Téma: Memento

10/10
ReignMan 2010 jan. 05. - 09:41:49 10/10
(56/216)
Egészen fantasztikus, hogy egy egyébként egyszerû történetet mennyire a feje tetejére lehet állítani, hogy a nézõ teljesen elvesszen a történetben, mintha nem is filmet nézne, hanem valamilyen fárasztó feladványt kellene megfejtenie a különálló kis részek összerakosgatásával.
A film közel 2 órás, de itt még közel sem ér véget, a nézõ fejében sokáig fognak motoszkálni a kérdések és a lehetséges válaszok...
10/10
horas 2009 nov. 17. - 22:57:41 10/10
(55/216)
Zseniális film és ötlet.Az egész film azért van így összerakva,hogy a nézõ teljesen azonosúlni tudjon a szereplõ helyzetével.Nagyon nehéz mondhati öncélú és mûvészi,de eredeti és zseniális film.Én mindig is nagyon szerettem és nagyra tartottam az ilyen bátor és innovatív alkotásokat,legyen szó bármirõl nem csak filmrõl.
11/10

(Egyébiránt nekem megvan müsöros dvd-n és rajta van idõrendi sorrendben a film,annyit elárúlhatok,hogy az elsõ kb 20 perc a fekete-fehér motel-szobás jelenetekbõl áll...)

(Aki még nem látta az ezt ne olvassa el:
Jól írta itt valaki,akire állandóan emlékezett "Remeber Sammy Jenkins",az õ példájával riogatta magát,hogy õ nem járhat úgy,hogy rendszerezettnek kell lenni...az vele történt meg,és a bosszú-hadjárat pedig csak egyszerûen az életének az értelmét adja amihez a végén már tudatosan ragaszkodik és manipulálja a jeleket amiket saját magának hagy...)

Több mint zseniális...
nusrath 2009 szept. 15. - 17:00:47 Előzmény pozsizsuzsi
(54/216)
ZURA nagyon ZURA film
nusrath 2009 szept. 15. - 17:00:19 Előzmény pozsizsuzsi
(53/216)
ZURA film
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 10. - 09:35:36
(52/216)
Nem fogod elhinni, kihúztam alvás nélkül megint az elejéig, de akkor feladta a szervezetem megint a harcot. :(
Újvállalkozó 2009 júl. 10. - 03:29:06 Előzmény synyster
(51/216)
a zene nagyon jó hozzá, kicsit olyan Twin Peaks-es, nyomasztó, szivbe markoló. Szerintem azaz eset vele történt meg,õ ölte meg a feleségét, csak megpróbálta elfelejteni és kondicionálta magának azt a történetet.
Újvállalkozó 2009 júl. 10. - 03:20:36 Előzmény pozsizsuzsi
(50/216)
Most megnézheted. :)
Egyébként számomra is ez a number one. :) Kevés olyan ötletes filmmel találkoztam eddig, mint a Memento. Moziban néztem meg és utána teljesen a film hatása alatt voltam. Hibákat nem keresek, ahhoz túlságosan össze vannak kuszálva a szálak. :)) Nem rég összevágtam a filmet rendes sorrendben, hátha úgy többet megértek belõle. :)))
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 04. - 09:12:48
(49/216)
Sikeresen elaludtam... :(
gretsy.zsombor 2009 júl. 03. - 23:14:58 Előzmény kisbogáncs
(48/216)
Elképesztõ!!! Nekem volt ilyen betegem! Korsakov-szindrómának hívják. Hátborzongató!!! Totális "új megjegyzési képtelenség". A páciensem is megforgatta velem a világot (meghalt: hisz semmi újat meg nem jegyzett, képtelen volt eligazodni a mi világunkban!!!...), de ez a film, bár nem lehet így igaz, még jobban megértette velem ezt a rettenetet...
Katarzis.
kisbogáncs 2009 júl. 03. - 19:58:08
(47/216)
Természetesen megint a legjobb filmet vetítik ilyen késõn..
irmagyurma 2009 jún. 28. - 14:16:34
(46/216)
Összvissz tízszer biztos láttam, és rengeteg dramaturgiai hibát találtam a filmben........de nem rossz.....
Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:14:53 Előzmény lajoscs
(45/216)
Egyértelmûen 10/10..sok ész kell hozzá vagy jó megfigyelõképesség, hogy már elsõ nézésre meg tudd érteni a filmet s követni tudd az eseményeket.
lajoscs 2009 jún. 21. - 21:52:04 Előzmény hostel
(44/216)
Ez itt a kérdés!!! Lenny vagy nem Lenny???!!
synyster 2008 dec. 25. - 20:36:44
(43/216)
Valaki elmondaná, hogy most a túladagolós dolog az tényleg megtörtént, tehát meghalt a felesége, vagy azt csak bemagyarázta magának?
Egyébként tényleg megható film,pedig direkt kerüli Nolan a nyálas jeleneteket-az nem az õ stílusa.
Szinte megõrülsz te is, ha átérzed a fõszereplõ érzéseit és emlékeit, illetve azok hiányát.
Minden reggel mikor fel kel,azt hiszi,hogy a felesége ott fekszik mellette,hogy boldogan élnek együtt,tervezik a közös jövõt.Aztán rádöbben a valóságra-azért hogy 5 perc múlva az egészet elfelejtse.Meghal a magánytól, de nem esik depresszióba, nem tud öngyilkos lenni,ahoz kevés pár perc,hiszen minden bánatát elfelejti,hogy aztán késõbb újra gyötörje õt.
synyster 2008 dec. 25. - 20:23:19
(42/216)
Ilyen filmet is csak egy zseni tud megrendezni.
Nolan 4ever:))
Valezius 2008 dec. 13. - 12:14:01
(41/216)
Annál sokkal jobb filmnek tartom, hogy 50hszben el lehessen intézni.
Bármikor szívesen újranézném, csak persze az a gond vele, hogy ezt nem lehet elkezdeni csak úgy nézni, muszáj leülni az elejére is :)

