Téma: Mellékhatás

olahmiki1959 2023 ápr. 08. - 22:55:52 Előzmény nick2005
(102/182)
Te jó ég!
Most olvastam a hozzászólásodat! Ez komoly? (Eddig nem is tudtam erről...:)
Mármint, hogy az RTL képes megcsinálni azt a hihetetlen aljasságot, hogy csalinak leadja az első részt - ami nagyon érdekes, izgalmas, fordulatos volt - és a folytatásokat csak az RTL + -on lehet megnézni, külön előfizetésért?
Hát ez kész!
"Most lett elegem az egészből!" - mondta annak idején Királyhegyi Pál, amikor mint munkaszolgálatost, egy német katona belerúgta őt egy éppen kiásott gödörbe.
Ugyanez a véleményem...:)
olahmiki1959 2023 ápr. 08. - 22:39:57 Előzmény Szila86
(101/182)
Pontosan!
Csontig sorvadna, összeaszna és elfeketedne.
Sőt, ha így megváltozna ennyi idő alatt, talán fel sem figyeltek volna rá a munkások a fekete kövek között.
Szila86 2023 ápr. 08. - 19:22:45
(100/182)
Az a leszakadt új a kövek között 4 hónap után ilyen jó állapotban maradt? Ennyi idő után csontig sorvadna. Vagy nem az övé (Molnár Áron) vagy hatalmas baki.
nick2005 2023 ápr. 08. - 19:01:36
(99/182)
Olyan régen volt az első évad, hogy már nem is nagyon emlékszem rá. Akkor nagyon jó sorozatnak gondoltam, ráadásul a magyar viszonyokhoz képest nagyon profi megoldásokkal, technikával forgatták. Aztán a covid miatt akkor nem volt folytatás.
Sajnálatos, hogy az RTL ezt a filmet is (mint pl. a Jimmy filmet is) a fizetős RTL + -ra tette. Elég gyenge az az üzletpolitika, hogy az első részt lenyomják a tévében, hátha előfizetnek az emberek. Nem tudom mennyien fognak előfizetni, én biztosan nem, pedig alapvetően kedvelem a csatornát. Ha annyiba kerülne, mint a most induló Skyshowtime, vagy legalább lenne valami hasonló akció, akkor talán, de így biztosan nem.
Nem lett volna rossz, ha ismétlésben leadják az első évadot.
8/10
Kecskepásztor 2023 ápr. 05. - 21:09:44 8/10 Előzmény luci87
(98/182)
Elölről kevéssé mutatták a pocakját. Z. Jimmynek tökéletes volt.
10/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 05. - 17:11:14 10/10 Előzmény luci87
(97/182)
Hat,inkabb csak bekepzelte,abbol gondolom,hogy utana felrehivta volna,hogy most mi van??!
10/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 05. - 17:10:01 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(96/182)
Ő volt,igen,en se ismertem meg..Most mar jobban latszott az arca,a szeme.
8/10
Kecskepásztor 2023 ápr. 05. - 16:28:10 8/10 Előzmény luci87
(95/182)
Ráadásul Ludmann egyik haverja talán szerb maffiózó volt? A hastapogatásnál a barátnő vagy rájött, hogy kamu az egész, kitalálva, hogy béranyát vesznek igénybe, de szolidaritást vállalt Katával, vagy pedig beképzelte?
8/10
Kecskepásztor 2023 ápr. 05. - 16:17:24 8/10 Előzmény luci87
(94/182)
A kerti partys jelenetben én Kata "lebukására" számítottam. Noha Ludmann hasonszőrű haverjai feltehetően tartanák a szájukat, luxusfeleségeik simán kifecsegnék a béranya-projektet, nincs az a ruhaköltemény/ékszer/világ körüli út, amely hallgatásra bírná őket.

