Edkó 2013 máj. 15. - 14:50:59
(41/141)
teljesen egyetértek.
Edkó 2013 máj. 15. - 14:49:19
(40/141)
SPOILER!
Én több szereplõvel is tudtam azonosulni, hol ezzel, hol azzal, de tény, hogy nálam sem volt olyan, akivel az elejétõl a legeslegvégéig azonosulni tudtam volna (=szimpi lett volna)
Hát ki tudja, hogy ott lesz-e... ez ugye nyitott... Lehet... Elvileg az orvos bent tarthatja egy életen keresztül, ráadásul, ha olyan gyógyszereket, kezeléseket is ad neki, akkor még (még) beteggé is válhat a csaj, ami meg jobban bizonyítja a környezet számára, hogy odavaló. Szóval egyre kevesebb esélye lesz kijutni. Ugyanakkor, ha a csaj személyiségét nézzük, hogy mennyire ravasz, talpraesett, érdekember, én speciel, simán el tudom képzelni, hogy talál vkinek magát (újra), akit megfûzhet, és kihasználhat, úgy, h az segít neki kiszabadulni onnan... és ha ez sikerül, akkor a "móka" indulhat újra...
BigTiger 2013 máj. 15. - 13:21:51
(39/141)
Ja, hát szegény férjet sajnáltam is rendesen...
Law karaktere sem volt szimpi nekem, én úgy gondolom lenyúlta a lóvét. Tényleg nagyon zavaró volt a filmben, hogy nem tudott az ember senkivel szimpatizálni a fõbb szereplõk közül.
A csaj most akkor élete végéig zárt osztályon lesz??
9/10
wintermoots 2013 máj. 15. - 13:20:29 9/10
(38/141)
a film fõbb motívumai a jövõtõl és anyagi bizonytalanságtól rettegõ középosztálybeliek (gazdasági válság után nem meglepõ:) ), az életünk szinte minden pontjára behatoló intézmények és nyerészkedés (lsd. depresszióipar), a látszólag teljesen objektív adatokkal való manipulálási és visszaélési lehetõség (az adatok történetbe rendezése során) és az ezzel szembeni jogorvoslat nagyon nehéz volta esetleg lehetetlensége (nem véletlen hogy a fõhõs sem törvényes úton, hanem hasonló manipuláció révén vesz elégtételt), stb.
a többször idézet „depression is the inablitiy to construct a future”, vagy a „there's this poisonous fog bank, rolling in on my mind” nem csak a depresszióra hanem egyéb egzisztenciális szorongásra, a mindenütt jelenlévõ manipulációra is értendõ, beleértve a rendezõ manipulációját is:)
erõsen szatirikus film ez egy korrupt és manipulált világról valamint az állandó szorongásról, drámának ill. thrillernek álcázva.
én így látom
Edkó 2013 máj. 15. - 12:32:06
(37/141)
SPOLIER!
A pénz pedig - ez csak egy felvetés, egyáltalán nem biztos, de ahogy említettem, második nézésre, voltak ilyen áthallások a film végén, hogy talán azért (is) tette a doki...
De korábban is volt arról szó, többször is, hogy "pénzhiányban" van, mivel a felesége munkanélküli volt, a fiúkat magánsuliba akarták járatni. Elõször mikor kikérdezték az irodában, mondta a kikérdezõ, hogy érdekes, mennyit munkát vállal... És az elõbbit válaszolta... Aztán mikor rosszul mentek a dolgok, és ki akarták tenni a kutatócsoportból, amiért egy valag pénzt kapott, ott könyörgött kb hogy hadd folytathassa. Az elején is izgatottan újságolta a feleségének, hogy mennyit fog kapni. És a végén a csaj szavai, hogy csak a pénzért teszi, majd a köv. kép, hogy jön ki a fia (sztem) egy magánsuliból... Szóval ezek miatt elképzelhetõ, hogy lenyúlta... vagy kapott belõle... Szóval elképzelhetõ, de nem biztos.
Edkó 2013 máj. 15. - 12:19:07
(36/141)
SPOILER!
