barna pólós 2014 nov. 03. - 17:08:53 Előzmény szan90
(101/141)
SPOILER

Mert Amerikában állítólag nem lehet kétszer perbe fogni valakit ugyanazért. Egyszer már döntöttek az ügyében. Egyébként azt értettem, hogy átverés volt, de nem tudtam, a doki miért csinálja, mondja ezt meg azt, hogy õ tudja vagy sejti, hogy õk ketten a bûntársak, szóval a vége elég homályos volt nekem, de utólag már értem. Nem rossz film.
5/10
Szissssz 2014 okt. 03. - 17:40:25 5/10 Előzmény tortura
(100/141)
Hát, nekem sem tetszett! Sõt, az utóbb látott filmek egyik legrosszabbika volt számomra.
A fõszereplõk mind érdektelenek voltak mert az égvilágon semmit nem tudtunk meg a személyiségükrõl, ezáltal abszolút érdektelen lett számomra a történet. Egyáltalán nem tudtam egyikkel sem szimpatizálni, azonosulni, senkivel sem együtt érezni vagy izgulni érte. Csak a film végi csavar miatt 5 pont, egyébként 4 lett volna. Szó szerint majd' elaludtam rajta.
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 07. - 02:55:14 10/10 Előzmény szan90
(99/141)
SPOILER:

Szerintem más nem tudott róla, hogy nem elmebeteg, csak a doki. És ezt kihasználva juttatta vissza a szanatóriumba, telepumpálva gyógyszerekkel büntetés gyanánt.
szan90 2014 júl. 28. - 23:02:42
(98/141)
Nem értek valamit a filmböl. aki tud válaszoljon.


Spoiler!!!!!!!!!!!!!


Feldobta a pszichologust a feleség,hogy együtt találták ki a gyilkosságot, szoval, tudátába volt, elöre kiterelte a gyilkosságot. Akkor mért intézetbe vitték, mért nem csukták le?
tortura 2014 júl. 19. - 16:22:53 Előzmény Második Mancika
(97/141)
Valahogy így vagyok vele én is. Valami tök más sztorit, hangulatot, végkifejletet képzeltem el. Ellentétben egy másik kommentelõvel, én sajnáltam, hogy Channing Tatumnak ilyen rövidke szerep jutott. Már azt is arculcsapásnak éreztem, mikor megláttam a "feleségét". Egy ilyen jóképû palinak miért egy ilyen csúnyácska, görbelábú, jelentéktelen színésznõt választottak az alkotók partnernek? Ehhh...
Nekem nem tetszett a film, de hát ez az én bajom.
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 01:00:33 10/10
(96/141)
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom. 10/10, mert hatalmas a csattanó, de ez inkább 9,5 mert iszonyatosan lassan indul be a film ... a negyedénél már a semmittevés idegesített és a felénél voltam úgy, hogy szegény Jude Law sorsával együttérezve majdnem kinyomtam a francba a lejátszót ... DE "filmet sosem hagyunk befejezetlenül" by U.S.M.C. így végignéztem és a végkifejlet megérte a várakozást. SPOILER az édes bosszú, a megelégedés és a mesebeli "jó helyében jót várj, a rossz pedig elnyeri méltó büntetését" SPOILER VÉGE.