Én a tanulsággal is elégedett vagyok, lehet, hogy közhely, de mi nem az manapság? :)
hostel 2008 aug. 21. - 00:57:38 Előzmény Redfield
(40/216)
***SPOILER***
Nem Lenny ölte meg a feleségét.Illetve igen, mert ugyebár kiderült,hogy a srác skizofrén és Sammy története az övé, így õ adta be neki az injekciót,ami miatt kómába esett.A filmben elhangzott, hogy 2 narkós erõszakolta meg a feleségét. Legalábbis én így emlékszem a story-ra:).
10/10
agnessa88 2008 aug. 10. - 13:29:54 10/10
(39/216)
SPOILER

Én egymás után 2x néztem meg a filmet, nem hagyott nyugodni a sztori. Elõször Teddyt hittem a gyilkosnak, de másodszor jobban figyeltem a részletekre.
Teddy volt az egyetlen, aki végig ott volt Lenny mellett. Õ irányította a "nyomozást", ezért tudott mindenrõl. De félrevezette Lennyt: elhitette vele, hogy megölték a feleségét, rátetováltatta a szöveget, és rávette, hogy keresse meg a gyilkost. Pedig Lenny feleségét nem ölték meg. És cukorbeteg sem volt, Sammy története nem a Lennyé, az egészet Teddy találta ki. Tehát Lenny felesége nem halt meg, szerintem õ is benne volt az egészben, összejátszott Teddyvel. Elõször bosszút akart állni azon, aki megerõszakolta, és el is kapták a pasit, évekkel a történet elõtt (ezt Teddy mondja el a végén). De most Jimmy lett a célpont, a pénze miatt.
De amikor Lenny megölte Jimmyt, elbizonytalanodott, és mást kezdett keresni. És ekkor jött a képbe Teddy. Felírta fényképére, hogy ne higgyen a hazugságainak, és ezentúl mindig így tett. Teddy rájött, hogy õt gyanúsítja, ezért akarta elküldeni a városból, de már késõ volt, Lenny õt is megölte. És ekkor tetováltatta magára az utolsó sort, "I've done it". Az utolsó kép, amikor a feleségével fekszik az ágyban, tényleg a történet vége.
De ez csak az én verzióm, + lehet, ha még egyszer megnézném, megint máshogy látnám. És épp ez a jó ebben a filmben. Minél többet gondolkozol rajta, annál jobban átérzed Lenny helyzetét. Nem bízhat senkiben, önmagában sem, mert lehet, hogy épp a saját jegyzetei vezetik félre, amiket olyan pontosan próbált vezetni.
bouba 2008 júl. 28. - 10:30:00
(38/216)
A Gosford park kapta...
tekata5 2008 júl. 27. - 23:28:31
(37/216)
nagyon régen láttam. arra emlékszem, hogy a végén nm nagyon állt össze a dolog, és át kellett gondolnom. És pont ezért jó a film, mert át kell gondolni utána is. Érdekes, és egyedülálló. Hihetetlenül jó forgatókönyv, ebben az évben melyik film kapta az Oscart, ha nem ez? :O