Igen, ezen én is gondolkoztam, de arra jutottam, hogy elmebeteg szerintem a csaj. Mit mondanál mást egy olyan emberre, aki meg van gyõzõdve, hogy egy másik ember - nevezetesen a férje/szerelme - mindenért a hibás, hogy elveszítette az életét, stb, és ezért megöli õt? Ha az a kérdés, mondjuk hogy tudatosan tette meg, igen, de a mögötte való gondolat: hogy mindenért egy másik személy hibás, ami az õ életében történik (tehát a felelõsség teljes áthárítása a másikra), és mély bosszúvágy (ami szerintem eredetileg az apja iránt érzett, és ezt tette át a férjére, és fõleg, hogy mindezt meg is cselekedte, hidegvérrel, és még utána sem érzett megbánást, semmit... Ráadásul tudjuk, hogy az elõélete (szüleivel való kapcsolat) is gázos + a pszichiáter nõvel való erotikusan felfûtött, de alapjában véve az õ részérõl érdekkapcsolat (valójában szerintem õ használta a pszichiáternõt nem fordítva)... Szóval ezekután sztem az, konkrétan (talán) pszichopata...
Edkó 2013 máj. 15. - 12:08:31
(35/141)
Szívesen! Abszolút egyetértek, hogy nagyon elgondolkodtató a film, és kattoghat az ember rajta még egy ideig... SPOILER!
Ráadásul sztem nemcsak a végkifejlet, motivációk kérdésében érdemes rajta gondolkozni, hanem mondjunk olyanon is, hogy mi van, ha mindez igaz lett volna - a csaj drog hatására olyan tudatállapotba kerül, hogy nem tudja kontrollálni destruktív gondolatait, vágyait... Pl. az ügyvédnõ több ilyen esetet is felsorol, mikor a doktorral dumálnak a kávézóban a csaj ügyérõl... Azokban az esetekben is öltek, és megúszták, mert nem voltak tudatuknál... Meg a gyógyszeripar mint olyan miket mûvel már az emberekkel, "kapkodj be ezt", "kapkodj be azt", hogy mik a "mellékhatások" azzal ne is foglalkozz... stb... Szóval bennem pl egy csomó kérdés felmerült a film nézése alatt, és nem csak az eseményszál kapcsán...
BigTiger 2013 máj. 15. - 10:58:21
(34/141)
SPOILER!
Miért írtad, hogy a végén kiderül hogy tényleg elmebeteg a csaj?? Mara nem volt az, csak végig játszotta, nem?
Law meg ha jól értelmezem a végén lenyúlta Jones és Mara pénzét??
8/10
4427 2013 máj. 15. - 09:27:45 8/10
(33/141)
Köszönöm! Attila G. és Te is megerõsítettek abban, hogy érdemes volt rákérdezni a film végére, ill. a pszichiáter magatartására.
Meg abban is meggyõztetek (és ezt nem spoilerezem!), hogy ez nem az a típusú film, amelyiknek a végén minden egyértelmû és világos lesz. (És ezt nem hibaként említem.) A film vége után is marad bõven továbbgondolandó kérdés.
Edkó 2013 máj. 15. - 01:18:58 Előzmény 4427
(32/141)
SPOILER!
Egyetértek Attila G.- vel, szerintem is ezek az okok: 1. igazságosztás "másképpen", lévén, h gyilkosság alól a lányt már felmentették egyszer, még egyszer nem vádolhatták meg ugyanazzal... (Ezért is pipa az ügyész, amikor felkeresi õt az orvos, h be tudja bizonyítani, hogy hazudik a lány. de akkor már késõ, nincs még egy alkalom, hogy megvádolják. Ráadásul akkor felmerülne az õ felelõsségük is, hogy addig "futni hagyták". A jogász fel is kérte anno a másik oldal - miszerint a csaj a gyilkos/bûnös - támogatására a tárgyaláshoz, de õ végül akkor a lány "mellett tette le a voksát", akkor még ártatlannak hitte, a "gyógyszerek és a biológia áldozatának"... ) Így csak az marad, ha máshogy "büntetik meg", így jön az elmegyógyintézet. 2. ahova amúgy egyébként is való, mert hogy elmebeteg a csaj, kiderül ugye a story végére. 3. bosszú azért, mert tönkre akarták tenni, elvették tõle az "életét"... Ja és a 4. ezt második nézésre hallottam ki, mikor a végén a lányt elviszik a rendõrök, és sikítozik, h nem õrült, nem beteg, stb - akkor mondja, h a doktor beteg, és csak azért csinálja, mert "a pénzt akarja", és lám-lám a köv. kép, hogy egy valszeg magánsuliból jön ki a nevelt fia... (tehát nincsenek anyagi gondjai...) Tehát ez is egy variáció... Ja és még egy 5. menti a seggét, ha a csaj elkezdene beszélni, kiderülhetne, h õ is mit kavart össze-vissza, teljesen el tudnák lehetetleníteni... annyi lenne neki... ahogy volt is elõször...