Fordulatos, korrektül elõadott pszichothriler a lassúbb fajtából. Érthetõ, nem agyalós, de megéri rászánni az idõt legalább egyszer.
6/10
kom.eszter 2014 jan. 11. - 22:59:55 6/10
(95/141)
Szerintem azért érdemes egyszer megnézni, hogy rájöjj, miért nem fogod másodjára... :) Véleményem szerint bosszantóan kidolgozatlanok vagy inkább életszerûtlenek voltak a karakterek.
***SPOILER*** Az egyik legellenszenvesebb számomra a feleség karaktere volt, aki tényleg úgy viselkedett, mintha egy érdekkapcsolatban lettek volna, ezek után számomra is érthetetlen volt, mikor a film végén a teljes happy end (?) keretében újra együtt voltak. A pszichiáter kollégái is szörnyen antipatikusak voltak, mivel az orvos nem vétett szakmai hibát, ez bárkivel elõfordulhatott volna, ezt nekik kellett volna leginkább tudniuk, s kiállniuk kollégájuk mellett. A film végén pedig a korábban együttérzést keltõ doki sem hozta el a hõn áhított erkölcsi felemelkedést, õ sem tudott saját emberi gyarlóságán felülemelkedni, s bosszúvágyától fûtve visszaélt hatalmával, beleesett az öntörvénykezés csapdájába, mely egy pszichiátertõl nem épp szimpatikus... Egyébként a film valóban azt is sugallja, hogy gyakorlatilag bárki élete végéig zárt osztályon ragadhat, ha kezelõorvosának ez áll érdekében - szerencsére azért a valóságban ez sem egészen így van. Hozzátenném még, hogy a lány nem elmebeteg, hanem személyiségzavaros. ***SPOILER***
Szóval ez az alkotás eléggé sötéten ábrázolja az emberi jellemet, ami azért szerencsére az esetek nagy részében nem túl reális, ezért nem találtak az elõttem hozzászólók egyetlen szimpatikus karaktert sem, ami amúgy ugyebár jó jel... :) Érzelmeket, gondolatokat kelt a film, ezért szerintem érdemes megnézni, de a kivitelezés nem túl erõs, úgyhogy nálam 7/10.
gabesz-33 2014 jan. 06. - 17:29:20
(94/141)
"Tisztességesen elkészített, izgalmas mozi, sõt, talán kicsivel több is annál. Fõleg, ha a fõszereplõ hármas Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones teljesítményét nézzük..."

Forrás: Amatõr filmrajongó, mozitipp.blog.hu
MartiniG!rl 2014 jan. 04. - 16:46:19
(93/141)
Nagyon jó sztori, a végét is csak részben sejtettem! Érdemes megnézni! 9/10
10/10
caomilla 2014 jan. 04. - 12:05:42 10/10
(92/141)
Nagyon szuper, izgalmas film. A zene annyira sejtelmes. 10/10
8/10
Findzs 2013 dec. 18. - 13:40:20 8/10
(91/141)
jó film, végig leköt, nem a megszokott sztori
a csaj nagyon jól játszik
10/10
DuduBaba 2013 nov. 18. - 18:11:09 10/10
(90/141)
Szuper: 9,5/10. Titokzatos, de ugyanakkor szépen fûzi végig a sztorit, bár elsõre nem biztos, hogy érthetõ minden. A vége nagyon ász. Egyedül a fõszereplõ hölgy játéka hagy kívánnivalót maga után, de még ez is belefér.
7/10
Medvepofa 2013 nov. 16. - 18:59:41 7/10
(89/141)
A vége érdekes, csavaros, különösen az utolsó fél óra, viszont az elsõ 2/3-ad döcögõs, nehezen halad.

Nem lesz a kedvencem. A storyból többet ki lehetett volna hozni.
Sadenal 2013 szept. 27. - 11:54:25
(88/141)
Nah ez már jobban szépíti a Soderbergh-életmûvet. Nem mondom, hogy megvenném DVD-n de azért egynek jó kis film volt. Nagyon termékeny ez a Steve, hogy majdnem minden évre jut egy filmje és úgy tûnik belehabarodott Tatum-ba. Majd meglátjuk mi lesz ebbõl. :)


7/10
Második Mancika 2013 szept. 21. - 21:09:35
(87/141)
Ez a film nekem nagy csalódás volt. A trailer-bõl abszolút nem ilyen storyline-ra asszociáltam. Unalmas, vontatott, erõltetett a történet és sajnos a fõszereplõ csaj baromira unszimpi nekem. Nem volt a filmben egy szerethetõ karakter se. Viszont a képi megoldások helyenként tetszettek. Valakinek meg az egész film tetszik. Peace.
10/10
Kolókapitány 2013 szept. 20. - 23:40:32 10/10 Előzmény whitehill
(86/141)
Jó sokat felfogtál a filmbõl te is. :D Ez az elsõ mondatod nem tudom, hogy pattanhatott ki az agyadba, de vicces. :D Ez egy jó kis thriller,ami semmilyen véleményt nem próbál ráerõltetni a nézõkre, pláne nem a nõkrõl általánosságban. Nekem nagyon tetszett. Az elején nem gondoltam volna, hogy ez ilyen film lesz, a 7,7-nél szerintem többet érdemel. Remek alkotás, SPOILER:(annak külön örültem , hogy az antiszínész Tatum, nem sokat szerepelt.) Thomas Newman zeneileg ismét minõségit alkotott és szerintem a rendezés is rendben volt. Lassan indul, de nem túl lassan.