Dramaturgiai okokból Móni nem léphet le,ennek csak akkor lett volna értelme, ha Ludmann otthagyja a fogát Ózdon, és Kata kutatni kezd. A bécsi forgatás költségei miatt sem elképzelhető, hogy Móni ott folytassa 0 nyelvtudás nélkül, hiszen a műköröm-építés olyan személyi szolgáltatás, amelyhez valamilyen szinten, de kommunikálni kell a megrendelővel. Eljátszottam azzal a gondolattal, mi történne, ha L. Kata volán mögé ül, hogy megnézze, mi a helyzet Mónival, és útközben kitöri a nyakát.

A szakállas Nagy Ervin szerepelt az 1. részben? Mindenesetre szép bizonyítványt állított ki magáról Berta, amikor az ő hátterével/társadalmi és munkahelyi pozíciójában ilyen módon ismerkedik, még ha nem is valami kültelki késdobálóban?
10/10
luci87 2023 ápr. 05. - 16:10:02 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(93/182)
Tenyleg, nem tudtam honnan ismeros az a rendor... :)
Mas. Hastapogatasnal azt hittem, azt mondja, nem mozog.. :)
Izgalmas lesz a kovetkezo resz is.
8/10
Kecskepásztor 2023 ápr. 05. - 15:46:23 8/10
(92/182)
Mennyi ismerős arc a Drága örökösökből!

A jardon nem tűnik fel, hogy egy orvos vallomást akart tenni, de az utolsó pillanatban meglépett? Orvosok esetében droggal való visszaélés, aktív eutanázia, illegális abortusz vagy műhiba miatti önfeljelentés jöhet szóba. Azonban Széphelyi a talált ujj alapján kapcsolatba hozható Atesszel, a 4 hónappal azelőtti, Ózdon történt hívás alapján. Ehhez arra volna szükség, hogy a DÖ-beli erdész a folyosón/WC-ben elmondja az Anger által alakított kiégett nyomozónak vagy a lelkes fiatalnak: - Te, volt itt a minap egy Dr. Sz. Z. orvos, aki vallomást akart tenni, de előtte felhívták, erre megpattant. Erre a kolléga: - Bakker, ennek a számát hívta X hónapja az a pasas, akinek az ujját megtalálták egy építkezésen!


10/10
luci87 2023 ápr. 05. - 15:14:50 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(91/182)
Örülök neki,hogy egyre tobb kepet kapunk szeretett szulovarosomrol.Eddig csak par dronfelvetel volt rola.Az a motel viszont nem hiszem ,h a kozelben van,legalabbis nem tudok rola..
Jo,izgalmas resz volt,bar a kerti partys jelenet,es elotte a hisztizos ,elegge elhuzodo volt.
Eros a gyanum,h Moni lelep ,ha L.né akkor nem hivja fel...
8/10
Kecskepásztor 2023 ápr. 05. - 15:08:39 8/10
(90/182)
Nem derült ki, mi lett Széphelyiék csaknem Ludmannékéhoz hasonló házával. Vagy csak bérelték? Ez esetben kettejük jövedelme nem lett volna elég a lakbérre, bár az is irreális, hogy megvették volna. Mindenesetre szétköltöztek, Berta az apjához, Zoltán albérletbe, a házról meg egy szót sem ejtettek. Nem világos az sem, hogyan akarták volna lebonyolítani Ludmannék a szülést. Meg akarják vesztegetni a Németh Kristóf alakította bájgúnár orvost, akihez Móni jár? Kata terhességének eljátszásával netán azt akarják elhitetni, hogy Kata otthon szült, az előbb említett orvos pedig tartja a száját?

Eljátszottam a gondolattal, mi lett volna, ha Ludmannt meglincselik a garázssoron, netán elgázolja a kisteherautó vagy Széphelyi? A legelső esetben max. megetetik a garázsban tartott disznóval. Arra is számítottam, hogy kiderül, hogy Kata csak megjátssza a terhességet, bár ez még bekövetkezhet.