Én amúgy csak egyet nem értek az orvossal kapcsolatban: miért ment vissza a feleségéhez, aki otthagyta, és nem hitt neki, nem állt ki mellette, ehelyett fogta a gyereket, és lelépett...? hát nem tudom, én ezek után nem hiszem, hogy tudnék benne bízni...hogy lelép bárminemû dolog miatt legközelebb is... Számomra ez azt sugallja, h az orvos sem teljesen komplett, na meg a nagy bosszúszomj miatt is furcsa... bár az azért érthetõbb.
2/10
hrm 2013 máj. 14. - 21:25:36 2/10 Előzmény wintermoots
(31/141)
Keresgéltem, sõt még gondolkodtam is (szoktam), de nem találtam meggyõzõ válaszokat. A kritikusok például folyton a Hátsó ablak bizonytalan fõhõsét emlegetik Law karakterével kapcsolatban, de szerintem elég távol állnak egymástól. A többi kérdés továbbra is foglalkoztat - lehet, hogy tényleg kénytelen leszek újra megnézni a filmet - engem zavarnak az olyan történetek, ahol a szereplõk alapmotivációi nem tisztázottak. (Az "az is lehetett, hogy..." nekem kevés, de ez nyilván szubjektív.)
5/10
Attila G. 2013 máj. 14. - 21:16:03 5/10
(30/141)
SPOILER.
Jó, igazad van. De egyszer már balga módon keresztbe tett az ügyészeknek/rendõröknek - egyébként amolyan igazságügyi szakértõ volt az ügyben, vagy ilyesmi. Megpróbálta kijavítani a hibáját.
A rendõröknek, az ügyészségnek - tehát az illetékes szerveknek - már nem volt lehetõségük lépni az ügyben; így ez volt az egyetlen megoldás, hogy lakat alá kerüljön. Ez mondhatni együttmûködés volt a dilidoki és a rendõrök között.
Egyébként a rendõrök elvileg lecsukhatták volna õt is a belsõ kereskedelemmel kapcsolatban. El lehet gondolkozni azon, hogy melyik a rosszabb, a börtön vagy a zárt osztály.
Mondhatjuk, hogy így alakult.
8/10
4427 2013 máj. 14. - 21:00:22 8/10
(29/141)
Az ügyben mégsem a pszichiáternek kellene ítélkezni. Szerintem.
5/10
Attila G. 2013 máj. 14. - 20:55:20 5/10
(28/141)
Na és gyilkosságért?
8/10
4427 2013 máj. 14. - 20:30:31 8/10
(27/141)
SPOILER
Vagyis a pszichiáter részérõl: bosszú! Azért ez bosszúnak erõs. Szerintem.
5/10
Attila G. 2013 máj. 14. - 19:52:09 5/10
(26/141)
SPOILER.
Szerintem ha valaki megöl egy embert; vicces lenne, ha szabadlábon mászkálhatna. Mivel kapott már egy elég enyhének mondható ítéletet a tettéért; a kettõs kockázat elvén börtönbe már nem lehetett csukatni. A hölgy film végén mutatott reakciójáért ki is érdemelte a zárt osztályt.
S hát ugye némi bosszú is volt az egészben; hisz a kolleginával együtt majdnem tönkretették a karrierjét.
8/10
4427 2013 máj. 14. - 19:07:30 8/10
(25/141)
Nem igazán. Bosszant is kissé.
Azért kérdeztem, hogy hátha csak én nem figyeltem eléggé.
De ha másoknak sem világos a vége, akkor - az nálam sokat ront -, az egyébként nagyon jó film értékébõl.
9/10
wintermoots 2013 máj. 14. - 18:23:53 9/10 Előzmény 4427
(24/141)
neked van-e valami ötleted?
(nyilván nincs egyértelmû válasz a kérdésre)
8/10
4427 2013 máj. 14. - 17:15:24 8/10
(23/141)
SOILER
Mivel magyarázzátok a film végét, azt ti. hogy a pszichiáter úgy dönt, hogy zárt-osztályon tartja inkább páciensét?
yellowduckbear 2013 máj. 14. - 15:59:08
(22/141)
Szerintem a film képi világa, zenéje tökéletes ... Viszont ezen kívül semmi. A film 1/3-nál lehet tudni, hogy ki kivel van és ki kit akar átverni ... Nagyon kiszámítható, vagy csak én nézek sok filmet :) Na jó a "szerelmi" szál nem volt elõre látható, de nem is lényeges.
Szerintem nagyon gyenge kriminek is thrillernek meg nem nevezhetõ. Ha már thriller, meglepetés akkor inkább a Population 436 :)