Nálam 8,5.
whitehill 2013 szept. 20. - 20:34:48
(85/141)
ez a film azt sugallja, hogy minden nõ egy banya, vagy gonosz. a két fõszereplõ nõnél gondolom egyértelmû, mi a helyzet, de a pali felesége még pluszban egy hárpia is volt, aki egy pillanatra sem állt ki a férje mellett, csak akkor, amikor az sikeres volt...
szánalmas pszichológiai alkotás, egyszer nézhetõ film.
7/10
Rahar 2013 szept. 14. - 08:46:16 7/10
(84/141)
Többen panaszkodtak a kezdésre, egyetértek velük. Szerintem egy kiváló alkotás felkelti az ember érdeklõdését, majd folyamatosan fenntartja. A történet elsõ 35 perce (direkt megnéztem) egyszerûen unalmas, persze lehet védeni a alkotást, hogy ez így jó, mert felvezeti a késõbbi cselekményt. Ám én úgy gondolom, hogy attól, hogy az elõzményeket bemutatja még lehetne izgalmasabb, vagy ha ezt nem tudta a rendezõ megoldani, akkor jelentõsen rövidebb. Mert az azért igencsak rossz statisztika, hogy a film vége szöveg nélkül megközelítõleg 103 percbõl 35 az andalító, ez majd 34%, ergo a filmnek több mint a harmada. Az utána történtek tetszenek, onnét már végig lekötött. Mivel thrillerõl van szó ezért várható több fordulat is a filmben, melybõl egy sajnos kiszámítható, de ezzel nem lehet mit csinálni. Szeretem az ilyen típusú alkotásokat, számomra összességében ez is megállta a helyét. Egyszer jó volt megtekinteni, de többször nem szeretném, viszont eléri azt a szintet, hogy a gyenge kezdés ellenére is merjem ajánlani másoknak megtekintésre.
Egy fórumozótárs jelezte, hogy ez egy újabb sunyi propagandafilm, mely azért készült, hogy a gyógyszeripari multinacionális cégek valódi tevékenységeit elkenje. Nem tudom, hogy ilyen célzata is van-e a filmnek, de ebben legalább nem az a primitív bemutatás történet, hogy az adott vállalatok az emberiségért vannak és kész. Szerintem, ha valaki többet akar tudni errõl a témáról, az talál megfelelõ tényfeltáró könyvet.
wheeler146 2013 szept. 04. - 10:26:01
(83/141)
8-ast adnék, az ötlet baromi jó, a csavarok érdekesek, meglepõek. Nekem a rendezés nem jött be. Ebbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni.
Hisztini 2013 szept. 01. - 09:52:58
(82/141)
Én a tartalmi leírás alapján nem találtam érdekesnek filmet, az itteni hozzászólások miatt néztem meg végül, de kár volt... Totálisan kiszámítható történet, a sztori alapgondolata lerágott csont (*********SPOILER: áldozatnak tûnõ fõhõs1, akit fõhõs2 ápol/istápol/megment/kiment/stb., és végül kiderül, hogy fõhõs2-t szándékosan csõbe húzták, ezért végül bosszút áll. SPOILER VÉGE**********), közepes színészi játék.
Szóval abból hogy triller a mûfaja, kb. 20 perc után rájöttem, hogy mi lesz a végkifejlet, és onnantól még annál is unalmasabb volt, mint elõtte. Nagyon-nagyon-nagyon lassú volt az egész!!!! Ha nem volt mit mondani, akkor miért kellett mindezt 106 percben????? Legalább lettek volna jó karakterek, de még az sem...
(*******SPOILER Ott volt pl. Banks felesége: a fiával, aki nem közös gyerek, munka nélkül lóg a pasi nyakán, és amikor az elveszíti az x-edik kereseti forrását, kiakad, és elhagyja, mintha két hete élnének együtt. Igaz, volt ott valami affér is, egy pácienssel, de az a szál sem bolt kidolgozva rendesen. Hiába, nem flrt bele a 106 percbe! SPOILER VÉGE***********)
Bocs, hogy ennyit írtam, de morcos vagyok, hogy megnéztem.