Mindenesetre ez a rész az 1. évad záró epizódját is felülmúlta, közben égig állt volna a hajam, ha még nagyobb mennyiségben lenne.
10/10
Shela 2023 ápr. 02. - 16:26:24 10/10
(89/182)
Végre megérkezett a 2. évad. Már nagyon vártam. Az egyik legjobb sorozat, ha nem a legjobb ebben a kategóriában.
8/10
Kecskepásztor 2023 márc. 31. - 10:53:00 8/10 Előzmény Nores
(88/182)
A melósok vagy a féllábú építésvezető utaltak a zúzott kő eredetére. Kérdés, dokumentálva van-e, mikor mennyit szállítottak a kérdéses építkezésre, esetleg ugyanabból a tételből jutott-e máshova is. Itt legfeljebb az a bökkenő, vajon fél évig tart-e, amíg egy adott napon előállított mennyiségű zúzott kő eljut a konkrét helyszínre.
8/10
Kecskepásztor 2023 márc. 31. - 10:49:06 8/10 Előzmény Nores
(87/182)
Egy bűnügyi nyilvántartásban szereplő egyén ujjának felbukkanása könnyen követhető nyom. OK, lehet, hogy nem jelentették be az eltűnését, ráadásul az ilyen alak gyakran alámerül. No de: Ma mindenkinek van mobiltelefonja, így megállapítható, kit hívott fel az illető, így fél évvel korábban egy addig sohasem keresett számot, amely egy fővárosi orvosé. Az utolsó cellainformációiból kiderül, kit hívott fel doktorunk nem sokkal Atesz beérkező hívása után: A közismert építési vállalkozót. Kérdés, bekapcsolva hagyta-e az utóbbi a készülékét, illetve ha nem, mikor kapcsolta be újra. Ugyanezt "Dr. Faszfej" mobiljával is megteheti a jard.

Itt van aztán a Balsai Móni alakította internetes újságírónő, aki rááll az ügyre, bár még nem derül ki, milyen módon kap szimatot. Járulékos ajándék Scherer Péter a főnöke szerepében.


9/10
Nores 2023 márc. 30. - 13:51:05 9/10 Előzmény Kecskepásztor
(86/182)
Talán éppen az, hogy a Ludmann felé vezető szálakat ne egy motivált rendőr nyomozza. Ő ismeri, és ez biztos befolyásolja majd a nyomozás kimenetelét.
Amúgy meg egy humorforrás, bár másodszor megnézve a jelenetet már nem nevettem annyira.
8/10
Kecskepásztor 2023 márc. 30. - 09:52:20 8/10 Előzmény luci87
(85/182)
Én is alig várom a 2. részt, ráadásul az előzetes sötétben játszódó jeleneteiből nem sokat tudtam kivenni. Atesz ujjlenyomata elindíthatja a keresését. Ludmann hiába semmisítette meg a halott telefonját, a SIM-kártyát is beleértve, a szolgáltatónál lévő híváslistából és a cellainformációkból megállapítható, hol is tartózkodott a részeges kisstílű bűnöző egy jó félévvel azelőtt. Kérdés, meddig kötelesek a telefontársaságok megőrizni az előbbi információkat. Van itt olyan, aki ért hozzá?
8/10
Kecskepásztor 2023 márc. 30. - 09:47:04 8/10 Előzmény Nores
(84/182)
Nem tudom, mi volt az alkotók célja egy ennyire kiégett barom rendőr karakterének a cselekménybe való bevonásával.
10/10
luci87 2023 márc. 30. - 07:39:49 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(83/182)
Na,megneztem este.Nekem bejott ez az elso resz.Egy pillanatra elhittem,h Atesz el,olyan remiszto volt...Ha ujjlenyomatot vesznek a kisujjrol,meglesz kie volt,mert A . buntetett eloeletu volt,ha jol emlekszem.Ha nem,akkor akarkie is lehet,mert leszakadhatott egy feketemunkasnak is az ujja,es nem ment dokihoz,stb.
Az elozetesbol lejon,h a 2.resz még izgalnasabb lesz.Varom.