rossz értelemben. Hiába megannyi mûvészi megnyilatkozás, mûanyag az egész.
Tényleg egyetlen pozitívum, ami láthatóan mindenkinek tetszett, a színészi játék. Részben egyetértek a port.hu kritikájával, egy ember egészségtelen kifakadása az egész, amihez túl sok jó eszközt kapott, pedig szerintem nem érdemli meg a film. A végén én is úgy éreztem magam, mint akit pofon vágtak, a hangos zenétõl és a remegõ mozivászontól, de nekem ez hatásvadászat az elsõ képkockától kezdve.
sinell 2011 nov. 02. - 13:40:37
(21/113)
Kicsit off..

Nekem tetszett az Antikrisztus. Bár az öncélú vér és szexmennyiséget elismerem, felfogom mûvészi szabadságként, hisz Pablo Picasso is lepisálta a képeit, Jack Pollock meg evett rajtuk, sõt, mikor Vincent van Gogh megkattant, egy-két alkotását a saját ürülékével kente be. Trier miért ne kenhetné be a saját kaksijával a saját mûvét?
Az öncsonkításról meg annyit, hogyha én végignézném, hogy a gyermekem felmászik az ablakba, ahonnan három emeletet zuhanhat, de az élvezetet választom, amit a férjem a szexen és a csiklómon keresztül okoz, a bántudattól lehet én is kinyírbálnám magam.. Persze valójában nem tudom mit tennék, de eljátszani a gondolattal, hogy egy nõ a "bûnös élvezetet" választja adott esetben a gyermeke életének óvásával szemben, merész és ritka. Azt megpróbálni megjeleníteni, hogy ezt hogyan dolgozza föl a NÕ, vakmerõség határát súrolja, de gyanítom a poklot, ami ezután következhet, még csak alulról, ha súrolja Trier Antikrisztusának a története..


A Melancholia kellemes mû. Gyönyörû képek és hanghatások, Dunst tökéletes a szerepre- ebbõl látszik, hogy olykor az elsõként problémának tûnõ fordulat lesz a tökéletes, ami most egy díjat hozott Dunst-nak.
Szerintem a csillagászati ellentmondások (ha azok, én nem értek hozzá) már felfoghatók amolyan absztraktként, a vászonra pakolt kubista vonásként - olyan szemszöget is látsz adott oldalról, amit normális esetben nem láthatnál, mint pl egy arc mindkát oldalát jobb profilból. Ilyesmi a mindig jelen lévõ bolygó is. Mert ott volt, mindvégig, a film minden pillanatában, csak máshogy nézett ki.
Érdekes, mennyire megváltoztatja az ember jellemét a kényszerû vég.. :)
9/10
Redfield 2011 nov. 01. - 22:51:00 9/10
(20/113)
Volt benne egy kép, amivel a Solarist is idézte. Nagyon rászállt Tarkovszkij idézgetésére. Nem csoda, hogy az Áldozathozatal ugrik be sokunknak róla, hisz a lassított részek mind egy kicsit a szürkés-lilás álmos képsoraira emlékeztetnek, az idilli elszigeteltség, és a szereplõket sújtó sokkhatás is fellelhetõ benne. Az Élet fája c. filmnél gondoltam még nemrég azt, hogy leginkább A Tükörre emlékeztet. Trier a maga módján zseni, és lenyûgözõ filmeket tud csinálni, mint most is ezt, de a fõhatásai fõhajtások maradnak Tarkovszkij mélységei elõtt.
szigiri 2011 nov. 01. - 22:39:59 Előzmény picipc
(19/113)
Nekem is az Áldozathozatal ugrott be a filmrõl. A ház a tenger partján, a semmi közepén, a balul sikerült családi esemény, az álmodott világvége, a mûvészeti albumok, a felnõttek közt tébláboló gyerek, stb. Csak ott egy józan ember veszti el az eszét a képzelt világvégétõl, itt meg egy beteg ember józanodik ki a valódi világvégétõl.
vuvuvu 2011 nov. 01. - 20:01:30 Előzmény kardosks
(18/113)
penelopé ctuznak ajánlotta fel elõször dunst szerepét. (imdb)
10/10
kardosks 2011 nov. 01. - 17:26:10 10/10
(17/113)
Penelope Cruz-é volt a film ötlete, gondolom ezért mondott neki köszönetet.
andesz89 2011 okt. 31. - 22:07:50
(16/113)
ez a film sem egy könnyed darab ahogy Trier egyik filmje sem de azért kevésbé viselt meg a megtekintése mint az Antikrisztus.sokkolt ez a filmje is.nem láttam még ehhez hasonló filmet ami így dolgozta fel a világvége eljövetelét bár gondolom Triernél ez a téma mellékes volt és inkább a testvérpár érzelmei voltak a hangsúlyosak.
Charlotte Gainsbourg megint remekül játszott és Kristen Dunst is meglepõen jó volt,az õ filmjeit kevésbé szerettem.
az Antikrisztust bõven elég volt egyszer megnézni,ezt viszont még biztos megtekintem.
meglepett hogy a stáblista végén ki volt írva hogy Trier Penelope Cruznak is köszönetet mond.ha jól tudom eredetileg õ játszotta volna Justine-t de én ezt akkoris furcsálottam.
10/10
morzsa 2011 okt. 31. - 17:41:08 10/10
(15/113)
elképesztõen rémisztõ és zseniális-ebben minden benne van, amit a Melancholia-ról gondolok.
döbbenet, hogy Trier a saját filmjét spoilerezi el (ki merné ezt megtenni rajta kívül?) és mégis képes fenntartani a döbbenetes feszültséget. az utolsó 5 percben konkrétan kivert a víz, rázott a hideg és komolyan úgy hagyott helyben a film, mintha istenesen felpofoztak volna.
ahogy telnek a napok, mióta megnéztem, egyre inkább erõsödik bennem a tény, hogy egy újabb remekmû ez. minimális öncélúsággal (az Antichristtel ellentétben), elképesztõen kidolgozott jellemvezetéssel, olyan tökéletes zeneválasztással, hogy szavak sincsenek rá.
fogalmam sincs hová lehet ezt még fokozni, de a Mesternek biztosan sikerül, ugye?
H.B. 2011 okt. 29. - 14:37:34
(14/113)
Piszkosul boldognak kellene lenned!
Igen, annak kellene.
Lars von Trier talán legjobb filmje.